PDA

Επιστροφή στο Forum : ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΤΕΛΟΣ



GIANNHS M
27-02-14, 23:57
μια απλη ερωτηση θελω να κανω......οταν το αμαξι μεινει απο μπαταρια ξεπρογραμματιζεται κατι,συμβαινει τιποτα αλλο η απλα αλλαζουμε μπαταρια κ τελος???

Dermatis
28-02-14, 00:07
Απλα αλλαζεις μπαταρια......και εφοσον ειναι δυνατον καλο ειναι να δηλωθει στον εγκεφαλο ωστε να γινεται καλυτερη διαχειρηση και φορτιση της!
Τωρα αν εχεις τιποτα εξτρα απο το εργοστασιακο που απαιτει ρευματα τοτε ισως θελει τιποτα .....παντως το αμαξι φτιαχνεις ωρα κλπ και εφυγες!

Leonidas_E39
28-02-14, 10:51
Αλλαξα εγω δεν χρειαζεται τιποτα απολυτως βαζεις πανω την καινουργια και εφυγες.

330Ci STEPTRONIC
28-02-14, 11:52
ρε παιδα εγω λογο ακινισιας ...ειχε να δουλεψει 2 μηνες και η μπαταρια παρεδοσε πνευμα... εψαχνε και αφορμη βεβαια...
το εβαλα μπροστα με καλωδια απο αλλο αυτοκινητο και δεν μου δουλευει τιποτα:shok::shok: δεν ανοιγουν ουτε τα παραθυρα ουτε κλειδωμα τιποτα, μονο τα φωτα αναβουν...
ξερει κανεις τι συμβαινει και πως φτιαχνει?
κατι ειχα ακουσει οτι μπαινει σε safemode υσχιει?

nikos bob
28-02-14, 18:53
ρε παιδα εγω λογο ακινισιας ...ειχε να δουλεψει 2 μηνες και η μπαταρια παρεδοσε πνευμα... εψαχνε και αφορμη βεβαια...
το εβαλα μπροστα με καλωδια απο αλλο αυτοκινητο και δεν μου δουλευει τιποτα:shok::shok: δεν ανοιγουν ουτε τα παραθυρα ουτε κλειδωμα τιποτα, μονο τα φωτα αναβουν...
ξερει κανεις τι συμβαινει και πως φτιαχνει?
κατι ειχα ακουσει οτι μπαινει σε safemode υσχιει?

Αν δεν εβαλες κα'να πολοαναποδα και τα'χεις καψει, αφου παρει πρωτα ρευμα λιγο η μπαταρια σου, ολα θα δουλεψουν .. αν εχεις βγαλει κα'να περιεργο κοκινο καλωδιο πισω στην μπαταρια, ψαξτο και ξαναβαλτο !

330Ci STEPTRONIC
28-02-14, 19:07
δεν εχω πειραξει καθολου τους πολους, απλα εβαλα καλωδια και εβαλα μπροστα..

αλλα δεν δουλευει τιποτα ...
μηπως χρειαζετε καποιο ρισετ?

bmwe60
28-02-14, 19:35
καταλαβαινω τι καλωδια εβαλες,για το 520 ε60 που εχω μπορεις να κανεις reset απο
το μενου που δειχνει το βιντεο,αν θυμαμαι καλα διαλεγεις το νουμερο20 η 21 στις επιλογες,
δεν ξερω αν και το δικο σου ειναι ετσι
https://www.youtube.com/watch?v=envKMwftf6w

GIANNHS M
28-02-14, 23:00
εγω ο λογος που αναφερθηκα ειναι ο εξης,οταν στο αμαξι ειχα αναμμενα φωτα κ το εσβηνα μολις εβγαζα το κλειδι χτυπαγε το καμπανακι οτι εχω αφησει αναμμενα τα φωτα κ ταυτοχρονα το ελεγε κ στην οθονη...τωρα αυτο το πραγμα δεν γινεται εκτος αν αντιλαμβανεται οτι δεν εχω μετακινηθει κ προσπαθω να το κοροιδεψω.θα το τσεκαρω παλι κ σε αλλα παρομοια......

mikegr
01-03-14, 11:13
Oι μπαταριες εχουν ενα στρογγυλο τζαμακι που δειχνουν σε τι κατασταση ειναι. Αυτο πρεπει να ειναι πρασινο?

bmwe60
01-03-14, 11:47
εγω ο λογος που αναφερθηκα ειναι ο εξης,οταν στο αμαξι ειχα αναμμενα φωτα κ το εσβηνα μολις εβγαζα το κλειδι χτυπαγε το καμπανακι οτι εχω αφησει αναμμενα τα φωτα κ ταυτοχρονα το ελεγε κ στην οθονη...τωρα αυτο το πραγμα δεν γινεται εκτος αν αντιλαμβανεται οτι δεν εχω μετακινηθει κ προσπαθω να το κοροιδεψω.θα το τσεκαρω παλι κ σε αλλα παρομοια......

γιατι δεν το πας σε συνεργειο bmw να το βαλουν στην μπριζα,για να σβησουν οτι
χρειαζεταιthumb

nikos bob
01-03-14, 12:26
Oι μπαταριες εχουν ενα στρογγυλο τζαμακι που δειχνουν σε τι κατασταση ειναι. Αυτο πρεπει να ειναι πρασινο?

ναι ...

GIANNHS M
03-03-14, 18:20
ολα ηταν τελικα ιδεα μου.το αμαξι σημερα που το κυκλοφορησα τα τσεκαρα κ ειναι ολα καλα.ευχαριστω για το ενδιαφερον........:thnx:............:thn x:......