PDA

Επιστροφή στο Forum : Self level susp. Inactive



mixalis
21-03-14, 19:28
Καλησπέρα παίδες , μου έβγαλε το μύνημα αυτό το αμάξι (Χ5-2004/3.0 lt) , μήπως κάποιος γνωρίζει τι μπορεί να ειναι και τι μπορώ να κάνω ?
Όταν βλέπω τέτοια μύνηματα τρελαίνομαι.....:ranting2::ranting2::ra nting2:

alexm
21-03-14, 20:24
Καλησπέρα παίδες , μου έβγαλε το μύνημα αυτό το αμάξι (Χ5-2004/3.0 lt) , μήπως κάποιος γνωρίζει τι μπορεί να ειναι και τι μπορώ να κάνω ?
Όταν βλέπω τέτοια μύνηματα τρελαίνομαι.....:ranting2::ranting2::ra nting2:

Μιχαλη κατι γινεται με την αεραναρτηση, θελει μπριζωμα στην obd για να δεις τι ακριβως ειναι.
Για ριξε μια ματια στο υψος δεξια-αριστερα, ειναι το ιδιο;

mixalis
21-03-14, 20:46
Αλέξη το αμάξι είναι μια χαρά από ύψος, οπότε λέω μήπως το βράδυ που θα κάτσει κάνει reset μόνο του και το πρωί να έχει φύγει...:worthy::worthy::worthy::worthy::wort hy:

nikos bob
22-03-14, 23:43
Καμενη ασφαλεια κομπρεσερ...στην καλυτερη, στο πισω ντουλαπακι η 20αρα, 'η η 30αρα, δες το χαρτακι που την εχει και αλλαξε την (ειναι προς την μερια του φαναριου).
Αλλιως πας για ψαξιμο, ηλεκτοσενσορας (αισθητηρας υψους) 'η και μπουκαλα ακομα.

nikos bob
27-03-14, 21:58
...τελικα ;;;;

mixalis
01-04-14, 19:26
...τελικα ;;;;

Το πρόβλημα τελικά ήταν ο αισθητήρας ύψους μπροστά αριστερά και είχε ως αποτέλεσμα να βγάζει βλάβη....
Το κακό ήταν ότι το αμάξι - μετά απο αλλαγή ελαστικών - διάβαζε λάθος και είχε στραβώσει απίστευτα μέχρι που μπήκε σε safe mode η αεραναρτηση....
Θέλω να πω ένα τεράστιο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ σε κάποιον που χωρίς να με γνωρίζει προηγουμένως , με βοήθησε τόσο που δεν παει άλλο...:thanks::thanks::thanks:

Τελικά υπάρχουν σωστοί επαγγελματίες που δεν κοιτάνε μόνο την τσέπη σου αλλά θέλουν να σε ευχαριστήσουν με κάθε τρόπο....