PDA

Επιστροφή στο Forum : Ντριφτ Θεσσαλονίκη



(B)e(M)y(W)ings
09-09-13, 06:11
Λοιπόν....θέλω να μου πει κάποιος αν γνωρίζει τοποθεσία στη Θεσσαλονίκη ή κ στα πέριξ :p όπου μπορείς να κάνεις ντριφτ. Αναζητώ ένα μέρος παρόμοιο με το Σεσι στην Αθήνα. Δηλαδή έρημο, μοναχικό, χωρις ιδιαιτερότητες κ απαγορεύσεις προσέγγισης του τόπου... Περιμένω ανυπομονωντας κ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ πολύ εκ των προτέρων!!!! :)
:thanks: :thumbsup: :thnx: :drive:

(B)e(M)y(W)ings
09-09-13, 06:13
Κ συγγνώμη αν το έβαλα σε λάθος ενότητα....αν ναι ας το διορθώσει κάποιος! :)

Sent from my LT28h using Tapatalk 4

steliosm46
09-09-13, 11:41
Νεο Ρυσιο

Bazil Van Sinner
09-09-13, 15:10
Η Θεσσαλονικη ειναι γεματη με δρομους που μπορεις να κανεις
μπαντες ,ντριφτ,ταρζανιες,αλλα δεν παυουν να ειναι αυτοι δημοσιοι και συ παρανομη!

Σωστος ο Στελιος!
Μια πιστα σαν το Ρυσιο θα καλυψει τις αναγκες σου με ασφαλεια!

thumb

850CSI
09-09-13, 17:50
γιατι μετα τις 11,30 οταν φευγουν στο Carefour ευκαρπιας ειναι ιδανικο μερος για ντριφτ

pilot
09-09-13, 17:56
εκεί κάνεις προπόνηση Μακη μου?? :th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

michaelp900
09-09-13, 18:06
γιατι μετα τις 11,30 οταν φευγουν στο Carefour ευκαρπιας ειναι ιδανικο μερος για ντριφτ

Ιδανικό για αυτοκινητα tornado, με δυναμεις Mach 3 που αφηνουν τους αλλους με μεμοριζζζζζ :th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:
Εμεις οι θνητοι με τα 3αρια, τι να κανουμε?Ειμαστε σε πιο κατω επιπεδο..........

850CSI
09-09-13, 18:18
Ιδανικό για αυτοκινητα tornado, με δυναμεις Mach 3 που αφηνουν τους αλλους με μεμοριζζζζζ :th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:
Εμεις οι θνητοι με τα 3αρια, τι να κανουμε?Ειμαστε σε πιο κατω επιπεδο..........

ναι αλλα οταν φορας τα καλα με τιμουλες 300+ ευρω το ενα με τα μεταφορικα και τωρα σφιγγεσε δεν τα χαραμιζης ετσι τα λαστιχα,,,, π.χ. τα χερεσε σε ενα ταξιδι που πιανουν και τοπο,,,, μια δυο φορες ψιλοσβουριξα και,,,,,,,,αυτο ηταν

Bazil Van Sinner
09-09-13, 18:28
Αυτα που φορουσες στους Πορους λυπασαι???

Αυτα ειναι πιο παλια και απο τις αρβυλες που ειχα φανταρος:hystericalbs1:

(B)e(M)y(W)ings
09-09-13, 18:55
Παιδιά δε θέλω πίστα....ούτε πάρκινγκ....αυτά είναι γνωστά... :p ;)
Όπως σας είπα πιο πάνω θέλω ενα χώρο παρόμοιο με αυτόν του Σεσι της Αθήνας.
Παραθέτω ένα βίντεο με το χώρο για να μου πει κάποιος αν έχει υπόψιν του κάτι παρόμοιο. (θελω να πάω ένα φίλο για προπόνηση ;) )


https://www.youtube.com/watch?v=szF__loPK18&feature=youtube_gdata_player

aristent
09-09-13, 19:01
Εχει δικιο η Δημητρα!!!....δεν μπορει να γεμιζεις "ροδιες" ενα παρκιγκ,ασε που δεν θα ειναι και εντελως αφυλακτο!!!

Το Σεσι παντως ειναι σαν παγοδρομιο!!!...ακομα και με ποδηλατο θα πετουσα παντιλικι εκει!!!:thumbsup:

πολυ καλο αυτο για τα ελαστικα και γενικα χωρις πολλα "ζορια" χορευεις!!!thumb

Bazil Van Sinner
09-09-13, 19:06
To Σεσι νομιζω ειναι βιομηχανικο δαπεδο σωστα?

Τετοια επιφανεια μονο σε ιδιωτικο επαγγελαμτικο χωρο,τετοιο ξεκαρφωτο κομματι δεν γνωριζω καπου να χει η Θεασσαλονικη.

Πηγαινε στην Ποντου και κει ετσι ειναι.

kostas 325
09-09-13, 19:49
To Σεσι νομιζω ειναι βιομηχανικο δαπεδο σωστα?

Σωστόςthumb

michaelp900
09-09-13, 21:35
ναι αλλα οταν φορας τα καλα με τιμουλες 300+ ευρω το ενα με τα μεταφορικα και τωρα σφιγγεσε δεν τα χαραμιζης ετσι τα λαστιχα,,,, π.χ. τα χερεσε σε ενα ταξιδι που πιανουν και τοπο,,,, μια δυο φορες ψιλοσβουριξα και,,,,,,,,αυτο ηταν

Αλλοι φορανε λαστιχα Continetal sport contact 5 runflat με 630 ευρω και αλλοι φοραν λαστιχα 300 ευρω/ενα αλλα δεν εχουν 10ευρω για μια βαση κινητου/καμερας :whistle:


https://www.youtube.com/watch?v=XQG37plbLsM

(B)e(M)y(W)ings
10-09-13, 01:21
To Σεσι νομιζω ειναι βιομηχανικο δαπεδο σωστα?

Τετοια επιφανεια μονο σε ιδιωτικο επαγγελαμτικο χωρο,τετοιο ξεκαρφωτο κομματι δεν γνωριζω καπου να χει η Θεασσαλονικη.

Πηγαινε στην Ποντου και κει ετσι ειναι.

Κ η Τσιμισκή καλή ειναι χαχαχαχαχα!!!! :thumbsup:

giannis_compact
10-09-13, 04:07
Κ η Τσιμισκή καλή ειναι χαχαχαχαχα!!!! :thumbsup:

Ναι και λες τώρα από πού θα πεταχτούν οι αστυνομικοί και θα με ξεβρακώσουν στην κυριολεξία :original:

(B)e(M)y(W)ings
10-09-13, 08:09
Ναι και λες τώρα από πού θα πεταχτούν οι αστυνομικοί και θα με ξεβρακώσουν στην κυριολεξία :original:


Άμα είσαι Θεσσαλονικιός σε κανά καφέ θα σου πω μια ιστορία της Τσιμισκής χαχα :fountwtis:

Bazil Van Sinner
10-09-13, 09:45
Άμα είσαι Θεσσαλονικιός σε κανά καφέ θα σου πω μια ιστορία της Τσιμισκής χαχα :fountwtis:

Eγω δεν ειμαι Σαλονικιος,ουτε ο Γιαννης,αλλα εχω να σε πω ενα βραδυ πριν κανα 6αρι χρονια τι επαθα.
Ηταν τελη Μαρτη ,αρχες Απριλη βραδυ μετα τα μεσανυχτα,τοτε ειχα ενα ΜΧ5.
Αραζαμε στο σπιτι ενος φιλου καπου στην Νεαπολη,οταν μας ηρθε φλασια να βγουμε βολτα ξεσκεπαστοι.
Κατεβαινοντας την Εθνικης Αμυνης και λιγο πριν συναντησουμε την Τσιμισκη,συνανταμε ενα μπουλουκι απο τροχαια αραγμενους(ωραια το πιθανοτερο να ειναι αδεια η Τσιμ.)Φαναρια ΕΑ. με Τσιμ. κινηση ελαχιστη και βγαινω με 2α και μπαντες,αδειος ο δρομος ολα καλα,δεν περναν 3" και τρωμε πεσιμο απο 3 GSXR,παρεα κ@υλωμενοι-γυαλισμενοι και με εξατμιση και οι 3!!
Καλο μπλεξιμο:drive: στο επομενο φαναρι σπαω παλι λιγο την ουρα και βλεπω και ακουω τους καβαλαρηδες να τα μαστιγωνουν,δωσε εγω δωσε αυτοι εχουμε κατεβει αρκετα,περασαμε και τα everest ,πολυ αλητεια:drive:
,σε καποια φαση εκει πριν τα φαναρια της Εθνικης Τραπ. στα Λαδαδικα,ο ενας εκ των τριων ,προσπαθει να κανει κατι πιο πολυ ,πιο μεγαλο απο ολους μας,δεκτο γιατι μεχρι εκεινη την ωρα ειχαμε κανει πολλες ταρζανιες,ειχε μεγαλωσει και η παρεα ενα Ιμπρεζα,μια μερσεντα....δινει λοιπον ο ενας μια γκαζια δυνατη και τρωει ενα tank-slaping λες και εφαγε μπουκετο απ τον Taison :shok: χτυπαει με την μηχανη στα αμαξια που ειναι παρκαρισμενα δεξια,ο αναβατης σκαει στο εδαφος και η ηχανη εχει φυγει σερνοντας μεχρι τα σκαλια της τραπεζας......ξαφνικα ολα παγωσαν,μια περιεργη γευση μου ηρθε στο νου...αλαρμ κατεβαινουμε κατω και ο αναβατης δεν κινειται,φανουμε διπλα του και αυτυχως τονακουμε α μιλαει,δεν περναει ενα λεπτο και σηωθηκε ορθιος και εβγαλε (χωρις να τον προλαβω) το κρανος του...οταν ειδα το προσωπο του 17χρονου μου κοπηκε το αιμα,παγωσα,ξενερωσα,τοση ωρα εβλεπα μηχανη και κρανος :facepalm::facepalm:
Αφου μας επιβεβαιωσε οτι ειναι καλα εξαφανηστηκαμε ολοι σαν κλεφτες και τον αφησαμε εκει να ξεμπλεξει το κουβαρι που μολις ειχε αρχισει.

Τελος καλο ολα καλα ,αφου μεινανε στις υλικες ζημιες,αλλα το τι θα μπορουσε να γινει,με στοιχειωνει ακομη!Δεν με νοιαζει γιατι ηταν τοσο μικρος ο αναβατης με τοσο πολλα κιβυκα,δεν με νοιαζει τιποτα απο τα παρελκωμενα,με ενοιαξε ομως που προκαλεσα χωρις να ξερω,και εν μερη ημουν και γω υπευθηνος για το ατυχημα.


Προσοχη λοιπον, το Σεσι ειναι στο Κορωπι,εχει σημεια στην Θεσσαλονικη να κανεις χαζα,αλλα την ευθυνη για το που και το ποτε την αναλαμβανεις εσυ!!!!

Ξαναλεω το Ρυσιο ειναι οτι πρεπει για να μαθεις με ασφαλεια,ειναι μικρο δεν μαζευεις πολλα χιλιομετρα και οι πιθανοτητες για να παθεις κατι εσυ ειναι πολυ λιγες.

850CSI
10-09-13, 17:42
Αλλοι φορανε λαστιχα Continetal sport contact 5 runflat με 630 ευρω και αλλοι φοραν λαστιχα 300 ευρω/ενα αλλα δεν εχουν 10ευρω για μια βαση κινητου/καμερας :whistle:

https://www.youtube.com/watch?v=XQG37plbLsM

ε ενταξη ,,,,, αλλα αληθεια μια που το'φερε τωρα η κουβεντα πως ειναι κολλαει απο το παρμπριζ με βεντουζα και κρεμαει κατω?
γιατι λογικα καπως ετσι πρεπει να'ναι
(και που μπορει καπιος να τη βρη???)

nikos1400
10-09-13, 18:09
ε ενταξη ,,,,, αλλα αληθεια μια που το'φερε τωρα η κουβεντα πως ειναι κολλαει απο το παρμπριζ με βεντουζα και κρεμαει κατω?
γιατι λογικα καπως ετσι πρεπει να'ναι
(και που μπορει καπιος να τη βρη???)

δυσκολη η ερωτηση σου Γιωργο, αλλα σου εχω απαντηση.

μπορεις να βρεις εδω:

Wind
Vodafone
COSMOTE
Γερμανο
e-shop.gr
ebay.de
ebay.co.uk
skroutz.gr για περισσοτερα.

thumb

εσυ Γιωργο μας δουλευεις ψιλο γαζι...

850CSI
10-09-13, 18:26
δυσκολη η ερωτηση σου Γιωργο, αλλα σου εχω απαντηση.

μπορεις να βρεις εδω:

Wind
Vodafone
COSMOTE
Γερμανο
e-shop.gr
ebay.de
ebay.co.uk
skroutz.gr για περισσοτερα.

thumb

εσυ Γιωργο μας δουλευεις ψιλο γαζι... με 10 ευ?? ευχαριστω θα'ναι η επομενη αγορα
κριμα που πηγα στις 28 αυγ. καρδιτσα για γιορτη αιγιαννιου σε συγγενεις και δεν,,,,,,
ενω ειχα τη καμερα μαζι κριμα αυτο ηταν το μεγαλυτερο ταξιδι προς Νοτον με το σκουρο μπλε κουκλακι,,,

Bazil Van Sinner
10-09-13, 19:20
ε ενταξη ,,,,, κολλαει με βεντουζα και κρεμαει κατω?
γιατι λογικα καπως ετσι πρεπει να'ναι
(και που μπορει καπιος να τη βρη???)

Ετσι Γιωργη ΒΕΝΤΟΥΖΑ ΒΕΝΤΟΥΖΑ!!!!!

(B)e(M)y(W)ings
11-09-13, 00:59
Eγω δεν ειμαι Σαλονικιος,ουτε ο Γιαννης,αλλα εχω να σε πω ενα βραδυ πριν κανα 6αρι χρονια τι επαθα.
Ηταν τελη Μαρτη ,αρχες Απριλη βραδυ μετα τα μεσανυχτα,τοτε ειχα ενα ΜΧ5.
Αραζαμε στο σπιτι ενος φιλου καπου στην Νεαπολη,οταν μας ηρθε φλασια να βγουμε βολτα ξεσκεπαστοι.
Κατεβαινοντας την Εθνικης Αμυνης και λιγο πριν συναντησουμε την Τσιμισκη,συνανταμε ενα μπουλουκι απο τροχαια αραγμενους(ωραια το πιθανοτερο να ειναι αδεια η Τσιμ.)Φαναρια ΕΑ. με Τσιμ. κινηση ελαχιστη και βγαινω με 2α και μπαντες,αδειος ο δρομος ολα καλα,δεν περναν 3" και τρωμε πεσιμο απο 3 GSXR,παρεα κ@υλωμενοι-γυαλισμενοι και με εξατμιση και οι 3!!
Καλο μπλεξιμο:drive: στο επομενο φαναρι σπαω παλι λιγο την ουρα και βλεπω και ακουω τους καβαλαρηδες να τα μαστιγωνουν,δωσε εγω δωσε αυτοι εχουμε κατεβει αρκετα,περασαμε και τα everest ,πολυ αλητεια:drive:
,σε καποια φαση εκει πριν τα φαναρια της Εθνικης Τραπ. στα Λαδαδικα,ο ενας εκ των τριων ,προσπαθει να κανει κατι πιο πολυ ,πιο μεγαλο απο ολους μας,δεκτο γιατι μεχρι εκεινη την ωρα ειχαμε κανει πολλες ταρζανιες,ειχε μεγαλωσει και η παρεα ενα Ιμπρεζα,μια μερσεντα....δινει λοιπον ο ενας μια γκαζια δυνατη και τρωει ενα tank-slaping λες και εφαγε μπουκετο απ τον Taison :shok: χτυπαει με την μηχανη στα αμαξια που ειναι παρκαρισμενα δεξια,ο αναβατης σκαει στο εδαφος και η ηχανη εχει φυγει σερνοντας μεχρι τα σκαλια της τραπεζας......ξαφνικα ολα παγωσαν,μια περιεργη γευση μου ηρθε στο νου...αλαρμ κατεβαινουμε κατω και ο αναβατης δεν κινειται,φανουμε διπλα του και αυτυχως τονακουμε α μιλαει,δεν περναει ενα λεπτο και σηωθηκε ορθιος και εβγαλε (χωρις να τον προλαβω) το κρανος του...οταν ειδα το προσωπο του 17χρονου μου κοπηκε το αιμα,παγωσα,ξενερωσα,τοση ωρα εβλεπα μηχανη και κρανος :facepalm::facepalm:
Αφου μας επιβεβαιωσε οτι ειναι καλα εξαφανηστηκαμε ολοι σαν κλεφτες και τον αφησαμε εκει να ξεμπλεξει το κουβαρι που μολις ειχε αρχισει.

Τελος καλο ολα καλα ,αφου μεινανε στις υλικες ζημιες,αλλα το τι θα μπορουσε να γινει,με στοιχειωνει ακομη!Δεν με νοιαζει γιατι ηταν τοσο μικρος ο αναβατης με τοσο πολλα κιβυκα,δεν με νοιαζει τιποτα απο τα παρελκωμενα,με ενοιαξε ομως που προκαλεσα χωρις να ξερω,και εν μερη ημουν και γω υπευθηνος για το ατυχημα.


Προσοχη λοιπον, το Σεσι ειναι στο Κορωπι,εχει σημεια στην Θεσσαλονικη να κανεις χαζα,αλλα την ευθυνη για το που και το ποτε την αναλαμβανεις εσυ!!!!

Ξαναλεω το Ρυσιο ειναι οτι πρεπει για να μαθεις με ασφαλεια,ειναι μικρο δεν μαζευεις πολλα χιλιομετρα και οι πιθανοτητες για να παθεις κατι εσυ ειναι πολυ λιγες.
ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ με όσα λες! Αλλά αρχικά ήταν πλάκα το τι κάνουμε σε δρόμους με κίνηση(κ εννοειται πως ΠΡΕΠΕΙ να μην προκαλούμε...αλλά όλοι έχουμε κάνει τα χαζά μας κάποια στιγμή),δεύτερον το δεν αφορά εμένα αλλά φίλο που θέλει να του δείξω κ θέλω κάτι πιο ανοιχτό από την πίστα του Ρυσιου...κάτι πιο ασφαλές κ για αυτόν κ το αμάξι κ κάτι πιο άμεσο μεταξύ μας....στην πίστα χάνεσαι.....τέλος πάντων προφανώς θα ανατρέξω σε μια άλλη λύση που είχα κατανού ως τελευταία επιλογή....ευχαριστώ πάντως όλους σας πολύ!!!!! ;) ;)

Sent from my LT28h using Tapatalk 4

giannis_compact
11-09-13, 01:03
Τι αμάξι έχει ο φίλος σου;

(B)e(M)y(W)ings
11-09-13, 01:10
Τι αμάξι έχει ο φίλος σου;

Σαν του michaelp900 e90 320

giannis_compact
11-09-13, 01:38
Το Ρύσιο δεν είναι καλή ιδέα, μιας και εκεί δε γλιστρά ο δρόμος και θα καταπονεθεί πολύ το αυτοκίνητο. Επίσης, το 320 δε γυρνάει και ιδιαίτερα εύκολα σε καλή άσφαλτο, οπότε τζάμπα θα το ζορίσει, ιδίως άν είναι και κανένα με αυτόματο σασμάν που δε μπορεί να κάνει συμπλεκτάρισμα. thumb

(B)e(M)y(W)ings
11-09-13, 04:42
Το Ρύσιο δεν είναι καλή ιδέα, μιας και εκεί δε γλιστρά ο δρόμος και θα καταπονεθεί πολύ το αυτοκίνητο. Επίσης, το 320 δε γυρνάει και ιδιαίτερα εύκολα σε καλή άσφαλτο, οπότε τζάμπα θα το ζορίσει, ιδίως άν είναι και κανένα με αυτόματο σασμάν που δε μπορεί να κάνει συμπλεκτάρισμα. thumb
Το γνωρίζω γι αυτό κ ζήτησα κάτι σαν το σεσι...γι'αυτο μαλλον θα αποφύγω στην έσχατη λύση μου thumb

Tsik.D.
11-09-13, 10:40
Το γνωρίζω γι αυτό κ ζήτησα κάτι σαν το σεσι...γι'αυτο μαλλον θα αποφύγω στην έσχατη λύση μου thumb

κατι βασικο.. εχει μπλοκε διαφορικο το αμαξι του διλου σου ?? επειδη θα το ζορισει πολυ παραπανω αν δεν φοραει..

Bazil Van Sinner
11-09-13, 10:45
κατι βασικο.. εχει μπλοκε διαφορικο το αμαξι του διλου σου ?? επειδη θα το ζορισει πολυ παραπανω αν δεν φοραει..

Δεν παιζει θεμα ζορισματος,ενα ανοιχτο διαφορικο κανει μονο μπαντες,
τιποτα παραπανω.

Tsik.D.
11-09-13, 11:15
Δεν παιζει θεμα ζορισματος,ενα ανοιχτο διαφορικο κανει μονο μπαντες,
τιποτα παραπανω.

ειναι πολυ πιο δυσκολο να ελεγξεις το αυτοκινητο χωρις μπλοκε απ'οσο θυμαμαι απο το δικο μου..

nikos valvetronic
11-09-13, 16:08
Εγώ όταν πήρα το πενβε για να το μάθω έκανα προπόνηση τα βράδια στις μεταφορικές στο Φιξ.Περνάς Βίλκα, ΜΕΤ χοτέλ, και από την Οπελ στρίβεις δεξιά.Εκεί έχει μόνο μεταφορικές και στριπτιζαδικα.Το βράδυ δεν έχει τίποτα από φορτηγά και κίνηση και έχει τεράστιο σταυροδρόμι.Έμαθα καλή 'πλατεία' με δευτέρα και 17άρια ανετότατα γιατί γλυστράει πολύ.Τελευταία βλέπω τους ΔΙΑΣ να βολτάρουν συχνά εκεί και δεν πάω άλλο.Κάντε μια βόλτα από περιέργεια.

850CSI
11-09-13, 19:49
στο φιλο μας τον ειδικο που προσεξε οτι ειναι παλια λαστιχα σαν τις μποτες φανταρου,
μαθε φιλε οτι το συγκεκριμενο λαστιχο FALKEN FK452 σε διασταση 315/25ZR19Y ειναι τετιας ποιοτητας σε γομωση στρωσεων σε ατσαλινα νηματα ζωνες ως και τα πλαγια για προστασια Ζαντας, και δεν ειναι λαστιχο που Αντικαθυσταται με ημερομηνια ληξης η αριθμο χιλιομετρων, αλλα Αντικαθυσταται μονο με την φθορα του τακουνιου του πελματος κατω απο ακαταληλο σημειο ως εκει ειναι ΟΚ.
δλδ. π.χ. ακομη και αν σηκωσο το αυτοκινητο και τα λαστιχα ειναι εστω και 1 εκκ, πανω απο το εδαφος και το λαστιχο ειναι στην σωστη πιεση φουσκωμενο και δεν εχει στο γκαραζ φως ηλιου και υψηλες θερμοκρασιες και πες τα αφησα ετσι και 15 χρονια και γυρισα κατεβασα το αυτ. και το τελικιαζω το σκιζω, το λαστιχο αυτο θε εχει την ιδια Προσφυση, Εμβελεια ,Αντοχη και Ασφαλεια οπως την στιγμη που το αφησα,,
Βλεπεις δεν εχει καμια μα Απολυτως καμια σχεση μ'αυτα που φορας και βαζεις στην 320 σου των 50-60 ευρω το κομματι

(B)e(M)y(W)ings
11-09-13, 20:04
Εγώ όταν πήρα το πενβε για να το μάθω έκανα προπόνηση τα βράδια στις μεταφορικές στο Φιξ.Περνάς Βίλκα, ΜΕΤ χοτέλ, και από την Οπελ στρίβεις δεξιά.Εκεί έχει μόνο μεταφορικές και στριπτιζαδικα.Το βράδυ δεν έχει τίποτα από φορτηγά και κίνηση και έχει τεράστιο σταυροδρόμι.Έμαθα καλή 'πλατεία' με δευτέρα και 17άρια ανετότατα γιατί γλυστράει πολύ.Τελευταία βλέπω τους ΔΙΑΣ να βολτάρουν συχνά εκεί και δεν πάω άλλο.Κάντε μια βόλτα από περιέργεια.

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!!!! :)

michaelp900
11-09-13, 21:10
στο φιλο μας τον ειδικο που προσεξε οτι ειναι παλια λαστιχα σαν τις μποτες φανταρου,
μαθε φιλε οτι το συγκεκριμενο λαστιχο FALKEN FK452 σε διασταση 315/25ZR19Y ειναι τετιας ποιοτητας σε γομωση στρωσεων σε ατσαλινα νηματα ζωνες ως και τα πλαγια για προστασια Ζαντας, και δεν ειναι λαστιχο που Αντικαθυσταται με ημερομηνια ληξης η αριθμο χιλιομετρων, αλλα Αντικαθυσταται μονο με την φθορα του τακουνιου του πελματος κατω απο ακαταληλο σημειο ως εκει ειναι ΟΚ.
δλδ. π.χ. ακομη και αν σηκωσο το αυτοκινητο και τα λαστιχα ειναι εστω και 1 εκκ, πανω απο το εδαφος και το λαστιχο ειναι στην σωστη πιεση φουσκωμενο και δεν εχει στο γκαραζ φως ηλιου και υψηλες θερμοκρασιες και πες τα αφησα ετσι και 15 χρονια και γυρισα κατεβασα το αυτ. και το τελικιαζω το σκιζω, το λαστιχο αυτο θε εχει την ιδια Προσφυση, Εμβελεια ,Αντοχη και Ασφαλεια οπως την στιγμη που το αφησα,,
Βλεπεις δεν εχει καμια μα Απολυτως καμια σχεση μ'αυτα που φορας και βαζεις στην 320 σου των 50-60 ευρω το κομματι



Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 4

pilot
11-09-13, 21:14
στο φιλο μας τον ειδικο που προσεξε οτι ειναι παλια λαστιχα σαν τις μποτες φανταρου,
μαθε φιλε οτι το συγκεκριμενο λαστιχο FALKEN FK452 σε διασταση 315/25ZR19Y ειναι τετιας ποιοτητας σε γομωση στρωσεων σε ατσαλινα νηματα ζωνες ως και τα πλαγια για προστασια Ζαντας, και δεν ειναι λαστιχο που Αντικαθυσταται με ημερομηνια ληξης η αριθμο χιλιομετρων, αλλα Αντικαθυσταται μονο με την φθορα του τακουνιου του πελματος κατω απο ακαταληλο σημειο ως εκει ειναι ΟΚ.
δλδ. π.χ. ακομη και αν σηκωσο το αυτοκινητο και τα λαστιχα ειναι εστω και 1 εκκ, πανω απο το εδαφος και το λαστιχο ειναι στην σωστη πιεση φουσκωμενο και δεν εχει στο γκαραζ φως ηλιου και υψηλες θερμοκρασιες και πες τα αφησα ετσι και 15 χρονια και γυρισα κατεβασα το αυτ. και το τελικιαζω το σκιζω, το λαστιχο αυτο θε εχει την ιδια Προσφυση, Εμβελεια ,Αντοχη και Ασφαλεια οπως την στιγμη που το αφησα,,
Βλεπεις δεν εχει καμια μα Απολυτως καμια σχεση μ'αυτα που φορας και βαζεις στην 320 σου των 50-60 ευρω το κομματι

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧ ΑΧΑΧΑΧΑΧΑ.....

nikos valvetronic
11-09-13, 22:53
Ρε σεις αυτόν ποιος τον έλυσε?? Άντε πάλι θα χτυπήσουμε ακροαματικότητες...

pilot
11-09-13, 23:30
του μπανάρανε τον κ.Μάκη και ήρθε αυτός να βάλει τα πράγματα σε τάξη!! χαχαχαχαχ

freddys
11-09-13, 23:45
στο φιλο μας τον ειδικο που προσεξε οτι ειναι παλια λαστιχα σαν τις μποτες φανταρου,
μαθε φιλε οτι το συγκεκριμενο λαστιχο FALKEN FK452 σε διασταση 315/25ZR19Y ειναι τετιας ποιοτητας σε γομωση στρωσεων σε ατσαλινα νηματα ζωνες ως και τα πλαγια για προστασια Ζαντας, και δεν ειναι λαστιχο που Αντικαθυσταται με ημερομηνια ληξης η αριθμο χιλιομετρων, αλλα Αντικαθυσταται μονο με την φθορα του τακουνιου του πελματος κατω απο ακαταληλο σημειο ως εκει ειναι ΟΚ.
δλδ. π.χ. ακομη και αν σηκωσο το αυτοκινητο και τα λαστιχα ειναι εστω και 1 εκκ, πανω απο το εδαφος και το λαστιχο ειναι στην σωστη πιεση φουσκωμενο και δεν εχει στο γκαραζ φως ηλιου και υψηλες θερμοκρασιες και πες τα αφησα ετσι και 15 χρονια και γυρισα κατεβασα το αυτ. και το τελικιαζω το σκιζω, το λαστιχο αυτο θε εχει την ιδια Προσφυση, Εμβελεια ,Αντοχη και Ασφαλεια οπως την στιγμη που το αφησα,,
Βλεπεις δεν εχει καμια μα Απολυτως καμια σχεση μ'αυτα που φορας και βαζεις στην 320 σου των 50-60 ευρω το κομματι

1)Ο κυρ μητσος της γειτονιας μιλησε παιδια.Οτι πει νομος και ρεσπεκτ!:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:
2)Οποιος θελει να φτασει το αμαξι του αυτο το γερμανικο μεγαλουργημα που λεγεται 850 CSI που εχει φτιαχτει απο κολλες απο jumbo και οικοδομικα υλικα γιατι μονο αυτα ανταπεξερχονται στα στανταρ των γερμανων.
Δεν παει να το εχεις παρει απο το ebay ή απο την αντιπροσωπεια;Μουφα κινεζικο ειναι.Η μαρμαλοκολα κανει δουλεια.Εγγυηση σε λεω.Κανει και στο hyundai του γειτονα οποτε οτι να με λες εγω ξερω...
Οποιος παει κοντρα μιλαει στον βροντο.
Και για κοντρες ή οτιδηποτε αλλο ανοιγμα τπτ εγνατια αν και ειναι μικρη παιδια...

Καλα Μ3 Μ5 κλπ μην μιλατε παιδια.Το ΣΙ ΕΣ ΑΙ σας εχει....Απλα....

Για οσους δεν καταλαβαν το χιουμοριστικο παραπανω κειμενο ενα πραγμα εχω να πω : ΔΙΑΛΟΓΙΣΜΟΣ....ΔΙΑΛΟΓΙΣΜΟΣ.. ..

:popcorn::popcorn:

fanisk
11-09-13, 23:55
στο φιλο μας τον ειδικο που προσεξε οτι ειναι παλια λαστιχα σαν τις μποτες φανταρου,
μαθε φιλε οτι το συγκεκριμενο λαστιχο FALKEN FK452 σε διασταση 315/25ZR19Y ειναι τετιας ποιοτητας σε γομωση στρωσεων σε ατσαλινα νηματα ζωνες ως και τα πλαγια για προστασια Ζαντας, και δεν ειναι λαστιχο που Αντικαθυσταται με ημερομηνια ληξης η αριθμο χιλιομετρων, αλλα Αντικαθυσταται μονο με την φθορα του τακουνιου του πελματος κατω απο ακαταληλο σημειο ως εκει ειναι ΟΚ.
δλδ. π.χ. ακομη και αν σηκωσο το αυτοκινητο και τα λαστιχα ειναι εστω και 1 εκκ, πανω απο το εδαφος και το λαστιχο ειναι στην σωστη πιεση φουσκωμενο και δεν εχει στο γκαραζ φως ηλιου και υψηλες θερμοκρασιες και πες τα αφησα ετσι και 15 χρονια και γυρισα κατεβασα το αυτ. και το τελικιαζω το σκιζω, το λαστιχο αυτο θε εχει την ιδια Προσφυση, Εμβελεια ,Αντοχη και Ασφαλεια οπως την στιγμη που το αφησα,,
Βλεπεις δεν εχει καμια μα Απολυτως καμια σχεση μ'αυτα που φορας και βαζεις στην 320 σου των 50-60 ευρω το κομματι

Το μονο που θα καταφερεις αν τελικιασεις αμαξι με 15 χρονια λαστιχο ειναι να γραψουν στο μνημα σου "πεθανε λογω βλακειας".

Tsik.D.
12-09-13, 00:04
Το μονο που θα καταφερεις αν τελικιασεις αμαξι με 15 χρονια λαστιχο ειναι να γραψουν στο μνημα σου "πεθανε λογω βλακειας".

:hystericalbs1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

(B)e(M)y(W)ings
12-09-13, 00:15
Έχει κάνει τρελά νούμερα το thread μου λέμε!!!! Χτύπησαν κόκκινο τα μηχανάκια!!! Χαχαχαχαχα!!!

fanisk
12-09-13, 00:24
Έχει κάνει τρελά νούμερα το thread μου λέμε!!!! Χτύπησαν κόκκινο τα μηχανάκια!!! Χαχαχαχαχα!!!

Το προβλημα δεν ειναι τα νουμερα, ειναι ο κοσμος που δεν εχει ιδεα και θα διαβασει τα ποστ του "νουμερου" και θα τους παρει στο λαιμο του.

Tsik.D.
12-09-13, 00:25
Έχει κάνει τρελά νούμερα το thread μου λέμε!!!! Χτύπησαν κόκκινο τα μηχανάκια!!! Χαχαχαχαχα!!!

η αληθεια ειναι οτι οπου γραφει ο 850csi κατα τον κοσμο γιωργαρας γινεται χαμος στο περασμα του !!! θα το διαπιστωσεις σιγα σιγα

freddys
12-09-13, 00:50
Το μονο που θα καταφερεις αν τελικιασεις αμαξι με 15 χρονια λαστιχο ειναι να γραψουν στο μνημα σου "πεθανε λογω βλακειας".

Οχι αν το κανω πανω στο Σεσι...:hystericalbs1::hystericalbs1::hysteric albs1:

fanisk
12-09-13, 00:52
Οχι αν το κανω πανω στο Σεσι...:hystericalbs1::hystericalbs1::hysteric albs1:

Και στο Σεσι εχουν γινει διαφορα με τους αχρηστους που μπαινουν μεσα. Τις μερες με κοσμο, δεν μπαινεις και δεν καθεσαι κοντα στο ερεισμα.

(B)e(M)y(W)ings
12-09-13, 00:58
η αληθεια ειναι οτι οπου γραφει ο 850csi κατα τον κοσμο γιωργαρας γινεται χαμος στο περασμα του !!! θα το διαπιστωσεις σιγα σιγα

Έχω ενημερωθεί!! thumb

aristent
12-09-13, 19:13
:busted_cop:

παρακαλω να μεινουμε ον τοπικ και να αφησουμε τις προσωπικες αντιπαραθεσεις....απο το πληκτρολογιο δεν οδηγουν πουθενα....

:original:

aristent
12-09-13, 19:58
επιμενω στο προηγουμενο ποστ μου.

:thnx:

touloumis
15-07-14, 02:41
στην πιστα του Λαγκαδα, πηγαινει κανενας??