PDA

Επιστροφή στο Forum : new entry 116d λευκή



farouk1
08-09-13, 19:52
μετά απο μια μακρά έρευνα κατέληξα στην 116 ed λευκή και diesel .
απο τιμή λίγο κάτω απο τα 24κ , νομίζω ειναι καλή τιμή . έχει το πακέτο sport και μερικά ακόμα που δεν ειναι και τίποτα σοβαρό blue tooth etc .
κατέληξα σε αυτό διότι σε αυτά τα λεφτά ειναι κοντά με το volvo ,to civic και το golf . Το 116 ειναι σε ποιότητα σίγουρα καλύτερο απο κράτημα το εκτιμώ σαν καλύτερο και απο κινητήρα ειναι μια χαρά (όσο το οδήγησα ) . Περισσότερα αλλά και φώτο μόλις παραλάβω περίπου στις 18- 20 /09 .
εννοείται ότι ψάχνω απο τώρα για ζάντες και με βλέπω για momo revenge 17 inches ακούω γνώμες για αυτές , αν κάποιος έχει άποψη

Alex_
08-09-13, 20:47
:clap::clap::clap::clap:

πολυ καλη επιλογη..να δεις που θα το καταευχαριστηθεις κ με πολυ οικονομια:thumbsup::thumbsup:

Moufas E46
08-09-13, 20:53
καλοριζικο φιλε και καλοταξιδο οταν με το καλο το παραλαβεις.thumb γνωμη μου για ζαντες ειναι οτι επρεπε να το παραγγηλεις με μαμα 17 αρες εχει διαφορα σχεδια αλλωστε και να μη μπεις στη διαδικασια του aftermarket σε ενα ολοκαινουργιο αυτοκινητο

stef
09-09-13, 00:04
Καλορίζικο και καλοτάξιδο να είναι το αυτοκίνητό σου και να το χαρείς όπως εσύ θέλεις
Κατά την γνωμη μου μιας και παρήγγειλες sport έκδοση κράτα τις εργοστασιακές ζάντες ή βάλες 17άρες εργοστασιακές
Μην βάλεις aftermarket ζάντες σε ένα τόσο ωραίο και καινούριο αμάξι

Harisp
09-09-13, 12:05
Καλή παραλαβή να έχεις.
Μόλις παραλάβεις και πριν αλλάξεις ζάντες, να ανεβάσεις μια φωτογραφία να τις δούμε γιατί μπορεί να υπάρχει ενδιαφέρον για αγορά των δικών σου.

ntinos
09-09-13, 12:10
Μεγειες

Πρωτο μπαξιμο βαλε σκουρα φιμε (φιλμ), και πισω φαναρια black line. Ασε τα ζαντολαστιχα...

Prevezanos
09-09-13, 12:34
Το ίδιο αμάξι σκέφτομαι και γω να χτυπήσω αλλά όχι άσπρο, καλορίζικο!

ntinos
09-09-13, 12:48
Ειναι πολυ καλυτερο απο οτι περιμενα για να ειμαι ειλικρινης...

Χτυπα το ~!

lefterishatzi
09-09-13, 14:52
:worthlesswithoutpic

karavag116d
09-09-13, 19:50
Καλοριζικο με το καλο να παραλαβεις.Ως ήδη κατοχος 116d και μετα απο 7300 χλμ δηλωνω οτι προσωπικα ειναι πολυ καλυτερο ακομα και αποτι υπολογιζα.σε επιδοσεις καταναλωση εμφανιση κτλ. Welcome to the club!

A8hnaios
09-09-13, 20:12
Καλορίζικο καλά κ απροβληματιστα χιλιόμετρα να έχεις
Πολύ ωραίο επιλογή!!!

Περιμένουμε Φοτο....

mark e92
09-09-13, 20:33
Με το καλό να το παραλάβεις !!!
όσο για τις ζάντες αν αλλάξεις βάλε καμία 18" και ασε τα 17"!!!
Δες και εδώ : https://www.wheelbasealloys.com/alloy-wheels/bmw/1-series/f20/18-inch

bimmer-corfu
11-09-13, 10:59
καλοτάξιδο, πολύ καλή επιλογή

giannis79
11-09-13, 13:08
με υγεια.........!!!απο volvo ποιο κοιτουσες?

farouk1
04-10-13, 23:33
απο volvo κοίταξα το s40 που ειναι μια χαρα αυτοκίνητο και με πολύ καλά gadget ασφσλείας
αλλα απο τιμη ειναι στα ίδια πρακτικά λεφτα με το bmw που ειναι σαφώς ποιο ποιοτικό και πισοκούνα . Τωρα έχω κάνει περίπου 1500χλμ και το αμάξι ειναι χάρμα απο ροπή ειναι θηρίο και απο κύλιση ειναι κορυφή το ίδιο και τα φρένα αλλά και το τιμόνι .
Μια απορία αν και δεν ξέρω αν ειναι σωστό να το ρωτήσω εδω, έχει βαλει κανένασ powerchip??

freddys
05-10-13, 00:22
απο volvo κοίταξα το s40 που ειναι μια χαρα αυτοκίνητο και με πολύ καλά gadget ασφσλείας
αλλα απο τιμη ειναι στα ίδια πρακτικά λεφτα με το bmw που ειναι σαφώς ποιο ποιοτικό και πισοκούνα . Τωρα έχω κάνει περίπου 1500χλμ και το αμάξι ειναι χάρμα απο ροπή ειναι θηρίο και απο κύλιση ειναι κορυφή το ίδιο και τα φρένα αλλά και το τιμόνι .
Μια απορία αν και δεν ξέρω αν ειναι σωστό να το ρωτήσω εδω, έχει βαλει κανένασ powerchip??

Nαι.Δες εδω:
https://www.bmwfans.gr/forum/showpost.php?p=432524&postcount=42

farouk1
09-11-13, 20:01
μετατροπών και προσθηκών το ανάγνωσμα
εβαλα το powerchip σε δύο λεπτά, το προιόν ειναι μια χαρά έχω κανει με αυτό περίπου 1000χλμ και ειναι σωστό σε όλα , ακόμα και η κατανάλωση ειναι πρακτικά η ίδια , απο την άλλη το αμάξι ζωντανεψε παντού ειδικά σε πολύ χαμηλεσ στοφές το κράτημα που είχε έφυγε .
δευτερη αλλαγή μεμβράνες εδώ πήγα σε madico ειναι για μένα απο τιςι ποιο καλές στο αμάξι μου που είναι και άσπρο η εμφάνιση ειναι τρομερή
τρίτη αλλαγή ζαντικό 18αρι , σε replica απο γνωστό μαγαζί στην νικαια μαζι με λάστιχα toyo proxes sport ακόμα τα λάστιχα ειναι πολύ φρέσκα αλλά το πάτημα τους ειναι παρα πολύ καλό όπως και το φρενάρισμα και το τιμόνι τέλος δεν είδα και καμια διαφορά σοβαρή στην άνεση (τωρα απο κατνάλωση θα δούμε )
τελικά το έκανα τούμπανο και αυτό

Leonidas_E39
09-11-13, 20:12
:worthlesswithoutpic

farouk1
09-11-13, 20:38
ερχονται και οι φώτος

farouk1
09-11-13, 20:58
εδω ειναι και οι φωτος (ελπιζω)

Bazil Van Sinner
09-11-13, 21:43
xαμηλωμαααααα.........

farouk1
09-11-13, 22:35
αυτό θέλει λιγο προσοχή , μάλλον θα πάω για set bilstein με ελατήρια , αλλά ειναι νωρίς ακόμα , θέλω να το ψάξω λίγο , δεν θα ήθελα να γίνει τελείως κούτσουρο

timxon
10-11-13, 13:13
Για πες μας λιγα λογια για το chip,,, τιμες κτλ,,, ειμαι και εγω νεος κατοχος με 1200χμ

farouk1
10-11-13, 18:18
απο τιμες έχει στο site www.racechip.com , εγω έβαλα το μεσαίο , το παράγγείλα την επόμενη μέρα ήταν σπίτι μου , το έβαλα σε δυο λεπτά , η μηχανή δουλεύει μια χαρά και ειναι περίπου και κατ εκτιμηση στα 140 άλογα και με πολύ ποιο γεμάτη ροπή ειδικά μέχρι της 1600 στροφές , ειδικα΄εκεί ειναι μεγάλη η διαφορά η μηχανή παλιά ήταν άδεια και τώρα ειναι μια χαρά έχει φύγει το σκαλοπάτι
γνώμη μου είναι βάλε το

timxon
10-11-13, 21:25
Με την εγγυηση τι γινετε; Παιζει να εχουμε κανα θεμα; Εννοω με την εγγυηση του αυτοκινητου,,,

Harisp
10-11-13, 22:00
απο τιμες έχει στο site www.racechip.com , εγω έβαλα το μεσαίο , το παράγγείλα την επόμενη μέρα ήταν σπίτι μου , το έβαλα σε δυο λεπτά , η μηχανή δουλεύει μια χαρά και ειναι περίπου και κατ εκτιμηση στα 140 άλογα και με πολύ ποιο γεμάτη ροπή ειδικά μέχρι της 1600 στροφές , ειδικα΄εκεί ειναι μεγάλη η διαφορά η μηχανή παλιά ήταν άδεια και τώρα ειναι μια χαρά έχει φύγει το σκαλοπάτι
γνώμη μου είναι βάλε το

Σε ποιες ρυθμίσεις σου ήρθε το racechip;
Γράφει στο τιμολόγιο.

Leonidas_E39
11-11-13, 06:14
Με την εγγυηση τι γινετε; Παιζει να εχουμε κανα θεμα; Εννοω με την εγγυηση του αυτοκινητου,,,


To βγαζεις πριν πας για σερβις και μετα το ξανακουμπωνεις. :D:D:D:D:D:D:D:D

farouk1
19-01-14, 21:31
γισ νσ μην ξεχνιομαστε , ο ασσος ειναι πλεον κοντα στα 7κ χλμ και γαζώνει , πρόβλημα μηδεν , αλλά δεν ειναι εκεί το θέμα
στο garage υπάρχει ενα c180 ένα volvo s60/Τ4 και το κακό
ε λοπόν δεν βλέπω την ώρα να το πάρω για βόλτα
αυτό τα λέει όλα , αν σήμερα ήμουν σε φαση αγορας δνε θα πηγαινα σε άλλη εταιρεία καρφί για τον άσσο βέβαια αν είχα τα λεφτά για το 120d θα ήμουν θεός
τα υπολοιπα ειναι για την κουβέντα

ntinos
20-01-14, 12:22
Ασχετο,,,
Εχεις τσεκαρει τους σκελετους των εμπρος καθισματων για σγουριες ?

farouk1
20-01-14, 15:04
ναι δεν υπάρχει τίποτα

freddys
20-01-14, 15:11
Ασχετο,,,
Εχεις τσεκαρει τους σκελετους των εμπρος καθισματων για σγουριες ?

Ναι,αλλα ελεος.Το εχω διαβασει και σε αλλα φορουμ.Αμαν αυτη η φαγωμαρα...Εχεις καποιο θεμα με τα καθισματα;Γιατι εγω δεν εχω καποιο προβλημα.Οι σγουριες υπαρχουν σε διαφορες κουκιδες σε πολλα σημεια,εχει δοθει 2 φορες απαντηση οτι καποια καθισματα ξεκαστηκαν αλλιως ή κατι παιζει με το βερνικι.Απο οτι καταλαβα ομως δεν παιζει τοσο μεγαλο θεμα σιγουριας αυτοκινητου.Ποιο επικινδυνο θα θεωρουσα να ελεγε καποιος εκανα ρερτοφιτ και εβγαλα τον πλαινο αεροσακο για το alpine hi-fi παρα το οτι υπαρχουν καποιες κουκιδες σγουριας...

Harisp
20-01-14, 15:25
Ποιο επικινδυνο θα θεωρουσα να ελεγε καποιος εκανα ρερτοφιτ και εβγαλα τον πλαινο αεροσακο για το alpine hi-fi παρα το οτι υπαρχουν καποιες κουκιδες σγουριας...

Αν ξεκινήσει διάβρωση και μετά από μερικά χρόνια αδυνατίσει η κατασκευή και σε κάποια ατύχημα-πίεση ''δοκιμαστεί'' η αντοχή της και αστοχήσει, τραυματίζοντας τον επιβάτη, δεν νομίζω ότι είναι ανάξιο αναφοράς...

ntinos
20-01-14, 15:28
Ναι,αλλα ελεος.Το εχω διαβασει και σε αλλα φορουμ.Αμαν αυτη η φαγωμαρα...Εχεις καποιο θεμα με τα καθισματα;Γιατι εγω δεν εχω καποιο προβλημα.Οι σγουριες υπαρχουν σε διαφορες κουκιδες σε πολλα σημεια,εχει δοθει 2 φορες απαντηση οτι καποια καθισματα ξεκαστηκαν αλλιως ή κατι παιζει με το βερνικι.Απο οτι καταλαβα ομως δεν παιζει τοσο μεγαλο θεμα σιγουριας αυτοκινητου.Ποιο επικινδυνο θα θεωρουσα να ελεγε καποιος εκανα ρερτοφιτ και εβγαλα τον πλαινο αεροσακο για το alpine hi-fi παρα το οτι υπαρχουν καποιες κουκιδες σγουριας...



Γιατι αρπαζεσαι ?
Φαγωμαρα μεταξυ ποιων, και για πιο λογο ?
Απλα απο ενδιαφερον / περιεργεια ρωτησα και τιποτε παραπανω.

Με το μπαρδον κιολας...



Για τους λοιπους λοιπον,,

Αυτο ειναι το καθισμα του ασσου της γυναικας μου.... :tt1:

https://www.bmwfans.gr/forum/attachment.php?attachmentid=23420&stc=1&d=1390227952


Προφανως επηρεαζει την αξια μεταπωλησης του αυτοκινητου, προφανως επισης δεν ειμαστε σε θεση να γνωριζουμε σε τι κατασταση ειναι ειναι λοιπες λαμαρινες και δη εκεινες που ειναι καλυμενες... Πχ ουρανος, κολωνες κλπ (στο εσωτερικο, στην καμπινα) thumb

Φιατακι των 70's ....

freddys
21-01-14, 01:24
Γιατι αρπαζεσαι ?
Φαγωμαρα μεταξυ ποιων, και για πιο λογο ?
Απλα απο ενδιαφερον / περιεργεια ρωτησα και τιποτε παραπανω.

Με το μπαρδον κιολας...


Προφανως επηρεαζει την αξια μεταπωλησης του αυτοκινητου, προφανως επισης δεν ειμαστε σε θεση να γνωριζουμε σε τι κατασταση ειναι ειναι λοιπες λαμαρινες και δη εκεινες που ειναι καλυμενες... Πχ ουρανος, κολωνες κλπ (στο εσωτερικο, στην καμπινα) thumb

Φιατακι των 70's ....

Eχεις δικιο,αλλα δεν αρπαζομαι.Oταν το εψαξα 2 απαντησεις βρηκα.
Φαγωμαρα υπηρχε αλλου,εκανα λαθος,παμε στις απαντησεις.
Το ιδιο θεμα υπαρχει και στις F30.
Η μια ειναι να λυσει το καθισμα και να το φτιαξει ο καθενας με οτι προιοντα του προτεινει ο αντιπροσωπος.
Η δευτερη,ειναι σε αντικατασταση κομματιων-καθισματων.
Για να γινει το δευτερο χρειαζεται κατι παραπανω απο μονο ενα αμαξι.

Μπορω να πω οτι το ιδιο θεμα αντιμετωπιζω και εγω.Οποτε μια συντονισμενη κινηση,πχ 5-10 αμαξια πιστευω θα ειχε μεγαλυτερη απηχηση.
Επισης δεν εχει γινει καποια ανακληση-προωθητικη ενεργεια περα απο τους χρηστες που ενδιαφερθηκαν στο εξωτερικο και μετα απο μεγαλη πιεση και υπομονη στους αντιπροσωπους τους.
Οπως λεω παραπανω δεν αρπαζομαι.Επειδη σε αλλες συζητησεις εχω δεχτει επιθεση τυπου ''ρε πλακα κανεις αμαξι 2ετιας τι σκουρια και σαχλαμαρες λες'',''εχω και εγω το ιδιο θεμα αλλα στην αντιπροσωπεια μου ειπαν οτι δεν ειναι τιποτα'',''αν κανεις εσυ κατι,τοτε πες μου και εμενα αλλιως δεν με νοιαζει'',''εγω 4-5 χρονια θα το κρατησω,τωρα εχει σκουρια,αν στον επομενο που το δωσω δεν την δει δεν με νοιαζει'',''Leasing σημαινει αλλαζω αμαξι-στολο χωρις να με νοιαζει ποιος θα το παρει μετα'' κλπ κλπ

Οποτε φιλε Ntino,εισαι διατεθειμενος να το κυνηγησεις;Εγω σιγουρα θα το κυνηγησω στο πρωτο σερβις που θα παω στον επισημο!

farouk1
24-02-14, 20:50
μετα απο φαγούρα παρηγγείλα και σήμερα μου ήρθε μαυρη ματ μασκα
για να αγριεψη και λίγο
τωρα παμε για black line φαναρια

farouk1
28-02-14, 13:06
χθεσ έκανα και το πρώτο σχετικά μεγάλο ταξλιδι με τον άσσο αθηνα - πρεβεζα
και το αναφέρω γιατί έχει όλα τα είδη δρομων ,
όλα τέλεια στο αμάξι (τα διοδια όχι ) και απο κατανάλωση 5,1 και αυτό με 18αρια λάστιχα και παράλληλο και χωρίς να πηγαίνω σιγά ή κρατημένα
τα διόδια κόστίζουν τελικά ποιο πολύ απο το πετρέλαιο

I_MNL
06-04-14, 19:08
τα διόδια κόστίζουν τελικά ποιο πολύ απο το πετρέλαιο

Αυτό είναι αλήθεια :ranting2:
Καλορίζικος ο άσος σου και να τον χαίρεσαι με γοργά πατηματάκια!

I_MNL
07-06-14, 13:18
Λοιπόν farouk1 ποιες οι εντυπώσεις σου από το αυτοκίνητο μέχρι τώρα;

farouk1
18-06-14, 09:26
οι εντυπώσεις μου :
έχω κανει 15κ χλμ μέχρι και σήμερα , απο πρόσθετα έχω βαλει 18αρες ζάντεσ , παράλληλο racechip και μεμβράνες .
Ο κινητήρας ειναι χάρμα , σχεδόν σε λειτουργία σαν βενζίνη, κράτημα φρένα είμαι απόλυτα ευχαριστημενος .
προβληματα μηδέν (ενα σκασμένο λάστιχο απο πρόκα δεν το αναφέρο )
σημερα αν αγόραζα πάλι θα το επαιρνα με κλειστά μάτια για μένα ειναι το καλύτερο 1.6 diesel
η πίσω κίνηση ειναι σαφώς και πλεονέκτημα .
Τον τελευταίο καιρό παίζω και με τα ηλεκτρονικά και έχει τρελή φάση
αν ήθελα κάτι ακόμα θα έλεγα το alpine
απο κατανάλωση ειμαι εκτός περίπου 5,2 και εντός στα 6.4 δεν θα με χάλαγε να ειναι και ποιο κάτω , αλλα καλά είναι .

karavag116d
18-06-14, 22:04
racechip e?? ταχουμε ξαναπει και ακομα να το παρω αποφαση!εγω εχω 20000km

vagmag
19-06-14, 05:25
Εχω την εντύπωση οτι διάβασα σε site στην Αγγλία οτι η 116d efficient βγαίνει σε αυτόματη . Γνωρίζετε αν ισχύει κατι τέτοιο ; Το προηγούμενο διάστημα εδω δεν είχαμε την επιλογη για αυτοματο .

I_MNL
23-06-14, 23:50
Τώρα μόλις τσέκαρα στο car configurator of www.bmw.co.uk (https://www.bmw.co.uk)

Με αυτόματο κιβώτιο βγαίνουν τα
116d SE
116d sport
116d M-sport
116d urban

Αλλά όχι το 116d efficient dynamics

vagmag
24-06-14, 06:16
Τώρα μόλις τσέκαρα στο car configurator of www.bmw.co.uk (https://www.bmw.co.uk)

Με αυτόματο κιβώτιο βγαίνουν τα
116d SE
116d sport
116d M-sport
116d urban

Αλλά όχι το 116d efficient dynamics

Σωστή.... Μαλλον παρασύρθηκα απο αυτο που ηθελα να διαβάσω :whistle:

ntinos
24-06-14, 10:50
Τα οποια ολα (εκτος του 116d efficient dynamics) ειναι διλιτρα

tsaltinho
24-06-14, 11:02
Η BMW βγαζει σε Diesel αυτοματο μονο απο 2000cc και ανω.
Μολις εκανε μια αρχη με τα Mini και εβαλε αυτοματο σε diesel 1.500 cc (καινουρια mini cooper).
Ισως να το περασει και στα καινουρια BMW-δικα.
Γενικοτερα χρειαζεσαι δυνατο κινητηρα για αυτοματο κιβωτιο, τα 1,6 με 115 και 90+ αλογα, μονο δυνατα δεν θεωρουνται.!

ntinos
24-06-14, 11:05
Πολλα αυτοκινητα με μη "δυνατο" κινητηρα κυκλοφορουν και δεν ειναι αυτοματα

πχ polo 1.4 πετρελαιο με 90 αλογακια και 7ταχυτο DSG

tsaltinho
24-06-14, 11:12
Πολλα αυτοκινητα με μη "δυνατο" κινητηρα κυκλοφορουν και δεν ειναι αυτοματα

πχ polo 1.4 πετρελαιο με 90 αλογακια και 7ταχυτο DSG

Που σημαινει παραπανω καταναλωση στο αυτοματο.
Ανέφερα την πολιτική της BMW που κατα την αποψη μου είναι σωστη.!
Το αυτοματο πρεπει να συνδιαζει ευκολια - μικροτερη καταναλωση καυσιμου.
Η γυναικα μου με ενα Suzuki Swift 1.3 αυτοματο καιει 8-8,5ltrs/100km.. Απλα απαραδεκτο...!

Υγ. :Προ τριμηνου ειχα βρεθει στην καρεντα και με ενημερωσαν οτι το Polo diesel βγαινει αυτοματο ΜΟΝΟ σε 1,6.

I_MNL
24-06-14, 11:18
αν ήθελα κάτι ακόμα θα έλεγα το alpine


Renault Alpine??! Ωραίος!!! thumb
Έννοια σου....έρχεται το νέο Renault Twingo΄, πισωκίνητο και με τον κινητήρα πίσω (αλά Porsche :shok:) οπότε καλύφθηκες! :original:

vgk
11-07-14, 10:51
εδω ειναι και οι φωτος (ελπιζω)


Καλημέρα φιλε μια ερώτηση για τις μεμβράνες. Κόστος , αν σου ξήλωσαν τις πόρτες και ποια μάρκα έβαλες; Ευχαριστω εκ των προτέρων


Sent from my iPhone using Tapatalk

ntinos
11-07-14, 10:59
Sorry για την σφηνα...

Στο δικο μου τις ξηλωσαν τις πορτες

vgk
11-07-14, 11:54
Sorry για την σφηνα...

Στο δικο μου τις ξηλωσαν τις πορτες


Ωχ ... Δε με άρεσε αυτο. Καινούριο περιμένω κι αν ειναι να μπει χέρι ελληνικό σε ξήλωμα και ράψιμο μετα θα εχω θέμα !δεν εχω εμπιστοσύνη


Sent from my iPhone using Tapatalk

ntinos
11-07-14, 12:02
δεν ειναι κατι το τραγικο, η δυσκο παντως για καποιον που ξερει.
Ουτε νομιζω πως υπαρχει ρισκο του τυπου "μετα θα τριζε"

vgk
24-07-14, 15:51
Λοιπόν farouk1 ποιες οι εντυπώσεις σου από το αυτοκίνητο μέχρι τώρα;


Καλησπέρα από Θεσσαλονίκη ,πως ειναι τα πράγματα με τον ασσο μετα απο καιρό και χιλιόμετρα που έκανες; Περιμένω τον δικό μου σε λίγες μέρες 116ι πρεπει να προσέξω κατι;;; Ευχαριστω


Sent from my iPhone using Tapatalk

I_MNL
24-07-14, 16:34
οι εντυπώσεις μου :
έχω κανει 15κ χλμ μέχρι και σήμερα , απο πρόσθετα έχω βαλει 18αρες ζάντεσ , παράλληλο racechip και μεμβράνες .
Ο κινητήρας ειναι χάρμα , σχεδόν σε λειτουργία σαν βενζίνη, κράτημα φρένα είμαι απόλυτα ευχαριστημενος .
προβληματα μηδέν (ενα σκασμένο λάστιχο απο πρόκα δεν το αναφέρο )
σημερα αν αγόραζα πάλι θα το επαιρνα με κλειστά μάτια για μένα ειναι το καλύτερο 1.6 diesel
η πίσω κίνηση ειναι σαφώς και πλεονέκτημα .
Τον τελευταίο καιρό παίζω και με τα ηλεκτρονικά και έχει τρελή φάση
αν ήθελα κάτι ακόμα θα έλεγα το alpine
απο κατανάλωση ειμαι εκτός περίπου 5,2 και εντός στα 6.4 δεν θα με χάλαγε να ειναι και ποιο κάτω , αλλα καλά είναι .

Νομίζω αυτή είναι η απάντηση που ζήτησες vgk :original:

vgk
24-07-14, 16:46
Νομίζω αυτή είναι η απάντηση που ζήτησες vgk :original:


Οι παιδικές ασθένειες τύπου σκουριά σε καθίσματα ξεπεράστηκαν ;;;;


Sent from my iPhone using Tapatalk

I_MNL
24-07-14, 17:02
Αυτό δεν το γνωρίζω. Πιστεύω οι έχοντες τον άσσο, να μας ενημερώσουν!