PDA

Επιστροφή στο Forum : Audi S4 or EV0 9 -10?????



zannis
15-04-10, 15:32
Θελω βοηθεια παιδες στο να αποφασισω τι να παρω .... Μου αρεσουν κε τα 3 αυτα αμαξια,θελω σιγουρα τετρακινηση λογω του χειμωνα εδω,εχω το μικροβιο του πειραγματος αλλα ειμαι μπερδεμενος....:helpsmilie: Απο την 1 δεν θελω να ξεφυγω απο τα γερμανικα αμαξια γι αυτο μου αρεσει το σ4 του 2004-06 με 340 αλογα και β8 κηριλα μεσα κτλ.αλλα απο πειραγμα οχι και πολλα πραγματα.Απο την αλλη τα εβο ειναι εβο και μπορεις να φτιαξεις παπαδες, αλλα δεν παυει να ειναι απλο αμαξι και Ιαπωνας.Οποιο παρω θα ειναι για καθημερινη χρηση. Δεν ξερω τιποτα απο τουρμπος και δεν ξερω αν μπορεις να τα εμπιστευτεις οσο τα ατμοσφαιρικα αυτοκινητα. Ειναι σιγουρα τελιως διαφορετικα αμαξια ολα μεταξυ τους.Δεν ξερω βρε παιδια για βοηθηστε λιγο....:original:
Ευχαριστω πολυ
Ζαννης

yodas
15-04-10, 15:52
Ας πάρουμε τα πράγματα με τη σειρά. Λές ότι έχεις το μικρόβιο του φτιαξίματος. Δηλαδή όταν λέμε ότι το s4 δεν πέρνει πολλά από φτιάξιμο στα πόσα άλογα το σταματάς (500,600?). Πριν κάποιο καιρό ακόμα και τα άλογα που έχει μαμά ήταν διαστημικά νούμερα.
Ας περάσουμε και στους Ιάπωνες. Θέλεις δηλαδή να φτιάξεις ένα evo βολταδικο σωστά; Στα πόσα άλογα; (το λέω με αφορμή προηγούμενο εξώφυλλο γνωστού tuning περιοδικού που είχε ένα evo στα 780 άλογα και το ονόμαζε βολτάδικο).

Η αποψή μου είναι αν θέλεις ένα στιβαρό με ποιότητα everyday αυτοκίνητο το οποίο με ελάχιστες περιφερειακές εφαρμογές θα σου δώσει 100-120 άλογα επάνω τότε να πάρεις το s4. Αν έχει το μικρόβιο του tuning και θέλεις να κάνεις γρήγορες βόλτες, στημένα 400αρια αλλά και να ξεζουμίσεις κάθε άλογο από τον κινητήρα τότε πάρε evo. Το στησιμό του θα σε ικανοποιήσει απόλυτα. Η ποιότητά του σίγουρα είναι σκάλες κατώτερη από τους Γερμανούς. Προσωπικά θα προτιμούσα το S4 και θα γλυκοκοιτούσα κάθε evo που περνούσε δίπλα μου. Καλό το evo αλλά για μένα δεύτερο.

gyiama
15-04-10, 16:03
+ με τον yoda πιο πανω + ενα - τα καυσιμα στα EVO τα οποια θελουν συμβαση με καποιο βενζιναδικο ειδικα αν τ απιεσεις λιγο!!το audi εχει πιο allaround χαρακτηρα και συνδιαζει και ποιοτητα και δυναμη!!!!

Stamatis
15-04-10, 16:24
https://www.bmwfans.gr/forum/images/imported/2010/04/vadermask-1.jpghttps://www.bmwfans.gr/forum/images/imported/2010/04/xPRimNTNoParking2-1.jpg



https://www.bmwfans.gr/forum/images/imported/2010/04/cool-1.gif

join your dark side

VanVIC
15-04-10, 16:48
Το 335 δεν το σκέφτηκες Γιάννη ;

zannis
15-04-10, 16:54
Το 335 δεν το σκέφτηκες Γιάννη ;

Πωπω μιλαμε αυτο το ειχα ξεχασει τελειως χμμμμμ θα κοιταξω τιμες και σε ευχαριστω πολυ !!!!thumb

chief
15-04-10, 16:57
το εβο 9 αν και αλητικο πολυ εχει ξεπεραστει απο το εβο 10
το audi ειναι πιο αργο και απο το Μ3 Ε46.

Γνωμη μου ειναι αφου εχεις και λιγο το μκροβιο της βελτειωσης να παρεις το εβο10.
Με λιγα χρηματα (προγραμμα+εξατμηση) θα εισαι κοντα στα 400 αλογα και το αμαξι θα εχει φιλικη και καθημερινη συμπεριφορα.
Και αμα θες και πιο πολυ ξεκουραση παρε εβο10 sst που ειναι και σαν smg.

deepBLUE
15-04-10, 17:21
Το 335 δεν το σκέφτηκες Γιάννη ;

Aυτο πηγα να πω και γω υπαρχει και η σειρα Xi απο την bmw !!!!

Christos 330
15-04-10, 17:22
ΕVO 9 zanni . . .

Εχω δυο καλους φιλους το ενα ειναι με αρκετη προικα στα 650+++ . . .

Και το αλλο νορμαλ καταστασεις με μικρο κοστος λιγο πανω απο τα 400 . . .

Το 10αρι απ'οτι λενε ειναι ποιο δυσκολο να βελτιωθει οπως το 9αρι που ειναι παιχνιδι . . .

Driver M
15-04-10, 17:36
Φίλε Ζannis, τη Μ3 που είχες τι την έκανες? Ρωτάω, γιατί είναι πάνω κάτω το ίδιο all around με το s4, αλλά με πολύ πιο σπορ οδική συμπεριφορά και μάλλον πιο γρήγορο. Άρα, ποτέ δεν θα πήγαινα από Μ3 σε S4. Από την άλλη, αν ήθελα οπωσδήποτε τετρακίνητο τότε θα κοίταγα πρώτα το evo (το 10 αν ήθελα κάτι πολύ γρήγοτο και άγριο εμφανισιακα, το 9 αν ήθελα το πιο καθαρόαιμο οδηγικά evo που έχει βγει μέχρι στιγμής) και μετά το s4.

Συμφωνώ κι εγώ με το να κοιτάξεις και την 335xi, αν και πιστεύω ότι θα είναι αισθητά πιο ακριβή από τις άλλες σου επιλογές, κυρίως το s4 που είναι προηγούμενης γενιάς. Μετά την 335xi (που θα αποτελούσε την πρώτη μου επιλογή σε τετρακίνητο), θα τσέκαρα και το S5, που είναι λιγότερο σπορ μεν, αλλά εξίσου εντυπωσιακό και ποιοτικό. Και πιο γρήγορο...

Z4///M
15-04-10, 17:40
s4 με v8, αλλαξε και καμια εξατμιση να ακουγεται σαν τερας..

zannis
15-04-10, 17:55
Φίλε Ζannis, τη Μ3 που είχες τι την έκανες? Ρωτάω, γιατί είναι πάνω κάτω το ίδιο all around με το s4, αλλά με πολύ πιο σπορ οδική συμπεριφορά και μάλλον πιο γρήγορο. Άρα, ποτέ δεν θα πήγαινα από Μ3 σε S4. Από την άλλη, αν ήθελα οπωσδήποτε τετρακίνητο τότε θα κοίταγα πρώτα το evo (το 10 αν ήθελα κάτι πολύ γρήγοτο και άγριο εμφανισιακα, το 9 αν ήθελα το πιο καθαρόαιμο οδηγικά evo που έχει βγει μέχρι στιγμής) και μετά το s4.

Συμφωνώ κι εγώ με το να κοιτάξεις και την 335xi, αν και πιστεύω ότι θα είναι αισθητά πιο ακριβή από τις άλλες σου επιλογές, κυρίως το s4 που είναι προηγούμενης γενιάς. Μετά την 335xi (που θα αποτελούσε την πρώτη μου επιλογή σε τετρακίνητο), θα τσέκαρα και το S5, που είναι λιγότερο σπορ μεν, αλλά εξίσου εντυπωσιακό και ποιοτικό. Και πιο γρήγορο...

Η κουκλα ειναι στο γκαραζ φιλε κοιμαται χαχαχαχα,αστα ειμαι ποιο πολυ μπερδεμενος ολα τωρα γθρνανε στο μυαλο μου 335, εβο,σ4 ολα χαχαχαχα

zannis
15-04-10, 17:58
s4 με v8, αλλαξε και καμια εξατμιση να ακουγεται σαν τερας..

Συμφωνω ,εννοειται αν το παρω αυτο θα γινει σιγουρα......thumb

zannis
15-04-10, 18:01
Παιδια σας ευχαριστω πολυ ολους που λετε την γνωμη σας!!!! Αυτο το φορουμ ειναι το καλυτερο και εχεις να κανεις με εξυπνους ανθρωπους και ωριμους !!!!!!!!

BILL007
15-04-10, 18:03
Εγώ απο την άλλη ούτε S4 oύτε ΕVO...S5 αν είναι να επιλέξω audi...;)

S8N
15-04-10, 18:19
Ως πρώην ιδιοκτήτης Audi, ιδιοκτήτης turbo αυτοκινήτων την τελευταία 10ετία και παρ' ολίγον κάτοχος ενός EVO X SST, έχω να πω τα εξής:

Όσον αφορά το S4, είτε μιλάμε για το B6 είτε για το B7, αναφερόμαστε σε ενα gran tourer και τίποτα περισσότερο. Σίγουρα τα 340 άλογα είναι ενα σεβαστό νούμερο που αγγίζει εκείνο της ιπποδύναμης του RS4 (Β5), αλλά τί να το κάνεις όταν βγαίνει από ένα νωχελικό 'ζώο' 8 κυλίνδρων και 4200cc τοποθετημένο πάνω στον μπροστινό άξονα ενός σεντάν εξοπλισμένου με την πιο γιάπικη μόνιμη τετρακίνηση σήμερα?

Ίσως έχουν αρχίσει ήδη κάποιοι να με θεωρούν βέβηλο, όμως θα συνεχίσω:

Με το Audi θα πρέπει να ξεχάσεις πλαγιολισθήσεις τύπου Hannu Mikkola. Ακόμη και το B7 με το αναβαθμισμένο torsen το μόνο που θα σου δείχνει είναι μια εκνευριστική ουδετερότητα και μετά μούτρα, μούτρα και περισσότερα μούτρα. Σύμφωνοι, στο χιόνι και στον πάγο θα κάνεις και πλαγιολισθήσεις, όλο όμως τον υπόλοιπο καιρό θα νιώθεις ότι υποστρέφεις σε ένα δυστυχώς αρκετά μπροστόβαρο αυτοκίνητο.

Σύμμαχος στην οδηγική σου απόλαυση δε θα είναι ούτε το σύστημα διεύθυνσης, το οποίο όπως σε όλα τα Audi θυμίζει πηδάλιο ισπανικής γαλέρας με το μόνο που του λείπει να είναι η λαγουδέρα. Το servotronic της Audi είναι απαράδεκτο και σου δίνει τόση πληροφόρηση όση και το sex με προφυλακτικό από κέβλαρ βουτηγμένο σε μίγμα MOTOR KOTE και Μ.Α.Ι.

Το εσωτερικό του Audi είναι ποιοτικό και όμορφο, χωρίς δυστυχώς να έχει να δείξει κάτι το ιδιαίτερο. Οι μπιχλιμπιδομηχανές τύπου RNS-E και ο κόκκινος φωτισμός δεν αρκούν ν' αντισταθμίσουν την έλλειψη οδηγοκεντρικού design ή γενικώς την έλλειψη design. Τα πλαστικά είναι καλής ποιότητος αλλά οι διακόπτες είναι επενδεδυμένοι από εκείνο το μαλακό στην υφή υλικό που ξεφλουδίζει στην πρώτη επαφή με νύχι. Τα καθίσματα της Recaro μοιάζουν και είναι ωραία αλλά α) τα συναντάς σε κάθε Audi με χαρακτηριστικό S, από το S3 μέχρι το S8, β) δεν είναι καθόλου αναπαυτικά στο ταξίδι και αυτό το γνωρίζει η σπονδυλική μου στήλη καλύτερα από τον καθένα και γ) η πλευρική τους στήριξη είναι λίγο χειρότερη από εκείνη της κουνιστής καρέκλας του παππού μου.

Τελειώνοντας με το S4, ας αναφερθούμε λίγο και στην αξιοπιστία: Βρες μου ένα αξιόπιστο Audi και θα σου βρώ μια παρθένα πόρνη. Ο συγκεκριμένος κινητήρας δεν έχει και καμια τεχνολογία αιχμής που να τον καθιστά αναξιόπιστο, εντούτοις καταναλώνει μεγάλες ποσότητες λαδιού ενώ έχει κάποια θεματάκια με τους πολλαπλασιαστές, τις καδένες και τους τεντωτήρες αυτών. Τα ηλεκτρικά των Audi είναι ένα άλλο θέμα που θα μας πάρει εβδομάδες, γι' αυτό δεν το θίγω καν. Προβλήματα βγάζουν επίσης τα S4 στην ανάρτηση (ψαλίδια, dynamic ride, κλπ).

Εν ολίγοις: Αν το βρεις σε εξευτελιστικά χαμηλή τιμή, πάρ' το. Να ξέρεις όμως ότι η απαξίωση αυτών των αυτοκινήτων είναι τόσο μεγάλη γιατί ακριβώς είναι ΒΑΡΕΤΑ. Δε συμμερίζομαι απόψεις τύπου 'το R8 είναι κασόνι' ή 'τα 800 άλογα είναι λίγα' αλλά αυτή δυστυχώς είναι η αλήθεια για το S4.

Τα Evo πάλι είναι καταπληκτικά rally cult cars, αλλά θα σε απογοητεύσουν με την ποιότητα του εσωτερικού τους, την ηχομόνωσή τους (ή μάλλον την έλλειψη αυτής) και την άνεσή τους. Είναι ένα παιχνίδι-όπλο του οποίου την εξέλιξη/tuning θα περιορίσουν μόνο η τσέπη σου και η φαντασία σου. Ρίξε μια ματιά στο https://www.evolutionm.net/ και θα καταλάβεις. Προσωπικά θα προτιμούσα το X, γιατί ό,τι κι αν ακούσεις ο 4B11T είναι bulletproof. Ακόμη δεν έχει σπάσει τέτοιο μοτέρ, ενώ παίρνει άλογα εξίσου εύκολα με τον παλαιό καλό 4G63. Κι εδώ υπάρχουν περιορισμοί, αφού το manual κιβώτιο είναι 5άρι ενώ το SST δε μπορεί να κάνει καλές εκκινήσεις και δε σηκώνει μεγάλες αυξήσεις σε ροπή.

Εγώ πάντως θ' αγόραζα ενα 335 ix.
https://www.bmwfans.gr/forum/images/imported/2010/04/f1a71225-1.jpg

Stamatis
15-04-10, 18:36
EDIT EDIT EDIT

ότι γράφω δεν πάει για το παραπάνω ποστ του S8N - απλά γράφαμε ταυτόχρονα- και δεν αναφέρεται σε αυτά που λέει - ΤΥΧΑΙΑ- βρέθηκε απο κάτω του, μην θεωρηθεί ότι επιτίθεμαι στον αποπάνω μου.
EDIT EDIT EDIT


Ωπα, Ώπα...

τι σχέση έχει ο ΦΑΝΤΗΣ (https://www.pare-dose.net/?p=2993) με το ΡΕΤΣΙΝΟΛΑΔΟ (https://www.pare-dose.net/?p=2993)?

Η υλοποίηση Χ της BMW όσο καλή και αν είναι για τον μέσο ανήσυχο οικογενειάρχη, καμία σχέση δεν έχει με την υπερεξελιγμένη πραγματική τετρακίνηση της Mitsubishi.
Ακόμα και στα κιβώτια, η λύση που προτείνουν οι Ιάπωνες είναι μακρυά, πολύ μακρυά στο μέλλον σε οτιδήποτε συμβατικό έως 300 ίππους κυκλοφορεί αυτή τη στιγμή στην αγορά.

Αφήνοντας έξω από το παιχνίδι τα ///Μ και κοιτώντας την ουσία των πραγμάτων, δεν υπάρχει σχέση ανάμεσα στα δύο αυτοκίνητα.

Βελτιώσεις έχουν βγεί, ακόμα και απο τους ίδιους βελτιωτές (Vishnu) και είναι ξεκάθαρο πως το αυτοκίνητο που χρειάζεται τις λιγότερες περιφερειακές αναβαθμίσεις μετά την αύξηση της ιπποδύναμης είναι το Evo.

Πιο καλά στημένο, εντελώς σταθερό και φτιαγμένο για την καθαρή απόλαυση του οδηγού.
Το Χ35 είναι για όλη την οικογένεια και την πεθερά με τα μπαγκάζια και κάνει το ταξίδι καλύτερο σε όλα τα σημεία.

Απο την άλλη, 4 πόρτες, 4κίνηση, ίδια ιπποδύναμη και σεντάν αμάξωμα, δεν κάνουν συγκρίσιμα δύο αυτοκίνητα.
Δύο χιλιάδες κυβικά το ένα, τρεις χιλιάδες το άλλο.
Bucket για maximum attack το ένα, δέρμα θερμαινόμενο το άλλο.
Σαζμαν Getrag το Evo, έκδοση του οποίου χρησιμοποιεί η M3 (Ω ΝΑΙ, οι ιερόσυλοι).

Σαφέστατα δεν τίθεται θέμα σύγκρισης στο ποιο είνα το πιό -ραλιτζίδικο- όπως και δεν τίθεται κανένα θέμα στο ποιό είναι το πιό -πολιτικό και πολιτισμένο-


Υ.Γ.

το παρόν θρεντ διαβάζεται με τα -μάτια ανοιχτά-
το παρόν θρεντ δεν αναφέρεται σε ένα ξερό 0-400 ή ρολλ απο 3ες.
το παρόν θρεντ δεν γράφτηκε για να χαλάσει φιλίες και να πικράνει καρδιές
το παρόν θρεντ το έγραψε κάποιος που θεωρεί πως το 335 είναι απο τα πιό εξελιγμένα αυτοκίνητα σε κινητήρα αυτή τη στιγμή.
απλά η υλοποίηση Χ της BMW δεν είναι 4κίνηση EVO, και δεν υπάρχει σύγκριση μεταξύ των δύο αυτοκινήτων στο pure feeling που δινουν για μοντέλα Χ μιλώντας πάντα.

Samaro
15-04-10, 18:45
EDIT EDIT EDIT
.................................................. ....
Υ.Γ.
.................................................. .....
απλά η υλοποίηση Χ της BMW δεν είναι 4κίνηση EVO, και δεν υπάρχει σύγκριση μεταξύ των δύο αυτοκινήτων στο pure feeling που δινουν.
Δυστυχώς έχεις δίκιο!!!.

Stamatis
15-04-10, 18:47
Δυστυχώς έχεις δίκιο!!!.

Αλλά θα φάω το -ξύλο της χρονιάς μου- απο όσους καταλάβουν κατα λάθος, ότι θάβω τον 35άρη κινητήρα...

bill_m3
15-04-10, 18:50
Αλλά θα φάω το -ξύλο της χρονιάς μου- απο όσους καταλάβουν κατα λάθος, ότι θάβω τον 35άρη κινητήρα...

Βρε όλοι το έχουμε καταλάβει αλλά κρατιόμαστε!!!:ranting2: :ranting2:

Πάντως έχεις ένα μικρό μικρό μικρό δίκιο.

zannis
15-04-10, 18:52
Βρε όλοι το έχουμε καταλάβει αλλά κρατιόμαστε!!!:ranting2: :ranting2:

Πάντως έχεις ένα μικρό μικρό μικρό δίκιο.

:hystericalbs1::hystericalbs1::hystericalbs1:

Monsta
15-04-10, 20:37
Συγγνώμη, αλλά να ρωτήσω κάτι άσχετο? Μήπως εσύ και ο Snoopy έχετε κάποια μακρινή συγγένεια??? Δλδ εσείς οι δύο πρέπει σίγουρα να γνωριστείτε....

back on topic....




εντούτοις καταναλώνει μεγάλες ποσότητες λαδιού ενώ έχει κάποια θεματάκια με τους πολλαπλασιαστές, τις καδένες και τους τεντωτήρες αυτών.



Απόλυτο δίκιο σε αυτό μιας που και οι τρεις πελάτες με s4 μου χουν πει ότι τα περισσότερα από αυτά τα έχουν περάσει....όλοι έχουν την extreme κατανάλωση λαδιού. Ωστόσο οφείλω να ομολογήσω ότι έχω οδηγήσει (όχι στρίψει) ένα από αυτά, με καλούδια από rs4, δυναμομετρημένο 330 ρόδα και είχα εντυπωσιαστεί




'το R8 είναι κασόνι......'



Εδώ ξέχασες να προσθέσεις το ....''όλκης'' :D

Konstantinos E60
15-04-10, 22:35
Εγώ πάλι κόλησα στο "καθημερινό" !!!!!
S4 ή Evo 9/10 για καθημερινό αυτοκίνητο ???? Αρε Ελλαδάρα αθάνατη. Εδω το σκεφτόμαστε να πάρουμε 2ο αυτοκίνητο 1000-1200cc για να μην μας σκίσουν με τα τεκμήρια και εκει αγοράζετε τέρατα για καθημερινά !!!!
Τέλος πάντων.Δική μου γνώμη είναι να κοιτάξεις κάτι σε Hammer,Jeep κτλ.Τζάμπα τα έχετε εκεί και απ'ότι καταλαβαίνω το θέλεις για τους δύσκολους χειμώνες οπότε τι καλύτερο απο το να κυκλοφορείς ένα καθαρόαιμο 4x4.

Dimzan
16-04-10, 00:06
οφφτοπικ. τα τζιπ δεν θεωρουνται κατι σπουδαιο στην αμερικη...

οντοπικ. Μιας και απ οτι βλεπω εισαι πιο σκληροπυρηνικος δεν πιστευω να σου αρεσει πολυ το audi. Βεβαια σε s4 που εχω μπει εμεινα μλκας με τον τροπο που εστριβε αλλα σαν το evo δεν ειναι.

Για μενα παιρνεις evo 9 αν δε σε νοιαζει εσωτερικο-ηχομονωσεις κλπ

και evo 10 αν θες ενα πιο κυριλε και σουλουπωμενο evo 9

zannis
16-04-10, 06:45
Εγώ πάλι κόλησα στο "καθημερινό" !!!!!
S4 ή Evo 9/10 για καθημερινό αυτοκίνητο ???? Αρε Ελλαδάρα αθάνατη. Εδω το σκεφτόμαστε να πάρουμε 2ο αυτοκίνητο 1000-1200cc για να μην μας σκίσουν με τα τεκμήρια και εκει αγοράζετε τέρατα για καθημερινά !!!!
Τέλος πάντων.Δική μου γνώμη είναι να κοιτάξεις κάτι σε Hammer,Jeep κτλ.Τζάμπα τα έχετε εκεί και απ'ότι καταλαβαίνω το θέλεις για τους δύσκολους χειμώνες οπότε τι καλύτερο απο το να κυκλοφορείς ένα καθαρόαιμο 4x4.

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ εισαι ωραιος βρε Κωστα εχοθμε και 1 τζηπ λιμπερτυ αλλα ειναι της γυναικας μου!!!!

zannis
16-04-10, 06:47
οφφτοπικ. τα τζιπ δεν θεωρουνται κατι σπουδαιο στην αμερικη...

Σωστα ετσι ειναι ....

zannis
16-04-10, 06:49
Μου φαινεται θα παω για εβο αλλα πιο δεν ξερω ακομα,απο μ θα παω σε Σ???? Μπα μετα απο Μ πας σε ΠΟΡΣΙΚΟ χαχαχαχαα

Thomelef
16-04-10, 07:42
ζάνη νομίζω πως το 10άρι είναι η καλύτερη επιλογή αν το 335 το έβγαλες απο το μυαλό σου.
για τα audi δε συζητάω κάν. αμάξια δίχως νόημα!!!

Nino
16-04-10, 08:16
evo..and the dark side of the force will be with you!!!


https://www.youtube.com/watch?v=EjMNNpIksaI"]https://www.youtube.com/watch?v=EjMNNpIksaI

yodas
16-04-10, 10:27
Τελικά παίζει το 35αρι ή όχι...για να επανατοποθετηθώ αν είναι

zannis
16-04-10, 15:53
Τελικά παίζει το 35αρι ή όχι...για να επανατοποθετηθώ αν είναι

Χμμμμ να σου πω δεν με συγκινει και ιδιαιτερα το εχω οδηγησει αλλα με 1 τσιπαρισμα το κανεις να πεταει λενε ....!!!!!

NickE60
16-04-10, 16:21
Χμμμμ να σου πω δεν με συγκινει και ιδιαιτερα το εχω οδηγησει αλλα με 1 τσιπαρισμα το κανεις να πεταει λενε ....!!!!!

.....από δύναμη, άλλο αμάξι..!! πιο κοντά στο Μ3 Ε92 παρά στο 335... thumb

zannis
16-04-10, 17:45
Μαγκιτες ετσι για να μην σας παιδευω κιολας ,τελικα ειμαι αναμεσα στο EVO X και στο 35αρι ΧΙ SEDAN.!!!! Forget about AUDI!!!!!

bill_m3
16-04-10, 18:03
Μαγκιτες ετσι για να μην σας παιδευω κιολας ,τελικα ειμαι αναμεσα στο EVO X και στο 35αρι ΧΙ SEDAN.!!!! Forget about AUDI!!!!!

Τώρα μιλάς σωστά, άρα πάμε στο 35άρι :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

NickE60
16-04-10, 18:06
Ζαννή, αν δεν πηγαίνεις στις πίστες και δεν είσαι συνέχεια στην κόντρα με οτιδήποτε κινείται δίπλα σου, κατέληξε στο ΒΜW σε παρακαλώ.... Με το EVO στα 10Κ μίλια θα έχεις πληρώσεις άλλο ένα αμάξι σε καύσιμα. Το 335 είναι οικονομικότατο ακόμη κι όταν είναι ανεβασμένο στα 400 άλογα + η τετρακίνηση + το ότι είναι ο καλύτερος κινητήρας αυτή τη στιγμή στο κόσμο + το ότι θα είναι BMW + το ότι θα είναι αυτοκίνητο.... κι όχι κάτι άλλο....

zannis
16-04-10, 18:28
Ναι συμφωνω σε ολα οσα λετε παιδια το εβο το αμερικανικο εχει καταναλωση 16 στην πολη και 23 στην εθνικη σαν το μ3 μου ειναι τρελο!!!! το 35αρι εχει 17-19 στην πολη και 27 -29 στην εθνικη και ειναι τρελη διαφορα !!!! Ειναι αληθεια οτι το 35αρι ροπιαζει απο τις 1400 στροφες παιδια???? πωπω με βλεπω να πηγαινω αβλεπη για 35αρι σας ευχαριστω πολυ ολους για τις συμβουλες σας να ειστε καλα!!!!!

bill_m3
16-04-10, 18:44
Πες λίγο τι τιμές παίζουν εκεί, έτσι για να πάθουμε καμιά σύγχυση!!!!

zannis
16-04-10, 18:51
Πες λίγο τι τιμές παίζουν εκεί, έτσι για να πάθουμε καμιά σύγχυση!!!!

07 335αρια ελαφρως μεταχειρισμενα απο BMW ξεκινανε απο 29000 δολαρια.Τωρα σε μαντραδες τα βρισκεις και με 24000 :original: Απο αντιπροσωπεια εχουν και εγγυηση μεχρι 100.000 μιλια και αλαγες λαδιων και φιλτρα τσαμπα !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Christos 330
16-04-10, 20:19
07 335αρια ελαφρως μεταχειρισμενα απο BMW ξεκινανε απο 29000 δολαρια.Τωρα σε μαντραδες τα βρισκεις και με 24000 :original: Απο αντιπροσωπεια εχουν και εγγυηση μεχρι 100.000 μιλια και αλαγες λαδιων και φιλτρα τσαμπα !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αρκετα κατω . . .

Το ποιο φθηνο 335 ητα αυτο ο γνωστος του yoda στα 33 . . .

Τωρα αν πας σε μαντρες ξεκινανε απο 39 . . .

Ρε εδω σε μας τι κανουνε μ@λ@κιζωνται ; ; ;

Πως συγχιζωμαι καθε φορα ετσι ρε . . .

yodas
19-04-10, 11:50
35αρι με τα μπούνια....(να παινέψουμε και το σπίτι μας)....και ένα procede επάνω και έγινες αεροπλάνο

Z4 DCT
19-04-10, 11:51
Αρκετα κατω . . .

Το ποιο φθηνο 335 ητα αυτο ο γνωστος του yoda στα 33 . . .

Τωρα αν πας σε μαντρες ξεκινανε απο 39 . . .

Ρε εδω σε μας τι κανουνε μ@λ@κιζωνται ; ; ;

Πως συγχιζωμαι καθε φορα ετσι ρε . . .




??????????????

yodas
19-04-10, 12:14
Τελικά στα 35 έκλεισε Γιάννη....