PDA

Επιστροφή στο Forum : [E46] parktronic



lambros
08-04-10, 18:12
Γειά σε όλους
Θέλω να βάλω parktronic (318ci '02) και βρήκα μεταχειρισμένο (μαμίσιο) γύρω στα 300 ευρώ και aftermarket (και με οπτική ένδειξη) γύρω στα 220 ευρώ.
Εχει βάλει κανείς? Στο μαμίσιο στη τιμή περιλαμβάνεται και το κομμάτι του προφυλακτήρα με τις τρύπες.Για πείτε καμιά γνώμη
Ευχαριστώ και Χρόνια Πολλά σε όλους

gyiama
08-04-10, 18:27
το μαμα ειναι κομπλε?πλεξουδα αισθητηρες βασεις μοντουλ πισω κλπ??????αν ναι τοτε βαλε το μαμα!!τι προφυλκτηρα εχεις?στα κουπε ειναι ολοκληρος ο πισω προφυλακτηρας αλλος δεν αλλαζεις κομματι

ART1
08-04-10, 21:02
Γειά σε όλους
Θέλω να βάλω parktronic (318ci '02) και βρήκα μεταχειρισμένο (μαμίσιο) γύρω στα 300 ευρώ και aftermarket (και με οπτική ένδειξη) γύρω στα 220 ευρώ.
Εχει βάλει κανείς? Στο μαμίσιο στη τιμή περιλαμβάνεται και το κομμάτι του προφυλακτήρα με τις τρύπες.Για πείτε καμιά γνώμη
Ευχαριστώ και Χρόνια Πολλά σε όλους

ποιο κομματι ομως?γιατι αναλογα το κομματι δεν κουμπωνει σε ολους τους προφυλακτηρες.λογικα θα λες αυτο που μπαινει κατω.αν ειναι ολο το σετ με σειρηνα καλωδιωση κλπ τοτε εργοστασιακο.

lambros
08-04-10, 22:24
Εννοω το κομμάτι στο κάτω μέρος του προφυλακτήρα όπου καταλήγουν οι αισθητήρες (ματάκια).
Στο δικό μου δέν έχει αυτές τις τρύπες.Μου είπε αλλάζουμε αυτό με αλλο που είναι εργοστασιακά με τις τρύπες συν μηχανισμούς κλπ

katsaraios
08-04-10, 22:41
Εννοω το κομμάτι στο κάτω μέρος του προφυλακτήρα όπου καταλήγουν οι αισθητήρες (ματάκια).
Στο δικό μου δέν έχει αυτές τις τρύπες.Μου είπε αλλάζουμε αυτό με αλλο που είναι εργοστασιακά με τις τρύπες συν μηχανισμούς κλπ

λιγο τσιμπημενη η "μαμα" τιμη στο net 8α σου βγει κανα 100ρικο πιο κατω

gyiama
08-04-10, 23:33
αα οι απλοι/παλιοι προφυλακτηρες ειχαν κατω τους αισθητηρες οποτε αλλαζει εκεινο το κομματι!!!!!τα υπολοιπα κομματια υπαρχουν περα απ τη μοναδα?

lambros
08-04-10, 23:50
Ναι. Στη τιμή είναι το κομμάτι με τα υπόλοιπα υλικα , εγκατάσταση και μάλλον προγραμματισμος στον εγκέφαλο

lambros
09-04-10, 00:00
αα οι απλοι/παλιοι προφυλακτηρες ειχαν κατω τους αισθητηρες οποτε αλλαζει εκεινο το κομματι!!!!!τα υπολοιπα κομματια υπαρχουν περα απ τη μοναδα?

Α και κάτι άλλο.Ειδα ότι έχεις βάλει το Dension 300 mp3/usb/ipod
Επειδή ψήνομαι και για αυτο...Κάνει δουλειά?εύκολη εγκατάσταση?κόστος?
Για να βάζω στικάκι για mp3 με ενδιαφέρει.Φαίνονται και οι τίτλοι των τραγουδιών - λειτουργεί και με τα χειριστήρια του τιμονιου?
Αυτά τα λιγα....:whistle:
Ευχαριστώ

gyiama
09-04-10, 00:09
οφφ τοπικ λιγο αλλα!! ναι ολα ειναι και λειτουργει οπως τα περιγραφεις!!!κοστος ειχαμε κανει ενα groupbuy καποια στιγμη και το ειχαμε παρει 170ε αν θυμαμαι καλα!!πολυ καλο ειναι και πολυ ευκολο στην εγκατασταση!!αν ενδιαφερεσαι επειδη σκεφτομαι να βαλω οθονη μαλλον θα το δωσω οποτε σε ενημερωνω αν θες!!!!!

lambros
09-04-10, 18:52
οφφ τοπικ λιγο αλλα!! ναι ολα ειναι και λειτουργει οπως τα περιγραφεις!!!κοστος ειχαμε κανει ενα groupbuy καποια στιγμη και το ειχαμε παρει 170ε αν θυμαμαι καλα!!πολυ καλο ειναι και πολυ ευκολο στην εγκατασταση!!αν ενδιαφερεσαι επειδη σκεφτομαι να βαλω οθονη μαλλον θα το δωσω οποτε σε ενημερωνω αν θες!!!!!


Οκ. Πες μου και βλέπουμε