PDA

Επιστροφή στο Forum : E34 κεντρικο κλειδωμα.



Βασιλης
03-01-14, 23:17
Καταρχην Καλη χρονια σε ολους.
Εχω θεμα με την πισω δεξια πορτα.Δεν λειτουργεί το αυτόματο κλείδωμα η ξεκλείδωμα.

Πριν λιγο καιρό για να κλειδώσει έπρεπε να πατήσω το χειριστήριο 2 φορες,με το ενα πατημα κλειδωνε και ξεκλειδωνε με το δεύτερο κλείδωνε κανονικά.
Ανακάλυψα τυχαια κομενο καλωδιο στην κλειδαρια του χωρου αποσκευών.
Το κολησα και ολα καλά.Πριν λιγες μέρες έκανε το ιδιο,κλειδωνε ξεκλείδωνε.Ηταν μαλον απο την πόρτα οδηγού, σαν να εφτιαξε μόνο του μετά απο μερικα κλειδωματα ξεκλειδώματα.
Σήμερα ανακάλυψα οτι η κλειδαριά της πισω πορτα δουλεύει μονο χειροκίνητα.


Μήπως ξερει καποιος να μου πει,αν ειναι θεμα καλωδίωσης, η μοτερ κλειδαριάς,η οτιδήποτε άλλο ?

nikos bob
04-01-14, 09:05
Η πλακετα ΖΚΕ κατω απο το πισω καθισμα απο την μερια του οδηγου, καποια κακη επαφη και δεν αφηνει τις εντολες, ή εχεις θεμα με την ιδια την κλειδαρια, δοκιμασε με ελαφρια χτυπηματα μεσα απο την ταπετσαρια στο υψος του τριγωνου και ξαναδοκιμασε, αν δουλεψει θες κλειδαρια, αλλιως ηλεκτρολογο.

Βασιλης
04-01-14, 14:40
Εβγαλα ταπετσαρια και κλειδαρια .
Την εφτιαξα.Νικο ευχαριστω.
Την μοναδα την ανακαλυψα χθες το βραδυ,ηταν ενταξει.
Φοβήθηκα για καλωδίωση.Τελικα ηταν η κλειδαριά.Επισκευασα την ιδια.
Εχω φωτο που θα τις ανεβάσω για να δειτε την διαδικασία εξαγωγής.
Ο Γερμανός αν βρεις την σειρα του,εχει παρα πολύ ποιοτικη κατασκευή και συνάμα απλοϊκή

Βασιλης
04-01-14, 23:12
23303

23304

23305

23306

23307

Βασιλης
04-01-14, 23:20
Η διαδικασία εξαγωγής και επισκευής του μοτερ της κλειδαριάς.
Αν αντιμετωπίσει κάποιος παρόμοιο προβλημα ευχαρίστως να βοηθήσω.

23303

23304

23305

23306

23307

Επι της ευκαιρίας να σας δείξω το νεο business cd43.
Eνταξει δεν εχει τα καλούδια των σημερινών.Εχει όμως αρκετά καλη ποιότητα και χρεία ηχου,ταιριάζει κατα την γνωμη μου απολυτα με το ταμπλο.

Εμενα μου αρεσει και ας μου το λενε παλιατζουρα.Εδω μου ειπαν παλιατζούρα το αμάξι μου για το cd θα με πειράξει:original:

Bazil Van Sinner
04-01-14, 23:43
Πενα το χεις!

Κανε και μια συνδεση cd player με usb και θα 'σαι αρχοντας!