PDA

Επιστροφή στο Forum : BOHΘΕΙΑ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ CIC ΣΕ Χ6



makisx6
20-10-13, 20:43
Kαλησπερα,
Ειμαι καινουργιος στο φορουμ και
θα ηθελα την βοηθεια σας σχετικα με μια εγκατασταση που εκανα προσφατα στο αυτοκινητο μου bmw X6 εβαλα professional navigation CIC αλλα δεν λειτουργει θελει κωδικοποιηση.
ποιος μπορει να βοηθησει

aristent
20-10-13, 21:02
Καλως ηρθες κατ'αρχην και καλη διαμονη!!!:thumbsup:


Ειναι κριμα που ο εγκαταστατης σου δεν μπορεσε να βρει την ακρη!!!...ενω πολλοι μπαινουν σε διαδικασια "μετατροπων" οι γνωσεις τους ειναι ελλιπεις......

Ενας που ξερει πολυ καλα αυτα τα θεματα ειναι το μελος μας Kostase46,σχετικο θρεντ,αφορα ομως Ε90, εχει εδω:
https://www.bmwfans.gr/forum/showthread.php?t=15941&highlight=navi

VanVIC
20-10-13, 21:07
Kαλησπερα,
Ειμαι καινουργιος στο φορουμ και
θα ηθελα την βοηθεια σας σχετικα με μια εγκατασταση που εκανα προσφατα στο αυτοκινητο μου bmw X6 εβαλα professional navigation CIC αλλα δεν λειτουργει θελει κωδικοποιηση.
ποιος μπορει να βοηθησει


Καλησπέρα, καλώς ήρθες.

Επειδή αυτό που σε προβήματίζει δε νομίζω οτι αντιμετωπίζεται μέσω internet ή απο τηλεφώνου, πές μας σε ποιά περιοχή κινείσαι, ενδεχομένως να έχουμε να σου προτείνουμε επαγγελματίες -στην περιοχή σου- που μπορούν να σε βοηθήσουν.

enatos
20-10-13, 21:46
Kαλησπερα,
Ειμαι καινουργιος στο φορουμ και
θα ηθελα την βοηθεια σας σχετικα με μια εγκατασταση που εκανα προσφατα στο αυτοκινητο μου bmw X6 εβαλα professional navigation CIC αλλα δεν λειτουργει θελει κωδικοποιηση.
ποιος μπορει να βοηθησει

Πράγματι θέλει κωδικοποίηση στα module με το VO (Vehicle order).Από άποψης χρόνου για να κάνεις την δουλειά αυτή είναι της τάξης των 10λεπτών...Το πρόβλημα είναι ποιός θα το κάνει...Ξέχασα να σε καλως ορίσω

makisx6
20-10-13, 22:08
Σας ευχαριστω ολους για το καλοσωρισμα.
Ειμαι στην Κατερινη και δεν μπορω μονος μου υπαρχει καποιο συνεργειο στη Θεσσαλονικη , Λαρισα η κ.α. γιατι και εγω δεν ξερω ποιος θα το κανει.
Για την λεπτομερεια τα αγορασα απο ebay και αυτος που μου τα εγκαταστησε δεν γνωριζε τιποτε παραπανω.
Ευχαριστω για την βοηθεια σας.

ΔημήτρηςΜ3
20-10-13, 22:20
Τα πράγματα ειναι απλα η δινεις 400¤
Στην πενβε να πάρεις κωδικούς ενεργοποιησεις
Η βάζεις φίλτρο !!!
Αν άλλαξες αριθμο πλαισίου στο cic
Τότε ετοίμασε 400¤!!!

ΔημήτρηςΜ3
20-10-13, 22:28
Εχεις π.μ

makisx6
20-10-13, 22:31
η bmw δεν δινει κωδικους σε μεταχειρισμενα CIC NAVI υπαρχει και η λυση με το emulator αλλα θα ηθελα τον OEM τροπο εαν γινεται

ΔημήτρηςΜ3
20-10-13, 22:33
Κωδικούς μπορείς να βρεις !!!
Σου έστειλα π.μ
Μπορεί να ενεργοποιηθεί το cic σου
Κανε αυτο που σου ειπα και είμαστε ολοι
Ευτυχισμένοι !!!
Combox εχει το αμαξι ;;

makisx6
20-10-13, 22:40
Σε ευχαριστω,
Οχι δεν εχει combox το μονο που προσθεσα ειναι cic navigation and 8.8 inces monitor

Kostase46
20-10-13, 23:25
Σε ευχαριστω,
Οχι δεν εχει combox το μονο που προσθεσα ειναι cic navigation and 8.8 inces monitor

Δωσε λεπτομεριες χρονολογια, τι φορουσε πριν MASK η CCC, αν φοραει PDC η καμερα?
Με κωδικοποιηση δε λυνετε το προβλημα σου, το navi και μετα την κωδικοποιηση θα ειναι ανενεργο.
Εχει μια βδομαδα που καταπολεμιθηκε το προβλημα με την ενεργοποιηση χωρις emulator :original: