PDA

Επιστροφή στο Forum : Βοήθεια για συνεργείο στην Καλαμάτα



E36-Hartge
06-10-13, 10:17
Υπάρχει μια πιθανότητα να αγοράσω αυτοκίνητο απο Καλαμάτα αλλα θέλω να το γυρίσω πίσω οδικώς....το μοτερακι του απο οτι μου έχει πει ο ιδιοκτήτης είναι σε λειτουργία αλλα δεν κινείται εδω και χρόνια.
Κατέληξα στο να φτιάξω το μοτέρ του απο το να το φέρω πίσω με μεταφορική γιατι θα χρειαστώ τα 500-600ευρω ίσως και παραπάνω...ετσι τουλάχιστον θα το φτιάξω και θα μείνει και κάτι.

Αυτό που θέλω είναι αν έχετε κάποιον γνωστό να μπορέσει να το πάρει να το κάνει οτι χρειαστεί για να μπορέσει να ταξιδέψει.

Είμαι αρκετά μακριά για να ρισκάρω να έρθω και να ψάξω συνεργείο.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

spar@
06-10-13, 12:25
αγορασε το κανε ασφαλεια...κανε οδικη με εδρα την Αθηνα, παρτο βγαλτο στην Εθνικη και παρε τηλ οτι εμεινε!

RallyArt
06-10-13, 12:39
:thumbsup:
αγορασε το κανε ασφαλεια...κανε οδικη με εδρα την Αθηνα, παρτο βγαλτο στην Εθνικη και παρε τηλ οτι εμεινε!

E36-Hartge
06-10-13, 13:00
Δεν είμαι απο Αθήνα αλλιώς θα ήταν εύκολο αυτό...εκτός αυτού αν γίνει αυτό την ιδια μέρα η έστω μεσα στην εβδομάδα δεν με καλύπτει η οδική.

Ρώτησα και μου είπαν οτι δεν το κάνουν αυτό γιατι όσοι ήθελαν να μεταφέρουν αυτοκίνητο για να μην πληρώσουν μεταφορική έκαναν μια ασφάλεια με οδική.

Πριν ένα χρόνο περίπου αγόρασα ένα polo και την επομενη μέρα με άφησε στον δρόμο....τους πήρα τηλεφωνο και μου είπαν δεν μπορούνε να έρθουν να με πάρουν για τον παραπάνω λόγο...εκεί γέλασα βέβαια αλλα....

spar@
06-10-13, 13:10
Βάλε έδρα όπου είσαι ! Βρες την κατάλληλη οδική εδώ κάνουν συμβόλαια την ίδια ώρα που μένεις! Πάρε μερικά τηλέφωνα γίνεται σίγουρα!

Nino
06-10-13, 18:29
οταν εκανα καποτε μια προσθετη πραξη ασφαλισης για οδικη βοηθεια σε ενα φιατακι που ειχα, μου ειπαν οτι ισχυει μετα απο ενα μηνα για μεταφορα αν χρειαστει..

spar@
06-10-13, 20:32
οσες οδικες εχω κανει ισχυουν απ την ιδια ωρα! οι περισσοτερες που εχω απορριψει ειναι 48ωρες μετα...
αυτο με τον ενα μηνα που ακουγεται κουφο!