PDA

Επιστροφή στο Forum : Συνδεσμολογια CIC CCC στον παγκο



Kostase46
20-09-13, 22:04
Σημερα βρηκα λιγο ελευθερο χρονο κι αποφασησα να συνδεσω CIC στον παγκο, για να μπορω να κανω αναβαθμηση και προγραματισμο μοναδες CIC СССκαι αλλες χωρις να τις κουμπωνω στο αμαξι.
Γι αυτο χρειαστηκε:
1.μοναδα CAS με τα κλειδια της
2.JBE (juction box)
3.ELV κολονας τιμονιου
4.OBD φισα
5.MOST
6.φισες για ολλες τις μοναδες

Η συνδεσμολογια δεν εχει ολοκληρωθει! Συνεχεια αυριο.....

https://imageshack.com/scaled/800x600/802/m6zu.jpg

https://imageshack.com/scaled/800x600/855/ko5a.jpg

Γιωτης 335i
20-09-13, 23:09
Τρελανε μας κι'αλλο επιστημονα !!!

Christopherk
20-09-13, 23:10
Τι θα μας φτιάξεις; :fountwtis:

ΔημήτρηςΜ3
21-09-13, 00:12
Ασε τις αλχημείες και δώσε παραγγελία
Τα καλώδια !

Kostase46
21-09-13, 09:25
Τρελανε μας κι'αλλο επιστημονα !!!

Οταν έρθεις θα το δεις να δουλεύει!!!

Kostase46
21-09-13, 09:26
Ασε τις αλχημείες και δώσε παραγγελία
Τα καλώδια !

Ασε μας κι εσυ με τα καλώδια σου!:original:

Panos 316T
21-09-13, 09:28
θα φανω αδαης αλλα τι στον κορακα ειναι αυτα;

freddys
21-09-13, 10:00
θα φανω αδαης αλλα τι στον κορακα ειναι αυτα;

Οθονη CIC,ραδιο σι-ντι,usb connector αν δεν κανω λαθος!!!
Πολυμετρο και κλειδι!Λογικα κατι παιζει με προγραμματισμο!!!Οσο για τα καλωδια και τις φισες τις γραφει στην αρχη του ποστ αν προσεξεις...
1.μοναδα CAS με τα κλειδια της
2.JBE (juction box)
3.ELV κολονας τιμονιου
4.OBD φισα
5.MOST
6.φισες για ολλες τις μοναδες

Kostase46
21-09-13, 10:41
θα φανω αδαης αλλα τι στον κορακα ειναι αυτα;

Οποίος έχει CIC και θελήσει να το αναβαθμησει να βάλει ελληνικά να το κωδικοποιησει η να ενεργοποιήσει DVD ένα κίνηση μπορεί να μου το στείλει για να του το φτιάξω!

Nikos320
21-09-13, 11:04
Βλέπω οθόνη κτλ και ζηλεύω που δεν έχει και το δικό μου αμάξι gps…γκρρρρ Κώστα κάνε τέχνη να γουστάρουμε, χωρίς να σε ξέρω βλέπω ότι το κατέχεις το αντικείμενο αρκετά καλά…

Kostase46
21-09-13, 11:18
Βλέπω οθόνη κτλ και ζηλεύω που δεν έχει και το δικό μου αμάξι gps…γκρρρρ Κώστα κάνε τέχνη να γουστάρουμε, χωρίς να σε ξέρω βλέπω ότι το κατέχεις το αντικείμενο αρκετά καλά…

Και το δικό μου αυτοκίνητο δεν είχε αλλά απέκτησε!

ΔημήτρηςΜ3
21-09-13, 11:20
και το δικο μου δεν ειχε και απεκτησε!!

Nikos320
21-09-13, 11:39
Το κάνετε για να ζηλέψω ακόμα περισσότερο ε???(αστειεύομαι) Θα ήθελα κάποια στιγμή να αποκτήσει και το δικό μου απλά με φοβίζει το όλο εγχείρημα γιατί εκτός ότι το κόστος δεν είναι μικρό είναι ότι έχω ένα αμάξι με 20000km και ακόμα όλα είναι καινούργια, πρέπει να βρω ανάλογο ταμπλό, πρέπει να βρω γνώστη για να με βοηθήσει κτλ (είστε μακριά βλέπεις)

BILL007
21-09-13, 11:48
Φίλε Κώστα πολύ ωραία το σύστημα πάγκου ;)

Μου θυμίζει ακριβώς το σύστημα που δίνει η bmw στους certified developer parteners για να κάνουν debugging τα προγράμματα που είναι να φτιαχτούν για τα συστήματα τους. Κάπου έχω και φωτό άμα βρω θα ποστάρω. Πολύ καλή προσπάθεια!

Εχω μια απορία. Είναι τόσο "αυτόνομο"? Περιμένα ότι θα χρειαστείς και τον εγκέφαλο του αυτοκινήτου καθώς και το σύστημα του immobilizer, μονάδα φώτων κτλπ ώστε να μπορεί παίξει. Είχα την εντύπωση ότι αμα δεν βλέπει "ολοκληρωμένο" σύστημα δεν δουλεύει τίποτα στα καινούργια BMW.

Kostase46
21-09-13, 12:04
Το κάνετε για να ζηλέψω ακόμα περισσότερο ε???(αστειεύομαι) Θα ήθελα κάποια στιγμή να αποκτήσει και το δικό μου απλά με φοβίζει το όλο εγχείρημα γιατί εκτός ότι το κόστος δεν είναι μικρό είναι ότι έχω ένα αμάξι με 20000km και ακόμα όλα είναι καινούργια, πρέπει να βρω ανάλογο ταμπλό, πρέπει να βρω γνώστη για να με βοηθήσει κτλ (είστε μακριά βλέπεις)

Έχω κανει ένα Μ3 2011 μοντέλο με 17000km ακριβός τα ίδια,335 απο Κόρινθο,320 απο Καλαμάτα,335 απο Αθήνα, απο συμφορουμητες Γιωτης335, Δημήτρης m3 + καμία 15 σετ έτοιμα προς εγκατάσταση εξωτερικό!
Αν σ' ενδιαφέρει υπάρχει και ταμπο!

Kostase46
21-09-13, 12:11
Φίλε Κώστα πολύ ωραία το σύστημα πάγκου ;)

Μου θυμίζει ακριβώς το σύστημα που δίνει η bmw στους certified developer parteners για να κάνουν debugging τα προγράμματα που είναι να φτιαχτούν για τα συστήματα τους. Κάπου έχω και φωτό άμα βρω θα ποστάρω. Πολύ καλή προσπάθεια!

Εχω μια απορία. Είναι τόσο "αυτόνομο"? Περιμένα ότι θα χρειαστείς και τον εγκέφαλο του αυτοκινήτου καθώς και το σύστημα του immobilizer, μονάδα φώτων κτλπ ώστε να μπορεί παίξει. Είχα την εντύπωση ότι αμα δεν βλέπει "ολοκληρωμένο" σύστημα δεν δουλεύει τίποτα στα καινούργια BMW.

Βασίλη θα δουλέψει κανονικά απλώς επειδή λειπουνε οι άλλες μονάδες δε μπορεί να κανει προγραμματισμό με το ISSS θα δουλέψει με το ΙΝΡΑ update με vinkfp! Το σύστημα immobilizer υπάρχει ειναι η μονάδα cas το κλειδί το κουμπί start και το ELV.
Κάποτε πριν χρόνια με είχες ρωτήσει για το ΙΝΡΑ, εσύ το δουλεύεις;

BILL007
21-09-13, 12:14
Κάποτε πριν χρόνια με είχες ρωτήσει για το ΙΝΡΑ, εσύ το δουλεύεις;

Ναι πρέπει να σε είχα ρωτήσει :original: Κάτι δουλεύω και εγώ... :D

To έχω αφήσει το άθλημα όμως,γιατί είμαι εξωτερικό εδω και πάρα πολλούς μήνες...

ChristosKDE
10-08-14, 12:29
Οποίος έχει CIC και θελήσει να το αναβαθμησει να βάλει ελληνικά να το κωδικοποιησει η να ενεργοποιήσει DVD ένα κίνηση μπορεί να μου το στείλει για να του το φτιάξω!

Με ccc κάνεις τπτ?

Kostase46
24-08-14, 23:45
Με ccc κάνεις τπτ?

Τι ακριβώς σ' ενδιαφέρει να κανεις;

ChristosKDE
13-12-14, 01:49
Τι ακριβώς σ' ενδιαφέρει να κανεις;
Αναβάθμιση το firmware