PDA

Επιστροφή στο Forum : FCP Euro



JimE36
11-12-13, 00:37
Ψαχνωντας ανταλλακτικα για το Ε36 μου, βρηκα αυτο το site.Εχει κανεις εμπειρια απο αυτους;;;Καλες τιμες εχουν και τα μεταφορικα ειναι νορμαλ.Στελνει και με USPS thumb.
Π.Χ. ολο το κιτ για αντικατασταση της καδενας στο Μ42 310 ευρω μαζι με μεταφορικα.Δειτε τι περιεχει το κιτ πρωτα:
https://www.fcpeuro.com/products/bmw-comprehensive-timing-chain-kit-e30-m42-conitnental-genuine-bmw-m42tbk

Eχει αγορασει καποιος απο αυτους για να ξερω τι παιζει;

Lambros46
11-12-13, 00:47
Αν κατάλαβα καλά στέλνει από Αμερική και θα σου πιάσει τον κ@λο το τελωνείο.

JimE36
11-12-13, 00:49
Αν το βαρος δεν ειναι μεγαλο και αν ερχονται με την USPS 99% δεν σε πιανει το τελωνειο thumb

Lambros46
11-12-13, 00:54
Με πράγματα τόσης αξίας δεν υπάρχει περίπτωση να μην περάσουν τελωνείο.

JimE36
11-12-13, 01:00
Γραφει gift και αγιος ο θεος.Εχεις παρομοια εμπειρια απο τελωνειο;

fanisk
11-12-13, 02:45
Γραφει gift και αγιος ο θεος.Εχεις παρομοια εμπειρια απο τελωνειο;

To gift δεν λεει τιποτα, να εξαφανισουν τα τιμολογια απο μεσα και εξω να γραψουν μικροτερη τιμη, αν εισαι τυχερος δεν περνας.

friendgr
11-12-13, 14:24
To gift δεν λεει τιποτα, να εξαφανισουν τα τιμολογια απο μεσα και εξω να γραψουν μικροτερη τιμη, αν εισαι τυχερος δεν περνας.

Ακριβώς.

Η αναγραφόμενη αξία μετράει. Αν τους πείσεις να γράψουν 25-30 δολλάρια είσαι ΟΚ. Το θέμα είναι ότι οι εταιρείες επί το πλείστον δεν το κάνουν.

JimE36
11-12-13, 14:44
Αρα αν καταλαβα καλα,θα πρεπει να επικοινωνησω μαζι τους πρωτα για να δω αν μπορουν να γραψουν μικροτερη τιμη.Και αν συμφωνησουν και μου γραψουν 30 ευρω, και το ανοιξουν εδω, υπαρχει περιπτωση να το καταλαβουν;;;Ή δεν τα κοιταναι καθολου?Μεχρι ποσο περιπου αναγραφωμενη τιμη δεν τα ανοιγουν;

fanisk
11-12-13, 14:48
Αρα αν καταλαβα καλα,θα πρεπει να επικοινωνησω μαζι τους πρωτα για να δω αν μπορουν να γραψουν μικροτερη τιμη.Και αν συμφωνησουν και μου γραψουν 30 ευρω, και το ανοιξουν εδω, υπαρχει περιπτωση να το καταλαβουν;;;Ή δεν τα κοιταναι καθολου?Μεχρι ποσο περιπου αναγραφωμενη τιμη δεν τα ανοιγουν;

Και να το ανοιξουν δεν θα καταλαβουν εκτος κι αν πεσεις στο γνωστη. Αν εφερνες Iphone 5S που το ξερει και παιδι δημοτικου, θα ειχες σιγουρα προβλημα.

JimE36
11-12-13, 14:57
Και να το ανοιξουν δεν θα καταλαβουν εκτος κι αν πεσεις στο γνωστη. Αν εφερνες Iphone 5S που το ξερει και παιδι δημοτικου, θα ειχες σιγουρα προβλημα.


Μαλιστα...Απο οτι καταλαβαινω το εχεις ψαξει το θεμα.Ευχαριστω για τις συμβουλες thumb

fanisk
11-12-13, 15:04
Μαλιστα...Απο οτι καταλαβαινω το εχεις ψαξει το θεμα.Ευχαριστω για τις συμβουλες thumb

Ψωνιζω πολυ συχνα απ'εξω, δεν προκειται να αφησω λεφτα στους Ελληναρες με τις διπλοτριπλες τιμες. Προσφατο παραδειγμα, 12mm rear axle για MTB, 46 ο Γερμανος, 90 ο Ελληνας αντιπροσωπος. Ζαντες OZ 1300 στη πορτα ο Αγγλος, 1800 οι Ελληναρες. Οξω.

Το strongstrut σετ που ειχα φερει εκανε 500$, στο τελωνειο σημειωσαν "σιδερα" και εδωσα τα κλασσικα 3¤. Αν δεν εχουν ιδεα απο το αντικειμενο, δεν σταματαει. Αμα φερεις PS4 ισως καποιος να γνωριζει την αξια του.

JimE36
11-12-13, 15:14
Ψωνιζω πολυ συχνα απ'εξω, δεν προκειται να αφησω λεφτα στους Ελληναρες με τις διπλοτριπλες τιμες. Προσφατο παραδειγμα, 12mm rear axle για MTB, 46 ο Γερμανος, 90 ο Ελληνας αντιπροσωπος. Ζαντες OZ 1300 στη πορτα ο Αγγλος, 1800 οι Ελληναρες. Οξω.

Το strongstrut σετ που ειχα φερει εκανε 500$, στο τελωνειο σημειωσαν "σιδερα" και εδωσα τα κλασσικα 3¤. Αν δεν εχουν ιδεα απο το αντικειμενο, δεν σταματαει. Αμα φερεις PS4 ισως καποιος να γνωριζει την αξια του.

Συμφωνω απολυτα.Και εγω απο ebay παιρνω πραγματα, αλλα μεχρι στιγμης, μονο απο ευρωπη.Δεν εχω παρει απο Αμερικη ακομα.
Αυτοι γραφουν απεξω τι ειναι ή ο πωλητης;
Πριν κανα μηνα, ενας φιλος μου αγορασε απο κινα ενα downpipe για το impreza του, και στο τελωνειο του ζηταγαν 160 ευρω.Για εναν σωληνα στην ουσια.Αρα αυτος επεσε σε γνωστες;;;Εκανε και μια χαζομαρα βεβαια.Τα εστειλε με fedex :thumbsup:

fanisk
11-12-13, 15:29
Συμφωνω απολυτα.Και εγω απο ebay παιρνω πραγματα, αλλα μεχρι στιγμης, μονο απο ευρωπη.Δεν εχω παρει απο Αμερικη ακομα.
Αυτοι γραφουν απεξω τι ειναι ή ο πωλητης;
Πριν κανα μηνα, ενας φιλος μου αγορασε απο κινα ενα downpipe για το impreza του, και στο τελωνειο του ζηταγαν 160 ευρω.Για εναν σωληνα στην ουσια.Αρα αυτος επεσε σε γνωστες;;;Εκανε και μια χαζομαρα βεβαια.Τα εστειλε με fedex :thumbsup:

Δεν επεσε σε γνωστες, επεσε στη Fedex :th_Laie_67-1:
EMS Κινα, USPS Αμερικη για να εχεις περισσοτερες πιθανοτητες να αποφυγεις το τελωνειο, τις αλλες ξεχνα τες.

Στη περιγραφη αντικειμενου εξαρταται τι εχει γραψει ο πωλητης, αν το ανοιξουν θα γραψουν οι Ελληνες υπαλληλοι τι ειναι μεσα.

friendgr
13-12-13, 21:50
ΝΟΜΟΣ: Ποτέ μα ποτε μα ποτέ με couriers. Ανοίγονται ΟΛΑ.