PDA

Επιστροφή στο Forum : Εμπειρία με Μ3 Ε46 !



nikos valvetronic
16-03-14, 23:44
Θέλω να καταθέσω κι εγώ την εμπειρία μου από την βόλτα που είχα την τιμή να
κάνω με αυτόν τον σατανά με ρόδες! Καταρχήν να ευχαριστήσω τον Γιώργο-pilot
που πήρε την απόφαση να μου δώσε αυτήν την ευκαιρία κάτι που δεν είναι και το πιο εύκολο έτσι?
Το αμάξι είναι και γρήγορο και ακριβό...Στο ψητό τώρα!
Είσαι ξεκούραστος ρε μλκ μου λέει?? -Εννοείται! -Άντε πάμε μια βόλτα,όπου θες!
Μέσα όλα γνώριμα εκτός από το σαζμάν,βάλτο στο αυτόματο του λέω εγώ
-τι λες ρε μλκ?? manual θα το πας! Το βάζει και στο 6, πατάει και το DSC και
μόλις καβαλήσει τη δεύτερη βούλα το λάδι, μου λέει,σπάστο!! Βγαίνω χαλαρά από το Shell
και στρίβω για Χαλκιδική,χαιδεύω λίγο μέχρι και την έκτη και μόλις σηκώθηκε η βελόνα
του λαδιού άρχισε ο πόλεμος! Τα λεφτά ΟΛΑ είναι η ξερογκαζιά στο κατέβασμα.Ενώ είμαι
μεγάλος φαν του συμπλέκτη όπως πολλοί,το SMG είναι τρομερό! Τελικά ψηφίζω Μ3 μόνο
με SMG!! Κατεβάζω τετάρτη,ρασπ ο S54 σινιάλα το κουβαδιό (κάτι έμεινε και απ'αυτόν :th_Laie_67-1:)
και σανίδα το γκάζι! Για καλή μου τύχη με έκοψαν δυο-τρεις φορές ακόμα και έτσι απόλαυσα
ξανά την ξερογκαζιά! Ο S54 έχει ακαριαία απόκριση στο γκάζι και έτσι αισθάνεσαι το βάθος
στην σχεδιασή του.Φλας για επιστροφή από Ταγαράδες και ανεβαίνω στην γέφυρα με
λίγο ανάποδο και στο άφημα του γκαζιού οουπς! νιώθω σαν αρχάριος γιατί η ουρά στο
άσε βιδώνει κάτω! Πρώτη φορά οδηγώ με μπλοκέ,έχω συνηθήσει μέχρι τώρα στο άσε
λίγη διάρκεια ακόμα στο ανάποδο και γλυκό ίσιωμα αλλά έδω...άλλα κόλπα :thumbsup:
Κατεβαίνω την γέφυρα και κοιτάω την κατηφόρα της Καρδίας άδεια..δευτέρα και βγαίνω
στον δρόμο της Χαλκιδικής διπλωμένος κόφτες τα σιφτλαιτ δεν τα προλάβαινα τρίτη
τετάρτη πέμπτη έκτη και κάποια στιγμή κοιτάω κοντέρ 250+ Μου λέω εκείνη την
στιγμή ο Γιώργος -πες αλήθεια σου φαίνεται πράγματι γρήγορο αυτό το αμάξι? Γιατί εγώ
όταν το πήρα έφαγα ήττα.Ναι...Οκ..επειδή είχες γρήγορα μηχανάκια λογικό είναι!! Εγώ
ένιωσα ότι το 5,1 για τα 100 ήταν εκεί αλλά το στήσιμό του το κρύβει καλά,πρέπει να
κοιτάς κοντέρ για καταλάβεις τι κάνει το αυτοκίνητο.Σε παρασύρει και περιμένεις και στα
200 να σε κολλάει πλάτη! Φλας για Φοίνηκα και λίγο ανάποδο κι εκεί και όπα..πρώτοι
στο φανάρι.Πράσινο η πρώτη κάτω δευτέρα τα σεμισλικ παλεύουν τρίτη και χαλαρά μετά..
Το SMG σφαλιαρίζει με την σειρά συμπλέκτη-κεντρικό-διαφορικό-ημιαξόνια όπως ο Βέγγος
τις ανύπαντρες αδελφές του όταν είναι στο 6.Ο Γιωρίκας το δουλεύει στο 4 συνήθως.
Τέλειωσε η βόλτα το κρυώνω και το σβήνω.Κατέβηκα από το αυτοκίνητο και το χάζευα.
Μόλις οδήγησα ένα πραγματικό SPORT αυτοκίνητο.Επιβεβαίωσα την φήμη που το
συνοδεύει,είναι ο άριστος σύντροφος της καθημερινότητάς του ΟΔΗΓΟΥ.Είναι άξιο να τα κάνει όλα
και τα περισσότερα τέλεια.Συνδυασμός πολυτέλειας,ταχύτητας,σχεδ ίασης,αγωνιστικού
αέρα,στησίματος και ειδικού βάρους του brand (είπαμε και για τα μπουζούκια!).

:thanks: και πάλι Γιώργο,χαίρομαι που το ευχαριστιέσαι όπως του (και σου) αξίζει.

katsaraios
16-03-14, 23:47
Ωραιος ο πιλοτος που στο εμπιστευτηκε !!!
Παμπερς η Λιμπερο αλλαξες παληκαρι μου μετα???:th_Laie_67-1:

nikos valvetronic
17-03-14, 00:06
Τα παμπερς του παππού πήρα ρε :th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

nikos1400
17-03-14, 00:09
ααααχχχ....
:hyper:
και εις ανωτερα Νικο, και εσυ αλλα και ο Γιωργος.
thumb

deepBLUE
17-03-14, 00:14
Φοβερή περιγραφή φοβερή αίσθηση !!!
Ήταν σα να ήμουν μέσα στο αμάξι και γω !!!
Έτσι και αλλιώς όλοι ξέρουμε πόσο δυνατό και αξιόλογο είναι ένα Μ3 !!!
Νομίζω το όνειρο του κάθε οδηγού !!!
Μπράβο στο Γιώργο που στο εμπιστεύθηκε !!!
Αντε λοιπόν με το καλό και με το δικό σου Μ3 σύντομα !!!!

pilot
17-03-14, 01:58
Να'σαι καλα Νικολα..εισαι απο τα ατομα που θα εμπιστευομουν ανετα το αυτοκινητο μου..αντε και αν τυχει και πιστα να γουσταρεις ξανα! :warriorsmiley:

aristent
17-03-14, 06:58
....εισαι απο τα ατομα που θα εμπιστευομουν ανετα το αυτοκινητο μου.....

+1!!!!...αυτη την αισθηση εχω και εγω για τον Νικολα!!!:thumbsup:

.....κυριως μου εχουν μεινει οι διθυραμβικες περιγραφες στη διαρκεια συμμετοχης του στο τρακντεϊ στις Σερρες,αλλα και τα δυσκολα χιλιομετρα στα χιονια, στα ταξιδια που κανει στις βορειες χωρες.

Ευγε Νικολα για την "τηλεμεταφορα" μας στο οχημα του Γιωργου και φυσικα μπραβο και ευχαριστιες στον Γιωργο που σε εμπιστευτηκε.thumb

Bazil Van Sinner
17-03-14, 07:14
https://www.bmwfans.gr/forum/images/imported/2014/03/http___wwwarmy-1.bmp δικό σου Νικόλα !!Ενα μεγάλο μπράβο στο Γιώργο για την υπερχορηγία!!

Και μην πεί κανένας τίποτα!Για όλους εμάς τους κοινούς θνητούς είναι παράσημο να χεις εμπειρία με τέτοια αμάξια,σημεία αναφοράς!




Αντε και σε v10 ρε καρντάς!

Konstantinos E60
17-03-14, 09:22
θα ήθελα πολυ να σε δω ρε Νικόλα στις Σερρες με το Μ3 ! thumb

Vasilis M3
17-03-14, 09:51
Νικόλα είδες? :thumbsup:

Μπράβο στον Γιώργο για την παραχώρηση και μπράβο και σε εσένα που το απόλαυσες και του ήπιες το αίμα!!! thumb

Tsakirakos
17-03-14, 11:22
Νικολα πες τον Γιωργο να σου δωσει το 10αρι.... Εκει θα δεις ποσα απιδια πιανει ο σακος...
Αντε ευχομαι καποια στιγμη να αποκτησεις και εσυ ενα Μ3 μιας και εισαι τοσο μερακλης!
υ.γ. Pilot εισαι ωραιος....

JiMk86
17-03-14, 11:29
Λίγο ήρεμα εσείς με τα Μ3, χάνει τον ύπνο του ο κοσμάκης... :P


Sent from my iPhone using Tapatalk

pilot
17-03-14, 13:43
Νικολα πες τον Γιωργο να σου δωσει το 10αρι.... Εκει θα δεις ποσα απιδια πιανει ο σακος...
Αντε ευχομαι καποια στιγμη να αποκτησεις και εσυ ενα Μ3 μιας και εισαι τοσο μερακλης!
υ.γ. Pilot εισαι ωραιος....

:warriorsmiley::warriorsmiley::drive:

aristent
17-03-14, 13:50
θα ήθελα πολυ να σε δω ρε Νικόλα στις Σερρες με το Μ3 ! thumb

+10000000000000!!!

Θα "ραψει κουστουμια"!!!!!:thumbsup:

Thomelef
17-03-14, 14:05
ωχ...άλλος ένας που έχασε τον ύπνο του. όχι πες ρε!!!όλο το σκ το ξερόγκαζο και την αίσθηση απο το χοντρό τιμόνι με τα παντλς δεν είχες στο μυαλό σου???

zaharias
17-03-14, 14:10
Και ο Γιωργος και ο Νικολας ειναι γ@μω τα παιδια και πολυ καλοι οδηγοι..!!

Το Μ3 του Γιωργου ειναι :tt1: σαν καινουργιο και βελτιωμενο σωστα με 2-3 πραγματακια.. Τα καλυτερα παραπισω.. :whistle::fountwtis:

Μπραβο και στους 2!!

Πολυ ωραια περιγραφη!!!!!!

Νικολα, σε περιμενω στο νησι, να οδηγησεις και το δικο μου.. ;) :)

pilot
17-03-14, 14:15
Εγώ θα έλεγα γενικά την ''αίσθηση''! Οχι μόνο απο την υφή του τιμονιού..Οπως έλεγα και στον Νίκο και έχω πει απο την αρχή, το αυτοκίνητο,εμένα προσωπικά, μου φαίνεται αργό..είναι και βαρύ βεβαία αλλά...Έχω συνηθίσει με τις μοτοσυκλέτες και μόνο το 996 του Λευτέρη με ''συγκίνησε'' ακριβώς γιατί πάει σαν μηχανή!!

Η αίσθηση όμως του Μ3 είναι όλο το ''ζουμί''..μου θυμίζει μοτοσυκλέτα! Αυτή η αμεσότητα του γκαζιού ειδικά, ο πολύστροφος κινητήρας και η ευκολία με την οποία υπερστρέφει ακόμα και με 4η(τουλάχιστον στους δρόμους μας)..thumb

pilot
17-03-14, 14:18
Και ο Γιωργος και ο Νικολας ειναι γ@μω τα παιδια και πολυ καλοι οδηγοι..!!

Το Μ3 του Γιωργου ειναι :tt1: σαν καινουργιο και βελτιωμενο σωστα με 2-3 πραγματακια.. Τα καλυτερα παραπισω.. :whistle::fountwtis:

Μπραβο και στους 2!!

Πολυ ωραια περιγραφη!!!!!!

Νικολα, σε περιμενω στο νησι, να οδηγησεις και το δικο μου.. ;) :)

λίγο υπομονή και έρχονται τα καλύτερα!! Όσο για το αυτοκίνητο θέλει ένα εις βάθος detailing απο επαγγελματία γιατί το χρώμα του είναι λίγο ταλαιπωρημένο..βασικά θεωρώ πως είναι όπως θα περίμενε κανείς απο ένα αυτοκίνητο 10 ετών που χρησιμοποιείται τακτικά..

katsaraios
17-03-14, 17:34
λίγο υπομονή και έρχονται τα καλύτερα!! Όσο για το αυτοκίνητο θέλει ένα εις βάθος detailing απο επαγγελματία γιατί το χρώμα του είναι λίγο ταλαιπωρημένο..βασικά θεωρώ πως είναι όπως θα περίμενε κανείς απο ένα αυτοκίνητο 10 ετών που χρησιμοποιείται τακτικά..

Πιλοτε αν κατεβεις προς τα κατω θελω βολτα ....μην αγχωνεσαι εσυ θα οδηγας:th_Laie_67-1:

gant
17-03-14, 18:58
Πιλοτε αν κατεβεις προς τα κατω θελω βολτα ....μην αγχωνεσαι εσυ θα οδηγας:th_Laie_67-1:

Ας το καλύτερα Τζώρζ, (ρε γμτ 3 γιώργηδες μπλέξαμε :th_Laie_67-1:) ένα Σάββατο με ανέβασε μια βόλτα στο περιφερειακό με κατεύθυνση για Χαλκιδική. O τυπάς λες και οδηγάει το kawasaki του.:drive: :hyper:

steliosm46
17-03-14, 19:22
μπραβο παιδιά! ωραια πραγματα! Νικο βλέπω να μπαινεις στο car καθε βραδυ και να τσεκάρεις για κανένα καλο!! :original::original:

Ωραία περιγραφή φίλε!! Πάντα τετοιες εμπειρίες να έχεις!!!

Γιώργη τους εχεις τρελάνει εκει μου φένεται!! ωραίος!!

vagmag
17-03-14, 20:37
Πολυ ωραία περιγραφή.
Με συγκινήσες μπαγασα .
Κατι τετοια διαβάζω κ άντε να το πούλησω.

Ωραίοι τύποι κ οι δυο.

Μπράβο στον Τζώρτζ . Πάντα τέτοιες εμπειρίες Νικόλα .

panose30
17-03-14, 20:42
Πολυ ωραια περιγραφη
Εγω ειχα τι τιμη να οδηγησω το csl του chief
Εχασα για πολλες μερες τον υπνο μου

pilot
17-03-14, 21:15
Ας το καλύτερα Τζώρζ, (ρε γμτ 3 γιώργηδες μπλέξαμε :th_Laie_67-1:) ένα Σάββατο με ανέβασε μια βόλτα στο περιφερειακό με κατεύθυνση για Χαλκιδική. O τυπάς λες και οδηγάει το kawasaki του.:drive: :hyper:

με του Τομι το αυτοκινητο ημασταν..ηθελα να τεσταρω την Supersprint! :warriorsmiley:

nik200
17-03-14, 21:26
πραγματι μια συμπαθεστατη περιγραφη..

ελπιζω συνονοματε να το ευχαριστηθηκες, και φυσικα μπραβο και στο γιωργο που στο εμπιστευτηκε...

σαν και εγω κατοχος αυτου του πολυ ιδιαιτερου αυτοκινητου..να δηλωσω οτι πραγματι οπως ανεφερες δεν φαινονται τα χιλιομετρα...και να προσθεσω οτι η αισθηση αυτου του αυτοκινητου οταν πραγματι το "στιψεις" μπορει να συγκριθει μονο με καλο αγωνιστικο...παρα το βαρος..respect!

υγ...ναι ειμαστε ακομα ερωτευμενοι...ιχιχιχιχιχχι

Vassilis ///M
17-03-14, 21:38
Νικόλα η περιγραφή σου είναι πολύ ζωντανή λες και οδηγούμε εμείς οι ίδιοι...

Μπράβο στα παιδιά για την εμπιστοσύνη που έχουν χτίσει ο ένας προς τον άλλον...

Υ.Γ. Νικόλα μόλις έφτασα φίλε...όλα καλά...

nikos valvetronic
17-03-14, 21:59
Να'σαι καλα Νικολα..εισαι απο τα ατομα που θα εμπιστευομουν ανετα το αυτοκινητο μου..αντε και αν τυχει και πιστα να γουσταρεις ξανα! :warriorsmiley:

Ε όχι και πίστα ρε τρελλέ!!! Αυτή η βόλτα μου ήταν υπέραρκετή,άσε που μετά θα
ψάχνω και για γυναίκα εκτός από αμάξι-κάτι όχι απαραίτητα κακό βέβαια :th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

Kazakos Garage
17-03-14, 22:00
Έχεις γράψει μυθιστοριμα Νίκο και ιστορία ταυτόχρονα.Το χαρικες με την ψιχισου .Μπράβο Γιώργο για τιν παραχοριση του θηρίου.

nikos valvetronic
17-03-14, 22:05
Νικολα πες τον Γιωργο να σου δωσει το 10αρι.... Εκει θα δεις ποσα απιδια πιανει ο σακος...
Αντε ευχομαι καποια στιγμη να αποκτησεις και εσυ ενα Μ3 μιας και εισαι τοσο μερακλης!
υ.γ. Pilot εισαι ωραιος....

Από δίτροχα δεν έχω εμπειρία Στέφανε,μ'αρέσουν πολύ αλλά δεν απόκτησα ποτέ :thumbsdown: Για δικό μου Μ3 στο άμεσο μέλλον αποκλείεται αλλά...ποτέ
δεν μπορείς να προβλέψεις! μακάρι κάποτε να έχω την δυνατότητα...

nikos valvetronic
17-03-14, 22:12
ωχ...άλλος ένας που έχασε τον ύπνο του. όχι πες ρε!!!όλο το σκ το ξερόγκαζο και την αίσθηση απο το χοντρό τιμόνι με τα παντλς δεν είχες στο μυαλό σου???

Ψηλέα μεσ'το μυαλό μου είσαι!! Αφού η γυναίκα μου,μου έλεγε τι κάνεις και
ακούγεται έτσι χριστιανέ μου,βήχεις?? τι κάνεις?? Κατεβάζω και μαρσάρω τι θες?? μη μου μιλάς και φάμε κανα συγχονιζέ!

nikos valvetronic
17-03-14, 22:16
Και ο Γιωργος και ο Νικολας ειναι γ@μω τα παιδια και πολυ καλοι οδηγοι..!!

Το Μ3 του Γιωργου ειναι :tt1: σαν καινουργιο και βελτιωμενο σωστα με 2-3 πραγματακια.. Τα καλυτερα παραπισω.. :whistle::fountwtis:

Μπραβο και στους 2!!

Πολυ ωραια περιγραφη!!!!!!

Νικολα, σε περιμενω στο νησι, να οδηγησεις και το δικο μου.. ;) :)

Ευχαριστώ ρε φίλε αλλά δεν καβαλάω μονοπετάλουδα :hystericalbs1::hystericalbs1::hystericalbs1:
Γεια σου ρε Σαλονικιέ,πως τα χάνεις αυτά ρε??? Άντε άνοιξε ο καιρός έλα καμιά βόλτα να σε δούμε :thumbsup:

giannis_compact
17-03-14, 22:52
Γεια σου ρε Νίκο. Πολύ ωραίος. Σε είδαμε μόλις κατέβηκες που έφερνες βόλτες γύρω του και το χάζευες. :)

giannis_compact
17-03-14, 22:53
Έχεις γράψει μυθιστοριμα Νίκο και ιστορία ταυτόχρονα.Το χαρικες με την ψιχισου .Μπράβο Γιώργο για τιν παραχοριση του θηρίου.

Πω ρε Καζάκο αυτή η ορθογραφία σου ρε αγόρι μου 100 φορές στα έχω πει μάτια βγάζεις... :)

PANOS-E60
18-03-14, 08:07
Ψηλέα μεσ'το μυαλό μου είσαι!! Αφού η γυναίκα μου,μου έλεγε τι κάνεις και
ακούγεται έτσι χριστιανέ μου,βήχεις?? τι κάνεις?? Κατεβάζω και μαρσάρω τι θες?? μη μου μιλάς και φάμε κανα συγχονιζέ!

:hystericalbs1: :hystericalbs1: :hystericalbs1: :hystericalbs1: :hystericalbs1:


:thumbsup:

zaharias
18-03-14, 09:28
Ευχαριστώ ρε φίλε αλλά δεν καβαλάω μονοπετάλουδα :hystericalbs1::hystericalbs1::hystericalbs1:
Γεια σου ρε Σαλονικιέ,πως τα χάνεις αυτά ρε??? Άντε άνοιξε ο καιρός έλα καμιά βόλτα να σε δούμε :thumbsup:

Θελεις να βαλω ενα εξαπεταλουδο για παρτη σου..?? :th_Laie_67-1::hystericalbs1:

Καλα πανε και τα μονοπεταλουδα.. με διαφορικο Μ3..:th_Laie_67-1::hystericalbs1: (αμα μπει και κανα φυσητηρι.. :whistle: θα τρελαθουμε.. :hystericalbs1::th_Laie_67-1: )

Ρε φιλε, θελω να την κανω για λιγο, αλλα τωρα (25η Μαρτιου) την εχουν κανει ηδη οι δικοι μου και δεν μπορω να κουνησω..

NickM3CS
18-03-14, 13:19
Πολυ ωραία περιγραφή.
Με συγκινήσες μπαγασα .
Κατι τετοια διαβάζω κ άντε να το πούλησω.

Ωραίοι τύποι κ οι δυο.

Μπράβο στον Τζώρτζ . Πάντα τέτοιες εμπειρίες Νικόλα .

+1000000
συμφωνω ..τετοια διαβαζω και εγω ... και δεν μετανιωνω που δεν το εχω πουλησει ακομα!!! :original: :original: