PDA

Επιστροφή στο Forum : R.I.P - Janina Depping



soc12r
16-08-13, 14:52
Στο πένθος έχει βυθιστεί ο μηχανοκίνητος αθλητισμός στην Γερμανία, έπειτα από την ανακοίνωση του θανάτου της Ina Schaarschmidt, κατά τη διοργάνωση αγώνα ράλι.

Το 54ο Rally Wartburg (τρίτη από τις πέντε γερμανικές διοργανώσεις) ακυρώθηκε μετά το από έξοδο και ανατροπή του αυτοκινήτου, που είχε ως συνέπεια τον θάνατο της 29χρονης Ina Schaarschmidt, συνοδηγού της Janina Depping.

Το δυστύχημα έγινε στην πέμπτη ειδική διαδρομή του Rally Wartburg (σύμφωνα με ανακοίνωση της διοργανώτριας λέσχης ADAC eV Eisenach). Το πλήρωμα του Mitsubishi Lancer EVO 9 είχε μία έξοδο στα τελευταία χιλιόμετρα της Ειδικής Διαδρομής «Glasbach» μεταξύ Steinbach και Brotterode στο Bad Salzungen. Η Ina Schaarschmidt υπέστη θανατηφόρα τραύματα και πέθανε, παρά την άμεση μεταφορά της στο νοσοκομείο.

Η ίδια ήταν νοσοκόμα και ξεκίνησε τους αγώνες το 2008 όταν είδε αγώνα για πρώτη φορά. «Αμέσως μαγεύτηκα από τη δουλειά που κάνουν οι συνοδηγοί» είχε δηλώσει σε συνέντευξή της. «Δεν μπορούσα να φανταστώ πώς θα μπορούσε κανείς να διαβάσει σε τόσο υψηλές ταχύτητες σημειώσεις».

Έκανε τον πρώτο της αγώνα στο κάθισμα ενός Opel Kadett C στο ράλι Ulm. Αργότερα έγινε η συνοδηγός της Janina Depping, ανιψιά του τρεις φορές πρωταθλητής Γερμανίας Dieter Depping σε ένα Mitsubishi Lancer EVO 9.


https://m.youtube.com/watch?v=C1M0yZrchHI

SoNiC_77Gr
16-08-13, 22:12
Ας παει στο καλο...! Καλο ταξιδι της! :no:

Bazil Van Sinner
16-08-13, 23:57
R.I.P.

Samaro
17-08-13, 07:43
Σωκράτη , μήπως το βιντεάκι έχει λάθος στο όνομα ( ή εγώ κάνω λάθος) ;

που είχε ως συνέπεια τον θάνατο της 29χρονης Ina Schaarschmidt, συνοδηγού της Janina Depping.

Οπως και νά'χει RIP

soc12r
17-08-13, 09:55
Σωκράτη , μήπως το βιντεάκι έχει λάθος στο όνομα ( ή εγώ κάνω λάθος) ;


Οπως και νά'χει RIP

Νομιζω πως ναι το εκανα copy paste απο αλλου και ειμαι απο κινητο και δεν μπορεσα να το δω γιατι δεν εχει καλο σημα εδω..

soc12r
17-08-13, 10:01
Εαν καταλαβα καλα η πρωτη κοπελα σκοτωθηκε πρωτα η janina και μετα η αλλη απο τα τραυματα της στο νοσοκομειο την τεταρτη γ αυτο ισως .. στο απο κατω ειναι και για της 2... R.I.P


https://www.youtube.com/watch?v=ITDS6X3gzYs