PDA

Επιστροφή στο Forum : Fishing time...



Cobalt
31-08-13, 20:04
είπα να ασχοληθώ επιτέλους στα 34 χρόνια μου ουσιαστικά με το αγαπημένο μου hobby που είναι το ψάρεμα απο ακτή με καλάμι και ειδικα αναφέρομαι σε light catsing, rock fishing και beach ledgering...

μιας και το άθλημα χρειάζεται παρέα... όποιος έχει κοινά ενδιαφέροντα θα χαρώ να κάνουμε μαζί ψαρεματάκια

:original:

aristent
31-08-13, 20:29
είπα να ασχοληθώ επιτέλους στα 34 χρόνια μου ουσιαστικά με το αγαπημένο μου hobby που είναι το ψάρεμα απο ακτή με καλάμι και ειδικα αναφέρομαι σε light catsing, rock fishing και beach ledgering...

μιας και το άθλημα χρειάζεται παρέα... όποιος έχει κοινά ενδιαφέροντα θα χαρώ να κάνουμε μαζί ψαρεματάκια

:original:

mpritzoles sta karvuna & beer's δεν αναφερεις πουθενα και ανησυχω!!!:thumbsup:



δεν εχω παει ποτε για ψαρεμα,αλλα νομιζω οτι θα μου ταιριαζε,δυστυχως ειμαστε μακρια.thumb

fanisk
31-08-13, 20:35
Το ψαρεμα μαμει και δερνει :thumbsup:
Κυριως ψ/τ, συρτη και καθετη. Θυμαμαι μια φορα με τη παρεα που βαλαμε στη βαρκα απο κρουασανακια μεχρι κερια και ταβλι, ειχαμε λιωσει μεχρι το επομενο πρωι :th_Laie_67-1:

Εχουμε και παγιδες, διχτυ, παραγαδια αλλα δεν μου αρεσουν καθολου. Δεν εχει το χαβαλε του ψαρεματος, τα πετας και τα αφηνεις.. :thumbsdown: Καλαμια καπου πρεπει να εχω στην αποθηκη αλλα σαν τη καθετη και το χαβαλε στη βαρκα δεν εχει :thumbsup:

Επειδη τη βαρκα την εχω στο αιγιο μονιμα, κανονισαμε 3ημερο μεσα στο Σεπτ. με τη παρεα να κατεβουμε ΜΟΝΟ για ψαρεμα, ουτε καν καφε στη παραλια. Cobalt αν σε βγαλει ο δρομος σου οταν μαθω ημερομηνιες, να κατεβεις thumb

spar@
31-08-13, 21:33
Φανη να ρθω με μπαουερ?

Vasilis
31-08-13, 21:34
Σαν το ψαρεμα δεν υπαρχει!

Αυριο εχω κλεισει ραντεβου με φιλαρακια για ψαρεματακι άπο σκαφος κ δε βλεπω την ωρα!

Αν εισαι Αθηνα θα χαρω να μαζευτουμε μια καλη παρειτσα...ψαρεματακι κ BMWδοσυζητηση...χεχε


Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free (https://tapatalk.com/m/)

tokiko
01-09-13, 00:12
mpritzoles sta karvuna & beer's δεν αναφερεις πουθενα και ανησυχω!!!:thumbsup:



δεν εχω παει ποτε για ψαρεμα,αλλα νομιζω οτι θα μου ταιριαζε,δυστυχως ειμαστε μακρια.thumb

Άρη όποτε θες φύγαμε,
έχω όλα τα σύνεργα :thumbsup:

fanisk
01-09-13, 03:03
Φανη να ρθω με μπαουερ?

Ε ναι ρε, τσαμπα το'χεις το nickname?

120ie87
01-09-13, 09:54
Nα περάσετε όμορφα παίδες και καλό μήνα!


Στο utube μπορείτε να δείτε τα βιντεάκια του Σώτου (sotosvasi στο utube), ενός πολύ καλού ψαρά που σέβεται τη θάλασσα:


https://www.youtube.com/watch?v=F_avgK0ZoZY


Eγγραφείτε αν θέλετε στο κανάλι του ή δείτε τι βίντεο έχει ανεβάσει το άτομο!
....Βλέπω κάτι βραδάκια βιντεάκια του και το επόμενο πρωί πηγαίνω για να αγοράσω ψαράκι :)

anisos
01-09-13, 16:29
και εγω ασχολουμε με το ψαρεμα συρτης κηριος με μολυβι φυλακα για οσους ξερουν με ζωντανο καλαμαρι.. και αλλα ψαρεματα κηριος απο βαρκα μεχρη ψαροτουφεκο...

spar@
01-09-13, 16:31
Ε ναι ρε, τσαμπα το'χεις το nickname?

απλα εμεις δουλευουμε με δυναμιτη δεν εχετε θεμα?

anisos
01-09-13, 16:39
και μερικα ψαρακια

aristent
01-09-13, 17:32
και μερικα ψαρακια
https://www.bmwfans.gr/forum/attachment.php?attachmentid=21355&d=1378045899


τα πυροβολησατε πριν τα βαλετε στη βαρκα???



τι θηρια ειναι αυτα????:thumbsup:

anisos
01-09-13, 17:41
αυτη η τεχνικη του φυλακα οπως ειδες και στο βιντεο με τον σωτο εχει σχεδον τις πιο πολλες φορες τετοια θηραματα.. αρκη να βρουμε καλαμαρια ζοντανα..αυτή είναι 10 και κατι κιλα βγηκε γρηγορα σε ενα τεταρτο περιπου.. τα συναγρίδια βγαζουν φούσκα στο στόμα και τα παιρνεις ευκολα πανω.. μου πηρε 2 χρονια να μαθω να ψαρευο σωστα...

hades7
01-09-13, 19:14
απλα εμεις δουλευουμε με δυναμιτη δεν εχετε θεμα?

Τυπε εσύ όταν πας για ψάρεμα βγάζεις μάρμαρα Πεντέλης ;

120ie87
01-09-13, 19:22
Δείτε τα ψαρέματα του Σώτου που έχω στο link στην πρώτη σελίδα.... είναι απολαυστικά!


@anisos: πολύ ωραίες ψαριές!

spar@
01-09-13, 19:41
Τυπε εσύ όταν πας για ψάρεμα βγάζεις μάρμαρα Πεντέλης ;

τυπε τι να κανουμε που οταν θες να πας στην "γκομενα" λες στην γυναικα σου οτι θα πας για ψαρεμα...και μας βαζεις και τρεχουμε να ψαρεψουμε 40κιλα ψαρια....

hades7
01-09-13, 19:45
Ντρεπεσε να πεις ότι σου χα παραγγείλει σκυλοψαρο και μου φέρες πεκινουα με κολλημένα λεπια;

spar@
01-09-13, 19:50
Ντρεπεσε να πεις ότι σου χα παραγγείλει σκυλοψαρο και μου φέρες πεκινουα με κολλημένα λεπια;

χαχαχαχχαχαχαχαχαχαχχαχαχ αχαχαχαχαχαχ....

καλα αν δεν στο ειχε πει ο Ντινος θα το ειχες φαει το παραμυθι....
εδω ελεγες στην Φιλιπινεζα να κανει ψαροσουπα με ψαρονεφρι.

Bellof-3
01-09-13, 19:52
χαχαχαχχαχαχαχαχαχαχχαχαχ αχαχαχαχαχαχ....

καλα αν δεν στο ειχε πει ο Ντινος θα το ειχες φαει το παραμυθι....
εδω ελεγες στην Φιλιπινεζα να κανει ψαροσουπα με ψαρονεφρι.

εμεις εδω στο νησι (καρπενησι) την ψαροσουπα με ψαρονεφρι την κανουμε

spar@
01-09-13, 19:53
εμεις εδω στο νησι (καρπενησι) την ψαροσουπα με ψαρονεφρι την κανουμε

στο καρπενησι εκανα πολυ ψαροντουφεκο...

E36-Hartge
01-09-13, 22:13
Πριν απο ενα χρόνο περίπου ήθελα να ξεκινήσω κι εγώ το ψάρεμα αλλα είχα δυο σοβαρά θέματα....πρώτα πρώτα δεν είχα κάποιον που να γνωρίζει κάποια πράγματα για να κάνω την αρχή και δεύτερον δεν υπήρχε παρέα που να ακολουθεί.

Μετα απο αυτά οτι σκέψεις και όνειρα είχα απλά ναυαγησαν.

bill_m3
02-09-13, 11:15
Εδώ μερικά ψαράκια από καλό μου φίλο!!!
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.524943637542644.1073741827.163583510345327&type=1

Cobalt
02-09-13, 12:27
εμεις εδω στο νησι (καρπενησι) την ψαροσουπα με ψαρονεφρι την κανουμε



χαχαχα, απο Καρπενήσι έχω καταγωγή... thumb

Cobalt
02-09-13, 12:31
όλα καλά και ωραία... παρέα δεν βλέπω...

όσο για το ψάρεμα απο βάρκα ναι, ισως να έιναι πιο καλό αλλά ούτε βάρκα έχω ούτε σκοπεύω να αγοράσω αλλά και έχω προσανατολιστεί ήδη στο ψάρεμα απο ακτή και τα καλάμια που έχω κοστίζουν αρκετά.
άσε που το θεωρώ και λίγο επικύνδυνο με βάρκα χειμώνα...

οπότε καλάμι και ακτή/λιμανάκια.... σκουλικάκια, μπουφανάκι με επένδυση, καφέ ζεστό σε θερμός, αντε και κανα 2 ημερο σε καμια Τζια ή Άνδρο...

καλή παρέα να υπάρχει....thumb

Bellof-3
02-09-13, 12:38
χαχαχα, απο Καρπενήσι έχω καταγωγή... thumb

χαχα.... δεν ειμαι απο καρπενησι...

ο πατερας μου ειναι απο ενα χωριο πανω στο δρομο για να πας απο αγρινιο-προυσο... οποτε τα ξερω τα μερη...

και στο καρπενησι παιζει και πολυ πεστροφα...

ntinos
02-09-13, 13:29
είπα να ασχοληθώ επιτέλους στα 34 χρόνια μου ουσιαστικά με το αγαπημένο μου hobby που είναι το ψάρεμα απο ακτή με καλάμι και ειδικα αναφέρομαι σε light catsing, rock fishing και beach ledgering...

μιας και το άθλημα χρειάζεται παρέα... όποιος έχει κοινά ενδιαφέροντα θα χαρώ να κάνουμε μαζί ψαρεματάκια

:original:

Σε πιο μερος λες να πας ?

Ptboul
02-09-13, 13:36
Σε πιο μερος λες να πας ?

Για Αττική μόνο από Λαύριο, εσένα, άντε μέχρι και τον ΦάΝη (Βάρκιζα).

ntinos
02-09-13, 13:43
Cobalt σε λενε εσενα ?









:p

Ptboul
02-09-13, 13:48
χαχαχα, όχι αλλά ξέρω από ψάρεμα, πήγαινα παλια με τον s&N

https://gifs.gifbin.com/082012/1344449595_grenade_fishing_gone_wrong.gif

Cobalt
02-09-13, 14:49
Σε πιο μερος λες να πας ?

δεν μιλάω για συγκεκριμένα πράγματα..
όπου κάτσει... από Ραφήνα μέχρι και Σούνιο, κορινθιακό κλπ...
τα μέρη κ εγώ δεν τα ξέρω, ούτε πάω να βγάλω συναγρίδες.... Σαργός και τσιπουρίτσες είναι ΠΟΛΥ καλά... άντε και κανα λαυράκι σε κανα λιμάνι

ερασιτεχνικά πράγματα

ασχολείσαι με το ψάρεμα?

ntinos
02-09-13, 15:30
δεν μιλάω για συγκεκριμένα πράγματα..
όπου κάτσει... από Ραφήνα μέχρι και Σούνιο, κορινθιακό κλπ...
τα μέρη κ εγώ δεν τα ξέρω, ούτε πάω να βγάλω συναγρίδες.... Σαργός και τσιπουρίτσες είναι ΠΟΛΥ καλά... άντε και κανα λαυράκι σε κανα λιμάνι

ερασιτεχνικά πράγματα

ασχολείσαι με το ψάρεμα?

Για τον χαβαλε.
Τελευταια φορα πρεπει να πηγα πριν κανα 4αρι χρονια...

Εχω ακουσει παντως πως εχει πολυ καλαμαρι τωρα....


"Ονειρο" μου ειναι συρτη βυθου να κανω καποια στιγμη...