PDA

Επιστροφή στο Forum : Aγορά gps



Δημήτρης Λέκκας
16-11-13, 00:20
Παίδες καλησπέρα και καλό Σ/Κ.Όπως λέει και ο τίτλος του θέματος ψάχνω για αγορά gps. Έχω βάλει στο μάτι το mls live traffic 400 και το to mls talk and drive 50 tsp. Έχετε καμια γνώμη γι' αυτά τα δύο.? Επίσης αν έχετε να μου προτείνετε και κάτι άλλο περίπου στα ίδια χαρακτηριστικά ευπρόσδεκτο. Γενικά θέλω να έχει μεγάλη οθόνη 4.3 ή 5.0 ίντσες, να 'χει καλούς χάρτες- εύκολη ανανέωση (και να μην με βγάζει βρε αδελφέ και ακριβώς π.χ στο στενό που θέλω θα κοιτάζω πιο γενικά το χάρτη και θα βγάζω μια άκρη),... τέλος πάντων θέλω να είναι ένα καλό σύνολο . Δεν θα έιναι για καθημερινή χρήση αλλά για καμιά εκδρομή( να μου λέει για καμιά κάμερα, βενζινάδικα κτλ) και άμα χρειαστεί να βρω κάτι στην Αθήνα που και που.:thanks:

Christopherk
16-11-13, 00:35
Ένα θα πω
TOM TOM! ΔΩΡΕΆΝ χάρτες για μία ζωή.... μακράν ότι καλύτερο υπάρχει στα gps normal χρήσης που ζητάς

sv2qo
16-11-13, 03:15
Σωστά, και απο μένα ΤΟΜΤΟΜ μακράν το καλύτερο.
Επίσης και για android και για IOS με δωρεάν αναβαθμίσεις για πάντα.

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

stef
16-11-13, 08:59
Και εγώ συμφωνώ για ΤΟΜ ΤΟΜ!
Μακραν το καλύτερο & με τους καλύτερους χάρτες!!

kplc16
16-11-13, 09:51
συσκευες η μια με την αλλη τι διαφορες εχουν;Βλεπω διαφορες συσκευες tom-tom.

Christopherk
16-11-13, 10:00
συσκευες η μια με την αλλη τι διαφορες εχουν;Βλεπω διαφορες συσκευες tom-tom.



Σε οθόνη και αν είναι μόνο για Ελλάδα ή και Ευρώπη μαζί (με Ευρώπη να πάρεις! Ποτέ δεν ξέρεις αν θα σου χρειαστεί και εξω :whistle:) και μπορεί να βρεις μοντέλα διαφορετικά μην δώσεις βάση όλα το ίδιο θα κάνουν.

4αρα οθόνη είναι αρκετή για εμένα δεν χρειάζεται να πας παραπάνω αυτά που θέλει φαίνονται μια χαρά.

Nikos!
16-11-13, 10:08
Garmin από μένα.

Φοβερό navigator, με έχει σώσει.

Πέρα από το πολύ εύκολο και ξεκούραστο UI που έχει, είναι πολύ εξυπηρετική η πλοήγηση από πλευράς ενημερώσεων, πολύ ποιοτικό και με ωραίο touch (στο οποίο κάποια πάσχουν).

Προτείνω Garmin και θα με θυμηθείς! thumb

Nino
16-11-13, 10:25
μοναδικη συμβουλη το λογισμικο πλοηγησης που θα παρεις να μπορει να "εμπλουτιστει" με σημεια ενδιαφεροντος καμερες κλπ.
Ειχα MLS με destinator 7 και με ειχε "σωσει" αρκετες φορες και πηγα σαν μακακας και το αλλαξα σε νεο mls pro με dest 8 και την πατησα...
και το igo που ειχα χρησιμοποιησει ηταν πολυ καλο!!!

υγ και γενικα ταπεινη μου γνωμη μην χωσεις πολλα λεφτα, πανω κατω για απλη χρηση την ιδια δουλεια κανουν ολα....

ziaba
16-11-13, 12:21
έχω Android κινητό με τομ τομ μπορώ να πω οτι κάνει πολύ καλή δουλειά συμφωνώ με τους πιο πάνω θα ναι ότι πρέπει για χρήση που θες