PDA

Επιστροφή στο Forum : Usb σε 1.16 d



timxon
22-10-13, 23:16
Χαιρετω τους συμφορουμιτες... Εχω μια ερωτηση αν θα μπορουσε καποιος να με βοηθησει,,
Οταν συνδεω το iphone στην θυρα usb δεν το αναγνωριζει... Το ιδιο συνεβει και με καποιο αλλο τηλεφωνο που συνδεσα,,, το mp3 player ομως που εχω το αναγνωριζει μια χαρα

timxon
23-10-13, 18:10
Τι εγινε ρε παιδια;;; Κανεις ;; :-)

wheelman
23-10-13, 20:21
Χαιρετω τους συμφορουμιτες... Εχω μια ερωτηση αν θα μπορουσε καποιος να με βοηθησει,,
Οταν συνδεω το iphone στην θυρα usb δεν το αναγνωριζει... Το ιδιο συνεβει και με καποιο αλλο τηλεφωνο που συνδεσα,,, το mp3 player ομως που εχω το αναγνωριζει μια χαρα

Τι λειτουργικό έχουν τα τηλ. που συνδεεις και σε τι format είναι η κάρτα μνήμης τους?

Τα κινητά συνήθως τα συνδέουμε στο aux και όχι στο usb.

Αν τα κινητά τρέχουν Android
Δοκίμασε να ενεργοποιησεις τον εντοπισμό σφαλμάτων usb, αν και δεν ξέρω το κατά πόσο θα βοηθήσει.

Sent from my M9 pro using Tapatalk 4

Andri
23-10-13, 21:09
Επειδή δεν έχω iphone θα ρωτήσω κάτι που ίσως ακουστεί χαζό.
Το iphone δεν έχει ειδική υποδοχή για να φορτίζει? usb είναι?
Το ρωτάω γιατί στο δικό μου (με Dynavin που έχω) έχει ειδικό βύσμα για να μπει το iphone που κουμπώνει σε όλο το κάτω μέρος του κινητού-το έχω δει γιατί το έχε συνδέσει φίλος μου, το αναγνώρισε κανονικά και μάλιστα είχε και λειτουργίες στο κιν κανονικά.
οπότε μήπως το usb είναι για άλλη χρήση και για αυτό δεν το αναγνωρίζει?

Να πω και άλλο ένα παράδειγμα, το mp3 Player Μου έχει mini-usb για να φορτίζει και για σύνδεση με pc κτλπ αλλά για να το αναγνωρίσει το pc μου έχει τρέξει ένα προγραμματάκι που έχει το mp3 player μόνο του και έτσι ανοίγει. Στο αυτοκίνητο αν το βάλω δεν αναγνωρίζεται σαν κάρτα μνήμης ή κάτι άλλο για να παίξει τα τραγούδια και χρειάζεται είσοδο Aux για να ακούσω τα τραγούδια.

Δεν ξέρω αν βοήθησα ή αν σε μπέρδεψα παραπάνω

Kostase46
23-10-13, 22:02
Χαιρετω τους συμφορουμιτες... Εχω μια ερωτηση αν θα μπορουσε καποιος να με βοηθησει,,
Οταν συνδεω το iphone στην θυρα usb δεν το αναγνωριζει... Το ιδιο συνεβει και με καποιο αλλο τηλεφωνο που συνδεσα,,, το mp3 player ομως που εχω το αναγνωριζει μια χαρα

Σε ποια θυρα USB το βαζεις? Αν φορας κανα CIC η media η θυρα αυτη δεν ειναι για να αναγνωριζει κατι αλλα μονο να μεταφερει!

timxon
23-10-13, 23:10
Σε ποια θυρα USB το βαζεις? Αν φορας κανα CIC η media η θυρα αυτη δεν ειναι για να αναγνωριζει κατι αλλα μονο να μεταφερει!

Μεσα στον τεμπελη εχει μια θυρα usb και μια aux,,,,, στην aux δεν δοκιμασα,,, στην usb που το συνδεσα μου βγαζει στην οθονη του ηχοσυστηματος device is not supported.. Θα παω και απο την Bmw να τα ρωτησω σε καποιον τεχνικο,,,
Οταν συνδεσα το mp3 player που εχω,,, μου εμφαβισε τα τραγουδια κανονικα στην οθονη.

ninja2
26-10-13, 23:20
τα τηλέφωνα συνδέονται με BlueTοοτh τα usb ειναι για mp3 και για φορτισει.

Leonidas_E39
27-10-13, 07:02
Μεσα στον τεμπελη εχει μια θυρα usb και μια aux,,,,, στην aux δεν δοκιμασα,,, στην usb που το συνδεσα μου βγαζει στην οθονη του ηχοσυστηματος device is not supported.. Θα παω και απο την Bmw να τα ρωτησω σε καποιον τεχνικο,,,
Οταν συνδεσα το mp3 player που εχω,,, μου εμφαβισε τα τραγουδια κανονικα στην οθονη.

Δες το φορματ που εχει το στικακι σου (NTFS-FAT32-EXFAT) μαλλον αυτος ειναι ο λογος που ρο αναγνωριζει.

timxon
27-10-13, 07:22
τα τηλέφωνα συνδέονται με BlueTοοτh τα usb ειναι για mp3 και για φορτισει.

Το συνδεσα με bluetooth αλλα δεν παιζει μουσικη,,, στο να κανω κλησεις δεν υπαρχει προβλημα

timxon
27-10-13, 07:23
Δες το φορματ που εχει το στικακι σου (NTFS-FAT32-EXFAT) μαλλον αυτος ειναι ο λογος που ρο αναγνωριζει.

Iphone θελω να συνδεσω...

DennisB
13-07-16, 12:38
Παίδες καλησπέρα
Και εγώ είμαι καινούριος κάτοχος F20 με το αυτοκίνητο δν έχω ιδιαίτερα θέματα...
Ειμαι πολύ ικανοποιημένος!
Το ένα και μεγάλο θέμα που αντιμετωπίζω είναι με το usb, επιλέγω να παίξει live δίσκο και παίζει ότι κομμάτι θέλει με όποια σειρά το θέλει! Επιλέγω το νούμερο 1 και παίζει το 5 γενικώς κάνει τα δικά του! Εννοείται ότι εχω κάνει την πιο πρόσφατη αναβάθμιση και εννοείται ότι δεν είναι επιλεγμένο το shuffle!
Έχετε καμιά ιδέα???
Τι μπορώ να κάνω???