PDA

Επιστροφή στο Forum : E30 M3 με V10 μοτερ



Azurius
18-07-13, 13:55
Mε αφορμή μια συζήτηση που είχα με τον φίλο Daywalker έψαξα και βρήκα το βιντεάκι με το αγαπημένο μου σκάφος. Ο τύπος ίσως έχει κάνει το υπέρτατο μπάξιμο...

https://www.youtube.com/watch?v=FeY1gOpntYc

Konstantinos E60
18-07-13, 14:01
Ηρθες στον σωστό το δρόμο !

TSAF
18-07-13, 14:07
https://www.bmwfans.gr/forum/showthread.php?t=4506

nikos1400
18-07-13, 14:08
Κοιτα να δεις, και ενας V8 δεν ειναι ασχημος σε 30αρι μεσα....

:hyper:

Το θεμα ειναι μετα, αν το κυκλοφορεις, πως το κυκλοφορεις και που το κυκλοφορεις.

Η απαντηση ειναι κοτσαδορος στο "αλλο" αμαξι, και τρεϊλερ...
:thumbsdown:

Azurius
18-07-13, 14:10
Το έχω πει πολλές φορές οτι το μόνο BMW που θα έπαιρνα (και αυτό πάλι σε συνθήκες τρελής πίεσης του στυλ ένας ψυχάκιας να απειλεί ότι θα μου πλύνει το AUDI με πιεστικό 9 bar και όχι με το χέρι, ή ότι θα μου βάλει ημισυνθετικά λάδια αντί αυτών που φοράω) είναι αυτό.

pilot
18-07-13, 14:13
Ηρθες στον σωστό το δρόμο !

τωωωωρα..έχει καιρό αλλα ντρέπεται να το πει! :whistle::th_Laie_67-1:

Vasilis M3
18-07-13, 15:36
Αν σκεφτείς πόσες κολώνες ρίχνεις σε 92άρι μιτρίο...

https://www.youtube.com/watch?v=lS5yDet6ngI

Και πως κάθεσαι δίπλα σε 750άλογα τουρμπίδι Πόρκυ...

https://www.youtube.com/watch?v=8MbyVqtOTAk

Τότε ΝΑΙ είναι εργαλείο και καλό το μπάξιμο thumb

Αμα βρω λεφτά και πείσω τον πατέρα μου θα ψάξω τρομπέτο:whistle: χαχαχα

:fountwtis:

STREETRACING
19-07-13, 00:09
Το συγκεκριμενο ειναι πριονοκορδελα ολκης.

Bellof-3
19-07-13, 01:14
αυθεντικο ειναι το δικο σας?

m3e36
19-07-13, 01:27
ξερει καποιος να μας πει τι σαζμαν-πισω γεφυρα και διαφορικο φοραει το συγκεκριμενο ε30?
υπαρχει καποιο συνεργειο εδω στην ελλαδα να αναλαμβανει τετοιου ειδους μετατροπη?

Azurius
19-07-13, 09:55
ξερει καποιος να μας πει τι σαζμαν-πισω γεφυρα και διαφορικο φοραει το συγκεκριμενο ε30?
υπαρχει καποιο συνεργειο εδω στην ελλαδα να αναλαμβανει τετοιου ειδους μετατροπη?
Τα γραφει στην περιγραφη οταν παιζει το βιντεο. Αν θυμαμαι καλα Ε28 Μ5 και διαφορικο Μ3 Ε46.

TSAF
19-07-13, 10:18
Σασμαν εχει απο Ε92 Μ3 σε E28 M5 "καβουκι διαφορικου" με group/εντοσθια απο Ε46 Μ3 & γεφυρα Ε30 Μ3. Και ναι υπαρχουν συνεργεια που μπορουν να αναλαβουν τετοια μετατροπη. Για S85 μοτερ κομπλε θες απο 7500 εως 9000.

m_power_lunatic
19-07-13, 11:20
Παντως ειναι πολυς BMW-δόκοσμος που εχει στοιχειωθει με αυτο το ''πραμα'',κανα 2 που ξερω ειναι ετοιμοι-ζεστοι,τσουρουφλιζονται χαχαχα!!Ξερετε ποιοι ειστε!!!

Παντως αυτο που δεν αναφερεται και θα επρεπε ειναι το γεγονος οτι στο αμαξι αυτο εχει γινει ενισχηση του πλαισιου και της φανοποιιας αλλα και στο αλλο που εχει φτιαχτει.Ειδικα μπροστα απο τον ''καθρεφτη'' και εμπρος (ολοκληρη η μουρη δηλαδη) θελει εξτρα πονταρισμα κα να βγουνε και τα εμπρος φτερα και να ξεκινησει η ενισχυση απο τα ''πιστολια'',ραμφη,καθρεφτης ,ασφαλειοθηκη κτλ.Ειναι αδυναμια ενισχυσης απο το εργοστασιο κα αν οδηγησει καποιος Ε30 που εχει ενισχυθει σωστα θα παθει την πλακα της ζωης του.

Για οσους ξερουν η ενισχηση γινεται με συγκεκριμενο παχος και ανα συγκεκριμενη αποσταση.Το ιδανικο κατεμε ειναι γδυσιμο μπροστα-αμμοβολη-μετρηση με μητρες να ειναι ισιο και μετα ενισχυση.

Μετα μπορεις να βαλεις και τον Θεο τον Παντοδυναμο τον ιδιο να καθεται μεσα.

Αν το βαλει καποιος οπως ειναι χωρις τα παραπανω εγω του κανω δωρο την αργκον.

Stunt Mike
19-08-13, 09:37
Παντως ειναι πολυς BMW-δόκοσμος που εχει στοιχειωθει με αυτο το ''πραμα'',κανα 2 που ξερω ειναι ετοιμοι-ζεστοι,τσουρουφλιζονται χαχαχα!!Ξερετε ποιοι ειστε!!!

Παντως αυτο που δεν αναφερεται και θα επρεπε ειναι το γεγονος οτι στο αμαξι αυτο εχει γινει ενισχηση του πλαισιου και της φανοποιιας αλλα και στο αλλο που εχει φτιαχτει.Ειδικα μπροστα απο τον ''καθρεφτη'' και εμπρος (ολοκληρη η μουρη δηλαδη) θελει εξτρα πονταρισμα κα να βγουνε και τα εμπρος φτερα και να ξεκινησει η ενισχυση απο τα ''πιστολια'',ραμφη,καθρεφτης ,ασφαλειοθηκη κτλ.Ειναι αδυναμια ενισχυσης απο το εργοστασιο κα αν οδηγησει καποιος Ε30 που εχει ενισχυθει σωστα θα παθει την πλακα της ζωης του.

Για οσους ξερουν η ενισχηση γινεται με συγκεκριμενο παχος και ανα συγκεκριμενη αποσταση.Το ιδανικο κατεμε ειναι γδυσιμο μπροστα-αμμοβολη-μετρηση με μητρες να ειναι ισιο και μετα ενισχυση.

Μετα μπορεις να βαλεις και τον Θεο τον Παντοδυναμο τον ιδιο να καθεται μεσα.

Αν το βαλει καποιος οπως ειναι χωρις τα παραπανω εγω του κανω δωρο την αργκον.

Ακριβως οπως τα λες...Δεν ειναι μονο το κοστος αγορας και τοποθετησης του S85....Το Ε30 ειναι λαθος καροτσα για μια τετοια μετατροπη και θελει πολλες ενισχυσεις στη φανοποιια για να γινει σωστο....Καλυτερα σ'ενα Ε36 και δεν μπλεκεις καθολου με κοπτοραπτικη....