PDA

Επιστροφή στο Forum : Πως βγαζω λεφτα στο διαδίκτυο?



Χρίστος
11-01-14, 20:08
Ισχυει?
Δουλευει?
Θελει πολυ χρονο ή τροπο?
Το παρακατω κειμενο ειναι προσωπικου φιλουπου ξεκινησε για χαβαλε και παραθετει την εμπειρια του.


Ζούμε σε μία εποχή που το εισόδημα όλων μας έχει μειωθεί,
η ανεργία μαστίζει,
τα έξοδα ολοένα και αυξάνουν και προσπαθούμε να αυξήσουμε με πολύ κόπο και χρόνο τα εισοδήματά μας.

Όλοι έχουμε κλειστεί σε ένα "καβούκι" αγωνίας, προσπαθώντας να βρούμε δουλειά, να βρούμε ίσως μία καλύτερη δουλειά ξοδεύοντας χρόνο από πολύτιμες στιγμές δικές μας ή της οικογένειάς μας.

Εδώ και αρκετούς μήνες ασχολούμαι με τα περίφημα προγράμματα PTC Adverts τα οποία ενώ στην αρχή φαίνονται "επικίνδυνα", "ακατόρθωτα", δύσκολα και χρονοβόρα,
ακολουθώντας μία μεθοδολογία συγκεκριμένη, με πολύ μικρό κόστος χρόνου (περίπου 10-20 λεπτά την ημέρα) και χωρίς να ρισκάρω ούτε ένα cent του euro, έχω καταφέρει να κερδίζω ένα διόλου ευκαταφρόνητο εισόδημα τον μήνα,
απλά και μόνο βλέποντας διαφημίσεις για περίπου 10 - 20 λεπτά ημερησίως.

Σας φαίνεται δύσκολο; Ναι. Στην αρχή είναι.

Στην αρχή βλέπετε τον λογαριασμό σας να πιστώνετε με χιλιοστά του euro και,
αργά και βασανιστικά να προσπαθεί να γίνει δεκάλεπτο
και αργότερα εικοσάλεπτο και έτσι,
οι περισσότεροι χρήστες απογοητεύονται και τελικά αφήνουν τα όποια κέρδη τους να τα εκμεταλλευτούν άλλοι.

Μετά από πάρα πολύ ψάξιμο και αφού ομολογουμένως σπατάλησα πάρα πολλές ώρες διαβάζοντας και αναλύοντας συστήματα κέρδους ανά εταιρία,
τρόπους αύξησης της αμοιβής ανά διαφήμιση,
χρονικό ορίζοντα αύξησης των κερδών,
έχω καταλήξει στις εταιρίες που βλέπετε διαφήμισή τους στο δεξί μέρος του ιστολογίου.

Θα με ρωτήσετε τώρα γιατί σας αποκαλύπτω τον τρόπο που έχω αυτό το εισόδημα;
Η απάντηση είναι απλή.
Όσο περισσότεροι συμμετέχουν σε μία αλυσίδα ωφελουμένων,
τόσο περισσότερο κερδίζουν όλοι.
Τον τρόπο και την όλη μεθοδολογία θα την αναπτύξω στην συνέχεια και έτσι θα καταλάβετε το πως και το γιατί...


Στρατηγική Ανάπτυξης σε ιστοσελίδες PTC Adverts:

1) Κάντε "κλικ" σε οποιοδήποτε από τα διαφημιστικά banners βλέπετε στο δεξιό μέρος του ιστολογίου και αυτόματα θα οδηγηθείτε σε αυτές τις έγκυρες και αξιόπιστες σελίδες PTC Adverts
που μαζί τους συνεργάζομαι και εγώ όπως και χιλιάδες άλλοι χρήστες για μήνες.
Επιλέξτε μια ώρα κάθε μέρα που θα πατήσετε όλες τις διαφημίσεις σας.
Προσπαθήστε να κάνετε κλικ κάθε μέρα την ίδια στιγμή, αν είναι δυνατόν.
ΠΡΕΠΕΙ να πατήσετε όλες τις διαφημίσειςς για να πιστωθείτε για τα κλικ των referrals σας.
Αν χάσετε μια μέρα, δεν θα πιστωθείτε τα κλικ που γίνονται από τους referrals σας εκείνη την ημέρα.

2) Μόλις φτάσετε τα $2 στο κυρίως υπόλοιπο του λογαριασμού σας, μεταφέρετε τα χρήματα στο υπόλοιπο ενοικίασης.
(Σημείωση: Μην κάνετε το λάθος να νοικιάσετε referrals όταν έχετε μόλις 0,6 δολάρια, όπως οι περισσότεροι άνθρωποι κάνουν.
Ναι, μπορείτε να νοικιάσετε 3 referrals αλλά δεν θα έχετε τα χρήματα για να τους διατηρήσετε μετά τη λήξη τους, άρα περιμένετε μέχρι να έχετε $2).
Μπορεί να πάρει κάποιο χρόνο για να βγάλετε $2 μόνοι σας,
αλλά θα είναι αρκετά για να κρατήσετε τους νέους referrals σας και να ανακυκλώσετε τους ανενεργούς.

3) Έχοντας $ 2 στο υπόλοιπο ενοικίασης σας, μπορείτε να νοικιάσετε 3 referrals.
Σε αυτό το σημείο, ενεργοποιήστε το Autopay (θα βρείτε αυτή την επιλογή δίπλα από κάθε σας referral).
Οι ενοικιαζόμενοι referrals κοστίζουν 0,20 δολάρια το μήνα για να διατηρηθούν.
Αντί να πληρώνετε εσείς για τους referrals, πληρώνουν αυτοί για τον εαυτό τους όσο έχετε ενεργοποιημένο το Autopay.
Παίρνετε βασικά ένα σεντ λιγότερο από κάθε referral, αλλά θα είναι referrals σας για όσο διάστημα παραμένουν ενεργοί.

Συμβουλή:
Προσπαθείστε να συγκρατηθείτε για τώρα.
Όταν ζητάτε πληρωμή (με μόλις $2 στο κύριο υπόλοιπο του λογαριασμού σας), θα πληρωθείτε αμέσως.
Φυσικά οι περισσότεροι άνθρωποι θέλουν να το κάνουν αυτό για να βεβαιωθούν ότι οι συγκεκριμένες εταιρείες είναι legit,
αλλά είμαι εδώ να σας πω ότι είναι σίγουρα!
Εάν εξακολουθείτε να θέλετε να το δοκιμάσετε, κάντε το, αλλά μόνο μία φορά.

4) Συνεχίστε να νοικιάζετε 3 referrals κάθε φορά που θα φτάσετε τα $2 στο λογαριασμό σας.
Καθώς κερδίζετε περισσότερα χρήματα, μπορείτε να νοικιάσετε σε υψηλότερες τιμές.
Μόλις έχετε 300 referrals, σταματήστε να νοικιάζετε και διατηρείστε αυτούς που έχετε.

5) Μόλις ο κυρίως λογαριασμός σας φτάσει στα $ 100,
χρησιμοποιήστε τα $ 90 για να αναβαθμίσετε το λογαριασμό σας σε Premium / Golden.
Οι referrals σας θα αρχίσουν αμέσως να κερδίζουν 1 σεντ ανά κλικ αντί για το κανονικό ½ σεντ ως Standard μέλος.
Θα δείτε τώρα τα κέρδη σας στις εταιρείες που συμμετέχετε να αρχίζουν να διπλασιάζονται.

6) Ξεκινήστε να νοικιάζετε referrals και πάλι, ενώ ταυτόχρονα εξασφαλίστε ότι έχετε αρκετά χρήματα για να ανανεώσετε και να ανακυκλώσετε τους υφιστάμενους referrals.
Μόλις φτάσετε τους 1200 referrals, σταματήστε να νοικιάζετε και επικεντρωθείτε στη διατήρηση και το χτίσιμο του υπολοίπου σας.

7) Μόλις έχετε αρκετά χρήματα για να το κάνετε, αναβαθμίστε σε συνδρομή Premium + / Ultimate.
Η τελευταία συνδρομή είναι ακριβή, αλλά έχει εντυπωσιακά οφέλη.
Το καλύτερο χαρακτηριστικό της είναι η 7-ημέρη αυτόματη ανακύκλωση.
Εάν οποιοσδήποτε referral είναι ανενεργός για 7 ημέρες στη σειρά, το σύστημα θα τον ανακυκλώσει αυτόματα με ένα ενεργό referral.
Μόλις αναβαθμίσετε σε Premium + / Ultimate, θα σας συνιστούσα να διακόψετε την χειροκίνητη ανακύκλωση όλων μαζί.
Επιπλέον, τα προσωπικά σας κλικ τώρα θα αξίζουν 2 σεντς, θα υπάρχουν εγγυημένες τουλάχιστον 15 διαφημίσεις καθημερινά για να κάνετε κλικ,
ενώ θα έχετε τη δυνατότητα για 30 ημέρες "διακοπών" όπου θα βγάζετε χρήματα από τους referrals σας,
ακόμα κι αν δεν κάνετε κλικ για διαφημίσεις εκείνες τις ημέρες και πολλά άλλα οφέλη.

8) Μόλις γίνετε μέλος Premium + / Ultimate, συνεχίστε να νοικιάζετε referrals μέχρι να φτάσετε μεταξύ 4000-4199 referrals.
Σε εκείνο το σημείο, σταματήστε να νοικιάζετε, απενεργοποιήστε το Autopay
και αρχίστε να ανανεώνετε τους referrlas σας για 90, 150, ή 240 ημέρες σε έναν χρόνο.
Όσο περισσότερος χρόνος περνά, τόσο μεγαλύτερη είναι η έκπτωση για ανανέωση.
Πάλι, σκεφτείτε μακροπρόθεσμα.
Η ανανέωση για 240 ημέρες σε έναν χρόνο θα σας κοστίσει περισσότερο μπροστά,
αλλά με έκπτωση 30% σε σύγκριση με έκπτωση 15% για Autopay,
τα κέρδη σας θα είναι πολύ μεγαλύτερα σε χρονικό διάστημα 240 ημερών.

Εξαργύρωση

Ο καλύτερος χρόνος για εξαργύρωση είναι όταν κάνετε ένα αξιοπρεπές εισόδημα με 4000 referrals+,
αλλά πολλοί άνθρωποι δεν έχουν την υπομονή να περιμένουν τόσο πολύ.
Το συντομότερο που σας συστήνω για εξαργύρωση είναι όταν έχετε αναβαθμίσει σε μέλος Golden.
Απλά να έχετε κατά νου ότι όσο πιο γρήγορα μπορείτε να πάρετε τους referrals στους 4000+,
τόσο περισσότερα χρήματα θα κερδίσετε με την πάροδο του χρόνου.

Μόλις θελήσετε να εξαργυρώσετε τα κέρδη σας, φροντίστε να έχετε δημιουργήσει έναν λογαριασμό στο PayPal
προκειμένου να χρησιμοποιήσετε τα χρήματά σας είτε για αγορές μέσω διαδικτύου,
είτε για να τα μεταφέρετε άμεσα και με απόλυτη ασφάλεια στον τραπεζικό σας λογαριασμό.

Συμβουλές:

Μπορείτε να ενισχύσετε τα κέρδη σας στις εταιρείες από τη συγκέντρωση άμεσων referrals χρησιμοποιώντας τo referral link σας μετά από 30 ημέρες.
Direct referrals(άμεσοι referrals) είναι άνθρωποι που εγγράφονται κάτω από σας
και δεν έχουν κανένα απολύτως κόστος.
Συνεχίζουν να κερδίζουν για όσο χρονικό διάστημα παραμένουν ενεργοί.

Θα φαίνεται σαν να παίρνει υπερβολικά μεγάλο χρονικό διάστημα για να κερδίσετε χρήματα,
αλλά είναι μόνο 10 - 20 λεπτά την ημέρα δουλειά
και θα αρχίσετε να βλέπετε μεγάλη πρόοδο καθώς θα αρχίσετε να νοικιάζετε referrals.

Φιλικά, Δημήτρης




πηγη (https://payperviewmoney.blogspot.gr/)

nikos1400
11-01-14, 21:09
:think:
θα δειξει

nikos1400
11-01-14, 21:27
δεν εχω ιδεα απο αυτα, δεν ξερω Χριστο αν αυτος ο Δημητρης ειναι φιλος σου,
εγω μολις γραφτηκα παντως.

κλικαροντας την πρωτη "διαφημιση", το τοπικο δικτυο στο οποιο ειμαι στη δουλεια παντως μου πεταει

WEBSITE BLOCKED
You have attempted to access a blocked website. Access to this website has been blocked for operational reasons by **********.

Category: malware-sites

URL: www. topptc .org/

Contact your local Network Control Center for information on how ******* κλπ κλπ


το url που με εστειλε αυτο
https://www. neobux.com /v/?a=l&l=C1B946DFBFA7DE517C829C0E21E85960ED1198D32F58FFE7 05D73166044149A7C20F68821C0F120C0284FAE8B44E99F35C 5D0236B7117B39A5DD5F988912ACA6


θα ξαναδοκιμασω απο το σπιτι παντως.

θυμαμαι παλιοτερα (κανα δυο χρονια) ειχα δοκιμασει (προ-πληρωνοντας μαλιστα απο την τσεπη μου...) κατι online surveys (αν θυμαμαι καλα).
αποτυχια...

τεσπα, θα δουμε.
thumb

bill_m3
12-01-14, 15:51
Νίκο να μας πεις αν βγάλεις τίποτα!!

Δεν χρειάζεται να πω ότι δεν πιστεύω τίποτα από αυτά, πυραμίδες κτλ .......

ntinos
12-01-14, 17:35
Με τον νου πλουταινει η κορη, με τον υπνο η ακαματρα λενε στο δικο μου το χωριο.

Ευχαριστω, προτιμω να δουλευω αυτα που κερδιζω

fanisk
13-01-14, 07:33
Μπουρδες, αλλη μια πυραμιδα.

tokiko
13-01-14, 14:27
υπάρχει το youjizz live...!





















μόνο μη σας τσιμπήσει η φάκα

:hystericalbs1::th_Laie_67-1::thumbsup:

bill_m3
13-01-14, 17:31
Επειδή δεν το έχω ξανακούσει το youjizz live, για πες Μιχάλη, θα βγάλουμε σίγουρα λεφτά ?????




















χιχιχιχιχι

Bazil Van Sinner
13-01-14, 17:47
^

αναλογα τα προσοντα φιλε...

tokiko
13-01-14, 23:32
Επειδή δεν το έχω ξανακούσει το youjizz live, για πες Μιχάλη, θα βγάλουμε σίγουρα λεφτά ?????χιχιχιχιχι

Θα χρειαστούμε μια ξανθιά με μεγάλα βυ&ζ@γιά και έναν αλβανό οικοδόμο. Σίγουρα λ7!!

Και αυτοί οι δυο θα δουλεύουνε για εμάς.

Εγώ βάζω την logitech web cum και τον αλβανό αν θέλετε. (και για την ξανθιά έχω κονέ αλλά πάει πολύ,θα με βάλουνε μέσα)

nikos1400
14-01-14, 00:54
..... web cum .... [/SIZE]

:whistle:

:th_Laie_67-1:

bill_m3
14-01-14, 07:46
Θα χρειαστούμε μια ξανθιά με μεγάλα βυ&ζ@γιά και έναν αλβανό οικοδόμο. Σίγουρα λ7!!

Και αυτοί οι δυο θα δουλεύουνε για εμάς.

Εγώ βάζω την logitech web cum και τον αλβανό αν θέλετε. (και για την ξανθιά έχω κονέ αλλά πάει πολύ,θα με βάλουνε μέσα)

Μιχάλη ερώτηση, την δουλειά που θα κάνει ο αλβανός, δεν μπορούμε να την κάνουμε εμείς?
Να γλυτώσουμε το μεροκάματο, είναι δύσκολη δουλειά? Δεν θα τα καταφέρουμε????



:th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1:

tokiko
14-01-14, 10:43
Μιχάλη ερώτηση, την δουλειά που θα κάνει ο αλβανός, δεν μπορούμε να την κάνουμε εμείς?
Να γλυτώσουμε το μεροκάματο, είναι δύσκολη δουλειά? Δεν θα τα καταφέρουμε????



:th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1:

Η δουλειά τρώει τον αφέντη :hystericalbs1:

Χρίστο συγγνώμη που σου χαλάσαμε το θρεντ!!

aristent
27-01-14, 14:15
για να κανουμε καποια συνεχεια του θεματος,"επεσα" πανω σ'αυτη τη δαφημιση:

https://awardyou.us/
https://www.bmwfans.gr/forum/images/imported/2014/01/OQ4Eh1p-1.jpg
παιζουν με τον πονο μας???:ranting2:

δωρο Μ5 F10...μετα απο "κληρωση" και αφου κανεις καταχωρηση τον αριθμο τηλεφωνου σου,συμμετεχοντας σε αλλη κληρωση,κερδιζοντας καποιο απο τα προτεινομενα δωρα...

.....εχουν επιλογη 4αρι αϊφον αλλα και 5αρι S :facepalm:
Ποιος θα διαλεγε το 4αρι???...γι'αυτο αλλωστε εχουν και επιλογη "δοκιμαστε το iQ σας"!!!! :hystericalbs1: :hystericalbs1: :th_Laie_67-1:


καταλαβαινετε οτι απο καπου θα βγαλουν τα λεφτα τους αυτοι....προφανως στελνοντας μηνυματα που αν απαντηθουν εχουν καποια χρεωση....κλπ.....


για τα δωρα???.....μονο στη φαντασια τους υπαρχουν.......

DIMITr|S
27-01-14, 16:26
εχουν καψει και νεους με αυτα...μακρια

Χρίστος
27-01-14, 17:00
για να κανουμε καποια συνεχεια του θεματος,"επεσα" πανω σ'αυτη τη δαφημιση:

https://awardyou.us/
https://www.bmwfans.gr/forum/images/imported/2014/01/OQ4Eh1p-1.jpg
παιζουν με τον πονο μας???:ranting2:

δωρο Μ5 F10...μετα απο "κληρωση" και αφου κανεις καταχωρηση τον αριθμο τηλεφωνου σου,συμμετεχοντας σε αλλη κληρωση,κερδιζοντας καποιο απο τα προτεινομενα δωρα...

.....εχουν επιλογη 4αρι αϊφον αλλα και 5αρι S :facepalm:
Ποιος θα διαλεγε το 4αρι???...γι'αυτο αλλωστε εχουν και επιλογη "δοκιμαστε το iQ σας"!!!! :hystericalbs1: :hystericalbs1: :th_Laie_67-1:


καταλαβαινετε οτι απο καπου θα βγαλουν τα λεφτα τους αυτοι....προφανως στελνοντας μηνυματα που αν απαντηθουν εχουν καποια χρεωση....κλπ.....


για τα δωρα???.....μονο στη φαντασια τους υπαρχουν.......
δε καταλαβες....
Με το που δινεις το κινητο σου ειναι σαν να συμφωνεις στους ορους τους και απο εκεινη τη στιγμη χρεωνεσαι οχι μονο αυτα που στελνεις αλλα ΚΑΙ αυτα που σου στελνουν!!!
Αν θυμαμαι καλα η χρεωση ειναι πανω απο 2ε το μνμ!!!!:ranting2:

Και πιστεψε με ειναι πααααρα πολλοι αυτου που θα πουν δε γ@μ!3τ ας το βαλω...Ισως μου κατσει το F10....και το μονο που θα τους κατσει ειναι κανα 30ρι, 50ρι ευρω πανω στον επομενο λογαριασμο...και αν δε το καταλαβουν να το κοψουν τα 50ρια θα συνεχισουν.....

zografias
27-01-14, 23:41
Νίκο να μας πεις αν βγάλεις τίποτα!!

Δεν χρειάζεται να πω ότι δεν πιστεύω τίποτα από αυτά, πυραμίδες κτλ .......

Κοιτάτε να δείτε.....
Κι εγώ μια απ' τα ίδια πιστεύω! Ότι είναι μα...κίες!!! ΑΛΛΑ!!!!

Έχω μια σταθερή δουλειά, με σταθερό και σίγουρο μισθό (απ' το δημόσιο)! Υπάρχουν λοιπόν κάτι συνάδελφοι που ασχολούνται με πυραμίδες. Αφού με πλησίασαν, μου έκαναν ένα μάθημα για το πως και το τι (ομολογώ ότι σε κάποια φάση άρχισα να το ψήνω κι εγώ) αρνήθηκα και τέλος!
3 συνάδελφοι όμως απο αυτούς, παραιτήθηκαν ήδη....υποστηρίζοντας ότι πλέον βγάζουν το μήνα πολύ παραπάνω χρήμα απο αυτά που παίρνουμε!!!!

ΜΕ συγχωρείτε παιδιά, άσχετο που δεν νομίζω να ασχοληθώ ποτέ με τέτοια πράγματα, εγώ πείστηκα ότι μάλλον λένε αλήθεια!

fanisk
28-01-14, 00:13
Κοιτάτε να δείτε.....
Κι εγώ μια απ' τα ίδια πιστεύω! Ότι είναι μα...κίες!!! ΑΛΛΑ!!!!

Έχω μια σταθερή δουλειά, με σταθερό και σίγουρο μισθό (απ' το δημόσιο)! Υπάρχουν λοιπόν κάτι συνάδελφοι που ασχολούνται με πυραμίδες. Αφού με πλησίασαν, μου έκαναν ένα μάθημα για το πως και το τι (ομολογώ ότι σε κάποια φάση άρχισα να το ψήνω κι εγώ) αρνήθηκα και τέλος!
3 συνάδελφοι όμως απο αυτούς, παραιτήθηκαν ήδη....υποστηρίζοντας ότι πλέον βγάζουν το μήνα πολύ παραπάνω χρήμα απο αυτά που παίρνουμε!!!!

ΜΕ συγχωρείτε παιδιά, άσχετο που δεν νομίζω να ασχοληθώ ποτέ με τέτοια πράγματα, εγώ πείστηκα ότι μάλλον λένε αλήθεια!

Μαλακιες σου λενε, δεν παραιτηθηκαν για αυτο. Και ακομη και να βγαζουν 5 δεκαρες τωρα, του χρονου θα σου ζητανε δανεικα για να ζησουν.

Αν δεν βρεξεις κωλο ψαρι δεν τρως thumb
Ο μονος που βγαζει εξτρα λεφτα (περαν της κανονικης δουλειας) ειναι αυτος που ξεκινησε τη πυραμιδα και πουλαει αερα, οι αλλοι αγοραζουν προιοντα απο αυτον.

zografias
28-01-14, 01:11
Φανη, συμφωνώ μαζί σου... Αυτοί που ξεκίνησαν τη δουλειά έχουν το κέρδος, i know!!
Όπως κι ότι όλες οι πυραμίδες έχουν ημερομηνία λήξεως..... Τα παιδιά τα ξέρω και πραγματικά φεύγουν γι αυτό!
Η απορία μου είναι πως άφησαν κάτι τόσο σίγουρο, όπως η δουλειά που έχουμε, για να κάνουν κάτι που φαίνεται τόσο επισφαλές???? Είναι όσο χαζοί φαίνονται????

fanisk
28-01-14, 01:17
Φανη, συμφωνώ μαζί σου... Αυτοί που ξεκίνησαν τη δουλειά έχουν το κέρδος, i know!!
Όπως κι ότι όλες οι πυραμίδες έχουν ημερομηνία λήξεως..... Τα παιδιά τα ξέρω και πραγματικά φεύγουν γι αυτό!
Η απορία μου είναι πως άφησαν κάτι τόσο σίγουρο, όπως η δουλειά που έχουμε, για να κάνουν κάτι που φαίνεται τόσο επισφαλές???? Είναι όσο χαζοί φαίνονται????

Κι αλλο τοσο.

DIMITr|S
28-01-14, 01:36
https://www.eseap.org.gr/site/_gr/about/schemes.htm

Bellof-3
28-01-14, 01:37
η αληθεια ειναι οτι ξερω κοσμο που βγαζει χρηματα απο αντιστοιχα προγραμματα (αν θελετε σαν λεω και ονομα)

με ειχαν προσεγγισει να δουλεψω ως πωλητης...

αλλα ηταν τοσο αθλια αυτα που πρεσβευε η εταιρια που δεν υπηρχε ουτε μια στο τρισεκατομυριο ν ασχοληθω με σχετικες μπουρδες....

E46 POWER
28-01-14, 01:41
κατι σαν το buxto ειναι... απατη!

Thomelef
28-01-14, 08:13
γνωστό εδώ και χρόνια το πόσο αποτυχημένο είναι το σύστημα της πυραμίδας. το πιο απλό που δεν μπορεί να κατανοήσει ο κόσμος, είναι το ότι κάποια στιγμή το προιόν που πουλάνε έχει ημερομηνία λήξεως, μιας και κατασκευάστηκε ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΕΙ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΛΗΞΕΩΣ.

κάτι σαν αρπαχτή με λίγα λόγια, αλλά πολύ πιο έξυπνο για όταν πρωτοξεκίνησε. πείτε μου ποια άλλη μορφή δουλειάς, βάζει τους πωλητές της να πληρώσουν για να έχουν το δικαίωμα να πουλάνε ένα προιόν, όπως επίσης, ποια εταιρεία απασχολεί δεκάδες πωλητές χωρίς να έχει ούτε μια πρόσληψη απο αυτούς τους πωλητές.

οι πυραμίδες είναι πολύ παλιό κόλπο. έξυπνο μεν, παλιό με γνωστά αποτελέσματα δε.

άλλο πράγμα βέβαια απο το βγάζω λεφτά στο νετ, όπου και εκεί δεν είναι απλά τα πράγματα. μιας και αναφερθήκαμε όμως στην πυραμίδα, άσχετα που δεν είναι του θέματος, σκεφτήτε το ως τα μικελ και τα νανου, ως διάτοντες αστέρες δλδ και κάντε το επι 1000.

σε αυτές τις περιπτώσεις, αυτός που θα αποδεδειγμένα θα βγάλει, είναι αυτός που βάζει το θεμέλιο και κάνει το ξεκίνημα. θύματα υπάρχουν πολλά και τι καλύτερο απο ένα θύμα που στην αρχή του δίνεις να καταλάβει ότι έπιασε την καλή.

ειλικρινά όμως, πρώτη φορά ακούω για τόσο μεγάλη αφέλεια, κάποιος να παρατήσει τη δουλειά του, για να είναι μέλος μιας πυραμίδας. αν επιτρέπεται φίλε ζωγραφιά, η πυραμίδα που συμμετέχουν οι φίλοι σου τι ακριβώς πουλούσε?

paganis
28-01-14, 09:00
τι να πουλαγαν βρε θωμα...?τα παιδια στο λιμενικο ηταν, με θαλασσα ειχαν σχεση...φυκια θα πουλουσαν.

konstantinaM3
28-01-14, 09:40
κ μενα μου προτιναν τελευταια να κανω ταξιδια λεει κ να βγαζω λεφτα αλλα μου ζητησαν για να κανω εγγραφη 280ευρο τι λετε λεω ρε αυτα θα τα δωσω για να αγορασω δισκο πλατο για το Μτριο κ ετσι οντως εγινε..κ μολις καταλαβα οτι ηταν κ εβραιοι πισω απο αυτο δεν ηθελα με την καμια μετα να γραφτω !!!!

DIMITr|S
28-01-14, 10:38
αφησαν μονιμη σιγοθρη δουλεια για κατι τετοιο?
με ολο το σεβασμο τι επιπεδο μορφωσης διεθεταν αυτοι οι δυο?

Thomelef
28-01-14, 12:27
τι να πουλαγαν βρε θωμα...?τα παιδια στο λιμενικο ηταν, με θαλασσα ειχαν σχεση...φυκια θα πουλουσαν.

εννοάω, τι βάλθηκαν να πουλήσουν μέσω της πυραμίδας.

Thomelef
28-01-14, 12:30
αφησαν μονιμη σιγοθρη δουλεια για κατι τετοιο?
με ολο το σεβασμο τι επιπεδο μορφωσης διεθεταν αυτοι οι δυο?

the typical level of knowledge, as most of the employees that work inside the public services.......................................... .................................................. ......................................... :thumbsup: :facepalm:

Bazil Van Sinner
28-01-14, 14:44
Αυτο με τα ταξιδια παιζει στη Σαλονικη τωρα πολυ!

Οσον αφορα το επιπεδο....ενας μεγαλωαπατεωνας πεταει το δολωμα και οι υπολοιποι

μικροπατεωνισκοι τσιμπανε!Δεν ξερω κανενα υγιη στο μυαλο και στη δουλεια

να χει τσιμπησει ,αντιθετως ξερω καμποσους εξυπνακηδες που εχασαν και λεφτα και

χρονο.

Μαγκας και ωραιος ειναι η κορυφη της πυραμιδας,την οποια και λιγοι την ξερουν,

ολοι οι αλλοι ειναι χα'ι'βανια που νομιζουν οτι επιασαν του παπα τα @@ και καποια

ωραια μερα αντιλαμβανονται πως δεν ηταν τα @@ αλλο το μαρκουτσι και το βαζουν

στο σωστο σημειο και τελειωνει η ιστορια.

zografias
28-01-14, 15:48
Λευτέρη πουλάω εδώ και χρόνια φύκια για μεταξωτές κορδέλες! Και πιάνει... :D
ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΛΙΜΕΝΙΚΟΣ πανάθεμα σε...
Το όλο project, όπως προαναφέρθηκε έχει να κάνει με ταξίδια αναψυχής σε πολύ χαμηλές τιμές....
Επίπεδο μόρφωσης καλούτσικο (για να είναι στη δουλειά μου φαντάζομαι)

ntinos
28-01-14, 16:06
Κολλητος μου, "παιζει μπαλα" με καφεδες

https://www.organogold.com/

Μια ιδεα.... περι τινος προκειται...:

https://coffeeorganogold.com/


Του ξεκαθαρισα πως θα κρατησουμε την σχεση μας ως εχει, αρκει να μην μου την "πεσει".

Ειμαστε μια χαρα :D



Παντως βγαζει καλο χαρτζιλικι....