PDA

Επιστροφή στο Forum : Θωδη, στο τελος του πανηγυριου στο Μεσοπόταμο Πρέβεζας :"μας αφησαν απληρωτους!!!"



aristent
15-07-13, 19:16
Έκπληκτος έμεινε ο κόσμος στο πανηγύρι που έγινε το Σάββατο 13 Ιουλίου στο Μεσοπόταμο Πρέβεζας του Δήμου Πάργας όταν η Έφη Θώδη σταμάτησε να τραγουδάει και κατήγγειλε ότι έμεινε απλήρωτη μαζί με το συγκρότημα του Λευτέρη Τσιλιάκου.

Οι πληροφορίες μας λένε ότι ο γνωστός επιχειρηματίας που διατηρεί καφετέρια στη περιοχή και που οργάνωσε το πανηγύρι εξαφανίστηκε όταν του ζήτησαν τα λεφτά και άφησε απλήρωτους μέχρι και τα παιδιά που δούλευαν σερβιτόροι.
πηγη:https://fanaripress.blogspot.gr/2013/07/blog-post_7079.html



https://www.youtube.com/watch?v=l6gDu4G_5Ww&feature=player_embedded"]https://www.youtube.com/watch?v=l6gDu4G_5Ww&feature=player_embedded

ενας απο τους λογους που δεν ηθελα να γινω επαγγελματιας μουσικος,ειναι τα λεγομενα "ψαλιδια" στα νυχτοκαματα!!!!....συνηθες φαινομενο!!!

και δεν λεω για πανηγυρια που οργανωνουν οι ιδωτες με τα καταστηματα,αλλα για σταθερες δουλειες σε ξενυχταδικα, για εκδηλωσεις που γινονται απο πολιτιστικους συλλογους,οπου προεδροι,γραμματεις και "φαρισαιοι" δεν μπορουν να βρουν ακρη δηθεν και θα σε πληρωσουν αυριο, στο εγγυς μελλον κλπ...
..αμα δεν τα πηρες το ιδιο βραδυ???...απλα ξεχνα τα!!!

ενας απο τους λογους που δεν πληρωνουν ή κανουν "ψαλιδι", ειναι οταν δεν εχει την αναμενομενη προσελευση κοσμου.....οπως ο ανωθεν "επιχειρηματιας".....

.....αλλα ρε φιλε, τι φταιει η ορχηστρα και το προσωπικο????...λες και αμα ειχε φουλ επιτυχια, θα εδινες παραπανω μεροκαματο????


καποτε (στα 18-19 μου)δουλεψα για ενα φεγγαρι σε ενα ρεμπεταδικο για να βγαλω το χαρτζηλικι μου,η συμφωνια ηταν εαν ειχε κοσμο το μαγαζι θα επαιρνα ολο το νυχτοκαματο,εαν οχι, θα επαιρνα το μισο....ε λοιπον το πρωτο βραδυ,πεφτω σε αποχαιρετιστηρια (για διακοπες χριστουγεννων) μαζωξη φοιτητων/φοιτητριων!!!!


φουλ το μαγαζι!!! και πανικος απο διασκεδαση!!!...ολα τελεια!!!(ειπα και φοιτητριων χεχεχεχε)...

...ωσπου ηρθε η ωρα της πληρωμης:thumbsdown:
.....το μισο νυχτοκαματο!!!:ranting2:
-"τι εγινε ρε αφεντικο" λεω...
-"να μωρε, δεν ειχαμε και πολυ κοσμο"
-"δηλαδη εαν ειχαμε που θα τον βαζαμε?"
-"ε πως? το τραπεζι πισω (προς τις τουαλετες)ηταν αδειο ολο το βραδυ!!!"
-.........

δεν εκατσα πανω απο 2 εβδομαδες.....

Bazil Van Sinner
15-07-13, 19:24
Ψοφος στους μπατακτσηδες!!!!!

Μπραβο στη Θωδη που ,τουλαχιστον ,το φωναξε !!!

fanisk
15-07-13, 19:33
Ας επαιρναν τα λεφτα πριν. Οπως και να εχει, μπραβο για το δημοσιο κραξιμο. Καποιοι αλλοι θα το καναν γαργαρα μη τυχον και φανουν φθηνοι.

nikos1400
15-07-13, 19:41
για ρώτα και τα οργανα που παιζουν εδω κατω στους γαμους κλπ.
ειδικα τα μεγαλα ονοματα.
thumb

dafidack
15-07-13, 21:42
Αρη εσυ και μερικα ακομα παιδια απο δω μεσα ξερετε τι δουλεια κανω.Ενιοτε συνεργαζομαι με παζαρτζηδες και αυτο ειναι ρισκο,κατι που η Θωδη επρεπε να το γνωριζει.Εχω φαει "πιστολες" στο παρελθον που κουνηθηκε μεχρι και ο εγκεφαλος μου.Και μου το ελεγε ο πατερας μου:Ευχη και καταρα σου δινω,μην μπλεξεις με παζαρτζηδες-πανυγηρτζηδες.Στις εποχες που ζουμε ομως δεν γινεται διαφορετικα.Εκτοτε ζηταω τα λεφτα μπροστα ή με την παραδοση του εμπορευματος.Σε μερικες περιπτωσεις που το παζαρι κραταει περισσοτερες απο δυο-τρεις μερες αφηνω τις δυο πχ μεσα,γνωριζοντας οτι την τριτη μερα αν δεν πληρωσει δεν εχει και εμπορευμα.Αναγκαστικα πληρωνει γιατι δεν μπορει να αφησει το παζαρι στη μεση.Μεγαλη προσοχη επισης στο τελευταιο βραδυ.

Bazil Van Sinner
15-07-13, 22:11
δεν την εχω για χθεσινη,απλα,πρεπει να της εκανε ταρζανια δυνατη ο "επιχειρηματιας"(μηχεσω)