PDA

Επιστροφή στο Forum : Ελαστικά Μ5 Ε60 προτάσεις



deepBLUE
26-09-13, 22:48
Ανοίγω αυτό το θέμα για να ακουστούν και να συζητηθούν απόψεις περί τοποθέτησης ελαστικών σε Μ5 Ε60 .
Οι διαστάσεις ειναι :
285/35/19 και 255/40/19
Ποια η γνώμη σας, ποιές οι προτάσεις σας επι του θέματος .
Ασφαλώς η κάθε εταιρία έχει χαρακτηριστικά για τα ελαστικά της και βοηθούν στο να έχει κανείς μια εικόνα , αλλά δεν είμαι τοσο σίγουρος οτι τα χαρακτηριστικά αυτά στη πράξη είναι ίδια με την άποψη που πιθανό να έχει σχηματίσει ο κάθε οδηγός .

ΔημήτρηςΜ3
26-09-13, 23:15
Εγω φοράω Dunlop max race
Και ειμαι πολυ ευχαριστημένος !
Στη τελική εσυ ξέρεις τις ανάγκες του αυτο/του σου !

gant
26-09-13, 23:16
Και επειδή η άποψη του κάθε οδηγού δεν σημαίνει ότι είναι και η απόλυτα ορθή, αφού είναι αρκετοί οι λόγοι που την επηρεάζουν, όπως στυλ οδήγησης, ποιότητα δρόμων, στήσιμο αυτοκινήτου κλπ. προσπαθώ να βρώ τεστ δοκιμής έγκριτών αυτοκινητιστικών εντύπων.
Επίσης σε κάποια η κάποιες διαστάσεις το λάστιχο μιας εταιρείας να υπερτερεί και σε άλλες να μειονεκτεί. Το ίδιο συμβαίνει βέβαια και στις επιμέρους δοκιμές, όπως στεγνό η βρεγμένο, σλαλομ, στροφές, φρενάρισμα, απόσταση ακινητοποίησης, θόρυβο κύλισης κλπ.

Τώρα με την ερώτηση σου Βαγγέλη το θέμα είναι, το πόσοι από δώ μέσα φορούν τέτοιες γιγάντιες διαστάσεις. :th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

ΔημήτρηςΜ3
26-09-13, 23:18
255-35-19 εμπρος
285-30-19 πίσω κύριε Γιώργο !

deepBLUE
26-09-13, 23:30
Η σκέψη μου για τη συζήτηση αυτή δεν είναι με γνώμονα ειδικές συνθήκες αλλά ελαστικά που θα φορούσε το συγκεκριμένο αυτοκίνητο για νορμάλ καθημερινή χρήση all weather .
Βέβαια το οτι το αμάξι μπορεί να τρέξει με τη πρώτη ευκαιρία ,σε ένα ταξίδι μιά βόλτα είναι δεδομένο και γι αυτό τα όποια ελαστικά έχουν υψηλό δείκτη .
Ένα θέμα - πρόβλημα που προσωπικά εχω αρκετές φορές συναντήσει σε διάφορα αυτοκίνητα είναι αυτό του θορύβου που βγάζουν κάποια ελαστικά σε σημείο ενοχλητικό αλλά και που να σε βάζει σε σκέψεις πως κάτι τρέχει με το αμάξι.
Νομίζω πώς κάτι τέτοιο λίγο πολύ όλοι μας έχουμε συναντήσει στην αυτοκινητιστική μας πορεία .
Αυτό λοιπόν το θέμα του θορύβου για μένα είναι απολύτως αποτρεπτικό ας πούμε στο να διάλεγα Michelin ps3.
Γιά άλλους πάλι είναι το καλύτερο λάστιχο .
Όσο αφορά όμως το προαναφερόμενο έχω ακούσει απο αρκετούς το πρόβλημα αυτό .

kostas1.6
26-09-13, 23:31
Βαγγέλη, αν και δύσκολο να βρείς πολλές γνώμες, δώσε έμφαση στις εμπειρίες άλλων κατόχων Μ5 Ε60. Από τη, μικρή, εμπειρία μου έως τώρα έχω διαπιστώσει ότι το κάθε λάστιχο ακόμα και στην ίδια διάσταση αποδίδει εντελώς διαφορετικά από αυτοκίνητο σε αυτοκίνητο.

aristent
26-09-13, 23:34
εγω φοραω αυτες τις (γιγαντιες)διαστασεις,αλλα ειναι εντελως ακυρη η αποψη μου,αφου εχουν μπει για λογους εμφανισης και δεν τραβανε κανενα "ζορι" σε σχεση με του Βαγγελη,που θα τα "δουνε" ολα!!!:thumbsup:


εντελως ενημερωτικα και αφου εχω διαβασει τα καλυτερα σε πολλα φορουμ(ξενα κυριως),στην τελευταια αλλαγη ελαστικων που εκανα,προτιμησα και εβαλα τα continental sport contact 5p.

Οι εντυπωσεις μου σε σχεση με τα michelin pilot sp2 που ειχα πριν,ειναι οτι ειναι πιο αθορυβα και ζεσταινονται πιο δυσκολα....κατα τ'αλλα δεν εχει αλλαξει κατι με πριν....ισως καλυτερο κρατημα,αλλα αυτο γιατι ειναι φρεσκα καινουργια κλπ.


σημειωστε οτι εγω εβαλα τα απλα συμβατικα,για καλυτερη ανεση,που οντως υπαρχει,αλλα ο Βαγγελης θελει τα runflat,που ειναι μια ειδικη κατηγορια και δεν εχουν σχεση και συμπεριφορα οπως ολα τα μη runflat.

Προτεινω λοιπον τα conti,αφου εκτος ολων των αλλων(καλα σχολια,καλη φημη κλπ.) εχουν και καλη τιμη.
:original:

vasilis e46
26-09-13, 23:39
Προσωπικα σε αναλογη περιπτωση εγω θα κοιταζα σε Michelin Pilot Super Sport, πιστευω θα ταιριαξει με το χαρακτηρα του οχηματος.

deepBLUE
26-09-13, 23:42
εγω φοραω αυτες τις (γιγαντιες)διαστασεις,αλλα ειναι εντελως ακυρη η αποψη μου,αφου εχουν μπει για λογους εμφανισης και δεν τραβανε κανενα "ζορι" σε σχεση με του Βαγγελη,που θα τα "δουνε" ολα!!!:thumbsup:


εντελως ενημερωτικα και αφου εχω διαβασει τα καλυτερα σε πολλα φορουμ(ξενα κυριως),στην τελευταια αλλαγη ελαστικων που εκανα,προτιμησα και εβαλα τα continental sport contact 5p.

Οι εντυπωσεις μου σε σχεση με τα michelin pilot sp2 που ειχα πριν,ειναι οτι ειναι πιο αθορυβα και ζεσταινονται πιο δυσκολα....κατα τ'αλλα δεν εχει αλλαξει κατι με πριν....ισως καλυτερο κρατημα,αλλα αυτο γιατι ειναι φρεσκα καινουργια κλπ.


σημειωστε οτι εγω εβαλα τα απλα συμβατικα,για καλυτερη ανεση,που οντως υπαρχει,αλλα ο Βαγγελης θελει τα runflat,που ειναι μια ειδικη κατηγορια και δεν εχουν σχεση και συμπεριφορα οπως ολα τα μη runflat.

Προτεινω λοιπον τα conti,αφου εκτος ολων των αλλων(καλα σχολια,καλη φημη κλπ.) εχουν και καλη τιμη.
:original:

Δε ξέρω ποια θα είναι η τελική επιλογή runflat η οχι .
Όσο για τα conti νομίζω πως είναι πιο μαλακά απο τα Michelin ps3 .
Αν πράγματι ειναι πιο μαλακά πως γινεται να ζεσταίνονται πιο δύσκολα απο τα ps3 ?
Το οτι ειναι πιο μαλακά δε παιζει ρόλο στο ζέσταμα ;
Γιατί στη φθορά σίγουρα παίζει.

aristent
26-09-13, 23:46
Δε ξέρω ποια θα είναι η τελική επιλογή runflat η οχι .
Όσο για τα conti νομίζω πως είναι πιο μαλακά απο τα Michelin ps3 .
Αν πράγματι ειναι πιο μαλακά πως γινεται να ζεσταίνονται πιο δύσκολα απο τα ps3 ?
Το οτι ειναι πιο μαλακά δε παιζει ρόλο στο ζέσταμα ;
Γιατί στη φθορά σίγουρα παίζει.

δεν νομιζω οτι ειναι πιο μαλακά,αντιθετα θα ελεγα,πιο σκληρα ειναι.thumb

zannis
27-09-13, 05:24
Εγω μισω τα κοντινενταλ 5 μηνων καινουργια λαστιχα και μου ραγισανε αυτο ειναι ανεπίτρεπτο. Τωρα φοραω τα Michelin Ps2 ειναι καλα λαστιχα δεν λεω αλλα δεν τα εμπιστευομαι και τοσο στη βροχη. Αυτα που μου αρεσαν παρα πολυ σε ολα και επισης ηταν μαλακο λάστιχο οικονομικο κτλ ειναι τα Hankook V12 . Εδω τα βαζουν οι περισσοτεροι και σε ακριβα αμαξια και ειναι πολυ αξιοπιστο λαστιχο και γενικα η Hankook made in Korea!!!! Τσεκαρετε τα παιδια !!!!

RallyArt
27-09-13, 07:03
Εμενα μονο τα brigistone eχω σε εκτιμηση ...
Τωρα που μιλαμε φοραω τα potenza r050a...
Πολυ καλυτερο απο τα conti....

Sent from my Ramos W27Pro using Tapatalk 4

le-pa
27-09-13, 09:02
Εγώ πάλι ρε παίδες, φοράω pirelli p zero rft, τα οποία πλέον θεωρώ και πάρα πολύ άχρηστα. Πρίν απο καιρό καβάλησα ενα πάρα πολύ μικρό σαμαράκι (μιλάμε για 2-3 εκ) και αμέσως πέταξε "βυζί". Ψάχνοντας λίγο και συγκεκριμένα εδώ htt://www.elastika-online.gr/cgi-bin/rshop.pl είδα πως κάτι ελαστικά όπως Nankang, Hankook κ.α έχουν την ίδια βαθμολογία με άλλα επώνυμα ελαστικά (3,18). Στο μόνο πού υστερούν είναι στο βρεγμένο δρόμο κατά μία βαθμίδα, ακόμα και σε θόρυβο είναι πιο χαμηλά. Πάντως δε ξέρω αλλά ίσως και να αξίζουν να τα δοκιμάσουμε απο την στιγμή που είναι και οικονομικότερα

VanVIC
27-09-13, 09:11
@deepBLUE:

Μήπως να έκανες μια ερώτηση στον GM6 για το θέμα ;
Εκείνος βέβαια έχει άποψη απο Μ6 αλλά δε νομίζω οι διαστάσεις να είναι διαφορετικές.

nik200
27-09-13, 10:31
βαγγελη για δοκιμασε τα michelen pilot supersport...θελουν ζεσταμα...αλλα κατα τα αλλα ειναι μια χαρα για all around...πρωτη τοποθετηση σε πολλα ferrari και porsche...ειμαι αρκετα ευχαριστημενος...

chief
27-09-13, 11:05
Ενα πολυ καλο λαστιχο ειναι το Yokohama AD08

Τον τελευταιο χρονο εχω στο αμαξι λαστιχο πολυ φθηνό και ειμαι υπερ ευχαριστημενος.
Ειναι τα Ηercules Ιronman imove και ειναι ανωτερο απο ολα τα επωνυμα καθημερινα λαστιχα που εχω δοκιμασει μεχρι σημερα.
Θα το ξαναβαλω σιγουρα.

Ptboul
27-09-13, 11:11
βαγγελη για δοκιμασε τα michelen pilot supersport...θελουν ζεσταμα...αλλα κατα τα αλλα ειναι μια χαρα για all around...πρωτη τοποθετηση σε πολλα ferrari και porsche...ειμαι αρκετα ευχαριστημενος...

Αυτά φοράει ο μπατζανάκης μου στο δικό του (Μ5Ε60) και είναι απόλυτα ευχαριστημένος. Μόνο που το έφαγε μια μέρα σε ένα πεζοδρόμιο και το άλλαξε και πήγε 400€ ένα λάστιχο :shok:

doctore
27-09-13, 11:13
Βαγγέλη, πολύ καλά λάστιχα για το Μ5 είναι τα PS2.
Δυστυχώς όμως είναι τα ακριβότερα, και από θόρυβο δεν είναι και από τα πιο ήσυχα. Έχουν όμως πάρα πολύ καλή ποιότητα κύλισης, πολύ καλή αίσθηση στο
τιμόνι, και πολύ δυνατά πλαϊνά. Άνεση ξέχνα τη.

Επόμενη επιλογή είναι τα PSS. Φθηνότερα, πιο ήσυχα, πιο άνετα, ίδιο κράτημα,
αλλά δεν έχουν την αίσθηση των PS2.

Επόμενη επιλογή τα Continental ExtremeContact DW, θεωρητικά το λέω δεν τα ξέρω.

Για Hankook και τέτοια, άστο η ποιότητα κύλισης του αυτοκινήτου πάει περίπατο.

Συμπέρασμα : βάλε PS2 γιατί τα φοράει το Μ5 RingTaxi !!! :original:

mark e92
27-09-13, 11:15
Michelin !!!

deepBLUE
27-09-13, 11:58
Παιδια να υπενθυμισω πως μιλαω για λαστιχα καθημερινης χρησης και οχι για ειδικες συνθηκες πιστας ας πουμε .

scania124
27-09-13, 12:00
conti και μετα michelin.....δεν θα εβαζα ποτε brigestone!!!!πολυ σκληρο λαστιχο και στην 2ετια κανεις τσουλήθρα.

deepBLUE
27-09-13, 12:09
Βαγγέλη, πολύ καλά λάστιχα για το Μ5 είναι τα PS2.
Δυστυχώς όμως είναι τα ακριβότερα, και από θόρυβο δεν είναι και από τα πιο ήσυχα.
Δεν ειναι τα πιο ακριβα ,τα πιρελι πχ εχω την αισθηση πως ειναι ακριβοτερα.
Πραγματι πολυς ο θορυβος ...:thumbsdown:

aristent
27-09-13, 12:15
@deepBLUE:

Μήπως να έκανες μια ερώτηση στον GM6 για το θέμα ;
Εκείνος βέβαια έχει άποψη απο Μ6 αλλά δε νομίζω οι διαστάσεις να είναι διαφορετικές.

εχει 20αρες schnitzer ο Γιωργος και ο Βαγγελης 19αρες.thumb

Η αληθεια ειναι οτι παρ'οτι προτεινω στον Βαγγελη τα continental,θα προτιμουσα τα Michelin,αλλα ξερω οτι δεν εμεινε ευχαριστημενος απο αυτα!!!

αρα και μονο στην ιδεα αυτη,παντα θα του φαινεται χαλια αμα τα βαλει.:original:


Τεκμηριωμενη αποψη θα μπορουσαμε να εχουμε ολοι μας, εαν μπορουσαμε να δοκιμασουμε στο ιδιο το οχημα μας, δυο-τρεις και παραπανω μαρκες,φυσικα σε ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ελαστικα και για 3,000χιλιομετρα τουλαχιστον!!!

λεω για τοσα χιλιομετρα,για να δοκιμαστουν σε ποικιλες συνθηκες οδηγησης και δρομων,αλλα και γιατι ενα "ρονταρισμα" θα το χρειαστουν οπως και να 'χει.thumb

αλλα αυτο φυσικα ειναι αδυνατον να γινει απο εναν απλο καταναλωτη!!!

Μονο καποιες εκπομπες ή περιοδικα εχουν κανει τετοια τεστ,αλλα και εκει δεν τους πολυπιστευουμε,λογο των κρυφων "συμφεροντων" που μπορει να εχουν οι δοκιμαστες και οι υπευθυνοι του καναλιου/περιοδικου.

αρα τι μας μενει???...να εμπιστευτουμε τις διαφορες πληροφοριες που δινει απλοχερα το νετ σε ειδικα σαϊτ αυτοκινητων!!!

ειδικα ο Βαγγελης με την Ε60 Μ5,εχει ενα οχημα που τουλαχιστον εδω στο φορουμ αλλα και γενικα στην Ελλαδα,ειναι πολλοι λιγοι οι κατοχοι του.

M5board ειναι μια λυση για ανευρεση αποψεων,αλλα και εκει μιλαμε για αλλα μηκη και πλατη της γης,για αλλους δρομους!!!....και φυσικα για αλλου τυπου οδηγους,αλλοι ειναι γνωστες και ψαγμενοι και αλλοι απλοι καθημερινοι οδηγοι.

Τελος, για να μη σας κουρασω,4,5χρονια με τα Michelin εμεινα ευχαριστημενος,τωρα "αρραβωνιαστικα" τα Continental sport contact 5p,ελπιζω να ειναι καλα και αυτα.

:thnx:

Konstantinos E60
27-09-13, 12:18
Εγω ψηφίζω conti αλλα οτι και να επιλέξεις προσπάθησε να βρείς τον χαμηλότερο δείκτη
ταχύτητας στην διάσταση που θέλεις.

Samaro
27-09-13, 12:30
Παιδια να υπενθυμισω πως μιλαω για λαστιχα καθημερινης χρησης και οχι για ειδικες συνθηκες πιστας ας πουμε .

Η BMW προτείνει για κάθε μοντέλο απο τα αυτοκινητά της, μια σειρά ελαστικών. Τα προτεινόμενα απο της BMW λάστιχα έχουν στα πλευρά τους ένα αστεράκι.
Γιατί δεν ξεκινάς απο εκεί ;; Κάτι παραπάνω γνωρίζουν αυτοί ! :)

alexm
27-09-13, 13:48
Βαγγελη η καλυτερη επιλογη συμφωνα με αυτα που ψαχνεις θα ηταν το Dunlop Sport Maxx RT εαν υπηρχε στις διαστασεις του Μ5, δεν υπαρχει ομως!!!
Επομενη επιλογη, αλλα και μονοδρομος θα ελεγα συμφωνα με τα δικα σου θελω (π.χ θορυβος), ειναι το conti 5P.....thumb

https://www.continental-tires.gr/www/tires_gr_gr/themes/car-tires/summer-tires/contisportcontact-5p.html

Αυτες φυσικα ειναι εξτριμ καταστασεις τυπου σνιτζελ......, μην δινεις σημασια :original:, εσυ επικεντρωσου στα λαστιχα....:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

micz
27-09-13, 15:53
Βαγγελη η καλυτερη επιλογη συμφωνα με αυτα που ψαχνεις θα ηταν το Dunlop Sport Maxx RT εαν υπηρχε στις διαστασεις του Μ5, δεν υπαρχει ομως!!!
Επομενη επιλογη, αλλα και μονοδρομος θα ελεγα συμφωνα με τα δικα σου θελω (π.χ θορυβος), ειναι το conti 5P.....thumb

https://www.continental-tires.gr/www/tires_gr_gr/themes/car-tires/summer-tires/contisportcontact-5p.html

Αυτες φυσικα ειναι εξτριμ καταστασεις τυπου σνιτζελ......, μην δινεις σημασια :original:, εσυ επικεντρωσου στα λαστιχα....:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:


Βαγγέλη συμφωνώ με τον Αλέξη γιατί και εγώ conti sport contact 5P φοράω σε εικοσάρες schnitzer και είμαι πολύ ευχαριστημένος (κάνουν λίιιγο πάρα πάνω θόρυβο αλλά με τέτοιο προφίλ πλαινών λογικό είναι στους δρόμους μας).
Τα έχω 2 χρόνια και αντέχουν ακόμα παρόλα τα χτυπήματα στα ´´κρυφά´´ σαμαράκια και τα περίπου 10.000 σχετικά ήρεμα χιλιόμετρα που έχω κάνει. Αν αλλάξω πάλι continental θα ξαναβάλω γιατί και για την τιμή τους είμαι πολύ ικανοποιημένος.

deepBLUE
30-09-13, 08:52
Εγω φοραω ηδη michelin ps2 και δεν εχω και τις καλυτερες εντυπωσεις.
Περα τουτου βεβαια ο θορυβος που βγαζουν ειναι αρκετα ενοχλητικος.
Αρα τα ps2 εχουν ηδη αποκλειστει.
Δε μιλω για runflat θα βαλω συμβατικα.

aristent
30-09-13, 11:44
ειναι σε καλη κατασταση οι ζαντες σου?....εννοω χωρις πολλες γρατσουνιες,γδαρσιματα κλπ......εαν ναι,φυγε για Χρηστο330!!!

.... γιατι και την καλυτερη τιμη εχει(μου ειχε δωσει τιμη πριν καιρο για τα Conti 5p πριν ενα 2μηνο περιπου),αλλα απ'οτι εχω καταλαβει ειναι αρρωστακι με την προσοχη μην γδαρθουν οι ζαντες, στο βαλε-βγαλε των ελαστικων!!!

Ενω σχεδιαζα να παω στον Χρηστο330,τελικα προεκυψε πελατης εδω στη Λαρισα,ο οποιος ειναι μεγαλεμπορος ελαστικων ......δυστυχως επρεπε να κλεισω καποιο λογαριασμο...τον εκλεισα μεν.....αλλα μετανοιωσα που δεν ηταν ανταξιος των προσδοκιων μου στην ποιοτητα της εργασιας του....
:thumbsdown:

δε λεω,ειχε καλη τιμη,αλλα δεν ηταν αυτο και μονο το ζητουμενο....
Ενω του ελεγα οτι οι ζαντες μου εχουν εξαιρετικη ευαισθησια στις γρατσουνιες(ακομη και με το νυχι σου μπορεις να τις γρατσουνισεις),ηθελα να τις προσεξει ιδιαιτερα και ειδικα στην αποκολληση των αντιβαρων να χρησημοποιησει πλαστικο κοπιδι για να μην γρατσουνιστουν ουτε εσωτερικα!!!

"μην ανησυχεις για τιποτε!!!....εμεις κανουμε χρονια αυτη τη δουλεια!!!....και ετσι ακριβως την κανουμε!!!"...ηταν η απαντηση του.

ε,λοιπον οταν ο "γαϊδαρος μαθει μια περπατησια" δυσκολα την αλλαζει!!!
οπως αλλαζουν ελαστικα σε φορτηγα, με την ιδια διαδικασια αλλαξανε και τα δικα μου!!!:ranting2:

για κοπιδι ειχαν μια σπατουλα με στραβη τη μια γωνια!!!:shok:... και τα καρυδακια ηταν απλα, χωρις εξωτερικη πλαστικη προστασια....αποτελεσμα???

γρατσουνιες οπου αποκολληθηκαν βαριδια,οπως και στις τρυπες τις ζαντας για τα μπουλωνια ,απο το καρυδακι που "στριμωχτηκε"οπως-οπως για να κανουν γρηγορα!!!:ranting2:

τους ειχα πει οτι ηθελα να καθαρισουμε τις ζαντες εσωτερικα(ενα απλο πλυσιματακι ηθελα οχι να τις περασουμε με ironX...)και κοντεψαν να με φανε ο γιος του αφεντικου που εκανε τη δουλεια, μαζι και ο υπαλληλος που ηθελε να σχολασει.....ο λογος που δεν επρεπε να το κανουμε???....θα υπαρχει υγρασια και δεν θα κολλησουν τα βαριδια....:facepalm:

....μα λεω, θα το σκουπισουμε με χαρτι και στο φιναλε αυτη βρωμια εχει καποια γραμμαρια βαρους καλο θα κανουμε και στο ζυγισμα....."ΟΧΙ,αλλωστε αφου θα ξαναλερωσουν και παντα θα υπαρχει βρωμια εκει ...."

αδιεξοδη συζητηση, με παρων το αφεντικο/πελατη μου,που δεν τολμησε να πει οτι ετσι ειναι η συμφωνια μας.....

για ροποκλειδο???:th_Laie_67-1: :hystericalbs1: ουτε κουβεντα!!!....αφου το αεροκλειδο εχει ρυθμιστη ροπης, "δεν τρεχει καστανο"...ξερει αυτο....:facepalm:

deepBLUE
30-09-13, 12:16
Χεχε...ωραια τα λες ,ομως εχεις σκεφτει ποσα χρηματα θελει σε καυσιμο το Μ5 για να παει στο Χρηστο ?
Η ακομα και αν ελεγες πως εστελνες τις ζαντες εκει ...?
Δε μπορει να ειναι τοσο μεγαλη η εκπτωση ωστε να καλυπτει τις δαπανες των προαναφεροντων.

aristent
30-09-13, 12:22
οχι δεν συμφερει μονο για λαστιχα,αλλα σε συνδιασμο με βολτα στα βορεια!!!,ε τι??? καποια στιγμη θα ανηφορισεις παλι!!!!:thumbsup:

deepBLUE
30-09-13, 12:33
Λες να ψηνεται κανεις να παμε παρεα αυθημερων στη συναντηση στις 16 και να μοιραστουμε τα εξοδα ?

aristent
30-09-13, 17:34
Λες να ψηνεται κανεις να παμε παρεα αυθημερων στη συναντηση στις 16 και να μοιραστουμε τα εξοδα ?

Παγωσαν ολοι!!!...ξερουν οτι "καιει τα εντερα της" η //Μ5 σου!!!:hystericalbs1: :th_Laie_67-1: :thumbsup:

ασε που εχεις και βαρυ ποδι!!!:thumbsup:


σε κοβω για μια 400αρα σε καυσιμα πηγαινε-ελα!!!....κανενα 50αρικο θες να πας μεχρι την ταβερνα!!!...που λεει ο λογος!!!:thumbsup:

Konstantinos E60
30-09-13, 17:37
Παγωσαν ολοι!!!...ξερουν οτι "καιει τα εντερα της" η //Μ5 σου!!!:hystericalbs1: :th_Laie_67-1: :thumbsup:

ασε που εχεις και βαρυ ποδι!!!:thumbsup:


σε κοβω για μια 400αρα σε καυσιμα πηγαινε-ελα!!!....κανενα 50αρικο θες να πας μεχρι την ταβερνα!!!...που λεει ο λογος!!!:thumbsup:

50αρικο ?:shok:

Σε καντίνα θα φάμε ? Δεν φτάνει !! :th_Laie_67-1:

aristent
30-09-13, 17:40
50αρικο ?:shok:

Σε καντίνα θα φάμε ? Δεν φτάνει !! :th_Laie_67-1:

σε καυσιμο εννοω!!!.....25 ευρω καιει στο μιζαρισμα!!!:hystericalbs1: :th_Laie_67-1: :hystericalbs1: :thumbsup:

Christos 330
30-09-13, 17:49
Sp 5 Βαγγελη continental ...

Ο τυπος με το σνιτσερ ε60 δοκιμασε τα παντα και σε αυτα εμεινε απολυτα ικανοποιημενος !!!

deepBLUE
30-09-13, 17:55
Αφου το λες και συ ,αυτο θα κάνω !!!!
:)

Christos 330
30-09-13, 18:06
Φοραει 20αρες !!!

Τα pirelli αν τα δεις ειναι καινουργια με ελαχιστα χιλιομετρα και τα εβγαλε δεν την παλεψε

διοτι οπως λεει ο κωλος δεν καθοταν κατω . . .

Εχω ακουσει απο παρα πολλους οτι το Pirelli κανει δουλεια συμαντικη . . .

Αυτος στο Μ5 δεν θελει ουτε να τα δει ουτε να ακουσει επισης το ιδιο για τα ps2 ...

Τα dunlop του εκαναν δουλεια αλλα μετα τα 15κ ειχαν ξεραθει . . .

Μετα conti τα εχει ξεχασει ολα πλεον και τα ιδια θα βαλω και στο f430 του . . .

Ισως φταιει η δυναμη που εχει μετα 613 αλογα που κουβαλαει ισως θελει πιο μαλακη γομα

δεν ξερω αυτος το οδηγαει αυτος μου λεει τι και πως γινεται στο Μ5 του φιλε . . .

Ειναι ενα νεο και αξιοπιστο ελαστικο με τιμη σε λογικα πλασια και επισης στα πισω

ελαστικα εχουν εντελως διαφορετικο σχημα (++μια λοριδα) που σημαινει οι ανθρωποι τις

conti εχουν γνωση για το θεμα πισω κινησης με αρκετα αλογα !!!

Ψαξε δες και συγκρινε φιλε οτι χρειαστεις ειμαι εδω !!!



Αρη μην το κανεις θεμα και μονο που με πηρες τηλ ειναι σαν να τα τοποθετησα εγω !!!

Σ'ευχαριστω . . .

Επισης θα σου εβαζα κατι 20αρια γνησια acs εδω για να παρεις μια γνωμη για το μετα

μπας και βαλεις μια σειρα 20αρες !!!

aristent
30-09-13, 18:19
ασε Χρηστο,μη με βαζεις σε τετοιο λουκι!!!:thumbsup:

κυκλοφορει τελικα εδω στη Λαρισα Μ5 Ε60 με λευκη ματ μεμβρανη και με 20αρες Ηamann..... με εχει πριζωσει καπως....

https://www.bmwfans.gr/forum/attachment.php?attachmentid=20608&d=1373820553
https://www.bmwfans.gr/forum/attachment.php?attachmentid=20607&d=1373820528

....αλλα ειπαμε,να "τσαγιαζω" καμμια Κορολλα αμα λαχει ναουμε!!!...μη με περναν και τα ποδηλατα!!!:thumbsup:

VanVIC
30-09-13, 18:22
Μήπως είναι τα φρένα της που σε πρίζωσαν;
Δείχνουν να είναι "άγκυρες" !

Andri
30-09-13, 18:24
Μήπως είναι τα φρένα της που σε πρίζωσαν;
Δείχνουν να είναι "άγκυρες" !


Μα γιατί το λες αυτό ? Μικρά είναι:th_Laie_67-1:


Άρη πάμε για group buy φρένα ? :fountwtis:

aristent
30-09-13, 18:31
απο φρενα δοξα τον Κυριο,μια χαρα ειμαστε!!!...εχω τα οριτζιναλ //Μ5!!!:thumbsup:

αμα παιξουν αλλες ζαντες καπου, καπως, καποτε,.....ισως να βαλω κοκκινες δαγκανες απο Πορσε αλα Πατρινου.thumb

Andri
30-09-13, 18:39
απο φρενα δοξα τον Κυριο,μια χαρα ειμαστε!!!...εχω τα οριτζιναλ //Μ5!!!:thumbsup:

αμα παιξουν αλλες ζαντες καπου, καπως, καποτε,.....ισως να βαλω κοκκινες δαγκανες απο Πορσε αλα Πατρινου.thumb


:whistle: :whistle:

Αλέξη?? σαν να σου λέει πόσο πουλάς τις ζάντες με τα φρένα ο Άρης?



Πες του και μία τιμή για μοτέρ V10 οριτζινάλε ///Μ5