PDA

Επιστροφή στο Forum : Τοποθέτηση Ελαστικών X5



alex747
28-01-14, 17:39
Καλησπέρα σε όλους.Είμαι νέο μέλος και ονομάζομαι Αλέξανδρος.
Χρειάζομαι την βοήθεια σας για το παρακάτω θέμα:Έχω ένα x5 e53 και θέλω να τοποθετήσω ελαστικά κυρίως το μπροστινά γιατί έχουν φαγωθεί αρκετά σε σύγκριση με τα πίσω.Επειδή τα επώνυμα κοστίζουν αρκετά χρήματα τα μαγαζιά μου προτείνουν θυγατρικές μάρκες των μεγάλων εταιρειών πχ Federal, Matador κτλ. Έχω κάνει έρευνα σε μερικά μαγαζιά στην Θεσσαλονίκη αλλά ο κάθε επαγγελματίας θέλει να προωθήσει την δική του εταιρεία! Επειδή δεν γνωρίζω πιο θα ταίριαζε καλύτερα.....αν γνωρίζετε η αν έχετε βάλει κάτι αντίστοιχο παρακαλώ βοηθήστε με. Τέλος ορισμένοι εξ αυτών μου πρότειναν μεταχειρισμένα σε καλή κατάσταση για τα δύο το μπροστινά, έχω ακούσει όμως ότι υπάρχει περίπτωση να σπάσει διαφορικό αν τα ελαστικά είναι διαφορετικά εμπρός - πίσω. ισχύει??
Ευχαριστώ θερμά εκ των προτέρων.

aristent
28-01-14, 18:25
Αν καταλαβα καλα,εισαι απο Βορεια Ελλαδα,πιθανον Θεσ/νικη.....οποτε εχεις τη λυση να μιλησεις με τον Χρηστο( Christos 330) που ειναι λιγο εξω απο τη Θεσ/νικη και ειναι η δουλεια του αυτη.thumb

θα δεις και την καταχωρηση της προσφορας του εδω:
https://www.bmwfans.gr/forum/showthread.php?t=20788

Bazil Van Sinner
28-01-14, 18:31
Καλως ηρθες Αλεξανδρε.

Καλυτερα θα ηταν να αποφυγεις να βαλεις μεταχειρισμενα ελαστικα στον
αξονα του τιμονιου,εκτος και αν ξερεις την χρηση τους.(να τα παρεις απο καποιον γνωστο δικο σου ανθρωπο).

Αυτο περι διαφορικου νομιζω ειναι ατοπο τελειως!.

Απο ποια περιοχη εισαι?

alex747
28-01-14, 18:40
Ευχαριστώ.Δέν ξέρω αν είναι άτοπο πάντως επαγγελματίες μου το είπαν! το θέμα είναι αν μου το είπαν για να με αποτρέψουν να βάλω μεταχειρισμένα για να πουλήσουν τα δικά τους ή αν όντως έχει συμβεί σε ορισμένους!! για τα μεταχειρισμένα ελαστικά πάντως επειδή τα είδα ειναι σε πολύ καλή κατάσταση!!!! ο προβληματισμός μου είναι καινούργια μη επώνυμα η μεταχειρισμένα επώνυμα??

alex747
28-01-14, 18:41
Απο θεσσαλονίκη ειμαι

bill_m3
28-01-14, 18:42
Όταν λες μη επώνυμα, μιλάς για τις μάρκες που έβαλες πιο πάνω και όχι κινέζικες που δεν τις ξέρει ούτε η μάνα τους, σωστά ??
Αν ναι τότε καινούργια!!!!

Kostas_1
28-01-14, 19:38
Καλως ηρθες.

Μιλα με το Χρηστο που σου ειπαν πιο πριν. Απο τα πιο παλια μας μελη και παιδι διαμαντι

alex747
28-01-14, 21:07
Όταν λες μη επώνυμα, μιλάς για τις μάρκες που έβαλες πιο πάνω και όχι κινέζικες που δεν τις ξέρει ούτε η μάνα τους, σωστά ??
Αν ναι τότε καινούργια!!!!
Ναι μιλαω για τις θυγατρικες

alex747
28-01-14, 21:08
Καλως ηρθες.

Μιλα με το Χρηστο που σου ειπαν πιο πριν. Απο τα πιο παλια μας μελη και παιδι διαμαντι
οκ ευχαριστω....θα επικοινωνησω με τον Χρηστο