PDA

Επιστροφή στο Forum : Θα το παω για γυαλισμα...



ntinos
02-09-13, 10:56
...
Το θεμα ειναι που να το παω χωρις να ειναι προυποθεση να με γδαρουν

Δεχομεθα & πμ

:thnx:


Υγ. Οπελ κορσα μαυρο μεταλλικο

spar@
02-09-13, 11:00
https://swell.gr/

Ptboul
02-09-13, 11:05
Νωρίς δεν είναι για γυάλισμα; Δεν άρκεί ένα καλό κέρωμα ανα 6μηνο;

Για τον σουέλ έχω ακούσει τα καλύτερα και εγώ εκεί θα το πήγαινα.

PANOS-E60
02-09-13, 11:05
θα σου έστελνα π.μ. ΑΝ
1) μπορούσες να το αποχωριστείς γιά 1 βδομάδα :shok:
2) αν σε βόλευε η περιοχή Π. Ηράκλειο.








Μίλα με το Στεφ, είναι στο δρόμο σου και χρεώνει φιλικά :hystericalbs1:
(πλακιτσα)

aristent
02-09-13, 11:08
Στεφ.-

bill_m3
02-09-13, 11:10
https://swell.gr/

Αυτό θα έγραφα και εγώ, έχω δει δουλειά του σε άλλα φόρουμ και είναι πολύ καλός, δεν ξέρω όμως αν ξυρίζει κόντρα......

spar@
02-09-13, 11:11
Αυτό θα έγραφα και εγώ, έχω δει δουλειά του σε άλλα φόρουμ και είναι πολύ καλός, δεν ξέρω όμως αν ξυρίζει κόντρα......

οι τιμες του ειναι πολυ λογικες, πολυ συζητησιμος, πολυ καλος!

ntinos
02-09-13, 11:22
θα σου έστελνα π.μ. ΑΝ
1) μπορούσες να το αποχωριστείς γιά 1 βδομάδα :shok:
2) αν σε βόλευε η περιοχή Π. Ηράκλειο.








Μίλα με το Στεφ, είναι στο δρόμο σου και χρεώνει φιλικά :hystericalbs1:
(πλακιτσα)

Δεν μπορω να μεινω χωρις αυτοκινητο για μια εβδομαδα...

Ο Στεφ, ειναι στην Κασομουλη ?

ntinos
02-09-13, 11:23
Νωρίς δεν είναι για γυάλισμα; Δεν άρκεί ένα καλό κέρωμα ανα 6μηνο;

Για τον σουέλ έχω ακούσει τα καλύτερα και εγώ εκεί θα το πήγαινα.

Καλως τα παιδια.

Μας λειψατε ;-)


Χρηζει μιας φροντιδας θαρρω....

ntinos
02-09-13, 11:24
Επειδη δεν εχω καθολου αποψη επι του θέματος.

Ποσο κοστιζει ενα γυαλισμα ?

(ναι καταλαβαινω πως εξαρταται απο την κατασταση του αυτοκινητου, αλλα ενα γκροσο μοτο που λενε ?

PANOS-E60
02-09-13, 11:25
Δεν μπορω να μεινω χωρις αυτοκινητο για μια εβδομαδα...

Ο Στεφ, ειναι στην Κασομουλη ?

https://www.bmwfans.gr/forum/showthread.php?t=6461&page=21

bimmerm
02-09-13, 11:52
https://www.auto-star.gr/

πλατωνας,πολυ καλος!.για τιμες αυτοι θα σου πουν οτι εξαρταται την κατασταση,το χρωμα κ.λπ. οποτε πρεπει να πας απο εκει.

kapamaru1
02-09-13, 13:41
Έχει πάει κανείς σε αυτά? Δώστε ένα παράδειγμα τιμής? Δηλαδή το 1ο, το protection detail πόσο θα κάνει πάνω κάτω? Κανένα 150άρι?

kapamaru1
02-09-13, 13:43
Θεωρήστε νορμάλ κατάσταση αυτοκινήτου. Λίγο αράχνη, μερικούς επίμονους λεκέδες σε ζάντες κ 2-3 μικρογρατζουνιές στο βερνίκι. Το λέω αυτό για να μη μου πείτε "ανάλογα τη κατάσταση του αυτοκινήτου" :P :P

Harisp
02-09-13, 13:52
auto star και swell πολύ καλά μαγαζιά.

Ο χώρος είναι λίγο περίεργος και τελευταία έχουν κλείσει πολλοί-τους έχει αποβάλει η αγορά με αυτά που κάνανε.

Ο Στέφανος επίσης είναι καλός από ότι έχω καταλάβει, αν και ερασιτέχνης.
Δεν ξέρω βέβαια αν αναλαμβάνει δουλιές με αμοιβή κτλπ.

deepBLUE
02-09-13, 14:00
Ο Βασίλης εχει εναν πολυ οικονομικό και καλο στείλε του πμ ;)

EVERGET
02-09-13, 14:02
Παιδιά ο Στεφ ασχολείται για την πλάκα του, άντε να γυαλίσει και το αμάξι κανενός κολλητού....δεν έχει στήσει μαγαζάκι....thumb

Harisp
02-09-13, 14:08
Παιδιά ο Στεφ ασχολείται για την πλάκα του, άντε να γυαλίσει και το αμάξι κανενός κολλητού....δεν έχει στήσει μαγαζάκι....thumb

Έτσι φαντάστηκα και εγώ thumb

PANOS-E60
02-09-13, 14:10
Παιδιά ο Στεφ ασχολείται για την πλάκα του, άντε να γυαλίσει και το αμάξι κανενός κολλητού....δεν έχει στήσει μαγαζάκι....thumb

πλακίτσα του κάναμε Νάσο :thumbsup: :hystericalbs1:

EVERGET
02-09-13, 14:14
πλακίτσα του κάναμε Νάσο :thumbsup: :hystericalbs1:

Του αξίζει....:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

ntinos
02-09-13, 15:31
Ο Βασίλης εχει εναν πολυ οικονομικό και καλο στείλε του πμ ;)

Βαγγελη ποιος Βασιλης ?

m-power_01
02-09-13, 15:32
Ο Μιχάλης swell αν θυμάμαι καλά είχε ζητήσει όσο πήγαινε να αγοράσω αλοιφαδορο ,πλαστελινες, κεριά , αλοιφές ,σφουγγαρια, σαπουνια κλπ.
Δηλαδη κατι ανάμεσα σε 150-200
Και πάλι λέω ΑΝ θυμάμαι καλά.
Εγώ προτίμησα να τα αγοράσω και να χάσω αρκετές ώρες.

ntinos
02-09-13, 15:32
Παιδιά ο Στεφ ασχολείται για την πλάκα του, άντε να γυαλίσει και το αμάξι κανενός κολλητού....δεν έχει στήσει μαγαζάκι....thumb


πλακίτσα του κάναμε Νάσο :thumbsup: :hystericalbs1:


Του αξίζει....:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

Ας του πει καποιος του ανθρωπου τοτε πως το πμ που του εστειλα ηταν αποτελεσμα πλανης δικη σας....

:D

deepBLUE
02-09-13, 16:24
Βαγγελη ποιος Βασιλης ?

Vasilis ο συμπεθερος ;)

kostas 325
02-09-13, 16:25
Ο Μιχάλης (swell) για ένα ibiza μου είχε πάρει 140¤.Πολύ καλός.(όχι όμως εφάμιλλος του Montsa αν είχες πάει)

bill_m3
02-09-13, 20:52
Ο Βασίλης εχει εναν πολυ οικονομικό και καλο στείλε του πμ ;)

Αν θυμάμαι καλα για αυτόν λέει ο Βασίλης : https://www.vrisko.gr/details/db1561550_1b2id07_5j4j4dd360ak2k?what=Φανοπο ιία%20Βαφές&where=Πειραιάς

Ε91
02-09-13, 21:23
Ο Μιχάλης (swell) είναι ο μοναδικός επαγγελματίας που μπορώ να του εμπιστευτώ τα αυτοκίνητά μου με τυφλά μάτια. Οι δουλειές του μιλούν από μόνες τους.
Το ότι εν μέσω κρίσης εξακολουθεί να πνίγεται στη δουλειά, αποδεικνύει αν μη τι άλλο την ποιότητά του ως επαγγελματία και ανθρώπου.
Σημειωτέον ότι σπάνια εκφράζομαι έτσι για επαγγελματία, και δη του χώρου του αυτοκινήτου,αλλά ο Μιχάλης έχει αποδείξει διαχρονικά ότι το αξίζει.

sheriff
02-09-13, 21:32
Ο Μιχάλης (swell) για ένα ibiza μου είχε πάρει 140¤.Πολύ καλός.(όχι όμως εφάμιλλος του Montsa αν είχες πάει)

Αφου ο monsta εχει κλεισει το μαγαζι του,και πλεον δεν θα φανει σαν δυσφημιση,εχω να πω οτι δυσαρεστηθηκα πολυ με την δουλεια που εκανε στο mini της γυναικας μου....(κατω του μετριου δουλεια,υπερβολικα πολλα χρηματα και εννοειται χωρις αποδειξη)...τεσπα ηταν δικη μου επιλογη αλλα η γκρινια της γυναικας ειναι οτι χειροτερο...



και εγω εχω ακουσει πολυ καλα λογια για τον μιχαλη αν και δεν τον εχω επισκεφθει,οποτε παρε μια προσφορα και κρινεις αναλογα


Υγ.αν σε καποιους δεν αρεσει το μηνυμα μου ας το σβησουν...εγω την αληθεια λεω!

stef
02-09-13, 22:03
Ρε δεν πάτε με τα καλά σας
Με βγάλατε να κάνω και γυαλίσματα!!! χαχαχα
Everget όχι πλύσιμο, ούτε για σφουγγαρόπανο δεν χρησιμοποιώ το Μ3 σου!!!
χαχαχα
Χωρίς πλάκα, πήγαινε στο Μιχάλη και θα βρεις την υγειά σου ή στον Πλάτωνα παρομοίως
Δεν υπήρξε ποτέ κανείς στη Αθήνα που να κάνει καλύτερη δουλειά από τους 2 ανωτέρω!

stef
02-09-13, 22:06
Έχει πάει κανείς σε αυτά? Δώστε ένα παράδειγμα τιμής? Δηλαδή το 1ο, το protection detail πόσο θα κάνει πάνω κάτω? Κανένα 150άρι?

Θα σου έλεγα να μην κάνεις ερωτήσεις αυτου του στυλ γιατί ΚΑΝΕΙΣ δεν μπορεί να εκτιμήση την δουλειά που χρειάζεται το οποιοδήποτε αμάξι αν δεν το δει με τα μάτια του
Πήγαινε στους ανωτέρω επαγγελματίες και πες τους τι θες να κάνεις και θα σου δώσουν ανάλογως τιμές
Οι τιμές στο detailing παίζουν από 70 έως +1000 ανάλογα τι κάνεις πάντα και το τι διαθέτει η τσέπη σου...

stef
02-09-13, 22:07
Του αξίζει....:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

Παρακάλα να πλύνω το χρέπι σου και θα σε φτιάξω εγώ.... :th_Laie_67-1:

Harisp
02-09-13, 22:15
Αφου ο monsta εχει κλεισει το μαγαζι του,και πλεον δεν θα φανει σαν δυσφημιση,εχω να πω οτι δυσαρεστηθηκα πολυ με την δουλεια που εκανε στο mini της γυναικας μου....(κατω του μετριου δουλεια,υπερβολικα πολλα χρηματα και εννοειται χωρις αποδειξη)...τεσπα ηταν δικη μου επιλογη αλλα η γκρινια της γυναικας ειναι οτι χειροτερο...



και εγω εχω ακουσει πολυ καλα λογια για τον μιχαλη αν και δεν τον εχω επισκεφθει,οποτε παρε μια προσφορα και κρινεις αναλογα


Υγ.αν σε καποιους δεν αρεσει το μηνυμα μου ας το σβησουν...εγω την αληθεια λεω!

Υπάρχει πολύ κόσμος δυσαρεστημένος από τον επαγγελματία που αναφέρεις Κώστα...

Αν και δεν έχει νόημα πια. thumb

alexm
02-09-13, 22:24
Θα σας παρακαλουσα πολυ να ειμαστε λιγο προσεκτικοι σε αυτα που γραφουμε!!!
Ειδικα οταν μια επιχειρηση δεν υφισταται πια, θεωρω πως δεν υπαρχει λογος να την μνημονευουμε.....thumb

:thanks:

deepBLUE
02-09-13, 23:20
Αν θυμάμαι καλα για αυτόν λέει ο Βασίλης : https://www.vrisko.gr/details/db1561550_1b2id07_5j4j4dd360ak2k?what=Φανοπο ιία%20Βαφές&where=Πειραιάς

Οχι...

deepBLUE
02-09-13, 23:23
Θα σας παρακαλουσα πολυ να ειμαστε λιγο προσεκτικοι σε αυτα που γραφουμε!!!
Ειδικα οταν μια επιχειρηση δεν υφισταται πια, θεωρω πως δεν υπαρχει λογος να την μνημονευουμε.....thumb

:thanks:

Συμφωνώ απόλυτα .

michaelp900
03-09-13, 00:55
Πανε στον Πλατωνα.Ειναι φιλος και συνεργατης με τον δικο μου Detailer.Δες https://www.dazzle-car.gr/

Στάλθηκε από το GT-I9100 μου

fanisk
03-09-13, 01:35
Θα σας παρακαλουσα πολυ να ειμαστε λιγο προσεκτικοι σε αυτα που γραφουμε!!!
Ειδικα οταν μια επιχειρηση δεν υφισταται πια, θεωρω πως δεν υπαρχει λογος να την μνημονευουμε.....thumb

:thanks:

:thanks: αλλα..
Ο Monsta δεν εκραζε ο,τι Ελληνικο ηταν στραβο? Γιατι να μην εκφρασουν τα παραπονα τους οσοι δεν εμειναν ευχαριστημενοι απο τις υπηρεσιες του? Το οτι εκλεισε δεν σημαινει οτι πρεπει να μεινει στην ιστορια ως καλος, αν δεν ηταν. Ενδιαφερον το ποστ του Sheriff και του Harisp.

bimmerm
03-09-13, 08:28
+1 συμφωνω με τον φανη.και ειδικα οταν μπαινει μεσα σε ενα φορουμ και δινει συμβουλες ενας (πρωην) επιχειρηματιας-ειδικος σε θεματα ντιτειλ πρεπει και να κρινεται.εγω δεν εχω δει ποτε δειγμα της δουλειας του αλλα οπως διαφημιζονται καποιοι ετσι πρεπει και να δυσφημιζονται,παντα μεσα στους ορους του φορουμ.

το νοημα του φορουμ ειναι να πληροφορουμε και να βοηθιομαστε πρωτα απολα...

kostas 325
03-09-13, 08:35
για να μην παρεξηγηθώ...στον monsta 2 φορές πήγα και μάλιστα δεν του συστήθηκα σαν μέλος εδώ.

bill_m3
03-09-13, 08:38
Ας σταματήσει εδώ αυτό, δεν μπορεί να απαντήσει και δεν είναι σωστό!!!

:thanks: :thanks: :thanks:

ankor
03-09-13, 12:01
Στον Πλατωνα.

Driver M
03-09-13, 12:09
Χωρίς πλάκα, πήγαινε στο Μιχάλη και θα βρεις την υγειά σου ή στον Πλάτωνα παρομοίως
Δεν υπήρξε ποτέ κανείς στη Αθήνα που να κάνει καλύτερη δουλειά από τους 2 ανωτέρω!
Aπλά και συνοπτικά, αυτή είναι η πραγματικότητα.

Όταν ο Μιχάλης χρησιμοποιούσε τα κορυφαία προϊόντα του είδους, κάποιοι άλλοι "μετρ" υποτίθεται του είδους μιλούσαν για γυάλισμα 5-6 επιπέδων (αστεία πράγματα), αποτελέσματα σίγουρα όχι κορυφαία κατα κανόνα και χρεώσεις εξωπραγματικές (και μάλιστα χρησιμοποιώντας προϊόντα τύπου 3Μ που χρησιμοποιούν κυρίως οι φαναρτζήδες, όχι οι σοβαροί detailers, και είναι απ'τα πλέον μέτρια και φτηνά του χώρου) .
Όσοι ασχολούμαστε, έστω και ερασιτεχνικά, με το χώρο, τα ξέραμε αυτά, αλλά δεν βαριέσαι, καλή καρδιά.
Έτσι κι αλλιώς στις δουλειές αυτές το αποτέλεσμα μιλάει από μόνο του, οπότε ό,τι και να λέμε εμείς το καλό (και το κακό) πράγμα φαίνεται.

Επίσης, και ο Πλάτωνας φαίνεται ότι κάνει πραγματικά καλή δουλειά, οπότε θα συνιστούσα στο φίλο να περάσει κι απ'τους 2 αυτούς επαγγελματίες και οποιος τον καλύψει περισσότερο να του αφήσει το αμάξι του.
Η δουλειά θα είναι εγγυημένα καλή.

m_power_lunatic
03-09-13, 12:10
Αυτο που γραφουνε τα παιδια συμβαινει με ολα τα καταστηματα,καποιοι ευχαριστημενοι καποιοι οχι τοσο ευχαριστημενοι.

Εγω εκανα διαφορες δουλειες στον Κωστα,γυαλισα το Μ3 Ε46 μου-καταπληκτικη δουλεια εχω παμπολλες φωτος και ο αδερφος μου πηγε για επιδιορθωση την SLK του που ειχε για ενα διαστημα απο γρατζουνια στην πορτα του οδηγου.

Το ματι μου θελω να πιστευω δεν ειναι τυχαιο και παρολαυτα δεν μπορουσα να δω τιποτα.

Οταν την πουλησαμε η ΕΠΙΣΗΜΗ αντιπροσωπεια που το πηγαμε για ελεγχο δεν βρηκε ΠΟΤΕ καν σβησινο ή βαψιμο.

Οταν πηραμε προκαταβολη με τον αδερφο μου του ειπαμε οτι η πορτα εχει επιδιορθωση και δεν το πιστευε.

Να σημειωσουμε οτι ο Κωστας δουλευε και με την GENESIS κατα διαστηματα.

Αλλα οπως ειπα καποιοι ειναι ευχαριστημενοι και καποιοι δυσσαρεστημενοι.

Harisp
03-09-13, 12:39
:thanks: αλλα..
Ο Monsta δεν εκραζε ο,τι Ελληνικο ηταν στραβο? Γιατι να μην εκφρασουν τα παραπονα τους οσοι δεν εμειναν ευχαριστημενοι απο τις υπηρεσιες του? Το οτι εκλεισε δεν σημαινει οτι πρεπει να μεινει στην ιστορια ως καλος, αν δεν ηταν. Ενδιαφερον το ποστ του Sheriff και του Harisp.

Δεν το συνεχίζω επί της ουσίας, αλλά πρέπει να αποφασίσουμε τι θέλουμε από ένα φόρουμ.

Αν βγω και κάνω παράπονα για κάποιο μαγαζί και μπει ο μαγαζάτορας ή οι φίλοι του και γίνει χαμός, τότε θα σβηστούνε όλα γιατί δυσφημίζω την επιχείρηση και μπορεί το φόρουμ να βρει μπελά.

Αν το μαγαζί έχει κλείσει, πάλι δεν μου επιτρέπεται γιατί δεν έχει νόημα...
Κάτι δεν κατανοώ...

Απλά όταν συμβαίνει αυτό που λέει ο fanisk, αυτό που λέει ο sheriff για την απόδειξη, σε συνδυασμό με συζητήσεις με άλλα μέλη, το να βγαίνει ο κάθε ένας και να κράζει τα πάντα, από detailers άλλους μέχρι για το πως φτάσαμε ως χώρα εδώ(ενώ πχ έκοβε μόνο το 20% των αποδείξεων) εμένα μου φαίνεται πολύ υποκριτικό...Αν και η τελευταία παρατήρησή μου ταιριάζει περισσότερο ως σχόλιο σε άλλο θέμα που είχε γίνει χαμός και κάποιοι φύγανε για μπάνια thumb

alexm
03-09-13, 13:51
Δεν το συνεχίζω επί της ουσίας, αλλά πρέπει να αποφασίσουμε τι θέλουμε από ένα φόρουμ.

Αν βγω και κάνω παράπονα για κάποιο μαγαζί και μπει ο μαγαζάτορας ή οι φίλοι του και γίνει χαμός, τότε θα σβηστούνε όλα γιατί δυσφημίζω την επιχείρηση και μπορεί το φόρουμ να βρει μπελά.

Αν το μαγαζί έχει κλείσει, πάλι δεν μου επιτρέπεται γιατί δεν έχει νόημα...
Κάτι δεν κατανοώ...

Απλά όταν συμβαίνει αυτό που λέει ο fanisk, αυτό που λέει ο sheriff για την απόδειξη, σε συνδυασμό με συζητήσεις με άλλα μέλη, το να βγαίνει ο κάθε ένας και να κράζει τα πάντα, από detailers άλλους μέχρι για το πως φτάσαμε ως χώρα εδώ(ενώ πχ έκοβε μόνο το 20% των αποδείξεων) εμένα μου φαίνεται πολύ υποκριτικό...Αν και η τελευταία παρατήρησή μου ταιριάζει περισσότερο ως σχόλιο σε άλλο θέμα που είχε γίνει χαμός και κάποιοι φύγανε για μπάνια thumb

Δεν μπορω να εχω αποψη για αλλα φορουμ, ουτε για αλλους χρηστες, για το δικο μας ομως και το τι προσωπικα θελω απο αυτο, ειναι ξεκαθαρο!!!

Θελω και....
Ειμαστε μια ζεστη παρεα που μοιραζετε κοινες ανησυχιες και προβληματισμους για θεματα αυτοκινησης και ποιο συγκεκρινα της αγαπημενης μας BMW.
Ειμαστε μια ζεστη παρεα που τα μελη της ειναι προθυμα να βοηθησουν (στο μετρο που μπορει ο καθενας), σε οποιαδηποτε απορια ή προβλημα που μπορει να προκυψει στο αυτοκινητο του καθε μελους.
Ειμαστε μια ζεστη παρεα που μοιραζετε τις αγωνιες - ανησυχιες για το αυριο εμας και των παιδιων μας.
Ειμαστε μια ζεστη παρεα ανθρωπων απο διαφορα μερη της Ελλαδας και οχι μονο..., που αρκετες φορες τον χρονο μηδενιζουν την ιντερνετικη.... αποσταση, ακομα και σε αυτη δυσκολη οικονομικη συγκυρια!!!
Ειμαστε μια ζεστη παρεα ανθρωπων με διαφορετικες αποψεις, που μπορει ομως να συνυπαρχει μεσα απο τον διαλογο και να ξεπερναει τις οποιες αντιπαραθεσεις κανοντας χρηση της αλληλοεκτιμησης και του αλληλοσεβασμου προς τον απεναντι....

Αυτα σε γενικες γραμμες κατα την αποψη μου ειναι το bmwfans.gr και μεσα απο αυτο εχουν δημιουργηθει προσωπικες φιλιες μεταξυ μελων, οι οποιες μαλιστα εχουν την ταση να διευρυνονται και να γινονται ποιο δυνατες με το περασμα του χρονου!!!


Για το θεμα του γυαλισματος....., θεωρω πως οτι και να λεγεται τωρα ειναι ανευ ουσιας, η συγκεκριμενη επιχειριση που αναφερεσαι δεν υφισταται πια και δεν μπορει πλεον κανεις μας να την βοηθησει να βελτιωσει στις οποιες αδυναμιες μπορει να ειχε......:original:

fanisk
03-09-13, 14:28
Ας σταματήσει εδώ αυτό, δεν μπορεί να απαντήσει και δεν είναι σωστό!!!

:thanks: :thanks: :thanks:

Ας αποφασισουμε ομως τι τελικα θελουμε απο τα φορουμς. Θελουμε μονο ενημερωση? Θελουμε να βρισκουμε το καλυτερο VFM? Θελουμε να μη τη παταμε απο κακες δουλειες? Θελουμε μονο κοψιδια και ευχαριστες συζητησεις? Και αλλοι εχουν σχολιαστει εδω μεσα και δεν μπορουν να απαντησουν, αυτο δεν σημαινει οτι δεν μπορουν να γραψουν τα παραπονα τους οσοι εχουν, και αν αφησουν και τα στοιχεια τους στη ομαδα του fans ακομη καλυτερα.

Ειναι σαν καποιος απο εδω να εχει ταβερνα, να τρωμε βαρβατη δηλητηριαση και να μη το λεμε επειδη απλα ειναι μελος.

Καλες και κακες μερες εχουν ολοι, ας μας πει ομως ο Sheriff και οποιος αλλος εχει παραπονο τι εγινε τελικα, βρηκαν τα στραβα και τα καταπιαν ή το ειπαν στο Monsta? Και αν το ειπαν, διορθωσε τη κακη δουλεια ή οχι? Να θυμησω την περιπτωση μου με το Φλασκη οπου σε "κακη μερα" εχασα 3.000+ ευρω και πολυ καιρο σε τρεξιμο. Επρεπε να μη το αναφερω καν? Ο Χρηστος φερθηκε σωστα, αναγνωρισε το λαθος του σε μια κακη μερα, πηρα τα χρηματα μου πισω και συνεχιζω να πηγαινω γιατι ολα ειναι μια χαρα.

thumb

Kostas_1
03-09-13, 14:59
............................

Ας σταματήσει εδώ αυτό, δεν μπορεί να απαντήσει και δεν είναι σωστό!!!

:thanks: :thanks: :thanks:

Panos 316T
03-09-13, 15:00
Φααααν νταξ ... οι πιο πολλοι ξερουν αλλα
περασμενα ξεχασμενα παμε για αλλα .
Δεν αξιζει να ασχοληθεις αλλο ;)

προτεινω να πεσει κραξιμο για αυτον που θα παει ο Ντινος και αποδεδειγμενα δεν του γινει η δουλεια :)

Harisp
03-09-13, 15:03
Η ουσία είναι ότι ο Πλάτων και ο swell είναι άριστοι επαγγελματίες.
Τον πρώτον τον έχω γνωρίσει, για τον δεύτερο έχω ακούσει τα καλύτερα από πολύ ψείρες.

Θα μείνεις ευχαριστημένος όπου και να πας.

ntinos
03-09-13, 15:11
Δεν εχει νοημα να αξιολογηθει η δουλεια καποιου, μιας και δεν την κανει πια. Αν επρεπε να γινει, ας γινοταν τοτε ... thumb

Για να μεινω on topic, ας εχουμε υποψιν μας οτι οι λεκεδες φευγουν δυσκολα, οπότε ας μην λερωνουμε (αλληγορικα, μην παρεξηγηθω) τοσο ευκολα τους αλλους, πολλω δε μαλλον οταν δεν μπορουν να παρουν θεση....
Δεν το παιζω, ουτε ειμαι αυστηρος, ουτε και κανω μαθήματα σε κανέναν.

Ο καθενας μας κρίνεται.....



====================


Λεω να παω την κορσαρα στο swell και βλεπουμε. Αμα μου καλαρεσει το αποτελεσμα, θα τις ριψω και ενα ζαντολαστιχο ναουμ, να ακουσω τον Πανο....
Να μην ανοιξω λετε αλλο νημα τοτε, μεγαλη καταχραση θα κανω στο bmwfans.... :D

Dr. Yamastura
03-09-13, 15:23
Έχω πάει και στους δύο.
Ο ένας έκανε μέτρια δουλειά και ψιλοακριβή ,στον άλλο πηρα τιμή(άλλο αμάξι)και εξαφανίστηκα...Την είδαν όλοι custom Ferrari detailing σε τέτοιες εποχές.
Το πόσο κατεβάζουν βερνίκι,τι κάνουν και τι θα σου βγει στο μέλλον από θαμπάδες ένας Θεός ξέρει.
Σε άλλον που έβαλα αντηλιακές μεμβράνες,μου είπε για το συγκεκριμένο αυτοκίνητο να μην το πειράξω παρότι που κάνει και ντιτειλινγκ.
όλα είναι σχετικά τελικά...
Δεν θέλω να αναφέρω ποιος και τι,οπότε μην ρωτάτε.
Όσο για αυτόν που έκλεισε το μαγαζί του, από το τηλ μου είπε για το χ3 μου,χωρίς να το δει καν(και με ξέρει κιόλας),ότι αρχίζει από 150 ευρώ και βλέπουμε.....
Δεν το πήγα σε αυτόν βέβαια ποτέ.
Τίποτα δεν είναι τυχαίο....


Και Φτάνει πια με το κράξιμο της χώρας μας.Τα εδάφη δεν φταίνε ποτέ.Απο τους αχρείους προδότες πολιτικούς αρχισε η χιονοστοιβάδα.Σορρυ για το οφτόπικ
Εν μέρη άσχετο αλλά και σχετικό.....

ntinos
03-09-13, 15:28
ο xxxxxxxxxxx μου ειπε απο 200+ΦΠΑ (246 ευρω)

οπελ κορσα. 5 τετραγωνικα, απο τα οποια το τα 2 ειναι τζαμια.

Χωρις ζαντολαστιχα

Dr. Yamastura
03-09-13, 15:29
Τι καλός!!
Σου άφησε και το έξυπνο περιθώριο για έκπτωση...

Dr. Yamastura
03-09-13, 15:31
ο ...... μου ειπε απο 200+ΦΠΑ (246 ευρω)

οπελ κορσα. 5 τετραγωνικα, απο τα οποια το τα 2 ειναι τζαμια.

Χωρις ζαντολαστιχα

Με 600 ευρώ μου τρίβουν και γυαλίζουν το δρύινο σαλόνι μου(δεν κάνω πλάκα),55 τετραγωνικών...

kapamaru1
03-09-13, 15:32
ο .......μου ειπε απο 200+ΦΠΑ (246 ευρω)

οπελ κορσα. 5 τετραγωνικα, απο τα οποια το τα 2 ειναι τζαμια.

Χωρις ζαντολαστιχα

...........

ntinos
03-09-13, 15:32
ελα μου ντε...

BabisStinson
03-09-13, 15:49
To θέμα είναι πόσο χρεώνει ο εκάστοτε επαγγελματίας την εργασία του, γιατί τα υλικά που χρησιμοποιεί για ένα detailing δεν νομίζω να κοστίζουν πάνω από 20-25 ευρώ συνολικά, για κάθε αυτοκίνητο που επιδιορθώνει. Πόση αλοιφή, κερί, sealant, glaze κλπ να βάλει στην τελική?
Με 250-300 ευρώ πάντως ίσως αξίζει να πάρει κανείς τα υλικά και να ξεκινήσει σιγά σιγά να το κάνει μόνος του. Και την πρώτη φορά να μην το φτιάξει τέλειο (αναμενόμενο) μετά από 2-3 προσπαθειες θα το καταφέρει και θα του έχουν μείνει και τα υλικά (βασικά ο αλοιφαδόρος).
Με 250-300 ευρώ σίγουρα παίρνεις αλοιφαδόρο, κερί, αλοιφές, microfiber και κανένα glaze.

Ντίνο δεν σκέφτεσαι κι αυτήν την λύση?

Στην Swell έχω πάει μερικές φορές για να πάρω κάτι πραγματάκια, την επόμενη φορά θα δοκιμάζω και το Dazzle γιατί είδα ότι έχει πολύ μεγάλη ποικιλία.
Να το αφήσω πάντως τώρα σε κάποιον για detailing δύσκολα με τέτοιες τιμές (ναι για detailing δεν είναι μεγάλες συγκρινόμενες με κάτι τιμές που βλέπουμε σε Άγγλους πχ detailers, αλλά οι καιροί είναι δύσκολοι.)

ntinos
03-09-13, 15:55
Ειναι πολλα τα λεφτα, για ενα κορσακι μιλαμε...

Χρονο (με τις ωρες) να ασχοληθω δεν εχω, και δεν ξερω την τεχνη...

kapamaru1
03-09-13, 15:59
Ειναι πολλα τα λεφτα, για ενα κορσακι μιλαμε...

Χρονο (με τις ωρες) να ασχοληθω δεν εχω, και δεν ξερω την τεχνη...

Σκέφτομαι τον εαυτό μου που έχω διάθεση κ χρόνο. Οκ τα κεριά κ τις κρέμες...χαχαχαχαχα αλλά ο αλοιφαδόρος χαχαχαχ. Μέσα σε 1 ώρα θα κατέστρεφα το αμάξι μου άνετα :hystericalbs1:

ntinos
03-09-13, 16:05
Μπορω να μαθω τον αλοιφαδορο στην πεθερας μου το αυτοκινητο :D

Nino
03-09-13, 16:12
off topic



Θελω και....Ειμαστε μια ζεστη παρεα που μοιραζετε κοινες ανησυχιες και προβληματισμους για θεματα αυτοκινησης και ποιο συγκεκρινα της αγαπημενης μας BMW.
Ειμαστε μια ζεστη παρεα που τα μελη της ειναι προθυμα να βοηθησουν (στο μετρο που μπορει ο καθενας), σε οποιαδηποτε απορια ή προβλημα που μπορει να προκυψει στο αυτοκινητο του καθε μελους.
Ειμαστε μια ζεστη παρεα που μοιραζετε τις αγωνιες - ανησυχιες για το αυριο εμας και των παιδιων μας.
Ειμαστε μια ζεστη παρεα ανθρωπων απο διαφορα μερη της Ελλαδας και οχι μονο..., που αρκετες φορες τον χρονο μηδενιζουν την ιντερνετικη.... αποσταση, ακομα και σε αυτη δυσκολη οικονομικη συγκυρια!!!
Ειμαστε μια ζεστη παρεα ανθρωπων με διαφορετικες αποψεις, που μπορει ομως να συνυπαρχει μεσα απο τον διαλογο και να ξεπερναει τις οποιες αντιπαραθεσεις κανοντας χρηση της αλληλοεκτιμησης και του αλληλοσεβασμου προς τον απεναντι....
απο τοτε λιγο πριν τις εκλογες που "αφησαμε" την πολιτικη να μπει αναμεσα μας ολα αυτα Αλεξη ειχαν τελειωσει,και οσο για την παρεα μαλλον ειχε διασπαστει σε πολλα κοματια κονκλαβια και "αυλες"....

Ελπιζω και απο οτι φαινεται αυτο τελειωσε και θα ξαναγινουμε η δυνατη παρεα που ειμασταν, χωρις να ζηταει ο ενας απο τον αλλο πιστοποιητικο φορεα κοινωνικης ασφαλισης... σημαιες ή λαβαρα!
ουτε κυλινδρους βεβαια χαχαχαχα


Αυτα σε γενικες γραμμες κατα την αποψη μου ειναι το bmwfans.gr και μεσα απο αυτο εχουν δημιουργηθει προσωπικες φιλιες μεταξυ μελων, οι οποιες μαλιστα εχουν την ταση να διευρυνονται και να γινονται ποιο δυνατες με το περασμα του χρονου!!!Αυτη ηταν παντα η μαγεια αυτου του χωρου, που σημειωτεον δεν τη βρισκεις ευκολα και ειδικα σε φορουμ αυτοκινησης.

υγ.
επειδη ειναι και πολυ off topic μπορεις να το πας και στο αναλογο νημα off topic!!

spar@
03-09-13, 16:17
Nτινε ο μπαουερ κάνει καλο γυαλισμα τι λες ;

Driver M
03-09-13, 16:17
Η τιμη αυτη ειναι για γυαλισμα.
Το protection detailing ειναι κερωμα χωρις γυαλισμα, δηλαδη ουτε το 1/3 της δουλειας.

Οπως και να'χει, αν το αμαξι σου δεν εχει εντονη αραχνη ή αλλα προβληματα στο χρωμα, τα 200 μαυρα ειναι πολλα λεφτα.
Γυρω στα 150-170 (με αποδειξη φυσικα) θα ηταν λογικη τιμη αν ακολουθουνταν κι απο ενα καλο κερωμα με ποιοτικα υλικα (κατι που γινεται σχεδον παντα).

Εν κατακλειδι, ειτε διαπραγματευεσαι την τιμη με αποδειξεις και ολα νομιμα και ωραια (γιατι πλεον το θεμα ειναι και ηθικο, δεν μπορει καποιοι να πληρωνουν τα κερατα τους απ'το υστερημα τους και αλλοι να κονομανε στην υγεια των κοροιδων), ειτε παιρνεις ενα κερακι με 30 ευρω, βλεπεις κι ενα βιντεο στο youtube με την ολη διαδικασια και κερωνεις το αμαξι σου ευκολα και οικονομικα. Δεν θα εχει το αποτελεσμα του γυαλισματος προφανως, αλλα θα ειναι σιγουρα καλυτερο απο τωρα. Και θα σου κρατησει το κερι που αγορασες και για καμια 10+αρια εφαρμογες.

ntinos
03-09-13, 16:42
Η τιμη αυτη ειναι για γυαλισμα.
Το protection detailing ειναι κερωμα χωρις γυαλισμα, δηλαδη ουτε το 1/3 της δουλειας.

Οπως και να'χει, αν το αμαξι σου δεν εχει εντονη αραχνη ή αλλα προβληματα στο χρωμα, τα 200 μαυρα ειναι πολλα λεφτα.
Γυρω στα 150-170 (με αποδειξη φυσικα) θα ηταν λογικη τιμη αν ακολουθουνταν κι απο ενα καλο κερωμα με ποιοτικα υλικα (κατι που γινεται σχεδον παντα).

Εν κατακλειδι, ειτε διαπραγματευεσαι την τιμη με αποδειξεις και ολα νομιμα και ωραια (γιατι πλεον το θεμα ειναι και ηθικο, δεν μπορει καποιοι να πληρωνουν τα κερατα τους απ'το υστερημα τους και αλλοι να κονομανε στην υγεια των κοροιδων), ειτε παιρνεις ενα κερακι με 30 ευρω, βλεπεις κι ενα βιντεο στο youtube με την ολη διαδικασια και κερωνεις το αμαξι σου ευκολα και οικονομικα. Δεν θα εχει το αποτελεσμα του γυαλισματος προφανως, αλλα θα ειναι σιγουρα καλυτερο απο τωρα. Και θα σου κρατησει το κερι που αγορασες και για καμια 10+αρια εφαρμογες.

Εξωτερικη περιποιηση ζητησα (δεν ξερω λεπτομεριες), η τιμη ηταν ενδεικτικη και χωρις δεσμευση.
Συγκεκριμενη θα μπορει να γινει μετα απο σχετικη αξιολογηση.

Παζαρια σε κατι που δεν γνωριζω δεν κανω, δεν μπαινω στην διαδικασια αυτη...


ΚΑΝΕΙΣ δεν ειπε για 200 μαυρα. Εγραψα συγκεκριμενα : 200+ΦΠΑ

Μην δημιουργουνται λανθασμενες εντυπωσεις παρακαλω πολυ :thnx:


Θα περασω καποια στιγμη απο εκει, θα το δει ο ανθρωπος, να μου κανει μια προσφορα και βλεπουμε.

ntinos
03-09-13, 16:45
Nτινε ο μπαουερ κάνει καλο γυαλισμα τι λες ;

Σε πομολα ειναι καλυτερος απο μενα ?

spar@
03-09-13, 17:11
Σε πομολα ειναι καλυτερος απο μενα ?

Όχι ειναι καλός.. Απλα τρώει πολυ ... Οποτε δεν ξέρω αν συμφέρει

Driver M
03-09-13, 17:12
Εξωτερικη περιποιηση ζητησα (δεν ξερω λεπτομεριες), η τιμη ηταν ενδεικτικη και χωρις δεσμευση.
Συγκεκριμενη θα μπορει να γινει μετα απο σχετικη αξιολογηση.

Παζαρια σε κατι που δεν γνωριζω δεν κανω, δεν μπαινω στην διαδικασια αυτη...


ΚΑΝΕΙΣ δεν ειπε για 200 μαυρα. Εγραψα συγκεκριμενα : 200+ΦΠΑ

Μην δημιουργουνται λανθασμενες εντυπωσεις παρακαλω πολυ :thnx:


Θα περασω καποια στιγμη απο εκει, θα το δει ο ανθρωπος, να μου κανει μια προσφορα και βλεπουμε.
Εγραψες "200+φπα (246)". Αυτο αφηνει να εννοηθει οτι τα 200 ειναι χωρις φπα.
Αν λοιπον τα 200 ειναι με φπα, τοτε ειναι λογικη τιμη, ιδιως αν το αμαξι σου εχει τουλαχιστον μετρια αραχνη.
Το γυαλισμα ειναι χρονοβορα διαδικασια και θελει σωστο τεχνιτη για να εχεις συνδυασμο αψογου οπτικου αποτελεσματος με οσο το δυνατον λιγοτερη μειωση βερνικιου.
Κατι γυαλισματα που βλεπεις με 60-80 ευρω ειναι κοροιδια ή απευθυνονται σε αυτοκινητα με ελαχιστη αραχνη που με μια αλοιφη θα εξαφανιστει.

Εσυ ξερεις σε τι κατασταση βρισκεται το αμαξι σου.
Παντως η τιμη υπερβολικη δεν φαινεται να ειναι για μια μεση περιπτωση. Aν ηταν και κανα 30αρι ευρω παρακατω θα ηταν σιγουρα μια χαρα.

ntinos
03-09-13, 17:22
Εγραψες "200+φπα (246)". Αυτο αφηνει να εννοηθει οτι τα 200 ειναι χωρις φπα.
Αν λοιπον τα 200 ειναι με φπα, τοτε ειναι λογικη τιμη, ιδιως αν το αμαξι σου εχει τουλαχιστον μετρια αραχνη.
Το γυαλισμα ειναι χρονοβορα διαδικασια και θελει σωστο τεχνιτη για να εχεις συνδυασμο αψογου οπτικου αποτελεσματος με οσο το δυνατον λιγοτερη μειωση βερνικιου.
Κατι γυαλισματα που βλεπεις με 60-80 ευρω ειναι κοροιδια ή απευθυνονται σε αυτοκινητα με ελαχιστη αραχνη που με μια αλοιφη θα εξαφανιστει.

Εσυ ξερεις σε τι κατασταση βρισκεται το αμαξι σου.
Παντως η τιμη υπερβολικη δεν φαινεται να ειναι για μια μεση περιπτωση. Aν ηταν και κανα 30αρι ευρω παρακατω θα ηταν σιγουρα μια χαρα.

Θα το ξεχειλωσουμε στο τελος, αλλα προκειμενου να μην υπαρχουν λανθασμενες εντυπωσεις, θα γινω κουραστικος....

Εγραψα (ακριβως), ".... μου ειπε απο 200+ΦΠΑ (246 ευρω)"

Σημαινει ακριβως 200+ΦΠΑ (246 ευρω). Δεν υποννοει, ουτε εννοει τιποτε διαφορετικο.

thumb

ntinos
03-09-13, 17:24
Όχι ειναι καλός.. Απλα τρώει πολυ ... Οποτε δεν ξέρω αν συμφέρει

Αν ειναι να τον στουμπωξουμε με τιποτε σουβλακια να το μελετησουμε το θεμα.

Μην θελει τιποτε συναγριδες ομως και μας στοιχησει ο κουκος αηδονι. :D

spar@
03-09-13, 17:51
Αν ειναι να τον στουμπωξουμε με τιποτε σουβλακια να το μελετησουμε το θεμα.

Μην θελει τιποτε συναγριδες ομως και μας στοιχησει ο κουκος αηδονι. :D

δεν τρωει ψαρια....ειναι φλωρος!

Ντινε αν σου ειπε 200+ΦΠΑ συνεχομενα τοτε ειναι στα 200 και το ΦΠΑ...
αν σου ειπε 200 παυση +ΦΠΑ ειναι χωρις!

ntinos
03-09-13, 18:02
Γραπτως ηταν Σπυρο

Driver M
03-09-13, 18:49
Θα το ξεχειλωσουμε στο τελος, αλλα προκειμενου να μην υπαρχουν λανθασμενες εντυπωσεις, θα γινω κουραστικος....

Εγραψα (ακριβως), ".... μου ειπε απο 200+ΦΠΑ (246 ευρω)"

Σημαινει ακριβως 200+ΦΠΑ (246 ευρω). Δεν υποννοει, ουτε εννοει τιποτε διαφορετικο.

thumb
Αρα αυτο που ελεγα απ'την αρχη ουσιαστικα.
Οκ.
246 ευρω ειναι σχετικα μεγαλο ποσο για το αμαξι σου. Αν δεν εχει αρκετη αραχνη, τοτε προσωπικα δεν θα τα εδινα.

aristent
03-09-13, 20:03
Λεω να παω την κορσαρα στο swell και βλεπουμε. Αμα μου καλαρεσει το αποτελεσμα, θα τις ριψω και ενα ζαντολαστιχο ναουμ, να ακουσω τον Πανο....
Να μην ανοιξω λετε αλλο νημα τοτε, μεγαλη καταχραση θα κανω στο bmwfans.... :D

Να την πας την Κορσαρα Ντιναρα μου στο Swell και να μας βανεις και ωραιες φωτο με το αποτελεσμα!!!:thumbsup:

Και φυσικα να ανοιξεις καινουργιο θρεντακι, γιατι πολυ γουσταρουμε τα γυαλισμενα οχηματα!!!:thumbsup:

ελπιζω οτι θα μπαξεις και ζαντολαστιχο ναουμε,γιατι το οχημα θα γινει σενιο και του αξιζει,αφου απ'οτι εχω καταλαβει, εχεις μεινει πολυ ικανοποιημενος και αυτη η "ανταμοιβη" ειναι οτι καλυτερο!!!:thumbsup:


και επειδη ο σκοπος του θρεντ εχει επιτευχθει,θα το κλειδωσω εδω και ευχομαι καλη επιτυχια και καλο γυαλισμα Ντινο.thumb


ΥΣ....μονο εαν θελεις να συμπληρωσεις κατι εδω Ντινο,ενημερωσε με.thumb