PDA

Επιστροφή στο Forum : dynavin (navigon)



alex1
23-08-13, 16:37
Παιδιά καλησπέρα έχω ένα E46 με ένα dynavin το οποίο δουλεύει άψογα. Είχα μέχρι τώρα το Igo8 το οποίο δεν είχα τρελλαθεί μέχρι την αντικατάστασή του με το τελευταίο navigon για Win ce με λογότυπα BMW το οποίο είναι με τελευταία αναβάθμιση 2013 και δουλεύει μια χαρά και φυσικά καμία σχέση με το Igo8 το οποίο ήταν πολύ φτωχό σε σχέση με το Navigon. Αυτό που δεν γνωρίζω αν και το προσπάθησα έιναι το πως βάζω pois σε τι μορφή τα κατεβάζω που τα βάζω και πως κάνω να με ενημερώνει με ομιλία π.χ για κάμερες.

Σας ευχαριστώ.

Dr. Yamastura
23-08-13, 16:41
Θα σου γράψουν οι άλλοι να περάσεις πρώτα από την ενότητα για να μας συστηθείς!!:hystericalbs1:
Εμένα δεν με πειράζει!:th_Laie_67-1:
Καλως ώρισες
Απάντηση δεν έχω όμως να σου δώσω.

BabisStinson
23-08-13, 16:49
alex καλωσήρθες, πέρνα μια βόλτα από το https://www.mygarminsatnav.net/ να ρωτήσεις. Αν και λέει για Garmin τα παιδιά που ασχολούνται λύνουν και δένουν και τα Navigon. thumb

Γενικά τα Pois στο Navigon είναι μέσα στον χάρτη .map και μερικά έξτρα τα δίνει η navigon σε ξεχωριστό .pom αρχείο μέσα στον φάκελο /POI.
Έχω το 92 Premium Live και το 70 Premium (παλιότερα και το 2100 max) και δεν περνάω τίποτα πλέον από αλλού, μόνο ότι βγαίνει μέσα από τους χάρτες.
Φωνητικές οδηγίες για τις κάμερες έχει ούτως ή άλλως,λέει "Προσοχή, Επικίνδυνο Σημείο", ή κάτι παρεμφερές.

Moufas E46
23-08-13, 17:05
Παιδιά καλησπέρα έχω ένα E46 με ένα dynavin το οποίο δουλεύει άψογα. Είχα μέχρι τώρα το Igo8 το οποίο δεν είχα τρελλαθεί μέχρι την αντικατάστασή του με το τελευταίο navigon για Win ce με λογότυπα BMW το οποίο είναι με τελευταία αναβάθμιση 2013 και δουλεύει μια χαρά και φυσικά καμία σχέση με το Igo8 το οποίο ήταν πολύ φτωχό σε σχέση με το Navigon. Αυτό που δεν γνωρίζω αν και το προσπάθησα έιναι το πως βάζω pois σε τι μορφή τα κατεβάζω που τα βάζω και πως κάνω να με ενημερώνει με ομιλία π.χ για κάμερες.

Σας ευχαριστώ.

φιλε μου εχω και γω dynavin με igo 8. μπορεις να μου δωσεις info για το navigon απο που το προμηθευτικες κτλ στειλε pm καλυτερα

alex1
23-08-13, 18:00
Θα σου γράψουν οι άλλοι να περάσεις πρώτα από την ενότητα για να μας συστηθείς!!:hystericalbs1:
Εμένα δεν με πειράζει!:th_Laie_67-1:
Καλως ώρισες
Απάντηση δεν έχω όμως να σου δώσω.

Εχεις απόλυτο δίκιο φίλε μου συγνώμη απο όλους όμως εαν κάνεις search στο forum σας όπως κι έκανα με το που μπήκα ( νέο μέλος) δεν θα σου βγάλει τίποτα οπότε δεν το έκανα άμεσα με αποτέλεσμα να το ξεχάσω.Ζητώ πάλι συγνώμη πάντως Είμαι ο Αλέκος κι έχω ένα Ε46 Ευχαριστώ.

katsaraios
23-08-13, 22:39
φιλε μου εχω και γω dynavin με igo 8. μπορεις να μου δωσεις info για το navigon απο που το προμηθευτικες κτλ στειλε pm καλυτερα

επισης αν θες πες μου με τι λειτουργικο τρεχει το μηχανημα?
αν μπορεις στειλε π.μ την εκδοση να την βρω ..

Nino
24-08-13, 10:22
Με λίγο search στο navimania.gr βρίσκει κανεις τα πάντα...

BabisStinson
24-08-13, 10:40
Σε θέματα Navigon ούτε καν..
navimania = :facepalm:

Για Ginius Driver/Destinator και TomTom είναι.

katsaraios
24-08-13, 13:47
Με λίγο search στο navimania.gr βρίσκει κανεις τα πάντα...

βαριεμαι ....
θα το κατε3βασεις ???????????

Vasilis
26-08-13, 20:38
k γω ειμαι ενας πανευτυχης κατοχος DYNAVIN με περασμενο κ το NAVIGON

που ουδεμια σχεση εχει με το igo!


οποιος θελει να του κοπιαρω το cd κ σε καποια συναντηση του φορουμ να του το δωσω κ να του εξηγησω κ τα της εγκαταστασης!:original:

katsaraios
26-08-13, 22:20
k γω ειμαι ενας πανευτυχης κατοχος DYNAVIN με περασμενο κ το NAVIGON

που ουδεμια σχεση εχει με το igo!


οποιος θελει να του κοπιαρω το cd κ σε καποια συναντηση του φορουμ να του το δωσω κ να του εξηγησω κ τα της εγκαταστασης!:original:

Ειναι ενημερωμενο με χαρτες και διαφορα ποιας χρονιας??
Αν ειναι ευκολο κανε μου μια κοπια.
ευχαριστω πατριδα

alex1
27-08-13, 20:52
Φίλε Vasilis μιας κι έχεις το Navigon περασμένο στο Dynavin ΄μήπως έχεις ασχοληθεί με το πως περνάμε pois σε τι μορφή τα κατεβάζουμε και σε ποιό φάκελο τα ρίχνουμε ???? Ευχαριστώ. Σήμερα κατέβασα και το Igo Primo αν και νομίζω ότι καλύτερο και ποιό ενημερωμένο απο το navigon δεν υπάρχει τουλάχιστον για μας που δουλεύουμε win ce 6.00

alex1
27-08-13, 20:54
Ειναι ενημερωμενο με χαρτες και διαφορα ποιας χρονιας??
Αν ειναι ευκολο κανε μου μια κοπια.
ευχαριστω πατριδα

Η τελευταία ενημέρωση μαζί με pois είναι 08-2013 απο εδω (magnet:?xt=urn:btih:2C83BB610DBB1F7D1D915B55E87A0 A62C80CA011&dn=MN7%20%26%20MN8%20Europe%20Q2_2013&tr=udp%3a%2f%2ftracker.openbittorrent.com%3a80&tr=udp%3a%2f%2ftracker.publicbt.com%3a80&tr=udp%3a%2f%2ftracker.istole.it%3a80%2fannounce&tr=udp%3a%2f%2ftracker.ccc.de%3a80&tr=udp%3a%2f%2fopen.demonii.com%3a1337) σε torrent

Vasilis
28-08-13, 08:12
Ειναι ενημερωμενο με χαρτες και διαφορα ποιας χρονιας??
Αν ειναι ευκολο κανε μου μια κοπια.
ευχαριστω πατριδα

πατριδα...

ειναι ενημερωμενο με 01/2013,εκτοτε δεν εχω ασχοληθει μιας κ το αυτοκινητο το χρησιμοποιω ελαχιστα.

ευχαριστως να σου κανω την κοπια...οταν γυρισω με το καλο απο το νησι να στη δωσω φιλε!:original:


Φίλε Vasilis μιας κι έχεις το Navigon περασμένο στο Dynavin ΄μήπως έχεις ασχοληθεί με το πως περνάμε pois σε τι μορφή τα κατεβάζουμε και σε ποιό φάκελο τα ρίχνουμε ???? Ευχαριστώ. Σήμερα κατέβασα και το Igo Primo αν και νομίζω ότι καλύτερο και ποιό ενημερωμένο απο το navigon δεν υπάρχει τουλάχιστον για μας που δουλεύουμε win ce 6.00

φιλε Αλεξη ,

δυστυχως δεν εχω ασχοληθει με το θεμα μιας κ οπως ειπα κ πιο πανω δε χρησιμοποιω πολυ το αυτοκινητο.

Εχω ενα κουμπαρο που ειναι μαμουνι ομως (αυτος μου το περασε) ,θα

τον ρωτησω κ μολις εχω νεα θα σου πω :original:

Dathanaso
23-09-13, 22:14
k γω ειμαι ενας πανευτυχης κατοχος DYNAVIN με περασμενο κ το NAVIGON

που ουδεμια σχεση εχει με το igo!


οποιος θελει να του κοπιαρω το cd κ σε καποια συναντηση του φορουμ να του το δωσω κ να του εξηγησω κ τα της εγκαταστασης!:original:

Βασιλη το navigon δεν μου το τρεχει καθολου. καμμια ιδεα?

Dathanaso
23-09-13, 22:15
το miomap pna τρεχει στο dynavin αλλα πρεπει να αλλαξω την αναλυση σε 640χ480 τωρα ειναι 320χ240 πως το κανω ρε παιδια?

Vasilis
23-09-13, 23:09
Παρε με αυριο για οδηγιες εγκατσστασης..μμμαλλον κατι δε κανεις σωστα

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk 4

sierra
24-09-13, 00:38
Για την εγκατάσταση γράφτο εδώ να το δούμε όλοι... :thumbsup:

alex1
27-08-14, 20:02
Για όλους τους φίλους και κατόχους του Dynavin με λίγο ψάξιμο υπάρχει μια έκδοση iGO Primo 2.4 - KasteL's Ultimate Edition v4 όπου το Igo πιστεύω δίνει ρέστα. Βάζεις και τους νέους χάρτες Q1 2014 και είσαι πλήρης με πλήρη υποστήριξη Pois Tts και λοιπά.

wheelman
27-08-14, 21:17
Για όλους τους φίλους και κατόχους του Dynavin με λίγο ψάξιμο υπάρχει μια έκδοση iGO Primo 2.4 - KasteL's Ultimate Edition v4 όπου το Igo πιστεύω δίνει ρέστα. Βάζεις και τους νέους χάρτες Q1 2014 και είσαι πλήρης με πλήρη υποστήριξη Pois Tts και λοιπά.

Ο Στέλιος έχει κάνει καταπληκτική δουλειά,
τόσο για τις εκδόσεις για wince όσο και για android.

Φυσικά ένα μεγάλο Ευχαριστώ και στα παιδιά που έφτιαξαν τα Skin

:thnx::thnx::thnx:

Για όποιον θέλει μπορεί να κατεβάσει την δομή και τι αλλαγές απο εδώ (https://kastelgr-navi.blogspot.gr/2013/02/igo-primo-24-kastels-ultimate-edition-v4.html)

Προσοχή δίνω το link καθώς δεν εμπεριέχεται proprietary υλικό,
δηλαδή θα πρέπει να είστε ήδη κάτοχοι της εφαρμογής!!!

gant
27-08-14, 23:19
Πριν 2 χρόνια είχα κατεβάσει από το site αυτό διάφορα voices και skins, αλλά είχε βαρύνει η εφαρμογή γενικά, καθυστερούσε να φορτώσει, ενώ δεν ξέρω πως επηρέαζε δεν είχα και την ακρίβεια της φωνητικής πλοήγησης.
Πιθανόν να φταίει ίσως ότι το δικό μου τρέχει τα wince 5.