PDA

Επιστροφή στο Forum : [E36] αφαιρεση κονσολας



Tsik.D.
28-01-14, 01:55
καλησπερα σε ολους !!! θελω να βγαλω την κονσολα γυρω απο τον λεβιε που φτανει μεχρι το OBC αλλα δεν εχω βρει καποιο βιντεο που να δειχνει πως βγαινει σωστα.. μονο ενα βρηκα στο youtube αλλα ο αμερικαναρας χωνει κατι κατσαβιδια και στραβωνει τα πλαστικα :thumbsdown: ... αν καποιος ξερει την σωστη διαδικασια θα ημουν υποχρεος αν μου την λεγατε !!! :thanks:

savvas bmwdakias
28-01-14, 12:02
Λοιπον εγω ειχα σπασει 2 κλιψακια μια φορα και δεν ξαναασχοκηθηκα. Αυτο που θυμαμαι ειναι οτι πρεπει πρωτα να βγαλεις την κονσολα γυρο απο το χειροφρενο. Πρεπει να αφειρεσεις τα τασακια απο κατω εχει βιδες και αν θυμαμαι καλα εχει βιδα και κατω απο το δερμα στο χειροφρενο. Αν καταφερεις να αφαιρεσεις την κονσολα αυτην μετα πας στην κονσολα του λεβιε.

skaros
28-01-14, 13:58
καλησπερα σε ολους !!! θελω να βγαλω την κονσολα γυρω απο τον λεβιε που φτανει μεχρι το OBC αλλα δεν εχω βρει καποιο βιντεο που να δειχνει πως βγαινει σωστα.. μονο ενα βρηκα στο youtube αλλα ο αμερικαναρας χωνει κατι κατσαβιδια και στραβωνει τα πλαστικα :thumbsdown: ... αν καποιος ξερει την σωστη διαδικασια θα ημουν υποχρεος αν μου την λεγατε !!! :thanks:

https://bmwfans.info/parts-catalog/E36-Sedan/Europe/316i-M43/L-M/feb1997/browse/vehicle_trim/

Ίσως σε βοηθήσει κάπως αυτό... thumb