PDA

Επιστροφή στο Forum : led fanari e90LCI



sakE90
06-03-14, 16:31
Καλησπέρα εχω το Ε90 LCI με τα led φαναρια πισω, στa led του δεξιου φλας δεν αναβει μια σειρα με αποτελεσμα να μου βγαζει καμμενη λαμπα μεσα και μετα απο ωρα με αλαρμ αναμμενα τρεμοπεζουν ολα ταled toy φλας, γνωριζει κατι καποιος γιαυτο? Παω για φαναρι η επισκευάζεται?:thanks:

stratos mak
16-03-14, 16:18
Καλησπερα το ιδιο ακριβως προβλημα εχω και εγω με το ιδιο φαναρι ακριβως εψαξα παντου απο ηλεκτρολογους μεχρι οτι μπορεις να φανταστης οτι και να κανεις για να το φτιαξεις και να ανοιξεις ο φαναρι που ειναι δυσκολο εως ακατορθωτο και να αλλαξεις τα led μπορει στον εγκεφαλο να φενετε θεμα η λυση ειναι αλλαγη φαναρι η bmw για αυτο το θεμα επειδη ειχαν βγει ελλατωματικα εβγαλε προσφορα αλλαγης και τον 2 σε set και ειναι πολυ καλη η τιμη δες το και οτι θες μου λες.

ΔημήτρηςΜ3
16-03-14, 21:15
Απλά πας για φανάρι ....
Κάποια part number τα πρώτα δλδ είχανε θέμα ...
Εχει αλλάξει στο part number οποτε καινούργιο φανάρι

Kostase46
16-03-14, 23:12
Καλησπέρα εχω το Ε90 LCI με τα led φαναρια πισω, στa led του δεξιου φλας δεν αναβει μια σειρα με αποτελεσμα να μου βγαζει καμμενη λαμπα μεσα και μετα απο ωρα με αλαρμ αναμμενα τρεμοπεζουν ολα ταled toy φλας, γνωριζει κατι καποιος γιαυτο? Παω για φαναρι η επισκευάζεται?:thanks:

Παρε ενα μεταχειρισμενο.

stratos mak
17-03-14, 22:22
λοιπον Σακη το φαναρι και να πας να κανεισ κατι μπορει να δουλευει εξω αλλα μεσα οχι το μτχ το φαναρι κανει απο 80-100 και αν πας bmw επειδη ειχαν θεμα που μετα το διορθωσαν εχουν βγαλει ενα pack που αλλαζεις και τα 2 φαναρια 140-160 δεν θυμαμαι ακριβως δες αντιπροσωπεια συμφερει.

Leonidas_E39
17-03-14, 22:36
Μιλησα με τον Σακην σημερα στην δουλεια και το φαναρι φτιαχτηκε ειχε παθει αποκολληση το πανω λεντ με αποτελεσμα να βγαζει εκτος ολη την σειρα. Κολληθηκε και τωρα δουλευει κανονικα.

stratos mak
17-03-14, 22:40
μαθαμε και κατι νεο αυτο το παθενουν γενικα η εστι ετυχε?

sakE90
18-03-14, 20:34
Συγνωμη για τη καθυστέρηση, για τη bmw ξέρω ότι με 170 ευρώ σου δίνει 2 φανάρια γι'αυτό και το άνοιξα, το δικό μου έγινε και δε βγάζει καμία ένδειξη καμμενης λάμπας, δεν ήταν καλή η κολληση στο πρώτο led της πλακέτας, της σειράς που δεν άναβε δλδ. Το φανάρι το άνοιξα από πίσω όχι εγώ αλλά ο ηλεκτρολόγος που πήγα, κόψαμε ακριβώς στο σημείο της πλακέτας και τη βγάλαμε εξω και πήγαν όλα καλά. Δουλεύει σαν καινούριο.

Milt
18-08-17, 08:53
Εχω το ιδιο προβλημα. Μπορεις να μου πεις σε ποιον ηλεκτρολόγο πηγες? Αθήνα βρισκεται?

sakE90
21-08-17, 01:01
Θεσσαλονίκη φίλε αλλά μετά από κάποιο διάστημα χάλασε πάλι με πρόβλημα σε άλλο led. Πήγα πήρα ένα μεταχειρισμένο και ησύχασα

Milt
21-08-17, 08:31
Το ίδιο θα κάνω και εγω! Σε ευχαριστω!!