PDA

Επιστροφή στο Forum : iPhone - Γενική συζήτηση



Σελίδες : 1 2 [3]

Χρίστος
02-08-10, 21:49
Καλά 99% δεν είναι αλλά μιλάμε για πάνω από 60%.
Το σπάσιμο δν επειρεαζει τη συσκευή.απλά πατάει πάνω στο λογισμικό.
Με ένα απλό restore(reset) το τηλέφωνο είναι και πάλι μαμά!!

bill_m3
02-08-10, 21:55
Καλά 99% δεν είναι αλλά μιλάμε για πάνω από 60%.
Το σπάσιμο δν επειρεαζει τη συσκευή.απλά πατάει πάνω στο λογισμικό.
Με ένα απλό restore(reset) το τηλέφωνο είναι και πάλι μαμά!!

Πόσους φίλους έχεις με iphone χωρίς jailbreak??


Εδώ λέει ότι πάει για νομιμοποίηση το jailbreak!!
https://www.iphonehellas.gr/19809/apple-initial-response-to-legalization-of-jailbreak/

Χρίστος
02-08-10, 22:28
Πόσους φίλους έχεις με iphone χωρίς jailbreak??


Εδώ λέει ότι πάει για νομιμοποίηση το jailbreak!!
https://www.iphonehellas.gr/19809/apple-initial-response-to-legalization-of-jailbreak/

Είχα αρκετούς (ονόματα δε λέμε, οικογένειες δε θιγουμε!)που μετά που με γνώρισαν άλλαξαν γνώμη!!!!
Απλά μη ξεχνάς πόσοι περνούν apple μόνο και μόνο για τη μούρη χωρίς να ξέρουν ούτε πως να στέλνουν μνμ....

Οντος νομιμοποιηται το σπάσιμο.
Ο Steve θα τρίβει τα χεράκια του πάλι...
Θα τ πουλάει με το τσουβάλι πάλι!!!!

BILL007
02-08-10, 22:59
Απλά μη ξεχνάς πόσοι περνούν apple μόνο και μόνο για τη μούρη χωρίς να ξέρουν ούτε πως να στέλνουν μνμ

Ξέρω πάρα πολλούς...thumb :thumbsdown: :thumbsdown: :thumbsdown: :thumbsdown: :thumbsdown:

Kαι όχι μόνο με iphone αλλά και με macbook...Γενικά appleίτιδα σε σημείο αηδίας... :thumbsdown: :thumbsdown:

Χρίστος
03-08-10, 08:13
Θέλω και γω μακ αλλά δ τ ξέρω να τα παίζω καλά γμτ!!!
Έλα ρε μπιλ να μάθουμε μπάς και πάρουμε το αι μακ με τα αισεβεν που τ λιμπιζομαι!!!

yannisv
03-08-10, 09:53
Ξέρει κανείς κάτι περισσότερο για τη νομιμοποίηση του jailbreak?

Χρίστος
03-08-10, 15:05
Ξέρει κανείς κάτι περισσότερο για τη νομιμοποίηση του jailbreak?

Γιαννη έχω την εξέλιξη στο pc με το τι έχει υποθει.
Δυστυχώς δ τα δω μαζί μου να στα ποσταρα.
Οστοσο είναι σίγουρος πως με ένα απλό γουγλαρισμα θα τα βρεις αμέσως.

Ασχετο:στο ipad πες τ έχεις από χάρτες κ πιο office χρησιμοποιείς.

bill_m3
11-08-10, 07:12
Για εσάς που δεν έχετε πάρει ακόμα iphone

https://www.iphonehellas.gr/20141/iphone-users-have-more-sex/

:th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1:

Samaro
11-08-10, 07:25
Για εσάς που δεν έχετε πάρει ακόμα iphone

https://www.iphonehellas.gr/20141/iphone-users-have-more-sex/

:th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1:
:th_Laie_67-1::hystericalbs1:
Αυτοι οι διαφημιστες δεν εχουν το θεο τους... Τι αλλο θα ακουσουμε !!!

yannisv
11-08-10, 08:59
Γιαννη έχω την εξέλιξη στο pc με το τι έχει υποθει.
Δυστυχώς δ τα δω μαζί μου να στα ποσταρα.
Οστοσο είναι σίγουρος πως με ένα απλό γουγλαρισμα θα τα βρεις αμέσως.

Ασχετο:στο ipad πες τ έχεις από χάρτες κ πιο office χρησιμοποιείς.

Χαρτες δεν εχω Χρηστάρα αλλά έχω το Office της Apple.

Z4 DCT
11-08-10, 09:38
Μολις το παραγγειλα, ελπιζω να βγει καλο....:original:

Stathis
11-08-10, 10:37
κι εγω, απο αγγλια!

το περιμενω αυτες τις μερες...!

Z4 DCT
11-08-10, 10:40
κι εγω, απο αγγλια!

το περιμενω αυτες τις μερες...!

Σωστος!!!!, εγω μεσο vodafone στο εταιρικο πακετο

Χρίστος
11-08-10, 12:51
τεσσαρι ή ipad παραγγειλατε???

Stathis
11-08-10, 12:53
τεσσαρι

Z4 DCT
11-08-10, 13:01
τεσσαρι

thumb

Stamatis
11-08-10, 13:04
Εμένα με πήρε τηλέφωνο χθες ο Στηβ και επειδή είμαστε γνωστοί απο την Καλαμάτα θα μου στείλει ενα 5άρι, πειραματικό μοντέλο.

Σκάστε τώρα απο τη ζήλεια σας.

Stathis
11-08-10, 13:08
Εμένα με πήρε τηλέφωνο χθες ο Στηβ και επειδή είμαστε γνωστοί απο την Καλαμάτα θα μου στείλει τ' αρχ...ια του τα δυό, που 'ναι σαν καμπαναριο.

Σκάστε τώρα απο τη ζήλεια σας.

με τις υγειες σου...:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

Z4 DCT
11-08-10, 13:08
Εμένα με πήρε τηλέφωνο χθες ο Στηβ και επειδή είμαστε γνωστοί απο την Καλαμάτα θα μου στείλει ενα 5άρι, πειραματικό μοντέλο.

Σκάστε τώρα απο τη ζήλεια σας.

Να σου στειλει και ενα manual με μεγενθυση παππου :hystericalbs1: :hystericalbs1:

Samaro
11-08-10, 13:09
Εμένα με πήρε τηλέφωνο χθες ο Στηβ και επειδή είμαστε γνωστοί απο την Καλαμάτα θα μου στείλει ενα 5άρι, πειραματικό μοντέλο.

Σκάστε τώρα απο τη ζήλεια σας.
:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::hystericalbs1:
Καταναλωτες του κερατα !!!:th_Laie_67-1:

BILL007
11-08-10, 13:26
Εμένα με πήρε τηλέφωνο χθες ο Στηβ και επειδή είμαστε γνωστοί απο την Καλαμάτα θα μου στείλει ενα 5άρι, πειραματικό μοντέλο.

Σκάστε τώρα απο τη ζήλεια σας.

:shok::shok::shok::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:
Aμα είναι πες του να στείλει και τίποτε άλλο απο την Καλαμάτα...:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:Απο το καλό πες του και θα καταλάβει...:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

Χρίστος
11-08-10, 13:48
σε κανα 3ωρο εκει θα μαι, δε του λετε να κερασω κανα καφε να μας φερει και μας????

σταθη περιμενω το οκ για ασπρο 4ρι!!!!!!!!!!!!!

Z4///M
11-08-10, 14:02
σε κανα 3ωρο εκει θα μαι, δε του λετε να κερασω κανα καφε να μας φερει και μας????

σταθη περιμενω το οκ για ασπρο 4ρι!!!!!!!!!!!!!

ρε παιδια, θελω κ εγω ενα ασπρακι!!! μπορει κανεις ??

Χρίστος
11-08-10, 14:07
εγω θελω ασπρο πισω και μαυρο μπροστα.

θελει κανεις το αναποδο να κανουμε σκατζα?????????????
χαχαχαχαχαχαχα

Z4///M
11-08-10, 14:08
σταθη, ποσο το πηρες απο Αγγλια? γινεται αλλο ενα ?? ;)

Χρίστος
11-08-10, 14:16
σταθη, ποσο το πηρες απο Αγγλια? γινεται αλλο ενα ?? ;)
apple αγγλιας 1$=1pound
Τax free

Χρίστος
11-08-10, 14:23
με τη σημερινη διαφορα λιρας-ευρω ειναι στα 600ε περιπου αγορα εκει + οσα παει τα μεταφορικα.

BILL007
11-08-10, 14:26
1$=1pound


Πότε έγινε καλέ αυτό???:shok::shok::shok:

ΛΟΛ!:hystericalbs1: 1 GBP = 1.5721 USD

Άλλο το tax free σε κάποια είδη εισαγωγής απο την Αμερική στην Αγγλία (και το ανάποδο) και άλλο η ισοτιμία...thumb

Χρίστος
11-08-10, 14:35
Πότε έγινε καλέ αυτό???:shok::shok::shok:

ΛΟΛ!:hystericalbs1: 1 GBP = 1.5721 USD

Άλλο το tax free σε κάποια είδη εισαγωγής απο την Αμερική στην Αγγλία (και το ανάποδο) και άλλο η ισοτιμία...thumb
ειπαμε βασιλακη. Η apple ετσι το χει, δε μιλαω γενικα.

Stathis
11-08-10, 14:36
λοιπον, το iphone το 16αρι κοστιζει στην αγγλια 499 λιρες.
https://www.iphonehellas.gr/19863/iphone4-iphone3gs-prices-comparison/

https://www.iphonehellas.gr/wp-content/uploads/2010/07/iphone4_prices_all_over_the_world.jpg

εγω το πηρα απο το ebay 610 λιρες + μεταφορικα...

ο ανθρωπος μας, μου εδωσε τιμη για ποσοτητα ανω των 5, 600 λιρες με τα μεταφορικα (συμπεριλαμβανεται η ασφαλεια).
φυσικα με αποδειξη απο applestore.

περιμενω να παραλαβω το πρωτο αυτες τις μερες ωστε να δω αν ειναι ολα ενταξει.

απο εκει και μετα αν ειναι ολα καλα, θα παραγγειλω μερικα για καποιους φιλους που βιαζονται και δεν τους πειραζει να πληρωσουν το "καπελακι" του εγγλεζου...

οποιος ενδιαφερεται στελνει π.μ.

BILL007
11-08-10, 14:39
Η apple ετσι το χει

:shok::shok::shok::shok: ΠΟΣΗ ΛΗΣΤΕΙΑ ΑΚΟΜΑ ΘΕΕΕ ΜΟΥΥΥ!!!!!!!:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

Χρίστος
11-08-10, 14:44
:shok::shok::shok::shok: ΠΟΣΗ ΛΗΣΤΕΙΑ ΑΚΟΜΑ ΘΕΕΕ ΜΟΥΥΥ!!!!!!!:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:
απαγορευεται να γραφετε με κεφαλαια γιατι ειναι σα να φωναζετε.
Μα καλα δεν υπαρχει καποιος υπευθυνος να βαλει μια ταξη εδω μεσα??????:hystericalbs1::th_Laie_67-1::hystericalbs1:

BILL007
11-08-10, 14:51
απαγορευεται να γραφετε με κεφαλαια γιατι ειναι σα να φωναζετε.


Μα ποιός είπε οτι είναι σα να φωνάζω...ΦΩΝΑΖΩΩΩΩ ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ!!!!!!:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

https://img.banjig.net/d/bb/user_uploads/318411/outlaw-the-movie_3944f30f_32fefbe2.jpg

bill_m3
12-08-10, 07:23
Κυκλοφόρησε η 4.0.2

https://www.iphonehellas.gr/20159/apple-releases-ios-4-0-2-3-2-2/#more-20159

ΠΡΟΣΟΧΗ
Όσοι έχετε κάνει jailbreak να ΜΗΝ αναβαθμίσετε, γιατί στην ουσία το μόνο που κάνει η νέα έκδοση είναι να σταματήσει το jailbreak !!!

Stathis
12-08-10, 22:23
λοιπον το iphone κατεφθασε το πρωϊ στο ταχυδρομειο...

μολις το πηρα στα χερια μου! ο ανθρωπος αψογος! (με τις αγορες μεσω ιντερνετ ποτε δεν ξερεις...)

περισσοτερες εντυπωσεις και φωτο, αυριο...

Stamatis
13-08-10, 06:43
Σε δικό του θρεντ παρακαλώ.

Έχω μάθει ότι το στέλνουν και με ειδικό μαχαίρι για να κοψεις ένα δάχτυλο από το χέρι.
Για να μην ενοχλεί το δάχτυλο στο σήμα.

Nino
13-08-10, 09:33
Σε δικό του θρεντ παρακαλώ.

Έχω μάθει ότι το στέλνουν και με ειδικό μαχαίρι για να κοψεις ένα δάχτυλο από το χέρι.
Για να μην ενοχλεί το δάχτυλο στο σήμα.

ΝΑΙ ναι πουροκοφτης με το λογοτυπο πανω ειναι... Ε μετα το χρησιμοποιεις και στα πουρα!!!:hystericalbs1:

bill_m3
16-08-10, 22:02
Αν μας πέσει το iphone στο νερό τι κάνουμε?????

Εδώ είναι η απάντηση :

https://www.iphonehellas.gr/20243/iphone-cpr-water-damage/#more-20243

:whistle: :whistle: :whistle: :whistle:

:sm-angry05::sm-angry05:

Monsta
16-08-10, 22:20
Αν μας πέσει το iphone στο νερό τι κάνουμε?????

Εδώ είναι η απάντηση :

https://www.iphonehellas.gr/20243/iphone-cpr-water-damage/#more-20243

:whistle: :whistle: :whistle: :whistle:

:sm-angry05::sm-angry05:

Τι μάρκα ρύζι να αγοράσουμε ξέχασε να γράψει :whistle::whistle:

BILL007
16-08-10, 22:29
Τι μάρκα ρύζι να αγοράσουμε ξέχασε να γράψει :whistle::whistle:

:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

Samaro
16-08-10, 23:09
Παρατήρηση :
Επειδή το ρύζι θα τραβηξει το θαλασσινό νερό,στη συνέχεια, μη το αλατησετε κατά το μαγείρεμα !!!:th_Laie_67-1:

Χρίστος
17-08-10, 01:23
ενας πινακας τιμων στις χωρες που εχει ηδη κυκλοφορησει το τεσσαρι.

https://www.iphonehellas.gr/wp-content/uploads/2010/07/iphone4_prices_all_over_the_world.jpg

Η χώρα με τις ακριβότερες τιμές διάθεσης του iPhone 4 και του νέου iPhone 3GS 8GB είναι η γειτονική μας Ιταλία (ΦΠΑ 20%):

539¤ για το iPhone 3GS 8GB
659¤ για το iPhone 4 16GB
779¤ για το iPhone 4 32GB

Ο ΦΠΑ δεν αποτελεί από μόνος του παράγοντα υψηλής τιμολόγησης. Ιρλανδία (ΦΠΑ 21%), Φιλανδία (ΦΠΑ 23%) , Νορβηγία (ΦΠΑ 25%), Σουηδία (ΦΠΑ 25%) και Δανία (ΦΠΑ 25%) παρουσιάζουν φθηνότερες τιμές πώλησης από την Ιταλία.
Η χώρα με την φθηνότερη τιμή πώλησης του iPhone 4, μέχρι αυτή τη στιγμή, είναι το Χονγκ Κονγκ (ΦΠΑ 5%):


406¤ για το iPhone 3GS 8GB
496¤ για το iPhone 4 16GB
585¤ για το iPhone 4 32GB

Η διαφορά των τιμών διάθεσης μεταξύ του Χονγκ Κονκ και της Ιταλίας κυμαίνεται από 133¤ εώς 194¤ (!!)

Στην Ευρώπη, την καλύτερη τιμή διάθεσης των νέων μοντέλων την εντοπίζουμε στην Ελβετία (ΦΠΑ 7.6%):


462¤ για το iPhone 3GS 8GB
565¤ για το iPhone 4 16GB
660¤ για το iPhone 4 32GB


πηγη: https://www.iphonehellas.gr/19863/iphone4-iphone3gs-prices-comparison/

η πληροφορια αυτη εχει ξαναμπει κι αλλες φορες στο παρον θεμα χρηστο...

Samaro
17-08-10, 08:07
ενας πινακας τιμων στις χωρες που εχει ηδη κυκλοφορησει το τεσσαρι.
..................................
Η χώρα με τις ακριβότερες τιμές διάθεσης του iPhone 4 και του νέου iPhone 3GS 8GB είναι η γειτονική μας Ιταλία (ΦΠΑ 20%):

Περίμενε να έρθει στην Ελλάδα και θα δείς ποιά θα είναι ακριβώτερη....:shok:

Χρίστος
17-08-10, 10:14
ηθελα να το γραψω αντωνη μου.
το 659 της Ιταλιας μου φανταζει ονειρικο πραγματικα.Φοβαμαι μη γινει 700.

Απλα απο οτι εχω δει και πρεπει να εχει υποθει και απο το σταθη αν θυμαμαι καλα, οι παροχοι αποφασισαν να κατεβουν απο τα καλαμια που ανεβαιναν τοσα χρονια και να δωσουν πιο βαρβατες επιδοτησεις για να προσελκυσουν κοσμο να το αποκτησει.
Τα περιπου 700 που ζητανε ειναι ενας μισθος για πολλους.
Ατομα που εχω ερθει σε επαφη απο την εταιρια που με φιλοξενει σχεδον ολα μου τα χρονια μου ειπαν οτι υπολογιζουν οτι απο περιπου 250 μεχρι 450! ευρω βοηθεια ακομα κ σε συνδρομιτες που επιθυμουν ανανεωση.

Για να δουμε.......

Χρίστος
20-08-10, 12:22
Η εφαρμογή ΠόσηΒενζίνη; υπολογίζει την κατανάλωση βενζίνης για τις διαδρομές σας! Εισάγετε δύο διευθύνσεις, δηλώστε τον κυβισμό του οχήματός σας και το είδος της διαδρομής και δείτε το αποτέλεσμα στον χάρτη (google maps) μαζί με λεπτομέρειες όπως το κόστος, η απόσταση και ο απαιτούμενος χρόνος.


Χαρακτηριστικά:

Εντοπισμός της θέσης σας ώς διεύθυνση αφετηρίας
Δυνατότητα για δήλωση ενδιάμεσου σταθμού
Επιλογή κυβισμού οχήματος
Επιλογή είδους διαδρομής
Επιλογή για αποφυγή δρόμων με διόδια
Επιλογή για αποφυγή αυτοκινητόδρομων (εθνικών οδών)
Επιλογή για εισαγωγή της τιμής (¤/λίτρο) με την οποία αγοράζετε βενζίνη

Αποτελέσματα διαδρομής που συμπεριλαμβάνουν:

Απόσταση και απαιτούμενο χρόνο
Κόστος για απλή μετάβαση, μετ΄επιστροφής ή εργάσιμη εβδομάδα
Αποτύπωση της διαδρομής στο χάρτη (google maps)
Απαιτήσεις iOS 3.1.2 ή μεγαλύτερο
Σύνδεση EDGE, 3G ή WiFi

App Store Link (https://itunes.apple.com/gr/app/id387354653?mt=8)

https://www.iphonehellas.gr/forum/index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_rel_module=post&attach_id=6611https://www.iphonehellas.gr/forum/index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_rel_module=post&attach_id=6613https://www.iphonehellas.gr/forum/index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_rel_module=post&attach_id=6614


Νομιζω ειναι πολυ χρησιμη στις μερες μας.
Φυσικα χρειαζεται μερικα Updates γιατι σιγουρα δε καινε ολα τα 1600 το ιδιο ουτε ολα τα διλιτρα το ιδιο.

Vasilis
22-08-10, 20:43
Κατασκευη themes για το iphone σας (https://www.codethemed.com/create/)
thumb

Z4 DCT
23-08-10, 17:20
Tιμη διαθεσης απο ..νταφον στα 800ε!!!!το 32αρι

Vasilis
23-08-10, 17:26
παρηγγειλα πισω καπακι κ μπαταρια γι να αλλαξω στο δικο μου....

αν δεν τα καταφερω :whistle:οταν ερθουν με το καλο....με βλεπω να χτυπω το iphone 4...:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

Vasilis
23-08-10, 17:30
Tιμη διαθεσης απο ..νταφον στα 800ε!!!!το 32αρι

τα 4αρια ειναι ηδη στα τελωνεια....

θα μπορουσαν ηδη να πωλουνται....

περιμεντε ν ανεβει ο ΦΠΑ πρωτα ομως κ μετα θα τα παραλαβετε παιδακια!!!:whistle:

Z4 DCT
23-08-10, 17:31
παρηγγειλα πισω καπακι κ μπαταρια γι να αλλαξω στο δικο μου....

αν δεν τα καταφερω :whistle:οταν ερθουν με το καλο....με βλεπω να χτυπω το iphone 4...:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

κανε κατι........να μην τα καταφερεις.....:whistle:

Vasilis
23-08-10, 17:35
κανε κατι........να μην τα καταφερεις.....:whistle:

:th_Laie_67-1:

γιαννακο....

μονο ψυχολογικα με την αισθηση του 4 νομιζω οτι θα αλλαξει κατι...

ωστοσο απο οσα διαβαζω δεν υπερεχει-ξεχωριζει σε αξιολογα πραγματα με το 3...μονο σε εξοδα σε βαζει!:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

Nino
23-08-10, 17:37
παρηγγειλα πισω καπακι κ μπαταρια γι να αλλαξω στο δικο μου....

αν δεν τα καταφερω :whistle:οταν ερθουν με το καλο....με βλεπω να χτυπω το iphone 4...:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

καπου διαβασα οτι βγαζουν νεα παρτιδα...χωρις το "προβληματακι" ληψης,δεν χανεις τιποτα να περιμενεις λιγο..
Καπακι μπαταρια... ο αηφονοχειρουργός aceman θα μπορεσει να βοηθησει αν αντιμετωπισεις προβημα!!!

Vasilis
23-08-10, 17:43
Τo iPhone έχει πολλές κρυφές λειτουργίες που πολλοί δε γνωρίζουν. Πάμε να δούμε μερικές από αυτές:


Τραβήξτε Screenshots: Σε οποιαδήποτε σημείο και αν βρίσκεστε στη συσκευή αν πατήσετε Home + Power Button, το iPhone θα τραβήξει screenshot της οθόνης όπως τη βλέπετε και θα το αποθηκεύσει στο Camera Roll

Scroll to Top: Στον Safari αλλά και σε πολλές άλλες εφαρμογές όταν διαβάζετε κάτι και κάνετε scroll προς τα κάτω δε χρειάζεται να αρχίσετε να κάνετε scroll προς τα πάνω για να επιστρέψετε στην κορυφή. Απλά πατήστε στο πάνω μέρος της οθόνης και θα μεταφερθείτε αμέσως εκεί.

Swipe to Delete: Σε μερικές εφαρμογές όταν θέλετε να διαγράψετε κάτι και δεν βλέπετε τον τρόπο δοκιμάστε να σύρετε το δάχτυλό σας (swipe) οριζόντια πάνω σε αυτό που θέλετε να διαγράψετε για να σας εμφανιστεί επιλογή Delete. Αυτό ισχύει για παράδειγμα στην εφαρμογή Mail.

Επιστροφή στο πρώτο tab του Springboard: Στο Springboard αν πατήσετε μια φορά το Home Button θα μεταφερθείτε γρήγορα στο πρώτο tab, ενώ αν το πατήσετε και δεύτερη (όχι συνεχόμενη) θα μεταφερθείτε στο Spotlight.

Double Home: Στη διαδρομή Settings > General > Home μπορείτε να ορίσετε πώς θα συμπεριφέρεται η συσκευή αν πατήσετε δύο φορές το Home Button όταν βρίσκεστε στο Springboard. Απο default, το διπλό πάτημα του Home Button σας μεταφέρει στο Phone Favorites

iPod Controls: Στην ίδια διαδρομή μπορείτε να ενεργοποιήσετε ή να απενεργοποιήσετε τα iPod Controls. Όταν τα iPod Controls είναι ενεργοποιημένα και ακούτε μουσική, πατώντας δύο φορές το Home Button όπου και να βρίσκεστε θα εμφανιστούν μπροστά σας επιλογές για το ποιό κομμάτι παίζει καθώς και κουμπιά για play, pause κλπ.

Force Quit Apps: Αν μια εφαρμογή κολλήσει και δεν ανταποκρίνεται τότε κρατήστε πατημένο το Power Button μέχρι να βγει η ειδοποίηση για απενεργοποίηση της συσκευής. Αντί να την απενεργοποιήσετε αφήστε το Power Button και πατήστε το Home μέχρι να κλείσει η εφαρμογή.

Κλείδωμα Κεφαλαίων Γραμμάτων: Στη διαδρομή Settings > General > Keyboard βεβαιωθείτε ότι ο τρίτος διακόπτης (Enable Caps Lock) είναι στο ON. Έτσι όταν πληκτρολογείτε κάτι πατήστε δύο φορές το Shift για να γίνει μπλε και να κλειδώσουν τα κεφαλαία.

Εναλλακτικοί Χαρακτήρες: Όταν πληκτρολογείτε μπορεί να θέλετε να εισάγετε κάποιους ιδιαίτερους χαρακτήρες από άλλες γλώσσες. Κρατήστε πατημένο κάποιο key όπως τα A, E, I, O ή U, για να εμφανιστούν οι επιπλέον επιλογές. Με τον ίδιο τρόπο μπορείτε να βρείτε και τα σύμβολα άλλων νομισμάτων.

Καταλήξεις ιστοσελίδων: Όταν πληκτρολογείτε ένα url με διαθέσιμο το πληκτρολόγιο που διαθέτει το κουμπί .com, πατήστε πάνω του παρατεταμένα για να εμφανιστούν κι άλλες καταλήξεις όπως .net, .edu .org και .co.uk.

Άνοιγμα link στο Safari σε νέο Tab: Όταν κάνετε browsing στο Safari, πατήστε παρατεταμένα πάνω σε ένα link για να σας εμφανιστεί η επιλογή να ανοίξει σε νέο tab και όχι στο ίδιο.

Force Reboot του iPhone: Αν κάποια στιγμή η συσκευή κολλήσει και δεν ανταποκρίνεται τίποτα, κρατήστε πατημένο το Home και το Power Button μέχρι να σβήσει η συσκευή και να εμφανιστεί το μήλο. Μετά αφήστε τα, και περιμένετε να γίνει η επανεκκίνηση.

Βάλτε το iPhone σε Recovery Mode: Αν χρειαστεί να μπει η συσκευή σε Recovery Mode, κρατήστε πατημένα τα Home και Power Buttons και μόλις σβήσει η οθόνη απελευθερώστε μόνο το Power Button κρατώντας πατημένο το Home μέχρι να εμφανιστεί στην οθόνη η εικόνα του iTunes με το USB.

Βάλτε το iPhone σε DFU Mode: Με το iPhone συνδεδεμένο στο iTunes, κρατήστε πατημένα τα Home και Power Buttons για 10 δευτερόλεπτα και μετά απελευθερώστε το Power κρατώντας πατημένο το Home μέχρι να σας ενημερώσει το iTunes ότι αναγνώρισε iPhone σε Recovery mode.

Κλείστε τον ήχο όταν σας καλούν: Αν λάβετε μια κλήση σε στιγμή που δε θέλετε, μπορείτε να κλείσετε τον ήχο αν πατήσετε τη στιγμή του κουδουνίσματος ένα από τα πλήκτρα της έντασης που βρίσκονται αριστερά στη συσκευή ή μια φορά το Power Button. Αυτός που σας καλεί δεν θα λάβει κάποια ειδοποίηση και θα συνεχίσει να ακούει ότι χτυπάει, ενώ παράλληλα εσείς θα βλέπετε την κλήση στην οθόνη αλλά πλέον χωρίς ήχο.

Απόρριψη κλήσης: Για να απορρίψετε μια κλήση απλά πατήστε δύο φορές συνεχόμενα το Power Button. Αν φοράτε ακουστικά με μικρόφωνο μπορείτε να κάνετε το ίδιο πατώντας δύο φορές το κουμπί του μικροφώνου στα ακουστικά σας.

Βάλτε το iPhone σε Silent Mode: Για να κλείσετε όλους τους ήχους στο iPhone απλά αλλάξτε θέση στον μικρό διακόπτη που βρίσκεται πάνω από τα πλήκτρα έντασης ώστε να δείτε το κόκκινο σημάδι.

Γρήγορη Πληκτρολόγηση Τελείας: Αγγίξτε δύο φορές το πλήκτρο διαστήματος (space). (Μπορείτε να ενεργοποιήσετε ή να απενεργοποιήσετε αυτό το χαρακτηριστικό από τις Settings > General > Keyboard)

Voice Control (Φωνητικός Έλεγχος): Πατήστε παρατεταμένα το κουμπί Αφετηρίας (Home Button) μέχρι να εμφανιστεί η οθόνη «Φωνητική κλήση» και ακούσετε ένα χαρακτηριστικό ήχο.

Εμποδίστε το auto rotation των φωτογραφιών: Πόσες φορές σας έχει τύχει να θέλετε να δείτε τις φωτογραφίες που έχετε στο camera roll ή να τις δείξετε στους φίλους σας και το επιταχυνσιόμετρο να λαμβάνει δράση περιστρέφοντάς καμιά φορά κάποιες που δεν θέλετε να γυρίζουν; Ε λοιπόν, υπάρχει ένας τρόπος να το εμποδίσετε αυτό! Απλά πατήστε λίγο παρατεταμένα με το δάκτυλό σας επάνω στην φωτό, και το iPhone δεν θα την περιστρέψει.
Πιό αναλυτικά: περιστρέψτε την φωτό προς την σωστή μεριά που θέλετε να εμφανίζεται και κρατήστε πατημένο το δάκτυλό σας σε οποιοδήποτε σημείο της οθόνης για 2-3 δευτερόλεπτα, έως ότου εμφανιστεί το μικρό μενού με την λέξη “αντιγραφή”. Στη συνέχεια αφήνοντας το δάχτυλό σας, το μενού “αντιγραφή” εξαφανίζεται και η φωτογραφία κλειδώνει και δεν περιστρέφεται ανεξαρτήτως του πώς γυρνάτε το iPhone σας.

Το safari μπορεί να κλείσει με απλό πάτημα του home button: Αν πριν πατήσουμε το home button για να βγούμε από το safari βάλουμε κενή σελίδα και μετά βγούμε τότε το safari κλείνει τελείως ! ! !
Edit : κενή σελίδα μπορείς να βάλεις αν πας new page και κλείσεις ότι σελίδα έχει εκεί μέχρι να σου βγάλει λευκή.

Κρυφές δυνατότητες διαχείρισης του iPhone μέσω του mic button: Ένα κρυμμένο feature της 3.0 που ανακάλυψα πριν λίγο στο 3GS έχει να κάνει με το camera roll και τα ακουστικά!
Εάν είσαστε μέσα στην προβολή φωτογραφιών/βίντεο με συνδεδεμένα τα headphones και πατήσετε το mic button, τότε αντί να παίξει η μουσική (όπως γίνεται συνήθως), θα αρχίσει να παίζει το βίντεο.
Και το ωραίο είναι πως με ένα απλό κλικ γίνεται αναπαραγωγή/παύση του βίντεο, με διπλό κλικ εμφανίζεται το επόμενο στοιχείο του camera roll (βίντεο ή φωτογραφία) ενώ με τριπλό εμφανίζεται το προηγούμενο.
Update 1: Εάν μπείτε στην κάμερα και είστε στην λειτουργία εγγραφής βίντεο, μπορείτε με το mic button να κάνετε εκκίνηση και παύση της εγγραφής!
Update 2: To mic button κάνει και εκκίνηση/παύση της ηχογράφησης στην εφαρμογή Μαγνητόφωνο (Voice Memos).


μήπως να το κάναμε sticky το ποστ?:whistle:


κλοπι....αλλά δεν θυμάμαι απο που....:hystericalbs1: τα χω μπλέξει εδώ με το μηλόφωνο....:whistle::th_Laie_67-1:

Z4 DCT
23-08-10, 17:43
καπου διαβασα οτι βγαζουν νεα παρτιδα...χωρις το "προβληματακι" ληψης,δεν χανεις τιποτα να περιμενεις λιγο..
Καπακι μπαταρια... ο αηφονοχειρουργός aceman θα μπορεσει να βοηθησει αν αντιμετωπισεις προβημα!!!


Γιαννη για το 4αρι ειναι αυτο??? αμα ειναι να μην το παρω ακομα .....ακυρωνω παραγγελεια αμα ειναι.....:shok:

Vasilis
23-08-10, 17:44
κ γω το χω ακουσει αυτο τζωνυ....\

κατα ποσο ισχυει βεβαια δεν ξερω

Nino
23-08-10, 17:57
Γιαννη για το 4αρι ειναι αυτο??? αμα ειναι να μην το παρω ακομα .....ακυρωνω παραγγελεια αμα ειναι.....:shok:


κ γω το χω ακουσει αυτο τζωνυ....\

κατα ποσο ισχυει βεβαια δεν ξερω

αυτο που ακριβως "ελεγε" ειναι οτι θα αλαξουν το "σασι" και ετσι εξαφανιζεται το προβημα...
και ηταν ή στο Τ3 ή στο pc magazine δεν θυμαμαι σε ενα απο τα δυο!!!

Stathis
23-08-10, 18:02
μια χαρα ειναι το σημα, καλυτερο απο το 3gs...

Samaro
23-08-10, 18:47
μια χαρα ειναι το σημα, καλυτερο απο το 3gs...

Μήπως το πρόβλημα ήταν επιννόηση του ανταγωνισμού ??? :whistle:

Nino
23-08-10, 18:54
Μήπως το πρόβλημα ήταν επιννόηση του ανταγωνισμού ??? :whistle:

Παιζει και αυτο το σεναριο απο την αντιαηφον κοινοτητα...
Παντως τα παραπονα για τη ληψη σηματος ειναι απο ανθρωπους που κρατανε το τηλ με το αριστερο χερι!!!
Μη ξεχναμε η κασα του λειτουργει και ως κεραια!

Samaro
23-08-10, 18:54
παρηγγειλα πισω καπακι κ μπαταρια γι να αλλαξω στο δικο μου....

αν δεν τα καταφερω :whistle:οταν ερθουν με το καλο....με βλεπω να χτυπω το iphone 4...:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:
Γίνεται ετσι απλά look 4 ??? ..Και μπαταρία μεγαλυτερη ???
Με τι κόστος ;;; Ενδιαφέρον ακούγεται !!!!:shok:

Samaro
23-08-10, 18:58
Παιζει και αυτο το σεναριο απο την αντιαηφον κοινοτητα...
Παντως τα παραπονα για τη ληψη σηματος ειναι απο ανθρωπους που κρατανε το τηλ με το αριστερο χερι!!!
Μη ξεχναμε η κασα του λειτουργει και ως κεραια!
Οι αμερικάνοι πάντα είχαν μια απέχθεια για οτιδήποτε "αριστερό":th_Laie_67-1:

Vasilis
23-08-10, 19:19
Γίνεται ετσι απλά look 4 ??? ..Και μπαταρία μεγαλυτερη ???
Με τι κόστος ;;; Ενδιαφέρον ακούγεται !!!!:shok:

Όχι όχι...

Δεν γίνεται look 4
Απλά το φρεσκαρω σαν καινούργιο πάλι αλλάζοντας το ελαφρά γδαρμενο μαύρο σε ασήμι πίσω καπάκι

Stathis
23-08-10, 19:29
δεν υπαρχει προβλημα με το σημα ρε παιδια...

αν καλυψεις με το χερι σου την περιοχη της κεραιας και υπο συνθηκες (περιοχες χαμηλου σηματος, οπου το τηλεφωνο παλευει να πιασει), εχεις απωλειες.
αυτο συμβαινει απο την εποχη των ερικσον 337 και νοκια 2110.

καποια αμερικανακια ανελαβαν να ανακαλυψουν τον τροχο... ειναι για γελια η ολη υποθεση.

αλλα τι να λεμε για τη χωρα και τους κατοικους της, οπου οι σακουλες του σουπερ-μαρκετ γραφουν υποχρεωτικα πανω "προσοχη μην το βαλετε στο κεφαλι σας, κινδυνος ασφυξιας"... :doh:

Vasilis
23-08-10, 21:00
Θέλετε να βλέπεται αν τα μηνυματά σας παραδίδονται? Υπάρχει τρόπος..και είναι απλός. ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΗ ΠΡΟΫΠOΘΕΣΗ το μηλόφωνο να είναι JAILBROKEN.


Μια χρήσιμη για πολλούς εφαρμογή που κάνει αυτό που έπρεπε να είχε από την μαμά το iPhone, αναφορά παράδοσης.

Το πρόγραμμα που θα χρησιμοποιήσουμε λέγεται iPhone Delivery. Το μόνο που έχεται να κανετε ειναι:

Βήμα 1: Ανοίγουμε το Cydia στo Jailbroken iPhone μας.

Βήμα 2: Κάνουμε add στα sources μας το repo. https://iphonedelivery.advinux.fr/cydia (Δείτε στον οδηγό μου πως γίνεται add ένα repo στο Cydia)

Βήμα 3: Κατεβάζουμε την τελευταία έκδοση του προγράμματος και την εγκαθιστούμε.

Βήμα 4: Κάνουμε reboot το iPhone και μετά ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ -> ΜΗΝΥΜΑΤΑ και ενεργοποιήστε τις δύο τελευταίες επιλογές, Delivery report και Flash DR.

Αυτό ήταν….Μπορούμε τώρα να βλέπουμε τις αναφορές παράδοσης απο τα μηνύματα που στέλνουμε:thumbsup:


καρατσεκαρισμένο!!!!

Vasilis
23-08-10, 21:09
Η Apple κατάφερε σε πολύ σύντομο διάστημα να διορθώσει τα προβλήματα λήψης που αντιμετώπιζε το iPhone4 κατά την εισαγωγή του στην αγορά. Μάλιστα, η διόρθωση αφορά στην προσθήκη ενός μικρού πλαστικού ανταλλακτικού στη συσκευή που κάθε κάτοχος iPhone4 μπορεί να κάνει σε οποιοδήποτε κατάστημα Apple.

Πηγές επίσης αναφέρουν ότι το συγκεκριμένο πρόβλημα λήψης – το οποίο να σημειωθεί ότι ήταν στιγμιαίο και ισχύει ουσιαστικά για όλες τις συσκευές smartphone – έχει ήδη διορθωθεί και στις νέες λευκές συσκευές iPhone4 που θα βγουν στην αγορά τον ερχόμενο Σεπτέμβριο.

Τέλος, μία εντυπωσιακή πληροφορία: το κατάστημα της Apple στο κέντρο του Λονδίνου πουλάει 4 εκατ. συσκευές την εβδομάδα, από υπολογιστές π.χ. Mac Book μέχρι iPhone.

ΠΗΓΗ: neasbeast.gr

Vasilis
23-08-10, 21:21
Το Frash κυκλοφόρησε – ανεπίσημα- και για το iPhone! Πριν από μερικές εβδομάδες σας είχαμε ενημερώσει για το Frash, την εφαρμογή του Comex που ενεργοποιεί την αναπαραγωγή Flash περιεχομένου στο iPad.


Σήμερα, μπορείτε να εγκαταστήσετε το frash στο (jailbroken) iPhone σας ακόμα πιό εύκολα και γρήγορα:

Ανοίξτε το Cydia και προσθέστε το παρακάτω repo: https://repo.benm.at

Κάντε μια αναζήτηση και εγκαταστειστε το Frash. Προεραιτικά, εγκαταστειστε και το αντίστοιχο SBSettings toggle για να ενεργοποιείτε/απενεργοποιείτε το Frash κατά βούληση.:thumbsup::thumbsup:

Vasilis
23-08-10, 21:40
Το Techrestore έκανε unboxing και teardown του iPhone 4 και μας το παρουσιάζει μέσα από ένα stop-motion βίντεο:


https://www.youtube.com/watch?v=YkcLLI6Yv8I&feature=player_embedded#!



Για την δημιουργία του βίντεο χρειάστηκαν 1784 φωτογραφίες υψηλής ανάλυσης… Απολαύστε το!:thumbsup:

Χρίστος
24-08-10, 08:15
Το Frash κυκλοφόρησε – ανεπίσημα- και για το iPhone! Πριν από μερικές εβδομάδες σας είχαμε ενημερώσει για το Frash, την εφαρμογή του Comex που ενεργοποιεί την αναπαραγωγή Flash περιεχομένου στο iPad.


Σήμερα, μπορείτε να εγκαταστήσετε το frash στο (jailbroken) iPhone σας ακόμα πιό εύκολα και γρήγορα:

Ανοίξτε το Cydia και προσθέστε το παρακάτω repo: https://repo.benm.at

Κάντε μια αναζήτηση και εγκαταστειστε το Frash. Προεραιτικά, εγκαταστειστε και το αντίστοιχο SBSettings toggle για να ενεργοποιείτε/απενεργοποιείτε το Frash κατά βούληση.:thumbsup::thumbsup:
ΟΧΙ ακομα.

full σε bugs.Λιγο ακομα υπομονη

Χρίστος
24-08-10, 08:30
Θέλετε να βλέπεται αν τα μηνυματά σας παραδίδονται? Υπάρχει τρόπος..και είναι απλός. ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΗ ΠΡΟΫΠOΘΕΣΗ το μηλόφωνο να είναι JAILBROKEN.


Μια χρήσιμη για πολλούς εφαρμογή που κάνει αυτό που έπρεπε να είχε από την μαμά το iPhone, αναφορά παράδοσης.

Το πρόγραμμα που θα χρησιμοποιήσουμε λέγεται iPhone Delivery. Το μόνο που έχεται να κανετε ειναι:

Βήμα 1: Ανοίγουμε το Cydia στo Jailbroken iPhone μας.

Βήμα 2: Κάνουμε add στα sources μας το repo. https://iphonedelivery.advinux.fr/cydia (Δείτε στον οδηγό μου πως γίνεται add ένα repo στο Cydia)

Βήμα 3: Κατεβάζουμε την τελευταία έκδοση του προγράμματος και την εγκαθιστούμε.

Βήμα 4: Κάνουμε reboot το iPhone και μετά ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ -> ΜΗΝΥΜΑΤΑ και ενεργοποιήστε τις δύο τελευταίες επιλογές, Delivery report και Flash DR.

Αυτό ήταν….Μπορούμε τώρα να βλέπουμε τις αναφορές παράδοσης απο τα μηνύματα που στέλνουμε:thumbsup:


καρατσεκαρισμένο!!!!
μαζι με το iphonedelivery καλο ειναι να εχουμε μαζι και το "sms helper"

ακομα αμα τα greeklish δε τα μπορειτε στα μνμτ αλλα δε σας φτανουν και οι 70 χαρ/ρες υπαρχουν 2 τροποι αντικαταστασης unicode χαρακτηρων με αυτούς του gsm character set.
Πρωτος και ευκολος ειναι το iKeyx SMS160 keyboard

μετα σε οσους αρεσει το bitesms κανουν τα εξης
κατεβαζουμε το BiteSMS και...
ενεργοποιείτε την επιλογή Replace characters στις ρυθμίσεις Accents/Diacritics του BiteSMS.

https://www.iphonehellas.gr/forum/uploads/monthly_07_2010/post-14222-028889400%201278208121_thumb.png (https://www.iphonehellas.gr/forum/index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_rel_module=post&attach_id=5632)

Στη συνέχεια κατεβάζετε το συνημμένο zip και βάζετε το περιεχόμενό του στο iphone στη τοποθεσία /Applications/BiteSMS.app
Αντικαθιστάτε το υπάρχον αρχείο ή το κρατάτε backup

unicode-mapping.zip (https://www.iphonehellas.gr/forum/index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_id=5633)


Ανοίγετε το BiteSMS και voila!!

Samaro
27-08-10, 16:41
Πριν λίγο η Apple ανανέωσε την ιστοσελίδα της και ενημερώνει τους χρήστες, πως μπορούν και στην Ελλάδα,
ν' αποκτήσουν ένα δωρεάν bumber για το iPhone 4......https://www.apple.com/gr/iphone/case-program/

αλλά και...

Επιστροφή χρημάτων για το iPhone 4 !!!!!!

thumb

nfot
27-08-10, 18:57
Συγκριτικο τεστ μεταξυ iphone4 & Samsung Galaxy S
https://www.gsmarena.com/samsung_i9000_galaxy_s_vs_apple_iphone_4-review-500.php

To 4αρι υπερτερει στην εμφανιση και στις εφαρμογες που υπαρχουν.
Το Galaxy S δεν εχει φλας (απαραδεκτο κατ'εμε).

Χρίστος
02-09-10, 00:31
τελος η πατατα 4.0.1 και 4.0.2!!!!

H Apple παρουσιάζει την νέα έκδοση του iOS (4.1) για το iPhone και iPod touch με αρκετές διορθώσεις (proximity sensor, bluetooth και βελτίωση της απόκριση στο iPhone 3G).

https://www.iphonehellas.gr/wp-content/uploads/2010/09/iOS-4.1.jpg

Προστέθηκε η επιλογή για να ανεβάζετε HD βίντεο μέσω Wi-Fi αλλά και να νοικιάζετε ταινίες απευθείας από το iPhone (μη διαθέσιμο στην Ελλάδα).

Ένα νέο χαρακτηριστικό είναι η επιλογή HDR για την κάμερα. Στην ουσία με αυτή την επιλογή το iPhone 4 τραβά τρεις φωτογραφίες πολύ γρήγορα και τις συνδιάζει για να καταφέρει ένα καλύτερο αποτέλεσμα.

To Game Center επιτέλους εγκαινιάζεται και θα είναι διαθέσιμο για όλους τους χρήστες φέρνοντας στο προσκήνιο πολλά social χαρακτηριστικά.

https://www.iphonehellas.gr/wp-content/uploads/2010/09/Apple-Game-Center-iOS4.1.jpg

Το iOS 4.1 θα είναι διαθέσιμο την επόμενη βδομάδα δωρεάν για όλους τους χρήστες iPhone και iPod touch.


H Apple έδωσε στους developers την GM έκδοση της iOS 4.1 που είδαμε σήμερα στο music event.

Υπενθυμίζουμε ότι οι GM εκδόσεις απευθύνονται στους developers και όχι στο ευρύ κοινό. Η έκδοση για το κοινό θα κυκλοφορήσει κάποια στιγμή την επόμενη εβδομάδα αλλά οι developers μπορούν να την κατεβάσουν από τώρα.

https://www.iphonehellas.gr/wp-content/uploads/2010/09/ios-4-1-gm.jpg
πηγη:iphonehellas

:mpaks::mpaks::mpaks:

Lambros46
02-09-10, 01:00
Ξερει κανεις που μπορω να απευθυνθω για να επισκευασω το 3GS Μου που εχει μαζεψει υγρασια μετα απο "μπλουμ" στη θαλασσα???πηγα στο γερμανο και μου ειπαν 520-550 ευρω...

Χρίστος
02-09-10, 01:13
Ξερει κανεις που μπορω να απευθυνθω για να επισκευασω το 3GS Μου που εχει μαζεψει υγρασια μετα απο "μπλουμ" στη θαλασσα???πηγα στο γερμανο και μου ειπαν 520-550 ευρω...
με τοσα περνεις καινουριο!!!

Αναλογα που εχει παρει υγρασια μιλαμε για αλλαγη καποιων μερων του.

Κανε το κοπο και παρε ενα τηλεφωνο εδω www.iphonerepair.gr
Εχω ακουσει καλα λογια και τιμες πιο λογικες απο τους αλλους.

Lambros46
02-09-10, 01:19
Ευχαριστω πολυ(Χρηστο νομιζω??) !!!Θα παρω αυριο να ρωτησω!

Nino
04-09-10, 19:44
αν και δεν ειναι οτι πιο ευκολο...σε καποιους μπορει να χρειαστει!!


https://www.iphonehellas.gr/20243/iphone-cpr-water-damage/

Χρίστος
04-09-10, 20:06
αν και δεν ειναι οτι πιο ευκολο...σε καποιους μπορει να χρειαστει!!


https://www.iphonehellas.gr/20243/iphone-cpr-water-damage/
ειναι να μη σου τυχει φιλε νινε!

Αν σου κατσει.......βραζε ρυζι κι ας το αιφονι μουσκιδι:hystericalbs1:

Stathis
04-09-10, 23:32
τριχες γραφει ο ανθρωπος, πληρης αγνοια...

σε περιπτωσεις νερου βυθιζουμε οσο πιο γρηγορα μπορουμε (οχι μετα απο 1-2 μερες διοτι το θαλασσινο νερο οξειδωνει την πλακετα ταχυτατα) σε ισοπροπυλικη αλκοολη.
ειναι το "οινοπνευμα" περιεκτικοτητας 100% αλκοολ (τα κοινα ειναι 92-95%)...

το υγρο αυτο το προμηθευστε σε συσκευασια λιτρου απο καταστηματα μοντελισμου, φαρμακεια κλπ με τιμη 15-20 ευρω (δεν ειναι φθηνο)...

αφηνουμε για λιγο μεσα τη βρεγμενη συσκευη ωστε να ξεπλυθει παντου και να φυγουν τα αλατια και ακολουθως την αφηνουμε να στεγνωσει.

αν προλαβουμε και κανουμε τη διαδικασια πολυ συντομα ειναι πολυ πιθανο να γλιτωσουμε τον καθαρισμο απο επαγγελματια.

nikos-Mpacket
05-09-10, 00:54
Υπαρχει πιθανοτητα να μου στειλει μια φιλη απο Αμερικη οπου κανει το μαστερ της ενα i phone 3gs ή 4.Αυτο θα δουλεψει εδω στην Ελλαδα;Μηπως να τους πει οτι ταξιδευει και πως θα ερθει Ελλαδα και χρειαζετε το τηλεφωνο;

Δωστε μου παρακαλω τα φωτα σας για να ξερω τι να της πω,αν τελικα κανω την κινηση.

Χρίστος
05-09-10, 04:40
σκεφτεσαι οταν στο φερει να πληρωνεις για τις εφαρμογες ή να το σπασεις????

Αν εισαι της νομιμης και ακριβης οδου απλα της λες να βαλει μια καρτα στο αμερικα και να στο ενεργοποιησει.

Kανονικα πρεπει να στο στειλει ετοιμο, να κανεις restore και set up as new μαζι με ενα account στο itunes, μετα unlock για τους ελληνικους carriers και μετα κανεις ενα slide to jailbreak και τελος.

Χρίστος
05-09-10, 04:47
τριχες γραφει ο ανθρωπος, πληρης αγνοια...

σε περιπτωσεις νερου βυθιζουμε οσο πιο γρηγορα μπορουμε (οχι μετα απο 1-2 μερες διοτι το θαλασσινο νερο οξειδωνει την πλακετα ταχυτατα) σε ισοπροπυλικη αλκοολη.
ειναι το "οινοπνευμα" περιεκτικοτητας 100% αλκοολ (τα κοινα ειναι 92-95%)...

το υγρο αυτο το προμηθευστε σε συσκευασια λιτρου απο καταστηματα μοντελισμου, φαρμακεια κλπ με τιμη 15-20 ευρω (δεν ειναι φθηνο)...

αφηνουμε για λιγο μεσα τη βρεγμενη συσκευη ωστε να ξεπλυθει παντου και να φυγουν τα αλατια και ακολουθως την αφηνουμε να στεγνωσει.

αν προλαβουμε και κανουμε τη διαδικασια πολυ συντομα ειναι πολυ πιθανο να γλιτωσουμε τον καθαρισμο απο επαγγελματια.
επισεις με την ισοπροπανολη που αναφερει ο σταθης μεγαλη προσοχη στις αναθυμιασεις που προκαλουν ναυτια και εντονη ζαλη.
Βαζουμε και βγαζουμε το κινητο παντα με γαντια και με μακρια το προσωπο.Μετα καπακι γιατι εξατμιζεται και ευκολα!thumb

bimmer-corfu
05-09-10, 07:51
παίδες τα iphone πχ απο ΗΠΑ έχουν κάνα πρόβλημα με την ανάγνωση και επεξεργασία Ελληνικών στις επαφές?

Nino
05-09-10, 10:57
πιο πιθανο ειναι να μου πεσει κανα ποτηρι νερο -καφες κλπ πανω στο τηλεφωνο παρα μεσα στη θαλασσα το τηλεφωνο(μιας και το σκαφος λογω νεων μετρων το αφησα χαχαχαχα)Οταν περασει η κριση θα παρω ενα cruiser και δεν θα εχω τετοια προβληματα:hystericalbs1:
Ειναι που ειναι εκνευριστικη η προσοχη με την οποια πρεπει να του φερεσαι ε δεν θα δημιουργησουμε κιολας "καρδιοαναπνευστικη ομαδα μεσα στο σπιτι" που μολις χτυπησει code blue να τρεξουν ολοι να αναζωογονησουν το παλιομηλο... αμα συμβει,συνεβηκε ε δεν θα παιζουμε και με τα στεφανιαια μας για το τηλεφωνο.

nikos-Mpacket
05-09-10, 10:59
σκεφτεσαι οταν στο φερει να πληρωνεις για τις εφαρμογες ή να το σπασεις????

Αν εισαι της νομιμης και ακριβης οδου απλα της λες να βαλει μια καρτα στο αμερικα και να στο ενεργοποιησει.

Kανονικα πρεπει να στο στειλει ετοιμο, να κανεις restore και set up as new μαζι με ενα account στο itunes, μετα unlock για τους ελληνικους carriers και μετα κανεις ενα slide to jailbreak και τελος.

Χρηστο θελω να πληρωσω μια φορα που θα το παρω και να μην ξαναπληρωσω για τιποτε αλλο,αρα θα πρεπει να το σπασουμε.

Εκει ειναι που εχω την απορια,τους λεει οτι θα ερχετε και Ελλαδα και το ρυθμιζουν αυτοι η μου το στελνει και το κανουμε εδω;

Nino
05-09-10, 11:15
Υπαρχει πιθανοτητα να μου στειλει μια φιλη απο Αμερικη οπου κανει το μαστερ της ενα i phone 3gs ή 4.Αυτο θα δουλεψει εδω στην Ελλαδα;Μηπως να τους πει οτι ταξιδευει και πως θα ερθει Ελλαδα και χρειαζετε το τηλεφωνο;

Δωστε μου παρακαλω τα φωτα σας για να ξερω τι να της πω,αν τελικα κανω την κινηση.

τι τιμη εχει στην αμερικη το 4?

nikos-Mpacket
05-09-10, 11:24
τι τιμη εχει στην αμερικη το 4?

Γιαννη δεν ξερω αλλα μπορω μεσα στην εβδομαδα να μαθω.

Nino
05-09-10, 11:29
Γιαννη δεν ξερω αλλα μπορω μεσα στην εβδομαδα να μαθω.

οταν μαθεις στειλε μου ενα pm σε παρακαλω!!
:thanks:

Stathis
05-09-10, 12:13
επισεις με την ισοπροπανολη που αναφερει ο σταθης μεγαλη προσοχη στις αναθυμιασεις που προκαλουν ναυτια και εντονη ζαλη.
Βαζουμε και βγαζουμε το κινητο παντα με γαντια και με μακρια το προσωπο.Μετα καπακι γιατι εξατμιζεται και ευκολα!thumb

δεν ισχυει αυτο, καμια ναυτια και ζαλη δεν προκαλουν οι "αναθυμιασεις".
ουτε εχει τιποτα σοβαρες αναθυμιασεις, καθαρο οινοπνευμα ειναι με λιγο πιο εντονη μυρωδια, δεν ειναι νιτρογλυκερινη...:original:

ουτε γαντια χρειαζονται ουτε εχει προβλημα αν πεσει στο προσωπο... ποιος στα ειπε αυτα χρηστο?
χρονια το δουλευα το υγρο αυτο και δεν χρησιμοποιησα ποτε γαντια...
αντιθετα το εβαζα και στα χερια μου καμια φορα ως απολυμαντικο οταν περισευε λιγο πριν πεταξω το μπουκαλι...

το μονο σωστο ειναι οτι εξατμιζεται πιο γρηγορα απο το οινοπνευμα οταν βρισκεται σε μικρη συγκεντρωση...

Stathis
05-09-10, 12:24
Υπαρχει πιθανοτητα να μου στειλει μια φιλη απο Αμερικη οπου κανει το μαστερ της ενα i phone 3gs ή 4.Αυτο θα δουλεψει εδω στην Ελλαδα;Μηπως να τους πει οτι ταξιδευει και πως θα ερθει Ελλαδα και χρειαζετε το τηλεφωνο;

Δωστε μου παρακαλω τα φωτα σας για να ξερω τι να της πω,αν τελικα κανω την κινηση.

τα iphone απο την αμερικη εχουμε πει πολλες φορες οτι ειναι κλειδωμενα και δεν καλυπτονται απο την πανευρωπαϊκη εγγυηση που εχει καθε προϊον που κυκλοφορει στη χωρα μας.

μπορεις να το ξεκλειδωσεις μονος σου εδω με τα απαραιτητα λογισμικα που κυκλοφορουν στο νετ.
απλα καθε φορα που θα βγαινει νεα αναβαθμιση θα χρειαζεται να κανεις ολη τη διαδικασια απο την αρχη αν θες να αναβαθμισεις.


τι τιμη εχει στην αμερικη το 4?

τοσο απλο: https://store.apple.com/us/browse/home/shop_iphone/family/iphone?mco=MTgxNTgzMzY#faqs


Can I buy an iPhone without an AT&T contract?

No. iPhone requires a two-year AT&T wireless service contract.

https://www.bmwfans.gr/forum/showpost.php?p=79281&postcount=531

Nino
05-09-10, 12:58
την τιμη των 199 δολαριων την ηξερα και εγω,αυτο που δεν ημουν σιγουρος ειναι εαν υπαρχει δυνατοτητα αγορας χωρις την συνδεση της ΑΤΤ!!! για αυτο και ρωταω? απο οτι φαινεται ομως "ανθραξ ο χρυσος"
η τιμη στην Ελλαδα ειναι 659ευρω για το 16αρι (αν και το ειδα και αλλου κατα 30 ευρω φθηνοτερα)https://www.vodafone.gr/portal/client/eshop/detailsWithRates-42099.action

Αυτο που παρατηρω παντως ειναι οτι πλεον υπαρχει iphone4 16 και 32 και 3gs 8αρι με διαφορα απο το 4 120 ευρω!
το 3gs 16αρι και 32αρι που πηγε οεο?

Χρίστος
05-09-10, 14:07
Χρηστο θελω να πληρωσω μια φορα που θα το παρω και να μην ξαναπληρωσω για τιποτε αλλο,αρα θα πρεπει να το σπασουμε.

Εκει ειναι που εχω την απορια,τους λεει οτι θα ερχετε και Ελλαδα και το ρυθμιζουν αυτοι η μου το στελνει και το κανουμε εδω;

Απο κει δε μπορουν να κανουν και τπτ το ιδιαιτερο.Εδω που θα ερθει θα πρεπει να κανεις εσυ unlock kai jailbreak και οπως ειπε και ο αγαπητος σταθης οταν βγαινει νεα εκδοση θα πρεπει να περιμενεις να βγαινει το σπαστηρι της και να ξανακανεις το σπασιμο.
Ειναι ενα μικρο αναγκαιο κακο προς χαρην του "τζαμπα" !


δεν ισχυει αυτο, καμια ναυτια και ζαλη δεν προκαλουν οι "αναθυμιασεις".
ουτε εχει τιποτα σοβαρες αναθυμιασεις, καθαρο οινοπνευμα ειναι με λιγο πιο εντονη μυρωδια, δεν ειναι νιτρογλυκερινη...:original:

ουτε γαντια χρειαζονται ουτε εχει προβλημα αν πεσει στο προσωπο... ποιος στα ειπε αυτα χρηστο?
χρονια το δουλευα το υγρο αυτο και δεν χρησιμοποιησα ποτε γαντια...
αντιθετα το εβαζα και στα χερια μου καμια φορα ως απολυμαντικο οταν περισευε λιγο πριν πεταξω το μπουκαλι...

το μονο σωστο ειναι οτι εξατμιζεται πιο γρηγορα απο το οινοπνευμα οταν βρισκεται σε μικρη συγκεντρωση...

σταθη ειναι καθαρο αλκοολ.Αν καθισεις απο πανω μετα απο λιγο ζαλιζεσαι.Δε μιλαω για 5sec φυσικα.Στη περιπτωση που μου χε πεσει εμενα στο νερο το ιφον(φτου φτου φτου μακρια απο μας) θα κραταγα την ανασα μου και θα χα κολησει απο πανω να το κοιταω....
Τα γαντακια ειναι για να μη σκουπιστεις εσυ μετα και οχι μηπως παθεις τπτ(καυστικο δν ειναι και οπως ειπες μια χαρα αντισιπτικη δραση εχει) απλα μη σκουπισεις κανα ματι.


την τιμη των 199 δολαριων την ηξερα και εγω,αυτο που δεν ημουν σιγουρος ειναι εαν υπαρχει δυνατοτητα αγορας χωρις την συνδεση της ΑΤΤ!!! για αυτο και ρωταω? απο οτι φαινεται ομως "ανθραξ ο χρυσος"
η τιμη στην Ελλαδα ειναι 659ευρω για το 16αρι (αν και το ειδα και αλλου κατα 30 ευρω φθηνοτερα)https://www.vodafone.gr/portal/client/eshop/detailsWithRates-42099.action

Αυτο που παρατηρω παντως ειναι οτι πλεον υπαρχει iphone4 16 και 32 και 3gs 8αρι με διαφορα απο το 4 120 ευρω!
το 3gs 16αρι και 32αρι που πηγε οεο?
Παντα η πολιτικη ηταν να κανει ενα downsize στο προηγουμενο μοντελο, να το κραταει ως "φτηνη" δευτερη επιλογη και να φερνει το νεο.

Δε προκειται ποτε να δεις στην αγορα 16ρι 4g και 16ρι 4gs μαζι πχ.

Nino
05-09-10, 17:01
Εγω αυτο που ξερω ειναι οτι το 3gs 16 με το 3gs 32 πριν λιγους μηνες ειχαν διαφορα 100-140 ευρω, με την επερχομενη αφιξη του 4g ολοι ελεγαν για την απαξιωση των 3gs και να "τρεξουμε" ολοι να τα πουλησουμε οσο ακομα κρατανε τιμη...(καπου ειχα γραψει απο εκ των εσω πληροφοριες οτι η τιμη δεν θα "πεσει").
Συμπερασματικα το 3gs 8g αυτη τη στιγμη που μιλαμε κοστιζει οσο κοστιζε το 16αρι τον ιουνιο! και η διαφορα των 120 ευρω για τα δυο τηλεφωνα 3gs και 4g ειναι μηδαμινη μπροστα στη χαωδη διαφορα που εχουν απο αποψη τεχνολογιας και δυνατοτητων...
Απο την αλλη... ειναι δικαιο για οσους πληρωσαν για 3gs 16αρι ή 32αρι απο τα λιγα καλα αυτης της εταιρειας.

Samaro
08-09-10, 14:18
HDR φωτογραφίες και για το iPhone 3GS/3G… μέσω Jailbreak φυσικά.!!!

Τη νέα λειτουργία που υποστηρίζει το iOS 4.1 ονόματι High Dynamic Range (HDR) και τα εκπληκτικά αποτελέσματα της στις φωτογραφίες του iPhone 4 τα είδαμε σε προηγούμενο δημοσίευμα (βλ. iOS 4.1 για φωτογραφίες με HDR).

Σήμερα σας έχουμε ευχάριστα νέα καθώς τα μέλη της jailbreak community μας ανακοίνωσαν ότι έρχεται ένα νέο tweak στο Cydia το οποίο θα φέρει το HDR στις φωτογραφίες των iPhone 3GS αλλά και του iPhone 3G:

Ακόμη ένας λόγος λοιπόν για να προχωρήσετε σε jailbreak καθώς η Apple επίσημα δεν σκοπεύει να διαθέσει το νέο χαρακτηριστικό παρά μόνο στο iPhone 4.

πηγή: www.iphonehellas.gr

Χρίστος
08-09-10, 22:12
θα μας τρελανουν τελειως νομιζω....

Νομιζω πως θα συμφωνισετε οτι το μεγαλυτερο επιτευγμα στο iPhone ειναι οτι το δακτυλο γινεται το stylus. Tωρα με τα XWave Handsets θα μπορειτε να χρησιμοποιησετε το μυαλο σας σαν το stylus !!


https://www.iphonehellas.gr/forum/uploads/monthly_09_2010/post-17186-014759000%201283925823_thumb.jpg (https://www.iphonehellas.gr/forum/index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_rel_module=post&attach_id=7256)


Aπο τις πληροφοριες που δινει το Gizmodo, το PLX XWave ειναι sensor-laden headset το οποιο συνδεεται στο iPhone, iPod Touch ή στο iPad και επιτρεπει στον χρηστη να ερχεται σε επαφη με τις εφαρμογες μονο με την σκεψη. Το παρακατω βιντεο δειχνει μια γυαλιστερη σφαιρα να εμφανιζεται στην παλαμη του χρηστη αλλα δεν νομιζω να γινεται ετσι οταν το χρησιμοποιεις.



Τωρα ακολουθει το κειμενο στο οποιο η εταιρια εξηγει τι συμβαινει με την χρηση:



XWave, powered by NeuroSky eSense patented technologies, senses the faintest electrical impulses transmitted through your skull to the surface of your forehead and converts these analog signals into digital. With XWave, you will be able to detect attention and meditation levels, as well as train your mind to control things. Objects in a game can be controlled, lights in your living room can change color depending on your mood; the possibilities are limited to only the power of your imagination.

https://www.youtube.com/watch?v=XWOBSuKqiWU&feature=player_embedded

Μεχρι στιγμης για κυκλοφορεια στα ελληνικα καταστηματα δεν εχουμε πληροφοριες αλλα μαλλον μονο με παραγγελια μεσω internet θα γινεται η αγορα του. Εσεις τι λετε για αυτη τη νεα συσκευη για τον ελεγχο του iPhone με το μυαλο ?

[via (https://gizmodo.com/5632174/xwave-headset-lets-you-control-iphone-apps-with-your-brain)]



Υ.Γ: Το παραπανω δεν προοριζεται για μελη οπως ο ΓΙΑΝΝΗΣ με (ραδ)iQ ματ χρωματος:th_Laie_67-1:

Driver M
08-09-10, 22:38
Προσωπικά, μου φαίνεται υπερβολή για να μην πω απάτη.

Εδώ καλά καλά μέχρι πριν κανα 2 χρόνια δεν γινόταν να ελέγξεις συσκευές (ευρείας κυκλοφορίας τουλάχιστον) μέσω της κίνησης και μόλις βγήκε το wii της Nintendo έφερε την επανάσταση στον τομέα αυτό και ακολούθησαν κάποιες λειτουργίες του ps3 (μέσω του sixaxis χειριστηρίου του). Ακόμα φυσικά υπάρχει πολύς δρόμος για τον πλήρη χειρισμό μέσω κινήσεων, αφού βρισκόμαστε σε αρχικό στάδιο.

Ενώ ακόμα λοιπόν δεν έχει τελειοποιηθεί η χρήση των κινήσεων, το να φτάσαμε ξαφνικά να ελέγχουμε μέσω της σκέψης, το θεωρώ αδύνατο.

BILL007
09-09-10, 00:14
θα μας τρελανουν τελειως νομιζω....

Νομιζω πως θα συμφωνισετε οτι το μεγαλυτερο επιτευγμα στο iPhone ειναι οτι το δακτυλο γινεται το stylus. Tωρα με τα XWave Handsets θα μπορειτε να χρησιμοποιησετε το μυαλο σας σαν το stylus !!

Αυτό χρειάζομαι Χρήστο...Αλλά για γενικότερη χρήση...

Πολύ φοβάμαι όμως ότι θα τους το κολλήσω...Ολα τα bugs θα τους βρω...:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

Vasilis
09-09-10, 08:49
H Εφαρμογή της Nike για IPhone με GPS


https://1.bp.blogspot.com/_D53sGw7ndSY/TIgpSOciZzI/AAAAAAAAGDc/iXnNo8e8TH0/s1600/nikegps.png


H τελευταία ανακοίνωση της Nike φέρνει την Nike+GPS εφαρμογή στο iPhone, και δεν χρειάζεται ειδικά παπούτσια.
Η εφαρμογή Nike+GPS χρησιμοποιεί το GPS του iPhone και το accelerometer για να καταγράφει την ταχύτητα, την απόσταση και τις θερμίδες που καίτε κατά την διάρκεια του καθημερινού σας "τζόγκινγκ".

Μετά τη χαρτογραφεί τη διαδρομή πάνω σε χάρτη της Google για να μπορείτε να τη δείτε. Συγχρονίζει με το Nike+ αν επιθυμείτε, και έχει τραγούδια ρυθμού και διάφορα μηνύματα από διάσημους αθλητές της Nike για να έχετε υψηλό ρυθμό.

Μερικά χαρακτηριστικά της εφαρμογής περιλαμβάνουν

Καταγραφή του ρυθμού, της απόστασης και διαδρομής
Θερμίδες που καταναλώθηκαν
Προβολή διαδρομής στο Google Maps
Ορισμό στόχων και προσωπικών επιτεύξεων στην εφαρμογή
Επίτευξη στόχων και αποδοχή μηνυμάτων κινήτρων από διάσημους αθλητές
Λήψη φωνητικών πληροφοριών σχετικά με τρέξιμο
Ενεργοποίηση των προσωπικών τραγουδιών ρυθμού για επιπρόσθετο κίνητρο
Συγχρονισμός δεδομένων με την ιστοσελίδα Nike+
Προβολή ιστορικού διαδρομών

Η εφαρμογή είναι διαθέσιμη για το iPhone και iPod touch από το app store me $1,99.

Samaro
10-09-10, 10:29
Well.:original:
Με τηλεφωνικό supprt του Πρύτανη iphonologias mr. Aceman1925 προχώρησα σε JB του τηλεφώνου μου και τον ευχαριστώ δημόσια !!!!!thumb
Μάλιστα με εμαθε να εγκαθιστώ και εφαρμογούλες.
Σήμερα πέρασα και την αναφορά παραδοσης μηνυμάτων (ευχαριστώ 330Vasili :original: )
Τώρα καταλαβαίνω γιατί προχωρούν ολοι σε JB των συσκευών τους. (Λες και του εδωσα να πιει RedBull.!!!:th_Laie_67-1:)
Γιάννοι (nino X3 και yannisv) ακούτε ;;;;;;;
:thumbsup:

Χρίστος
10-09-10, 11:47
μπραβο που περασες και μονος σου εφαρμογουλα!!!!
Ο Αντωνης σας εβαλε τα γυαλια κυριοι!!!!!


Οποιος μοντ το δει, επειδη φτασαμε τις 60 σελιδες ας το κλειδωσει.
Ανοιγω επι τοπου iPhone - Γενική συζήτηση 2 για να συνεχισουμε εκει.Συνεχιζεται εδω: https://www.bmwfans.gr/forum/showthread.php?p=85986#post85986

bimmer-corfu
10-09-10, 11:56
H Εφαρμογή της Nike για IPhone με GPS


https://1.bp.blogspot.com/_D53sGw7ndSY/TIgpSOciZzI/AAAAAAAAGDc/iXnNo8e8TH0/s1600/nikegps.png


H τελευταία ανακοίνωση της Nike φέρνει την Nike+GPS εφαρμογή στο iPhone, και δεν χρειάζεται ειδικά παπούτσια.
Η εφαρμογή Nike+GPS χρησιμοποιεί το GPS του iPhone και το accelerometer για να καταγράφει την ταχύτητα, την απόσταση και τις θερμίδες που καίτε κατά την διάρκεια του καθημερινού σας "τζόγκινγκ".

Μετά τη χαρτογραφεί τη διαδρομή πάνω σε χάρτη της Google για να μπορείτε να τη δείτε. Συγχρονίζει με το Nike+ αν επιθυμείτε, και έχει τραγούδια ρυθμού και διάφορα μηνύματα από διάσημους αθλητές της Nike για να έχετε υψηλό ρυθμό.

Μερικά χαρακτηριστικά της εφαρμογής περιλαμβάνουν

Καταγραφή του ρυθμού, της απόστασης και διαδρομής
Θερμίδες που καταναλώθηκαν
Προβολή διαδρομής στο Google Maps
Ορισμό στόχων και προσωπικών επιτεύξεων στην εφαρμογή
Επίτευξη στόχων και αποδοχή μηνυμάτων κινήτρων από διάσημους αθλητές
Λήψη φωνητικών πληροφοριών σχετικά με τρέξιμο
Ενεργοποίηση των προσωπικών τραγουδιών ρυθμού για επιπρόσθετο κίνητρο
Συγχρονισμός δεδομένων με την ιστοσελίδα Nike+
Προβολή ιστορικού διαδρομών

Η εφαρμογή είναι διαθέσιμη για το iPhone και iPod touch από το app store me $1,99.

τα ίδια κάνει και το sportpal και μάλιστα δωρεάν και για πολλά αθλήματα, όχι μόνο τρέξιμο

Χρίστος
10-09-10, 12:04
Οποιος μοντ το δει, επειδη φτασαμε τις 60 σελιδες ας το κλειδωσει.
Ανοιγω επι τοπου iPhone - Γενική συζήτηση 2 για να συνεχισουμε εκει.Συνεχιζεται εδω: https://www.bmwfans.gr/forum/showthread.php?p=85986#post85986
να φαινεται και στη νεα σελιδα thumb

bimmer-corfu
10-09-10, 13:25
τα ίδια κάνει και το sportpal και μάλιστα δωρεάν και για πολλά αθλήματα, όχι μόνο τρέξιμο
sportypal όχι sportpal, λάθος το είχα γράψει

Ουφ πρόλαβα, τώρα μπορεί να κλείσει το thread

BILL007
10-09-10, 14:38
iPhone - Γενική συζήτηση συνεχιζεται εδω: https://www.bmwfans.gr/forum/showthread.php?t=4138


:thnx::thnx::thnx: