PDA

Επιστροφή στο Forum : Κρεμαγιέρα Σειρά 1 SoS



ale3is
01-11-13, 00:34
Καλησπέρα,

πρώτη φορά στο φορουμ σας και χρειάζομαι βοήθεια.
Πριν λίγο καιρό, κανένα 2μηνο, άρχισα να ακούω κάποιο θόρυβο στο μπροστινό μέρος του αυτοκινήτου. Με τα πολά κατάφερα να αναπαράγω τον θόρυβο όταν έστριβα το τιμόνι. Ετσι αμέσως πήγα και έλενξα τα υγρά τιμονιού, τα οποία είχανε τελειώσει. Έπειτα είδα στη σκάφη κάτω πολλά χαμένα υγρά.

Με το πρόβλημα πολύ συγκεκριμένο πλέον, πήγα σε 3 μηχανικούς, αναμέσα τους και το επίσιμο service BMW και όλοι μου είπανε πρέπει να αλλάξω κρεμαγιέρα.

Μετά από οικονομία και υπομονή κατάφερα να την αλλάξω, πόνεσε η τσέπη μου βέβαια, αλλά υπέθεσα ότι η ιστορία είχε τελειώσει.

Τώρα μετά από ούτε 2 εβδομάδες, τα υγρά είχαν σχεδόν τελειώσει και φυσικά η σκάφη ήταν γεμάτη λάδια.

Δεν ξέρω πως κρατιέμαι!! ένας σκασμός λεφτά και το πρόβλημα συνεχίζει να υπάρχει!!!

Καμιά ιδέα;; SOS

Ptboul
01-11-13, 12:29
Καταρχήν το πας πίσω, τους το αφήνεις και λες θα έρθω να το πάρω όταν φτιαχτεί._

Dermatis
01-11-13, 12:36
Καταρχην οντως το πας πισω και απαιτεις την επισκευη του .....!
Καπου εχεις διαρροη σε καποιο σωληνα ή απο την ιδια την τρομπα το οποιο δεν αλλαχτηκε ! Θα πας και θα εισαι μπροστα σε οτι και αν κανουν! Κατι τετοια κουω και εκνεθριζομαι ρε γαμωτο! Εγω εκει που παω το σκαρτο ανταλλακτικο μου το εχει σε μια σακουλα και ξερω τι εχει αλλαξει, ασχετα του οτι καθομαι απο επανω !

Ptboul
01-11-13, 12:40
Εμένα με τρελαίνει η φάση του ''πάω ψάχνοντας''. Δεν υπάρχει νομικό πλαίσιο για τις εργασίες; Δηλ. μπορείς να ξοδέψεις ένα μεγάλο ποσό αντικαθιστώντας ανταλλακτικά που ''ίσως'' διορθωθεί το εκάστοτε πρόβλημα που έχει ένα αμάξι.

Αμ έτσι το φτιάχνω και εγώ.

Dermatis
01-11-13, 12:54
Εμένα με τρελαίνει η φάση του ''πάω ψάχνοντας''. Δεν υπάρχει νομικό πλαίσιο για τις εργασίες; Δηλ. μπορείς να ξοδέψεις ένα μεγάλο ποσό αντικαθιστώντας ανταλλακτικά που ''ίσως'' διορθωθεί το εκάστοτε πρόβλημα που έχει ένα αμάξι.

Αμ έτσι το φτιάχνω και εγώ.

Αμ ετσι ολοι το φταιχνουμε ...... το θεμα ειναι οτι αποδυνειεται οτι σε 10 ετιας + μοτερ δεν υπαρχει τεχνογνωσια απο τους μαστορες! Δυστυχως!

Bazil Van Sinner
01-11-13, 18:42
H φαση θα ειναι να αποδειχτει οτι ΔΕΝ ηταν η κρεμαγιερα....το το βαζεις φωτια,μετα δεν του το βαζεις????

Dermatis
01-11-13, 19:24
Εεεε αν ηταν η κρεμαγιερα και οντως μπηκε καινουρια δεν θα ειχε θεμα!
Αρα ή δεν ηταν κρεμαγιερα και ηταν κατι αλλο του συστηματος διευθυνσης ή ηταν και η κρεμαγιερα !
Η δεν αλλαχτηκε ποτε.......τραβηγμενο αλλα.....

mark e92
01-11-13, 21:18
Έχεις εγγύηση;;;
Ποιο μοντέλο έχεις 1???