PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρόβλημα αποστάτες Rogue 12mm



Nikos!
18-08-13, 16:51
Τι ζαντες φορας;
Το οφσετ γραφεται συνηθως απο τη μεσα μερια της ζαντας.. ΕΤ 2ψηφιος αριθμος..

A, OK τώρα κατάλαβα...το βρήκα: ΕΤ 37.

Οπότε? :original:

zaharias
18-08-13, 16:58
A, OK τώρα κατάλαβα...το βρήκα: ΕΤ 37.

Οπότε? :original:

Οσο μικραινει το οφσετ.. Τοσο πιο εξω βγαινει η ζαντα..
Οποτε 37 εισαι τωρα.. 37-12=25 θα πας..
Θα βγει η ζαντα σου 12χιλ πιο εξω..
Αναρτηση τι φορας;
Λογικα θα εισαι ενταξει διοτι τα Ε9Χ εχουν πολυ χωρο..

Nikos!
18-08-13, 17:04
Οσο μικραινει το οφσετ.. Τοσο πιο εξω βγαινει η ζαντα..
Οποτε 37 εισαι τωρα.. 37-12=25 θα πας..
Θα βγει η ζαντα σου 12χιλ πιο εξω..
Αναρτηση τι φορας;
Λογικα θα εισαι ενταξει διοτι τα Ε9Χ εχουν πολυ χωρο..

Την ανάρτηση του M-pack φοράω.

mark e92
18-08-13, 17:30
Με ΕΤ 25 φοβάμαι οτι θα είσαι οριακά...

zaharias
18-08-13, 17:56
Με ΕΤ 25 φοβάμαι οτι θα είσαι οριακά...

Μπορει να το μετρησει.. να υπολογισει απο το λαστιχο +12χιλ προς τα εξω.. αν μεινει με τα Μ πακ ελατηρια αναρτηση, πιστευω οτι θα ειναι ΟΚ..
Αν χαμηλωσει κι αλλο, ισως να χει προβλημα..

Εδω ενα πολυ ωραιο site για offset calculator κτλ.. https://www.1010tires.com/Tools/Wheel-Offset-Calculator

Nikos!
05-10-13, 22:30
Την έκατσα παίδες! :ranting2:

Δεν μπαίνουν! :ranting2:

Τους πλήρωσα 150 ευρώ + 62 τελωνείο και τα πέταξα από το παράθυρο... :facepalm:

Με τις υγείες μου...

Άντε τώρα να βρω να τους πουλήσω κάνα 120άκο...

BILL007
05-10-13, 22:39
Δεν μπαίνουν! :ranting2:


Τι εννοείς? :think:

Nikos!
05-10-13, 22:43
Τι εννοείς? :think:

Δεν κουμπώνουν πάνω στο μουαγιέ του τροχού, πλέουν και θα ήθελαν φυσιολογικά τόρνο. Δεν τορνάρονται όμως να τους φάει μέσα 1-2mm για να μπορέσει να κουμπώσει, γιατί μου είπαν ότι θα σπάσουν.

Άστα...πίκρα...

aristent
05-10-13, 23:17
σε τι μοντελο μπαινουν?

fanisk
06-10-13, 06:47
Γιατι δεν μπαινουν?

Nikos!
06-10-13, 08:16
Γιατι δεν μπαινουν?

Γιατί δεν κουμπώνουν πάνω στο μουαγιέ του τροχού, πλέουν και θα ήθελαν φυσιολογικά τόρνο. Δεν τορνάρονται όμως να τους φάει μέσα 1-2mm για να μπορέσει να κουμπώσει, γιατί μου είπαν ότι θα σπάσουν.

Άστα...πίκρα...

Πέταξα 150+62 τελωνείο από το παράθυρο. :-(

Nikos!
06-10-13, 08:17
σε τι μοντελο μπαινουν?

Δε ξέρω, αλλά αν ενδιαφέρεται κάποιος μπορούμε πρώτα να δούμε αν μπαίνουν στο αυτοκίνητό του και μετά να τις πάρει.

Μην τη πατήσει όπως εγώ. :-(

zaharias
06-10-13, 08:35
Κατσε ρε συ..
Γιατι να μην μπαινουν?
Απο που τους αγορασες? εχεις κανενα λινκ?
Και γιατι πηρωσες τελωνειο?

Nikos!
06-10-13, 08:45
Κατσε ρε συ..
Γιατι να μην μπαινουν?
Απο που τους αγορασες? εχεις κανενα λινκ?
Και γιατι πηρωσες τελωνειο?

Το πήγα σε έναν λαστιχά στο Σταυρό Αγ. Παρασκευής και δεν εφάρμοζε επάνω στο μουαγιέ ο αποστάτης. Είχε 1-2mm διαφορά κι έβγαινε προς τα έξω, ενώ εφαρμόζει επάνω στη ζάντα κανονικά. Ο αποστάτης από μέσα έχει ένα "σκαλάκι" το οποίο είναι πιο κοντό από το μουγιέ κι όχι αρκετά βαθύ για να κουμπώσει σωστά οπότε "πλέει" κι έτσι δεν μπαίνει.

Τους αγόρασα από Αμερική κι επειδή η απόδειξη αγοράς ήταν άνω των 50 ευρώ πλήρωσα 62 ευρώ τελωνείο. :thumbsdown:

Δε μπορούσε να πάει χειρότερα... :facepalm:

Αν πιστεύει κάποιος ότι μπορεί να με βοηθήσει, παρακαλώ ας το κάνει. :thnx:

aristent
06-10-13, 09:50
Δε ξέρω, αλλά αν ενδιαφέρεται κάποιος μπορούμε πρώτα να δούμε αν μπαίνουν στο αυτοκίνητό του και μετά να τις πάρει.

Μην τη πατήσει όπως εγώ. :-(

Ωραια,σε Ε60 μπαινουν?

Nikos!
06-10-13, 10:10
Ωραια,σε Ε60 μπαινουν?

Έλα να τις δοκιμάσουμε, δε ξέρω ρε συ. :original:

mark e92
06-10-13, 10:10
Ωραια,σε Ε60 μπαινουν?

Δυστυχώς πρέπει να τους δοκιμασεις πρωτα αν και εσύ φοράς από Μ νομίζω σωστά; να δεις αν έχουν περιθώριο να βγουν πιο έξω.

PapajimG
06-10-13, 10:20
Τους αγόρασα από Αμερική κι επειδή η απόδειξη αγοράς ήταν άνω των 50 ευρώ πλήρωσα 62 ευρώ τελωνείο. :thumbsdown:

Δεν ήταν 100 δολάρια το όριο? :thumbsdown:

aristent
06-10-13, 10:21
Έλα να τις δοκιμάσουμε, δε ξέρω ρε συ. :original:

βρε Νικολα ειμαι Λαρισα ξερεις ποσο κανουν τα διοδια πηγαινε-ελα???

οσο το τελωνειο που πληρωσες!!!.....για τη βενζινη???..αστα μη ρωτας!!!:thumbsup:

Nikos!
06-10-13, 10:43
Δεν ήταν 100 δολάρια το όριο? :thumbsdown:

Δεν έχω ιδέα...με πήραν από το τελωνείο και μου είπαν στην ουσία..."καθίστε στον άξονα, ευχαριστώ!"

Nikos!
06-10-13, 10:44
βρε Νικολα ειμαι Λαρισα ξερεις ποσο κανουν τα διοδια πηγαινε-ελα???

οσο το τελωνειο που πληρωσες!!!.....για τη βενζινη???..αστα μη ρωτας!!!:thumbsup:

Το ξέρω...αλλά είναι η μόνη ασφαλής απάντηση που μπορώ να σου δώσω. :original:

aristent
06-10-13, 10:51
Το ξέρω...αλλά είναι η μόνη ασφαλής απάντηση που μπορώ να σου δώσω. :original:

δωσε μου καποιον κωδικο προϊοντος της παραγγελιας που εκανες,μηπως και βγαλω ακρη απο το σαϊτ της εταιριας τους.thumb

PapajimG
06-10-13, 11:26
Δεν έχω ιδέα...με πήραν από το τελωνείο και μου είπαν στην ουσία..."καθίστε στον άξονα, ευχαριστώ!"

Κι εγω είχα πάρει 2 σετ από Αμερική περσι, είχα ζητήσει από τον πωλητή να βάλει ένα invoice στα 99 $ και δεν είχα θέμα με το τελωνείο.να αλλάξε το καθεστώς?
Με ποια εταιρεία στα έστειλαν? Συνήθως με Usps ( United States postal service) δε κάνουν θέμα στο τελωνείο, ενώ με τις ιδιωτικές courier τσακίζουν στους δασμούς.

Sent from my GT-P3110 using Tapatalk 4

Nikos!
06-10-13, 13:05
Κι εγω είχα πάρει 2 σετ από Αμερική περσι, είχα ζητήσει από τον πωλητή να βάλει ένα invoice στα 99 $ και δεν είχα θέμα με το τελωνείο.να αλλάξε το καθεστώς?
Με ποια εταιρεία στα έστειλαν? Συνήθως με Usps ( United States postal service) δε κάνουν θέμα στο τελωνείο, ενώ με τις ιδιωτικές courier τσακίζουν στους δασμούς.

Sent from my GT-P3110 using Tapatalk 4

Προφανως αλλαξε γιατι μου ζητησαν paypall receipt.

Μαλλον καταλαβαν τι παιζει.


Sent from a mobile device

Nikos!
06-10-13, 13:12
Mυθος πλεον και η usps. Ετσι ηρθε γιατι παρελεβα απο ελτα courrier.



Sent from a mobile device

Loukas
06-10-13, 14:02
εγω τους λεω να βαζουν μονο το shipping cost απ'εξω και μεσα την αποδειξη του πωλητη...

Nikos!
06-10-13, 14:02
δωσε μου καποιον κωδικο προϊοντος της παραγγελιας που εκανες,μηπως και βγαλω ακρη απο το σαϊτ της εταιριας τους.thumb

Αυτοι ειναι: https://www.rogueengineering.com/rogue/W-SPACER/WSPACER.html




Sent from a mobile device

Loukas
06-10-13, 14:06
ρε συ απο τη στιγμη που στο σαιτ λεει οτι ειναι συμβατοι με ολα τα bmw (εκτος ε39, ε70) γιατι δεν στελνεις ενα μειλ μπας και πετυχεις κανα refund?

Nikos!
06-10-13, 14:10
ρε συ απο τη στιγμη που στο σαιτ λεει οτι ειναι συμβατοι με ολα τα bmw (εκτος ε39, ε70) γιατι δεν στελνεις ενα μειλ μπας και πετυχεις κανα refund?

Γιατι και 150 ευρω να μου δωσουν πισω, τα μεταφορικα ειναι δικα μου...οποτε καλυτερα να πουληθουν εδω.


Sent from a mobile device

Nikos!
06-10-13, 14:36
εγω τους λεω να βαζουν μονο το shipping cost απ'εξω και μεσα την αποδειξη του πωλητη...

Ναι αλλα το paypal receipt δεν αλλαζει.

Αυτο ζητανε πλεον, οχι ο,τι γραψει ο πωλητης

Πονηρεψαν.


Sent from a mobile device

zaharias
06-10-13, 14:39
Το πήγα σε έναν λαστιχά στο Σταυρό Αγ. Παρασκευής και δεν εφάρμοζε επάνω στο μουαγιέ ο αποστάτης. Είχε 1-2mm διαφορά κι έβγαινε προς τα έξω, ενώ εφαρμόζει επάνω στη ζάντα κανονικά. Ο αποστάτης από μέσα έχει ένα "σκαλάκι" το οποίο είναι πιο κοντό από το μουγιέ κι όχι αρκετά βαθύ για να κουμπώσει σωστά οπότε "πλέει" κι έτσι δεν μπαίνει.

Τους αγόρασα από Αμερική κι επειδή η απόδειξη αγοράς ήταν άνω των 50 ευρώ πλήρωσα 62 ευρώ τελωνείο. :thumbsdown:

Δε μπορούσε να πάει χειρότερα... :facepalm:

Αν πιστεύει κάποιος ότι μπορεί να με βοηθήσει, παρακαλώ ας το κάνει. :thnx:

Απο τη στιγμη που τους πληρωσες.. θα τους βαλεις..
Καλο καθαρισμα στο μουαγιε και στη ζαντα εκει που παταει στο μουαγιε..
Γρασακι στο μουαγιε και στον αποστατη και θα μπει, με λιγο δυσκολια, αλλα θα μπει..
Βαλε φωτο αν θελεις του αποστατη και του μουαγιε..
Απο τη στιγμη που κανουν για το αμαξι, δεν βρισκω το λογο να μην μπαινουν..
Εγω εχω κατι H&R απλα τις εχω δωσει σε ενα φιλο για δοκιμη να σου τις εβγαζα μια φωτο..

Nikos!
06-10-13, 14:42
Απο τη στιγμη που τους πληρωσες.. θα τους βαλεις..
Καλο καθαρισμα στο μουαγιε και στη ζαντα εκει που παταει στο μουαγιε..
Γρασακι στο μουαγιε και στον αποστατη και θα μπει, με λιγο δυσκολια, αλλα θα μπει..
Βαλε φωτο αν θελεις του αποστατη και του μουαγιε..
Απο τη στιγμη που κανουν για το αμαξι, δεν βρισκω το λογο να μην μπαινουν..
Εγω εχω κατι H&R απλα τις εχω δωσει σε ενα φιλο για δοκιμη να σου τις εβγαζα μια φωτο..


Το καθαρισαμε το μουαγιε αλλα το θεμα ειναι οτι δεν εφαπτεται αλλα μενει εξω 1-2mm οποτε δεν μπαινει η ζαντα σωστα.


Sent from a mobile device

zaharias
06-10-13, 15:10
Το καθαρισαμε το μουαγιε αλλα το θεμα ειναι οτι δεν εφαπτεται αλλα μενει εξω 1-2mm οποτε δεν μπαινει η ζαντα σωστα.


Sent from a mobile device

Εννοεις οτι "κουμπωνει" πανω στο μουαγιε, αλλα μενει κενο και δεν παταει μεχρι μεσα?

aristent
06-10-13, 15:27
Αυτοι ειναι: https://www.rogueengineering.com/rogue/W-SPACER/WSPACER.html

εαν καταλαβα καλα σε Ε90 εχουν αυτο το θεματακι:

IMPORTANT NOTES about 10mm/12mm spacers
https://www.bmwfans.gr/forum/

Note that the hub contour height for use with our 10mm/12mm spacers requires a maximum dimension of 11.5mm. Anything taller (such as rust buildup or dust caps) can damage the spacer or even break off the hubcentric lip machined onto the spacer. Please measure your hub to ensure compatibility before ordering. Spacers that are damaged because of excessive hub contour height are not covered by Rogue Engineering's warranty policy.

10mm and 12mm spacers require rims with chamfered hub faces. To determine if you have the appropriate wheel, compatible with these spacers, see the following pictures.

10mm/12mm spacers OK
https://www.bmwfans.gr/forum/

10mm/12mm spacers NOT OK
https://www.bmwfans.gr/forum/

Wheels found to be incompatible with these 10mm/12mm spacers, because of an insufficient rear chamfer depth, include the Kosei K1.

For wheels with insufficient rear chamfer depth, consider our new 10mm flat spacer.

Nikos!
06-10-13, 16:15
Εννοεις οτι "κουμπωνει" πανω στο μουαγιε, αλλα μενει κενο και δεν παταει μεχρι μεσα?

Δεν πατάει μέχρι μέσα γιατί έχει ένα σκαλοπάτι ο αποστάτης κι έτσι δεν εφάπτεται στο μουαγιέ.

Η διάμετρος είναι σωστή, αλλά δεν εφάπτεται κι έτσι δεν είναι ασφαλές να μπει η ζάντα.

Οπότε...we drunk it...

fanisk
06-10-13, 17:02
Δεν πατάει μέχρι μέσα γιατί έχει ένα σκαλοπάτι ο αποστάτης κι έτσι δεν εφάπτεται στο μουαγιέ.

Η διάμετρος είναι σωστή, αλλά δεν εφάπτεται κι έτσι δεν είναι ασφαλές να μπει η ζάντα.

Οπότε...we drunk it...

Το κενο που εχει ειναι για να μπαινει κατσαβιδι να κανεις μοχλο οταν τους βγαζεις. Δεν μπορει να μη παταει καθολου, κατι κανετε λαθος.

Nikos!
06-10-13, 17:11
Το κενο που εχει ειναι για να μπαινει κατσαβιδι να κανεις μοχλο οταν τους βγαζεις. Δεν μπορει να μη παταει καθολου, κατι κανετε λαθος.

Φάνη, δεν εφάπτεται σου λέω ρε συ και ο αποστάτης γυρνάει ελεύθερα. Πως να το περιγράψω.

Πως θα πάει να βιδωθεί εκεί πάνω τροχός με ασφάλεια?

zaharias
06-10-13, 17:36
Φάνη, δεν εφάπτεται σου λέω ρε συ και ο αποστάτης γυρνάει ελεύθερα. Πως να το περιγράψω.

Πως θα πάει να βιδωθεί εκεί πάνω τροχός με ασφάλεια?

https://www.turnermotorsport.com/p-1253-hr-10mm-wheel-spacers-for-most-bmw-5-lug-pair.aspx

Ετσι ειναι..??

Nikos!
06-10-13, 18:02
https://www.turnermotorsport.com/p-1253-hr-10mm-wheel-spacers-for-most-bmw-5-lug-pair.aspx

Ετσι ειναι..??

Από τη πρώτη σελίδα...έτσι είναι: :original:

https://www.bmwfans.gr/forum/

fanisk
06-10-13, 18:06
Νικο αν λες για το χειλακι στις ακρες εισαι λαθος. Ειναι μια χαρα. Υπαρχει επιτηδες, για να βαζεις κατσαβιδι να κανεις μοχλο οταν κολλησει με τα χλμ. Ο αποστατης παταει κανονικα στο μουαγιε, μολις σφιξεις τα μπουλονια δεν θα κουνιεται τιποτα.

Μη τους πουλησεις, ειναι μια χαρα.

Nikos!
06-10-13, 18:22
Νικο αν λες για το χειλακι στις ακρες εισαι λαθος. Ειναι μια χαρα. Υπαρχει επιτηδες, για να βαζεις κατσαβιδι να κανεις μοχλο οταν κολλησει με τα χλμ. Ο αποστατης παταει κανονικα στο μουαγιε, μολις σφιξεις τα μπουλονια δεν θα κουνιεται τιποτα.

Μη τους πουλησεις, ειναι μια χαρα.

Ρε συ...δεν με καταλαβαίνεις. :hystericalbs1:

Δεν μιλάω για το χειλάκι στην άκρη, περιμετρικά από τον αποστάτη.

Αναφέρομαι προφανώς στο σκαλοπάτι που κάνει μέσα, στο κέντρο του ο αποστάτης στο σημείο που πάει να κουμπώσει στο μουαγιέ.

Αυτό το σκαλοπάτι που έχει, είναι ναι μεν σωστό, αλλά είναι κοντό και όχι αρκετά βαθύ κι έτσι ο αποστάτης όταν μπει στο μουαγιέ είναι 1-2-3mm (περίπου, δε θυμάμαι ακριβώς) σε απόσταση από αυτό.

Δεν εφάπτεται δηλαδή επάνω στο μουαγιέ. Είναι στον αέρα.

Δεν πρέπει να εφάπτεται πάνω στο μουαγιέ, κι αυτός με τη σειρά του πάνω στη ζάντα? Πρέπει να υπάρχει κενό μεταξύ μουαγιέ και αποστάτη 1-2-3mm?

Εσάς έτσι είναι?

Δεν μου φαίνεται (και δεν είναι όπως είπε ο λαστιχάς) σωστό. Δεν νιώθω ασφάλεια και δε θέλω ξαφνικά να γίνει τίποτα με την οικογένεια μέσα. Δεν το ρισκάρω, πως να στο πω. :cheers:

zaharias
06-10-13, 18:29
Δλδ βλεπεις απο τη τρυπα μπροστα οτι τερματιζει σε αυτη τη πατουρα απο μεσα και δεν θα πατησει εντελως αμα μπει και η ζαντα και σφιξει?

nikos1400
06-10-13, 18:49
https://www.bmwfans.gr/forum/attachment.php?attachmentid=21907&stc=1&d=1381078106

εαν καταλαβα, αυτο εννοει ο Νικος ??

Δηλαδη ο αποστατης εφαρμοζει στη ζαντα, αλλα οχι στην πλυμνη?
Βλεπουμε και το χειλακι που εννοει ο Φανης.

Νικο, για τι αυτοκινητο υποτιθεται πωλουνταν οι αποστατες ?
Με πλαστικο χειλακι τετοιο πως το λενε spiggot ring, δε γινεται δουλεια ?

Nikos!
06-10-13, 19:21
Δηλαδη ο αποστατης εφαρμοζει στη ζαντα, αλλα οχι στην πλυμνη?

Στη ζάντα εφάπτεται κανονικά, ακριβώς.

Στη πλήμνη όμως επειδή στο κόκκινο που γράφεις "Νικ" αν δεις έχει ένα σκαλοπάτι μέσα, στο εσωτερικό του, αυτό δεν είναι αρκετά βαθύ για να εφάπτεται όπως και στη ζάντα. Το αποτέλεσμα είναι ο αποστάτης να απέχει 2-3mm από τη πλήμνη και να περιστρέφεται ελεύθερα.

Βεβαίως όταν μπει ο τροχός θα σφίξει, εννοείται, αλλά έτσι δεν είναι σωστό.

Στην ερώτησή σου σε ποιά αυτοκίνητα μπαίνουν, υποθέτω ό,τι λέει το site αλλά για να είμαστε σίγουροι και για να μη τη πατήσει κάποιος, προτείνω πρώτα να δοκιμαστεί στο όχημά του και μετά να τις αγοράσει. thumb

Αυτή είναι η πιο ασφαλής και ειλικρινής απάντηση που μπορώ να δώσω. thumb

Stunt Mike
06-10-13, 20:10
Κι εγω Νικο,δεν θα τους εβαζα παντως...Εδω στο αγωνιστικο μου και οι αποστατες εφαρμοζουν τελεια,τοσο στην πλυμνη οσο και στη ζαντα για να μην εχω καμια δυσαρεστη εκπληξη-αποκολληση!!Ποτε δεν θα ρισκαρα στο οικογενειακο μου κατι τετοιο.....

Nikos!
06-10-13, 20:20
Κι εγω Νικο,δεν θα τους εβαζα παντως...Εδω στο αγωνιστικο μου και οι αποστατες εφαρμοζουν τελεια,τοσο στην πλυμνη οσο και στη ζαντα για να μην εχω καμια δυσαρεστη εκπληξη-αποκολληση!!Ποτε δεν θα ρισκαρα στο οικογενειακο μου κατι τετοιο.....

Έτσι ακριβώς. thumb

fanisk
06-10-13, 20:59
OK Νικο δεν ειχα καταλαβει πριν thumb

Nikos!
06-10-13, 21:32
Αφού λοιπόν καταλάβαμε ο ένας τον άλλον...το θέμα είναι τι κάνουμε τώρα? :th_Laie_67-1:

BILL007
06-10-13, 21:43
Τώρα τους πουλάς αναγκαστικά... :(
Εγω έχω μια άλλη απορία και συμπαθάτε με κιόλας. Πόσο έχουν οι αποστάτες π.χ της H&R εδώ στην Ελλάδα?

Ρωτάω γιατί στο μυαλό μου υπάρχει η ερώτηση, αν αξίζει τελικά τον όλο κόπο να πάρεις της Rogue ή άλλης μάρκας απ'εξω, ή να πάρεις απο Ελλάδα πάλι απο γνωστή εταιρία.

fanisk
06-10-13, 21:44
Αφού λοιπόν καταλάβαμε ο ένας τον άλλον...το θέμα είναι τι κάνουμε τώρα? :th_Laie_67-1:

10mm and 12mm spacers require rims with chamfered hub faces.
Χρειαζεσαι τετοιες ζαντες. Εναλλακτικα θα τορναρεις τις δικες σου που δεν ξερω αν ειναι ασφαλες.

https://www.bmwfans.gr/forum/

Neskio
06-10-13, 22:26
Ειναι διαφορετικα τα μουαγιε της si απο τα υπολοιπα E90?

Στο site λεει

We have also found issues with E90 325 Xi models as they have very high hub contour height. Customers must pre-measure the height to make sure it is less than 11.5mm tall, otherwise, they have to shave/grind down the hub face.

Αν καταλαβα ειναι το ιδιο προβλημα? Το μουαγιε ειναι πολυ ψηλο και δεν παταει ο αποστατης. Και σαν λυση λενε να φας το μουαγιε, οχι τον αποστατη.

Μηπως να τους εστελνες ενα email, αν οχι για επιστροφη/αντικατασταση, εστω για ενημερωση.

BILL007
06-10-13, 23:32
Και σαν λυση λενε να φας το μουαγιε, οχι τον αποστατη.



:shok::shok::shok::shok::shok::shok:

Nikos!
07-10-13, 06:02
Ειναι διαφορετικα τα μουαγιε της si απο τα υπολοιπα E90?

Στο site λεει


Αν καταλαβα ειναι το ιδιο προβλημα? Το μουαγιε ειναι πολυ ψηλο και δεν παταει ο αποστατης. Και σαν λυση λενε να φας το μουαγιε, οχι τον αποστατη.

Μηπως να τους εστελνες ενα email, αν οχι για επιστροφη/αντικατασταση, εστω για ενημερωση.

Μπορεί να είναι διαφορετικά, δε ξέρω.

Πάντως το μουαγιέ δε το πειράζω. Ας μην μπούνε ποτε. :original:

Θα τους στείλω ενα email, σε αυτα οι αμερικάνοι είναι πρώτοι.


Sent from a mobile device

Nikos!
10-10-13, 21:43
10mm and 12mm spacers require rims with chamfered hub faces.
Χρειαζεσαι τετοιες ζαντες. Εναλλακτικα θα τορναρεις τις δικες σου που δεν ξερω αν ειναι ασφαλες.

https://www.bmwfans.gr/forum/

Γιατί να τορνάρω τις ζάντες αφού το πρόβλημα δεν είναι εκεί?

mark e92
11-10-13, 08:21
Να πας στον Χοιμε να σου φτιάξει ειδικά για σένα προσθήκες.

Nikos!
16-10-13, 20:49
Να πας στον Χοιμε να σου φτιάξει ειδικά για σένα προσθήκες.

Μπα, δε θα κάνω πειράματα.

Αν υπάρχει κάποιος που τους θέλει, ΡΜ.

Θα τους σκοτώσω...