PDA

Επιστροφή στο Forum : Profesional χαλασμένο η όχι;



abadon
26-10-13, 20:28
Καλησπέρα καλησπέρα. Αφού σας κούρασα με το προηγούμενο θέμα που άνοιξα, σχετικά με τι αμάξι να πάρω (και εδώ να σας ευχαριστήσω όλους σας) θέλω ξανά τις γνώσεις σας.
Είδα σήμερα ένα 530 του 2009. Έχει το Profelional Navi αλλά δεν δουλεύει! Βασικά δεν δουλεύει η οθόνη. Μου είπε πώς όταν κάνει ζέστη δουλεύει κανονικά, και όταν κατέβηκε άδεια το καλοκαίρι λειτουργούσε κανονικά, τώρα όμως δεν λειτούργει. Ξέρει κανείς τι μπορεί να είναι; Είχε κάποτε κάποιος κάποιο παρόμοιο πρόβλημα;
Περιμένω με αγωνία οποιαδήποτε πληροφορία μιας και αύριο πρωί θα πάω να ξανά δω το αμάξι (μιας και σήμερα πήγα αργά και είχε ήδη νυχτώσει) και ίσως κάποια συμβουλή η πληροφορία σας να λύση το πρόβλημα.

Andri
26-10-13, 20:48
Για Γερμανία μιλάμε σωστά? Δηλαδή τώρα έχει κρύο και υγρασία?
Για να λειτουργεί καλοκαίρι και όχι χειμώνα μόνο εκεί πάει το μυαλό μου,σε κάποιο γυμνό ή κάτι άλλο σε καλώδιο και λόγω υγρασίας κτλπ να μην λειτουργεί , βέβαια μπορεί να βραχυκυκλώσει και να μην λειτουργεί μόνιμα, οπότε κοίταξε το θέμα.

abadon
26-10-13, 21:14
Γερμανια σωστα! Αν ομως βαλεις μπρος το αμαξι και δουλεψει ωρα, δεν θα ζεσταθει η καμπινα και λογικα δε θα πρεπει να δουλεψει;

γιαννης λαρισα
26-10-13, 21:24
ακριβως το ιδιο θεμα εχω και εγω με το καντραν στο Ε34 τωρα που εχει ζεστη αυτες τις μερες το μεσημερι και το βλεπει ο ηλιος δουλευη το πρωι που εχει κρυο η οθονη υγρων κρυσταλλων δεν δουλευη.οποτε ψαξτο καλα γιατι εγω ακομα το ψαχνω.

Nino
26-10-13, 21:34
ντι μπεστεν κουαλιτατ..

abadon
26-10-13, 21:42
ντι μπεστεν κουαλιτατ..
:shok::shok::shok:

GIANNHS M
29-10-13, 20:39
ειχα κ εγω προβληματα με το ναβι - οθονη κ τα ελυσα οταν πηγα σε ανθρωπο που ηξερε απο αυτα αψογα.αν δεν πας να το δουνε οτι κ να πουμε ειναι εικασιες.πιθανο κ μακαρι να ειναι κατι ελαφρυ αλλα αν μπορεις κοιταξε το πρωτα.

Ptboul
30-10-13, 12:22
To έχω δει και εγώ σε μτχ Ε90 που πήγα να δω και μου είπε ακριβώς το ίδιο ο ιδιώτης σχετικά με τις εξωτερικές θερμοκρασίες.

Αν δεν σε πειράζει να βλέπεις έτσι την οθόνη, λειτουργικά δεν υπάρχει κάποιο θέμα.

gant
30-10-13, 14:12
Εγώ πάντως στο dynavin, δεν έχω προβλήματα. :th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

strof
31-10-13, 15:33
Εγω για τρια χρονια στο Ε90 δεν ειχα ποτε προβλημα.
Αν εισαι Αθηνα πηγαινε το στον Φλασκη, ξερουν απο αυτα. Το ειχα παει γιατι δεν επαιζε δισκους mp3 και με μια αναβαθμηση λυθηκε.

Sent from my AMOI N828 using Tapatalk

abadon
01-11-13, 09:33
To έχω δει και εγώ σε μτχ Ε90 που πήγα να δω και μου είπε ακριβώς το ίδιο ο ιδιώτης σχετικά με τις εξωτερικές θερμοκρασίες.

Αν δεν σε πειράζει να βλέπεις έτσι την οθόνη, λειτουργικά δεν υπάρχει κάποιο θέμα.

Λειτουργικά μπορεί να μην υπάρχει πρόβλημα, αλλά δεν βλέπεις σταθμούς στο ράδιο, το cd, το σύστημα για παρκαρίσματος τις βλάβες του κινητήρα, το navi και σίγουρα πολλά ακόμη.

Μιλάμε κατά κάποιον τρόπο για μισό αυτοκίνητο και μιας και η τιμή του ΔΕΝ είναι μισή, το παράτησα.

Σας ευχαριστώ όλους για τα σχόλια σας!