PDA

Επιστροφή στο Forum : Κλοπη Μ3 Ε46 estoril blue



RallyArt
25-01-14, 15:22
Μου αρέσει που ήθελα να βάλω και πρόγραμμα............
Εχθές το βράδυ μεταξύ 8-10 το βράδυ το αμάξακι μου το σηκώσαν ενώ εγώ έτρωγα στο Lapasteria......
Κρίμα γιατί το αμάξι μου είχε φάει πολλά ¤άκια και πολλές ώρες...
Ελπίζω οταν (αν)βρεθεί στην κατάσταση που το άφησα, αλλιώς να μην βρεθεί καθόλου!!!!!!!!!:shok::shok:

Παιδιά το συναίσθημα δεν το έχω ξαναζήσει ποτέ ήμουν παρθένος, το μόνο που θα σας πω είναι καλύτερα να το στράβωνα παρά που μου το έκλεψαν....
PS....
Από αρχές του χρόνου
1100¤ σήμα
1400¤ πολυτελής διαβίωση
500¤ λάστιχα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

nikos valvetronic
25-01-14, 15:42
Κρίμα φίλε...ευτυχώς σε βλέπω ψύχραιμο σαν τον Χαντέ :thumbsup: Μακάρι να βρεθεί,τι να πω? Φαντάζομαι είχες κλοπή έτσι? Ε πιο πολύ από τον Χαντέ δεν μπορεί να σε βοηθήσει κανένας,το πάλεψε αλλά δικαιώθηκε.

RallyArt
25-01-14, 15:47
Κρίμα φίλε...ευτυχώς σε βλέπω ψύχραιμο σαν τον Χαντέ :thumbsup: Μακάρι να βρεθεί,τι να πω? Φαντάζομαι είχες κλοπή έτσι? Ε πιο πολύ από τον Χαντέ δεν μπορεί να σε βοηθήσει κανένας,το πάλεψε αλλά δικαιώθηκε.
Ποσο ψύχραιμος ειμαι η ψυχούλα μου το ξερει...
Οτι περναει απο το χερι μου το έκανα μικτη ασφάλεια στην εθνική εχω και ελπιζω 4 χρονια τωρα τα περναν, τωρα ππυ ηρθε η ωρα να πληρωσουν να μην εχουμε μαγκιές...

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

nikos valvetronic
25-01-14, 15:48
Έχεις γολγοθά δυστηχώς..Εύχομαι καλά ξεμπερδέματα!

https://www.bmwfans.gr/forum/showthread.php?t=14610

RallyArt
25-01-14, 16:10
Έχεις γολγοθά δυστηχώς..Εύχομαι καλά ξεμπερδέματα!

https://www.bmwfans.gr/forum/showthread.php?t=14610

Το εχω διαβασει και σκοπεύω να το ακολουθήσω κατα γραμμα...

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Harisp
25-01-14, 23:47
Τι ασφαλιζόμενο κεφάλιο είχες και τι χρονολογίας ήταν το Μ3;

Περαστικά. Το έχω περάσει 2 φορές...

Nick bmwlover
25-01-14, 23:59
Μου αρέσει που ήθελα να βάλω και πρόγραμμα............
Εχθές το βράδυ μεταξύ 8-10 το βράδυ το αμάξακι μου το σηκώσαν ενώ εγώ έτρωγα στο Lapasteria......


Δεν θελω να φανω χαζος,αλλα υπαρχει περιπτωση να σου το πηρε κανενας γερανος;

gnx
26-01-14, 00:45
Σε ποιά περιοχή έγινε αυτό; Τί χρωμα είναι το αμάξι; Καλή τύχη

m_power_lunatic
26-01-14, 08:10
Μεγάλη ζήτηση για μετατροπές αυτή την περίοδο μιας και γνήσιο δεν αγοράζει κανείς και επιπλέον βγάζει πολύ ανταλλακτικό για τα απλά μοντέλα οπότε τα έχουνε σημάξει,κατι τέτοιες φορες θυμάμαι γιατί πούλησα το δικό μου μιας και την γλύτωσε παρά τρίχα,έχεις καλή ασφαλιστική φίλε μου,πάρε τα λεφτά και πάρε άλλο.

m_power_lunatic
26-01-14, 08:17
Επιπλέον μάλλον κάποιος πήρε φθηνά κανένα τρακαρισμενου 316 και κλεψανε το Μ3 για να βαλουνε τα χαρτιά του 316 και να αλλάξουνε και το χρωμα και πιθανά πώληση σαν μετατροπή μετά μιας και φεύγει εύκολα η αδηλωτη μετατροπή αυτή την περίοδο και την ζητάει ο κόσμος.

steliosm46
26-01-14, 09:26
πω πω κριμα ρε φιλε rallyart! :facepalm: τι να πεις τωρα, την καλυτερη ασφαλεια να'χεις οταν σου κλεβουνε την περιουσια, το αγαπημενο σου αυτοκινητο πως μπορεις να εισαι καλα.. τι να πω πηγαινε κατευθειαν στον ασφαλιστή σου και ενημερωσου και απο κανενα δικηγορο καλου-κακου!

Εγω παντως νομιζω οτι το μεγαλυτερο ποσοστο γινονται ανταλλακτικά. διοτι ετσι και περισσοτερο χρημα βγαινει και δεν υπαρχει μεγαλος κινδυνος να ανακαλύψουν το αυτοκινητο.

RallyArt
26-01-14, 09:57
Παιδια το εχω ασφαλισμένο μικτή απο την μερα που το πηρα στην εθνική.
Μου το πηραν απο την Κηφισιά την ωρα που ετρωγα την ωραια μου μακαρονάδα και χαλαρωνα μετα από μία πολύ κουραστική βδομάδα, αλλα ο φιλος που ειδε το μτριακι μου είχε αλλη γνωμη να με κανει να περασω ενα μινι εγκεφαλικό...
Εχω αλλάξει στην ζωη μου πανω απο 10 αυτοκίνητα στην ζωη μου και το συγκεκριμένο πραγματικα το λάτρεψα, εχω πάει παντου σε οταν παντρεύτηκα, πιστα σε χωμα σε λάσπη στο μαιευτήριο να παρω και τα δυο Κοριτσάκια μου, κλαρίνο γαμπρός στα μπουζούκια και πολλα αλλα...
Ειπα στην γυναικα μου οτι μου πηραν οχι ενα κομμάτι απο την ζωη μου αλλα μια μεγαλη και όμορφη εμπειρία που τελειωσε με τον πιο ασχημο τροπο...
Με την ασφαλεια δεν νομιζω να εχουνε πρόβλημα μου ειπε η ασφαλιστήρια γιατι πριν απο 9μηνες περίπου τους ζητησα να μου μειώσουν όσο μπορουν το ασφαλιστρο και ήρθε πραγματογνωμονας και βγήκε πόρισμα με τιποτα κατω απο 16.000....

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Harisp
26-01-14, 10:41
Ε λογικά δεν θα έχεις θέμα. Άντε να σου κόψουν 500-1000 ευρώ.

Vassilis ///M
26-01-14, 17:44
Απο τα καλά και ευχάριστα της εβδομάδας δεν άργησαν να μας έρθουν και τα δυσάρεστα...
Εύχομαι να το βρεις γρήγορα και ανέπαφο...

Υ.Γ.: Πόσα χιλιόμετρα είχες και τι κιβώτιο φορούσες???

Vasilis M3
26-01-14, 18:17
https://www.bmwfans.gr/forum/attachment.php?attachmentid=23522&d=1390756532

Κρίμα ρε φίλε... :bye::bye::bye:

Το είχα δει το Μ3 σου και στην Ε.Ο. είχαμε συναντηθεί...εύχομαι να πάνε όλα καλά και :gun_bandana: σε αυτούς που το άγγιξαν...

Αν θες ΚΑΛΟ δικηγόρο στείλε π.μ. thumb

Harisp
26-01-14, 18:48
Κουκλί...κρίμα πραγματικά.

HLIAS - E36
26-01-14, 19:02
Τι να πω ρε φίλε...? Ειλικρινά λυπάμαι!:facepalm: Σου εύχομαι τα καλυτερα από δω και πέρα...thumb

Εγώ απλά στη σκέψη να μου συμβεί κάτι παρόμοιο μου κόβονται τα πόδια!!!:shok:

EVERGET
26-01-14, 19:29
https://www.bmwfans.gr/forum/attachment.php?attachmentid=23522&d=1390756532

Κρίμα ρε φίλε... :bye::bye::bye:

Το είχα δει το Μ3 σου και στην Ε.Ο. είχαμε συναντηθεί...εύχομαι να πάνε όλα καλά και :gun_bandana: σε αυτούς που το άγγιξαν...

Αν θες ΚΑΛΟ δικηγόρο στείλε π.μ. thumb

Bασίλη δε νομίζω πως αυτό είναι το αμάξι του Rallyart...

Vasilis M3
26-01-14, 20:03
Είχα την εντύπωση πως είναι...πάντως σε αυτή την περίπτωση λίγο σημασία έχει :thumbsdown:

RallyArt
26-01-14, 20:08
Bασίλη δε νομίζω πως αυτό είναι το αμάξι του Rallyart...


Όχι δεν είναι το δικό μου δίκιο έχει ο EVERGET!
Είναι το ίδιο αλλά με BBS RS-GT Ζάντες.

https://www.bmwfans.gr/forum/attachment.php?attachmentid=23522&d=1390756532

Κρίμα ρε φίλε... :bye::bye::bye:

Το είχα δει το Μ3 σου και στην Ε.Ο. είχαμε συναντηθεί...εύχομαι να πάνε όλα καλά και :gun_bandana: σε αυτούς που το άγγιξαν...

Αν θες ΚΑΛΟ δικηγόρο στείλε π.μ. thumb

Παιδιά σας ευχαριστώ πολύ για την συμπαράσταση, δεν μου έχει ξανασυμβεί και είναι πρωτόγνωρο το συναίσθημα, αλλά αυτό που με τρελαίνει είναι ότι δεν άφηνα την γυναίκα μου να φάει ούτε κουλουράκι μέσα και τώρα θα πόσοι μαλάκες έχουν μπει μέσα και τι θα του κάνουν δεν θέλω ούτε να το σκέφτομαι!:ranting2::ranting2:

Μου είπαν στην αστυνομία ότι είναι της μόδας να κλέβουν τώρα τελευταία γρήγορα αμάξια για να μεταφέρουν μετανάστες-ντρόγκια γρήγορα...
Αν και εγώ πιστεύω ότι ήταν παραγγελία το αμαξάκι μου :bye:

Vassilis ///M
26-01-14, 20:48
Xωρίς να θέλω να προσβάλω κάποιον εδώ μέσα αλλά και κάποιον ιδιώτη έξω στην αγορά...

Αυτή η αγγελία αναρτήθηκε πριν 10 ώρες...
Μήπως να το ψάξεις λίγο μήπως και δεις κάτι που δεν σου αρέσει???

https://www.car.gr/parts/view/4624607/

aristent
26-01-14, 22:10
Μου αρέσει που ήθελα να βάλω και πρόγραμμα............
Εχθές το βράδυ μεταξύ 8-10 το βράδυ το αμάξακι μου το σηκώσαν ενώ εγώ έτρωγα στο Lapasteria......
Κρίμα γιατί το αμάξι μου είχε φάει πολλά ¤άκια και πολλές ώρες...
Ελπίζω οταν (αν)βρεθεί στην κατάσταση που το άφησα, αλλιώς να μην βρεθεί καθόλου!!!!!!!!!:shok::shok:

Παιδιά το συναίσθημα δεν το έχω ξαναζήσει ποτέ ήμουν παρθένος, το μόνο που θα σας πω είναι καλύτερα να το στράβωνα παρά που μου το έκλεψαν....
PS....
Από αρχές του χρόνου
1100¤ σήμα
1400¤ πολυτελής διαβίωση
500¤ λάστιχα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:ranting2: :ranting2: :ranting2:

ειναι μεγαλο κριμα να συμβαινει σε ανθρωπους που εχουν τετοια "συνδεση" με το οχημα τους,οτι αξιας & κατηγοριας και αν ειναι αυτο!!!

ευχομαι να ερθει η καλυτερη εξελιξη,μια και η ζημια θα εχει γινει,αλλα περισσοτερο ευχομαι να αποζημιωθεις γρηγορα, αφου ευτυχως εισαι ασφαλισμενος.

λυπαμαι πολυ.

Bazil Van Sinner
26-01-14, 23:25
Φιλος κατ'αρχας περαστικα για τα ψυχολογικα σου,
μιας και διαβασα οτι εισαι καλυμενος .
Το χω ζησει και γω ο ιδιος και στην παρεα μου παλαιοτερα.....




αυτό που με τρελαίνει είναι ότι δεν άφηνα την γυναίκα μου να φάει ούτε κουλουράκι μέσα και τώρα θα πόσοι μαλάκες έχουν μπει μέσα και τι θα του κάνουν δεν θέλω ούτε να το σκέφτομαι!:ranting2::ranting2:

Μου είπαν στην αστυνομία ότι είναι της μόδας να κλέβουν τώρα τελευταία γρήγορα αμάξια για να μεταφέρουν μετανάστες-ντρόγκια γρήγορα...
Αν και εγώ πιστεύω ότι ήταν παραγγελία το αμαξάκι μου :bye:

Η περιγραφη σου ειναι σπαρταριστικη,το ενιωσα,πολυ κριμα.
Οσον αφορα το σχολιο της αστυνομιας νομιζω οτι εχει παλιωσει!
Εγω δεν θα σου ευχηθω να το βρεις,αλλα να ρολλαρει η φαση και να αποζημιωθεις το γρηγοροτερο.
thumb
.Πριν 2 χρονια που χασαμε ενα GSXR K6 πολυ φορτωμενο,τα ιχνη εδειχναν
container και βορεια ευρωπη,πιστες και ετσι...

Η αγγελια που ανεβασε ο Βασιλης?

Nick bmwlover
26-01-14, 23:45
Αυτή η αγγελία αναρτήθηκε πριν 10 ώρες...
Μήπως να το ψάξεις λίγο μήπως και δεις κάτι που δεν σου αρέσει???

https://www.car.gr/parts/view/4624607/

Κοιταξε το οπωσδηποτε!!!

tokiko
27-01-14, 00:21
Μου αρέσει που ήθελα να βάλω και πρόγραμμα............
Εχθές το βράδυ μεταξύ 8-10 το βράδυ το αμάξακι μου το σηκώσαν ενώ εγώ έτρωγα στο Lapasteria......
Κρίμα γιατί το αμάξι μου είχε φάει πολλά ¤άκια και πολλές ώρες...
Ελπίζω οταν (αν)βρεθεί στην κατάσταση που το άφησα, αλλιώς να μην βρεθεί καθόλου!!!!!!!!!:shok::shok:

Παιδιά το συναίσθημα δεν το έχω ξαναζήσει ποτέ ήμουν παρθένος, το μόνο που θα σας πω είναι καλύτερα να το στράβωνα παρά που μου το έκλεψαν....
PS....
Από αρχές του χρόνου
1100¤ σήμα
1400¤ πολυτελής διαβίωση
500¤ λάστιχα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Πω βρε φίλε μου, καταστεναχωρήθηκα από την περιγραφή σου και μόνο:thumbsdown:

εύχομαι να το βρεις ανέπαφο ή αλλιώς ένα από τα @@ που συμμετείχαν :ranting2:

Nick bmwlover
27-01-14, 00:28
Αυτή η αγγελία αναρτήθηκε πριν 10 ώρες...
Μήπως να το ψάξεις λίγο μήπως και δεις κάτι που δεν σου αρέσει???

https://www.car.gr/parts/view/4624607/


Κοιταξε το οπωσδηποτε!!!
Καλα λεμε κοιτα το επειδη θελουμε να βρει καποια ακρη,
αλλα απο την αλλη ειναι πολυ δυσκολο,τι χαρακτηριστικο να κοιταξει που ενδεχομενως να υποδηλωνει οτι ειναι δικα του;Που,στο φιλτρο,στο ντεποζιτο,στην πλεξουδα,στα ψυγεια,στο σασμαν η σενα μοτερ με παρα πολλες πιθανοτητες να εχει χτυπημενα νουμερα;

RallyArt
27-01-14, 06:55
Δεν μπορω να ανοιξει αρχιζω να περνω τις αγγελιες και να ρωτάω, να σε ρωρηαω απο που το βρηκες; χαζος ειναι και αυτός δεν θα έχει πάρει τα μετρα του;
Θα ελπιζω να βρεθεί και αυτή τη βδομάδα, μετα σίγουρα θα γινει μεταμόσχευση οργανων και θα παρει το νεφρό του ο ενας την καρδια του ο αλλος και το σασι θα παει για σκραπ που οι γύφτοι κανουν ταμα για παλιοσιδερα....
Ακομα δεν το εχω πολύ συνηθίσει, χθες κατέβηκα στο γκαραζ να παρω κατι και οταν μπηκα μεσα μου φάνηκε πολυ περίεργο που πια δεν θα στριμωχνομουν να περασω......
Και θυμαμαι παντα μου ελεγαν να το προσεχεις αυτο το αμαξι ειναι στόχος, και ελεγα ποιος θα μου το παρει μωρε; εχει και 500¤ συναγερμό πανω; ελα μου ντε που το πήραν!


Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Ptboul
27-01-14, 08:41
Φίλε μου εύχομαι είτε να το βρεις ανέπαφο είτε να μην το βρεις καθόλου.

Για την δεύτερη περίπτωση τα πράγματα δεν είναι τόσο άσχημα όσο ακούγονται, αρκεί σαν καταναλωτές να ψαχνόμαστε λίγο παραπάνω με τα δικαιώματα μας όπως κάνουν και οι φίλοι μας οι Ευρωπαίοι (και οι Αλβανοί εσχάτως, οι οποίοι εμφανίζονται απείρως πιο ενημερωμένοι από εμάς για δικαιώματα καταναλωτή, κλπ!)

Αναρτώ την ιστοσελίδα της ΓΓΚ

https://www.efpolis.gr/component/efaq/

και διάβασε την παράγραφο: Συναλλαγές με ασφαλιστικές εταιρείες (ασφάλιστρα, ενημέρωση κ.α)

Εύχομαι καλό τελείωμα με την υπόθεση σου.

turbodog
27-01-14, 09:29
Κριμα! Οσοι εχουν βρεθει σε παρομοια κατασταση, καταλαβαινουν την στεναχωρια που περνας.
Λιγο μονο προσοχη στις κινησεις σου. Αν αρχισεις τις ερευνες, μην πας μονος να δεις καποια ανταλλακτικα που υποθετεις οτι μπορει να ειναι δικα σου και αν εισαι μονος και ανακαλυψεις κατι, ακομη και 100% να εισαι σιγουρος οτι ειναι δικα σου (πχ ενα σημαδι στο καθισμα που το ειχες κανει εσυ) μην μπεις σε οποιαδηποτε διαδικασια εκεινη την ωρα. Ο παρορμητισμος της στιγμης ειναι πολυ κακος συμβουλος και μην ξεχνας οτι δεν ειναι και οι καλυτεροι ανθρωποι αυτοι που θα εχουν στα χερια τους τα οποια ανταλλακτικα του αυτοκινητου σου.

gant
27-01-14, 09:37
Κρίμα... κρίμα...κρίμα. Ακόμη ένςα μιτριο κάνει φτερά.
Εύχομαι να βρεθεί, αν και το θεωρό απίθανο.
Πρόσεξε το με την ασφάλεια, το πιθανότερο να μιλάνε μετά την παρέλευση του χρόνου για εκπτώσεις.
Μπορείς να συμβουλευτείς τον Χαντέ που είναι ομοιοπαθής.

Vassilis ///M
27-01-14, 09:49
Δεν μπορω να ανοιξει αρχιζω να περνω τις αγγελιες και να ρωτάω, να σε ρωρηαω απο που το βρηκες; χαζος ειναι και αυτός δεν θα έχει πάρει τα μετρα του;

Λοιπόν η παροιμία λέει φύλαγε τα ρούχα σου, να έχεις τα μισά...

Προσωπικά πάνω στο αυτοκίνητό μου την εποχή που κατέβηκε η γέφυρα και μπήκε στη θέση της άλλη έκανα δυο-τρια σημάδια δικά μου σε σημείο που ξέρω μόνο εγώ...
Ακριβώς το ίδιο έχω κάνει και στο χώρο του κινητήρα σε εξαρτήματα που ξέρω μόνο εγώ...

Το λέω αυτό εδώ μέσα που θεωρώ ότι είμαστε άτομα εμπιστοσύνης...κατά κάποιον τρόπο χωρίς πάλι να θιχθεί κανείς,έτσι???

m_power_lunatic
27-01-14, 13:48
Λοιπόν η παροιμία λέει φύλαγε τα ρούχα σου, να έχεις τα μισά...

Προσωπικά πάνω στο αυτοκίνητό μου την εποχή που κατέβηκε η γέφυρα και μπήκε στη θέση της άλλη έκανα δυο-τρια σημάδια δικά μου σε σημείο που ξέρω μόνο εγώ...
Ακριβώς το ίδιο έχω κάνει και στο χώρο του κινητήρα σε εξαρτήματα που ξέρω μόνο εγώ...

Το λέω αυτό εδώ μέσα που θεωρώ ότι είμαστε άτομα εμπιστοσύνης...κατά κάποιον τρόπο χωρίς πάλι να θιχθεί κανείς,έτσι???

Υπαρχουνε ειδικες ποντες στο εμποριο (γραμματα και νουμερα) που μπορεις να σημαδεψεις το αμαξι σου.Το θεμα ειναι να μην φθασεις μεχρι εκει,αν φθασεις αστα και βραστα.

Δεν βαζεις με τις ποντες οτι να ειναι για σημαδι,βαζεις την πινακιδα του αυτοκινητου σου,τον αριθμο πλαισιου σου,βαζεις τον αριθμο ταυτοτητας σου κτλ.

Loukas
27-01-14, 14:21
κριμα, ειναι το τριτο κρουσμα κλοπης που ακουσα την τελευταια βδομαδα....τα αλλα δυο ηταν ενα κουπερ μιας φιλης και ενα 116.και τα δυο σηκωθηκαν ενω ηταν παρκαρισμενα εξω στο δρομο στο π.φαληρο...ελπιζω ή να το βρεις ακεραιο, ή να μην το βρεις καθολου...

Harisp
27-01-14, 14:37
κριμα, ειναι το τριτο κρουσμα κλοπης που ακουσα την τελευταια βδομαδα....τα αλλα δυο ηταν ενα κουπερ μιας φιλης και ενα 116.και τα δυο σηκωθηκαν ενω ηταν παρκαρισμενα εξω στο δρομο στο π.φαληρο...ελπιζω ή να το βρεις ακεραιο, ή να μην το βρεις καθολου...

116 καινούργιο ή το προηγούμενο; :thumbsdown:

mark e92
27-01-14, 15:31
Κρίμα φίλε ... μακάρι να το βρείς .
Καλά δεν χτύπησε ουτε συναγερμός κάτι ετσι το άνοιξαν και το πήραν ??? Μου φαίνεται η BMW εχει ένα θεματάκι με το θέμα κλοπή ...

Στέφανος
27-01-14, 22:53
Τι να πω ρε φίλε...? Ειλικρινά λυπάμαι!:facepalm: Σου εύχομαι τα καλυτερα από δω και πέρα...thumb

Εγώ απλά στη σκέψη να μου συμβεί κάτι παρόμοιο μου κόβονται τα πόδια!!!:shok:


εσυ και ολλοι οι αλλοι να προσεχουνε γιατι πριν λιγο διαστημα σηκωσανε αμαξι 70.000 ευρω πηγε να φαει ο ανθρωπος 1 μηνα το ειχε δουλευε χρονια για να το παρει και μολις το πηρε του το σηκωσανε στον πλαταμωνα αν δεν κανω λαθος μαρκα δεν ξερω απλα πηρε το αυτι μου το συμβαν εκει που το ελεγε αυτος

κριμα φιλε για το αμαξακι σου πολυ κριμα μακαρι να το βρεις και να βρεις και αυτους που το πηρανε και να τους ....@@...

Loukas
27-01-14, 23:27
116 καινούργιο ή το προηγούμενο; :thumbsdown:

το προηγουμενο μοντ>2007 τριθυρο νομιζω...

friendgr
29-01-14, 09:44
Πέρα από τις στεναχώριες και τα κρίμα, πρέπει να τα βλέπουμε τα πράγματα ρεαλιστικά. Και ρεαλιστικά σημαίνει ότι το αυτοκίνητο ήταν, είναι και θα είναι εξ' ορισμού ένα εκτεθειμένο αντικείμενο υψηλού ρίσκου για κλοπή, καταστροφή κλπ.

Οπως έχουμε ξαναπεί η καλύτερη πρόληψη είναι η καλή ασφάλεια.

Και δίνω δημόσια συγχαρητήρια στον φίλο rallyart (αν και δεν τον γνωρίζω προσωπικά) για την προνοητικότητά του όχι μόνο να έχει μικτή (που είναι ανέκδοτο στις μέρες μας) αλλά και να κάνει πρόσφατη πραγματογνομωσύνη.

ΑΥΤΟ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΣΩΣΤΗ ΣΥΝΤΗΡΗΣΗ.

Το να βλέπω γαμάτα ζαντολάστιχα , φουσκωμένους προφυλακτήρες , προγράμματα, εξατμίσεις κλπ και να "κοιμάσαι μέσα" μην τυχόν πάθει τίποτα, το θεωρώ κατάντια.

Και όχι δεν είμαι ασφαλιστής. Είμαι κι εγώ από τα "κορόϊδα" που πληρώνω μια ζωή μικτές σε ότι αυτοκίνητο κι αν έχω, γιατί απλά δεν θέλω να είμαι δούλος καμιάς λαμαρίνας.

Υπάρχουν σοβαρότερα πράγματα στην ζωή π.χ. υγεία οικογένειας κλπ.

ghost-rider
29-01-14, 10:04
Πέρα από τις στεναχώριες και τα κρίμα, πρέπει να τα βλέπουμε τα πράγματα ρεαλιστικά. Και ρεαλιστικά σημαίνει ότι το αυτοκίνητο ήταν, είναι και θα είναι εξ' ορισμού ένα εκτεθειμένο αντικείμενο υψηλού ρίσκου για κλοπή, καταστροφή κλπ.

Οπως έχουμε ξαναπεί η καλύτερη πρόληψη είναι η καλή ασφάλεια.

Και δίνω δημόσια συγχαρητήρια στον φίλο rallyart (αν και δεν τον γνωρίζω προσωπικά) για την προνοητικότητά του όχι μόνο να έχει μικτή (που είναι ανέκδοτο στις μέρες μας) αλλά και να κάνει πρόσφατη πραγματογνομωσύνη.

ΑΥΤΟ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΣΩΣΤΗ ΣΥΝΤΗΡΗΣΗ.

Το να βλέπω γαμάτα ζαντολάστιχα , φουσκωμένους προφυλακτήρες , προγράμματα, εξατμίσεις κλπ και να "κοιμάσαι μέσα" μην τυχόν πάθει τίποτα, το θεωρώ κατάντια.

Και όχι δεν είμαι ασφαλιστής. Είμαι κι εγώ από τα "κορόϊδα" που πληρώνω μια ζωή μικτές σε ότι αυτοκίνητο κι αν έχω, γιατί απλά δεν θέλω να είμαι δούλος καμιάς λαμαρίνας.

Υπάρχουν σοβαρότερα πράγματα στην ζωή π.χ. υγεία οικογένειας κλπ.

Kαλα, μπορεις να εχεις ολικη και μερικη κλοπη, οπως και να προσαρμοζεις καθε χρονο την αξια του αυτοκινητου, χωρις να εχεις μικτη.
Δεν πανε πακετο, ουτε αλλαζει κατι στο πως θα σε αποζημιωσουν μετα.

Η μικτη ειναι μονο για να καλυπτει το αυτοκινητο σου, οταν γινεται ατυχημα με δικη σου υπαιτιοτητα.
Μπορει να βρεις καποιον να εχει μικτη και να μην εχει για κλοπη.

ghost-rider
29-01-14, 10:07
Και συμπληρωνοντας.
Ειτε να βρεθει αθικτο... ειτε να αντικατασταθει απο το μετρητο της ασφαλειας!

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ Κ
29-01-14, 11:08
κριμα..ελπιζω για τα καλυτερα..

dionisisM3
29-01-14, 11:14
καταρχας λυπαμαι για το γεγονος γιατι και εμεις εχουμε χασει αμαξι στην οικογενεια και καταλαβαινω ακριβως πως νιωθεις . μην ψαξεις για τιποτα , μην πληρωσεις λεφτα εαν σου ζητησουν μεσω τηλεφωνου , απλα περιμενε να περασει ο καιρος και να πληρωθεις απο την ασφαλεια . ακομα αναψε κανα κερακι να μην βρεις το αμαξι σου γιατι σιγουρα δεν θα το βρεις στην κατασταση που στο πηρανε .

RallyArt
29-01-14, 16:40
Πέρα από τις στεναχώριες και τα κρίμα, πρέπει να τα βλέπουμε τα πράγματα ρεαλιστικά. Και ρεαλιστικά σημαίνει ότι το αυτοκίνητο ήταν, είναι και θα είναι εξ' ορισμού ένα εκτεθειμένο αντικείμενο υψηλού ρίσκου για κλοπή, καταστροφή κλπ.

Οπως έχουμε ξαναπεί η καλύτερη πρόληψη είναι η καλή ασφάλεια.

Και δίνω δημόσια συγχαρητήρια στον φίλο rallyart (αν και δεν τον γνωρίζω προσωπικά) για την προνοητικότητά του όχι μόνο να έχει μικτή (που είναι ανέκδοτο στις μέρες μας) αλλά και να κάνει πρόσφατη πραγματογνομωσύνη.

ΑΥΤΟ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΣΩΣΤΗ ΣΥΝΤΗΡΗΣΗ.

Το να βλέπω γαμάτα ζαντολάστιχα , φουσκωμένους προφυλακτήρες , προγράμματα, εξατμίσεις κλπ και να "κοιμάσαι μέσα" μην τυχόν πάθει τίποτα, το θεωρώ κατάντια.

Και όχι δεν είμαι ασφαλιστής. Είμαι κι εγώ από τα "κορόϊδα" που πληρώνω μια ζωή μικτές σε ότι αυτοκίνητο κι αν έχω, γιατί απλά δεν θέλω να είμαι δούλος καμιάς λαμαρίνας.

Υπάρχουν σοβαρότερα πράγματα στην ζωή π.χ. υγεία οικογένειας κλπ.

Έτσι ακριβώς όπως τα λές,
Να σε πληροφορήσω ότι είμαι και εγώ "κορόϊδο αλλά από πάντα ήμουν large στις ασφάλειες χωρίς να τις χρειαστώ ποτέ, μεχρι σήμερα!
Ελπίζω να έχουμε αίσιο τέλος.


καταρχας λυπαμαι για το γεγονος γιατι και εμεις εχουμε χασει αμαξι στην οικογενεια και καταλαβαινω ακριβως πως νιωθεις . μην ψαξεις για τιποτα , μην πληρωσεις λεφτα εαν σου ζητησουν μεσω τηλεφωνου , απλα περιμενε να περασει ο καιρος και να πληρωθεις απο την ασφαλεια . ακομα αναψε κανα κερακι να μην βρεις το αμαξι σου γιατι σιγουρα δεν θα το βρεις στην κατασταση που στο πηρανε .

Από την στιγμή που δεν βρέθηκε την επόμενη μέρα σταμάτησα να ελπίζω...
Τώρα που είναι και πως είναι ουδείς ξέρει.

NickM3CS
29-01-14, 17:27
Κριμα ..πραγματικα λυπαμαι για οτι σου συνεβη...ειναι οτι χειροτερο ειδικα για τους λατρεις της αυτοκινησης... σου ευχομαι οτι καλυτερο .....

KalpasM3
29-01-14, 22:34
Συμπάσχω μαζί σου .... Εύχομαι τα καλύτερα ότι και να γίνει,....με φαντάζομαι να τους βλέπω την ώρα που κάνουν την δουλειά...... Για ποτε θα γινόμουν τσακι-τσαν δεν θα το είχα πάρει χαμπάρι......

Lambros46
29-01-14, 22:38
Συμπάσχω μαζί σου .... Εύχομαι τα καλύτερα ότι και να γίνει,....με φαντάζομαι να τους βλέπω την ώρα που κάνουν την δουλειά...... Για ποτε θα γινόμουν τσακι-τσαν δεν θα το είχα πάρει χαμπάρι......

Ή για πότε θα έβγαζε ο άλλος κανά όπλο και δεν θα το έπαιρνες χαμπάρι((και δεν το λέω ειρωνικά).Καλύτερα ψυχραιμία σε τέτοιες περιπτώσεις.Δεν μου έχει τύχει αλλά είμαι σίγουρος ότι εκείνη τη στιγμή θα ακολουθήσω το ρητό "Του φευγάτου η μάνα δεν έκλαψε ποτέ".

HLIAS - E36
29-01-14, 23:06
Συμπάσχω μαζί σου .... Εύχομαι τα καλύτερα ότι και να γίνει,....με φαντάζομαι να τους βλέπω την ώρα που κάνουν την δουλειά...... Για ποτε θα γινόμουν τσακι-τσαν δεν θα το είχα πάρει χαμπάρι......

Κι εγώ έτσι θα αντιδρούσα αν και ξέρω ότι είναι λάθος...:thumbsdown:

Πρόσφατα κιόλας που είχα δει 2 ρεμάλια στις 4μιση το βράδυ να κοιτάνε με φακό μέσα από το τζάμι του συνοδηγού φόρεσα σβέλτα παπούτσια και κατέβηκα κάτω χωρίς δεύτερη σκέψη αλλά είχαν γίνει καπνός και ίσως καλύτερα γιατί σε τέτοιες περιπτώσεις δεν ξέρεις ποιό θα είναι το τέλος...:gun_bandana: Θέλει και λίγη ψυχραιμία όμως δυστυχώς σε τέτοια θέματα ούτε εγώ διαθέτω... Όταν όμως ηρεμείς καταλαβαίνεις ποιά είναι η σωστή αντίδραση...thumb

Φυσικά όμως δεν θα γίνουμε και χαλβάδες, να μας κλέβουν μπροστά στα μάτια μας και να καθόμαστε με σταυρωμένα τα χέρια...:whistle:

Lambros46
29-01-14, 23:09
Καλύτερα να με λένε χαλβά ζωντανό παρά τσακ νορρις και νεκρό(τί είπα πάλι???)
Την ιστορία με τα αδέλφια που είδαν τοτς ληστές και κατέβηκαν τη θυμάσαι??

Στάλθηκε από το GT-I8260 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

HLIAS - E36
29-01-14, 23:13
Καλύτερα να με λένε χαλβά ζωντανό παρά τσακ νορρις και νεκρό(τί είπα πάλι???)
Την ιστορία με τα αδέλφια που είδαν τοτς ληστές και κατέβηκαν τη θυμάσαι??

Στάλθηκε από το GT-I8260 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Όχι......:think:

fanisk
29-01-14, 23:17
Όχι......:think:

Πληρωσε την ασφαλεια κλοπης και κανε το χαλβα. Καμια λαμαρινα δεν αξιζει οσο η ανθρωπινη ζωη.

https://www.newsit.gr/default.php?pname=Article&art_id=143418&catid=4

KalpasM3
29-01-14, 23:33
Λάμπρο έχεις δίκιο σε τέτοιες περιπτώσεις θα πρέπει να επικρατεί η λογική απλώς δεν ξέρω πως θα αντιδρούσα σε τέτοια περίπτωση.Εύχομαι να βρεθεί έτσι όπως ήταν άλλα σκέφτομαι μήπως καμιά κάμερα ασφαλείας κατέγραψε έστω και κάτι .......

Lambros46
29-01-14, 23:56
Πληρωσε την ασφαλεια κλοπης και κανε το χαλβα. Καμια λαμαρινα δεν αξιζει οσο η ανθρωπινη ζωη.

https://www.newsit.gr/default.php?pname=Article&art_id=143418&catid=4

Αυτό ακριβώς thumb

Ptboul
30-01-14, 07:58
Πληρωσε την ασφαλεια κλοπης και κανε το χαλβα. Καμια λαμαρινα δεν αξιζει οσο η ανθρωπινη ζωη.

https://www.newsit.gr/default.php?pname=Article&art_id=143418&catid=4

Ακριβώς ένα στενό πίσω από το σπίτι μου.

Btw/άσχετο, εμένα μου είχαν φάει το μηχανάκι από την πυλωτή και το ποδήλατο από την αποθήκη.

friendgr
04-02-14, 19:40
Ελπίζω να έχουμε αίσιο τέλος.

Πάντως αν περάσει το τρίμηνο και ξεκινήσει η διαδικασία αποζημίωσης ενημέρωσε μας ετσι για την ιστορια αν ξεκινήσουν τίποτα γνωστά "κόλπα" παλι.....

mark e92
07-04-14, 16:17
Το βρήκες τελικά ?

RallyArt
07-04-14, 16:42
Δεν έχει βρεθεί και ούτε περιμένω να βρεθεί μετά από τόσο καιρό... Μου ζήτησαν κάποια χαρτιά και τα κλειδιά του αυτοκινήτου, ίδωμεν...

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

mark e92
07-04-14, 20:13
Καλή επιτυχία...

aristent
10-04-14, 07:02
https://www.koutipandoras.gr/article/111241/eklepsan-40-aytokinita-kai-ta-ekanan-antallaktika-photos


Εξαρθρώθηκε από την Υποδιεύθυνση Ασφάλειας Νοτιοανατολικής Αττικής εγκληματική ομάδα, τα μέλη της οποίας αφού διέπρατταν κλοπές Ι.Χ. αυτοκινήτων από διάφορες περιοχές της Αττικής, στη συνέχεια τα αποσυναρμολογούσαν, σε συνεργείο που διατηρούσαν στην περιοχή της Γλυφάδας και εν τέλει διέθεταν προς πώληση τα εξαρτήματά τους, ως ανταλλακτικά.

Συγκεκριμένα, συνελήφθησαν στην περιοχή της Γλυφάδας, μετά από συντονισμένη επιχείρηση, δύο Έλληνες, ηλικίας 23 και 30 ετών, μέλη της σπείρας, υπεύθυνος και ιδιοκτήτης του συνεργείου αντίστοιχα, όπου απέκρυπταν και αποσυναρμολογούσαν τα οχήματα, ενώ αναζητούνται και άλλα πρόσωπα - συνεργοί τους.

Όπως προέκυψε από την έρευνα, οι συλληφθέντες μαζί με τους συνεργούς τους είχαν συστήσει από τα τέλη του 2010 εγκληματική ομάδα με διαρκή δράση και ενεργώντας από κοινού, με διαφορετική σύνθεση κάθε φορά, δραστηριοποιούνταν σε κλοπές Ι.Χ. αυτοκινήτων.

Ειδικότερα, κυρίως βραδινές ώρες, μετέβαιναν σε διάφορες περιοχές της Αττικής, εντόπιζαν Ι.Χ. αυτοκίνητα, τα οποία ήταν σταθμευμένα σε πυλωτές οικιών ή έξω από αυτές και αφού τα παραβίαζαν, τα έθεταν σε λειτουργία χρησιμοποιώντας «παράλληλο» εγκέφαλο.

Στη συνέχεια τα μετέφεραν στο συνεργείο του 30χρονου συλληφθέντα στη Γλυφάδα, όπου τα αποσυναρμολογούσαν, αποκομίζοντας μεγάλα χρηματικά ποσά από την πώληση των εξαρτημάτων τους ως ανταλλακτικά. Ο 30χρονος ήταν υπεύθυνος και για την νομιμοποίηση («ξέπλυμα») των χρημάτων που αποκόμιζαν από τις παράνομες δραστηριότητές τους, μέσω της επιχείρησής του.

Όπως διαπιστώθηκε μέχρι στιγμής, έχουν διαπράξει 39 κλοπές οχημάτων, εκ των οποίων δεκατρείς 13 στη Γλυφάδα, 6 στον Άλιμο, 4 στην Αγία Παρασκευή, από 3 σε Βούλα και Χολαργό, από 2 σε Ηλιούπολη, Χαλάνδρι και Άγιο Δημήτριο και από μία σε Ελληνικό, Ομόνοια, Νέα Σμύρνη και Βύρωνα. Σε έρευνες που πραγματοποιήθηκαν στο εν λόγω συνεργείο και τις οικίες τους βρέθηκαν και κατασχέθηκαν:

-3 κλεμμένα Ι.Χ.Ε. αυτοκίνητα.

-Ένα αμάξωμα Ι.Χ.Ε. αυτοκίνητου.

-Πλήθος ανταλλακτικών αυτοκινήτων, όπως εγκέφαλοι, τιμόνια, ασφαλειοθήκες, στροφόμετρα, τιμόνια, ράδιο- CD κ.ά.

-Πλήθος κρατικών πινακίδων κυκλοφορίας, αδειών κυκλοφορίας και άλλων εγγράφων.

-Ποσότητα κάνναβης συνολικού βάρους 14,2 γραμμ.

-Κλειστό σύστημα καταγραφής με τρεις κάμερες.

Οι συλληφθέντες οδηγήθηκαν στον Εισαγγελέα Πλημμελειοδικών Αθηνών, ενώ ερευνάται η συμμετοχή τους και σε άλλες αξιόποινες πράξεις και συνεχίζονται οι έρευνες για τον εντοπισμό και τη σύλληψη των συνεργών τους.


αν δεν ειναι διαλυμενο :ranting2: ,μηπως και ειναι μεσα σ'αυτα τα 3 που δεν προλαβαν να τα κανουν ανταλλακτικα!!!!

m_power_lunatic
10-04-14, 07:16
Εχει κεφι τωρα πισω απο τα σιδερα......θα φανε καλα,θα περασουνε καλα στην στενη χαχαχαχαχαχαχα!!!!!!!

Ωραια φαση,πολυ το χαρηκα.....να εισαι καλα για την πληροφορια πρωι-πρωι!

Οσο σκεφτομαι το μαρτυριο που θα ζησουνε στις φυλακες τρελαινομαι απο χαρα!!!!!

Καταστραφηκανε οικογενειες,κλαμματα,στενα χωριες,δικηγοροι,ξεφτυλισμ α......αυτα ειναι ωραια πραγματα να τα ζησουνε οι παιχτες που κλεβανε τον ιδρωτα του κοσμακη!!!!!

Απο την ευκολη κονομα και την χλιδα και το χρημα να ρεει,στην φυλακη με βρωμικες συνθηκες υγιεινης,φοβος και τρομος απο τους πιο παλιους κρατουμενους κτλ-κτλ.

Τα λεμε κοροιδααααααα!!!!!!!!!!!!

gnx
10-04-14, 07:41
Μ'αρέσει που πάντα σε τέτοιες περιπτώσεις βρίσκουν και λίγη κάνναβη, χαχα!

zizu
10-04-14, 09:02
https://www.koutipandoras.gr/article/111241/eklepsan-40-aytokinita-kai-ta-ekanan-antallaktika-photos



αν δεν ειναι διαλυμενο :ranting2: ,μηπως και ειναι μεσα σ'αυτα τα 3 που δεν προλαβαν να τα κανουν ανταλλακτικα!!!!

λες αυτό που έκλεψαν στο Ελληνικό να ήταν το δικό μου ;;;

m_power_lunatic
10-04-14, 09:16
Κυριως SMART χτυπαγανε οι βλαχοδημαρχοι.....

Alex_
10-04-14, 10:45
Το αν θα μεινουν πισω απο τα καγκελα κ ποσο θα μεινουν δεν το ξερω αλλα πολλες φορες βλεπουμε οτι πολλοι την γλιτωνουν με λιγα χρονακια κ μετα βουρ απο την αρχη στις κλοπες, το θεμα ειναι να βγει στην δημοσιοτητα το ονομα του ιδιωκτητη κ το ονομα του συνεργειου που ειχε !!!

zizu
10-04-14, 10:59
Κυριως SMART χτυπαγανε οι βλαχοδημαρχοι.....

ακριβώς τέτοιο μου πήραν (4 μηνών)

paganis
10-04-14, 13:55
πριν μερικους μηνες, ειχαν παρει απο γειτονα ενα σμαρτ. Αφου δεν βρεθηκε, μετα απο λιγο ξαναγορασε καινουριο και σε μια βδομαδα, του το ξαναφαγανε...

Vasilis M3
10-04-14, 15:07
πριν μερικους μηνες, ειχαν παρει απο γειτονα ενα σμαρτ. Αφου δεν βρεθηκε, μετα απο λιγο ξαναγορασε καινουριο και σε μια βδομαδα, του το ξαναφαγανε...

Γκαντεμόσαυρος... :th_Laie_67-1:

fanisk
10-04-14, 16:09
Κυριως SMART χτυπαγανε οι βλαχοδημαρχοι.....

Γιατι οχι? Τα ανοιγεις σε λιγοτερο απο λεπτο με το γνωστο τροπο και εχει γεμισει ο τοπος απο αυτα, ολοι ψαχνουν φτηνα ανταλλακτικα. Τα χασισια στο Πειραια βρηκαμε ποιανου ηταν, ας βρουμε και ποιος ειναι αυτος στη Γλυφαδα.

Παρτε τηλ. να μαθετε για τα ΙΧ σας μηπως και ειστε τυχεροι.

fanisk
10-04-14, 21:19
Πληρωσε την ασφαλεια κλοπης και κανε το χαλβα. Καμια λαμαρινα δεν αξιζει οσο η ανθρωπινη ζωη.

https://www.newsit.gr/default.php?pname=Article&art_id=143418&catid=4

Τον επιασαν :thumbsup:

https://www.espressonews.gr/%CF%80%CE%B5%CF%81%CE%B9%CE%B5%CF%87%CF%8C%CE%BC%C E%B5%CE%BD%CE%BF/%CE%AC%CF%81%CE%B8%CF%81%CE%BF/%CF%81%CE%B5%CF%80%CE%BF%CF%81%CF%84%CE%B1%CE%B6/128257/%CF%87%CE%B5%CE%B9%CF%81%CE%BF%CF%80%CE%AD%CE%B4%C E%B5%CF%82-%CF%83%CF%84%CE%BF-%CE%B1%CE%B4%CE%AF%CF%83%CF%84%CE%B1%CE%BA%CF%84%C E%BF-%CE%BA%CF%84%CE%AE%CE%BD%CE%BF%CF%82-%CE%BC%CE%B5-%CF%84%CE%BF-%CE%BA%CE%B1%CE%BB%CE%AC%CF%83%CE%BD%CE%B9%CE%BA%C E%BF%CF%86