PDA

Επιστροφή στο Forum : e39 520 diesel



makadasispanos
14-08-13, 22:20
paidia kalispera eimai kainourgios sto club.den eimai katoxos bmw alla epithimo na gino mias 520 e39 diesel kai an tha mporouse kapoios filos ean gnorizei na me enhmerosei ean einai axiopistos o kinitiras 2000cc kai genika ean vgazei kousourgia to autokinito auto milame gia 2001 montelo kai meta.xero oti genika einai kalo to autokinito alla tipota parapano sas euxaristo poli kai kalos sas vrika

παιδιά καλησπέρα είμαι καινούργιος στο club.δεν είμαι κάτοχος bmw αλλα επιθυμώ να γίνω μιας 520 e39 diesel και αν θα μπορούσε κάποιος φίλος εάν γνωρίζει να με ενημερώσει εάν είναι αξιόπιστος ο κινητήρας 2000cc και γενικά εάν βγάζει "κουσουργια" το αυτοκίνητο αυτό μιλάμε για 2001 μοντέλο και μετά.ξέρω ότι γενικά είναι καλο το αυτοκίνητο αλλα τίποτα παραπάνω σας ευχάριστο πολύ και καλως σας βρήκα

Stamatis
14-08-13, 22:22
Καλως ηλθες.
Γραφε ελληνικα σε παρακαλω.

makadasispanos
14-08-13, 22:23
ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΟ.

individual
15-08-13, 09:13
το ε39 ως αυτοκινητο γενικα ειναι απο τα καλυτερα που εχει βγαλει η BMW.
απο κει και περα,αυτο που θελεις να παρεις ειχε την συντηρηση που επρεπε??
τα χλμ ειναι αληθινα??..αλλαχτηκαν καποια πραγματα που επρεπε να αλλαχτουν??
προσεχε ο προηγουμενος ιδιοκτητης απο που εβαζε πετρελαιο??..
αν οχι,πολυ πιθανη η περιπτωση για προβλημα σε μπεκ,αισθητηρες πιεσης πληρωσης κλπ.
ενα προβλημα που ξερω για αυτον τον κινητηρα που αν δεν κανω λαθος τον φοραει και το ε46,ειναι αυτο..https://www.bmwfans.gr/forum/showthread.php?t=2883&highlight=swirl+flaps
μια ακομη διαφορα ειναι οτι τα ντιζελ ε39 φορανε αυτοματο σασμαν GM,ενω σε βενζινη ZF.

(πληροφοριακα ειχα το ε39 525 ντιζελ)

tokiko
15-08-13, 16:44
paidia kalispera ....


Καλως ηλθες.
Γραφε ελληνικα σε παρακαλω.


ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΟ.

:hystericalbs1::hystericalbs1::th_Laie_67-1: