PDA

Επιστροφή στο Forum : [E46] Αλλαγη σινεμπλοκ!



G_kaliteros
25-03-10, 01:06
καλησπερα στη παρεα!
σημερα τελικα καταλαβα οτι θελω μπροστα σηνεμπλοκ.....:thumbsup:
για τα μαμα μου ειπαν 1οο κατι ευρω!! τι επιλογες εχω?
θα μπορουσα να βαλω κατι καλητερο? και ποιο ανθεκτικο π.χ?
το αυτο.. ειναι ε46 compact


:thanks:

Dimitrios
25-03-10, 01:15
Γνώμη μου να βάλεις τα εργοστασιακά. Δε νομίζω να χάσεις κάτι.... Δοκιμασμένα πράγματα... Τώρα για τα ενισχυμένα δύο είναι οι επιλογές, θα σου πω και τους εμπόρους.

Powerflex- AVC Webber
Superpro- Νέστωρ Τζούρδας

Τα πρώτα είναι πολύ σκληρά τα δεύτερα πιο ανθρώπινα....

Αλλά αν δε μπαίνεις πίστα συχνά δε νομίζω να έχεις πρόβλημα με τα μαμά..

m-power_01
25-03-10, 01:17
Αν θες να βαλεις τα ιδια βαλε της lemforder που ειναι προμηθευτης της bmw ...το ιδιο πραγμα σε χαμηλοτερη τιμη! Αν θες καλυτερα ,βαλε πολυουρεθανης! Powerflex τιμη 80ε

aggelosmk2
25-03-10, 01:28
Αν θες να βαλεις τα ιδια βαλε της lemforder που ειναι προμηθευτης της bmw ...το ιδιο πραγμα σε χαμηλοτερη τιμη! Αν θες καλυτερα ,βαλε πολυουρεθανης! Powerflex τιμη 80ε

Θα συμφωνησω κ εγω μιας κ πριν μια βδομαδα αλλαξα τα μπροστινα με lemforder απλα χωρις εχει το σημα της bmw επανω. Αγορασμενα απο την καθεαυτου δηλαδη εταιρια. Εβαλα τα μασιφ του Μ3 (Ε36) με 40+ ευρω αγορα και τα 2 σινεμπλοκ + 40 εργασια ... . Πολυ καλυτερη αισθηση στο τιμονι και στην αποκριση του αυτοκινητου στις αλλαγες πορειας . Δε θα το μετανοιωσεις...

320d
25-03-10, 02:29
https://www.ca-automotive.co.uk/single_prod-cHJvZF9pZD0yNzAyJmNhcl9tYWtlPWJtdyZjYXJfdHlwZT1lND YmY2F0X2lkPTExMSZjb21wX2lkPTE2.html


ό,τι καλύτερο υπάρχει σε σινεμπλόκ!!!

m-power_01
25-03-10, 02:33
https://www.ca-automotive.co.uk/single_prod-cHJvZF9pZD0yNzAyJmNhcl9tYWtlPWJtdyZjYXJfdHlwZT1lND YmY2F0X2lkPTExMSZjb21wX2lkPTE2.html


ό,τι καλύτερο υπάρχει σε σινεμπλόκ!!!

Χρηστο εχεις βαλει κατι τετοιο?

320d
25-03-10, 02:40
όχι απο ότι έχω διαβάσει είναι πολύ καλύτερα απο της powerflex

Λογικά με το μέταλλο που έχουν θα μεταφέρουν κραδασμούς αλλά θα έχει άααααλλη αίσθηση το τιμόνι!!

m-power_01
25-03-10, 02:45
νομιζω οτι πλεον θα διαβαζει και τσιγαροχαρτο το τιμονι! Τα powerflex ειναι αρκετα καλα! Τα εβαλες?

320d
25-03-10, 02:56
πίσω όλα ναι powerflex και γέφυρας και κόντρες μπροστά θέλουν οπωσδήποτε αλλαγή..

G_kaliteros
25-03-10, 04:20
ta pοwerflex που τα βρησκουμε?
αμα ειναι καλητερα απο τα μαμα και σε ποιο καλη τιμη!!

///M3L
25-03-10, 07:42
Καλέα με τα τσάγια σου, εγώ έβαλα τα POWERFLEX είμαι πολύ ευχαριστημένος αλλά δεν στα συνιστώ για τους δρόμους της Ελλάδας βάλε καλύτερα τα εργοστασιακά...
αν και τα powerflex είναι πολύ καλύτερα...
Γνώμη μου!

Apostolos
25-03-10, 08:23
Ίσως να έχεις ένα μικρό "θεματάκι" όσο αναφορά ένα μικρό έως ανεπαίσθητο συντονισμό στο ρελαντί με τα Powerflex. Όμως η διαφορά είναι αισθητή, όσο αναφορά το πάτημα του αυτοκινήτου σου, παύει να "λαστιχάρει - πλέει" το αμάξι. "Διαβάζει" και το παραμικρό χαλικάκι που πατάς, αλλά σου επαναλαμβάνω στην περίπτωση που τα αντικαταστήσεις όλα τα συνεμπλόκ καί όχι μόνο το κομμένο. Είναι κάπως σαν να φοράς νέα αμορτισέρ στην περίπτωση που τα αλλάξεις όμως όλα, (ψαλιδιών, αμορτισέρ) όπως είχα κάνει εγώ στο προηγούμενο μου αμάξι, ένα peugeot rallye 16v. Πάντως αν δεν μπαίνεις πίστα, ή γενικότερα δεν του "ξεζουμίζεις την καρότσα" :original:στο στρίψιμο θα σου έλεγα πως τα μαμά είναι άριστη επιλογήthumb:original:

320d
25-03-10, 13:00
Απλά να ξέρεις ότι τα powerflex δεν χρειάζονται ποτέ ξανά αλλαγή!!

HULK
25-03-10, 13:08
Εγω τα εβαλα με 120 ευρω τα powerflex αν τα δεις οπτικα θα καταλαβεις...

Vasilis
25-03-10, 15:17
powerflex.....κ ξερο ψωμι...απορω τοσα χρονια γιατι δεν τα αλλαζα...!

αλλη οδηγικη συμπεριφορα...πιο σφιχτο πιο απολυτο χωρις απαραιτητα να ειναι κουραστικο ή να κοπαναει...!!

εγω τοποθετημενα με 150 ευρω τα πηρα

G_kaliteros
29-03-10, 13:19
οποτε καταληγο σε powerflex..
μιας και ειναι ευχαριστημενη ολη που τα φοραν!!
vasili330 kai hulk δοστε καμια πληροφορια!! για αγορα-τοποθετηση!!

Vasilis
29-03-10, 13:22
οποτε καταληγο σε powerflex..
μιας και ειναι ευχαριστημενη ολη που τα φοραν!!
vasili330 kai hulk δοστε καμια πληροφορια!! για αγορα-τοποθετηση!!

φιλε μου...

εγω τα βαλα στον Φλασκη..που εχει κ καποια εκπτωση για τα μελη μας...

παρτον ενα τηλ. κ ρωτησε τον αν εχει κ τι τιμη στα τοποθετει κομπλε....

μην ξεχασεις να ζητησεις τον Χρηστο κ να πεις οτι εισαι απο το φορουμ....!

Konstantinos e46
31-05-10, 07:47
Παιδια υπαρχουν και τα meyle. Μοιαζουν πολυ με τα εργοστασιακα αλλα δεν ειναι ευπαθη. Νομιζω οτι οι λυσεις powerflex κλπ στο χρονο θα ειναι προβληματικες. Το προβλημα σε αυτα τα συνεμπλοκ είναι οτι περιεχουν λαδι που μετα απο λιγο καιρο μπορεί και μηνες φευγει. Τα meyle δεν εχουν λαδι και είναι κλασικης κατασκευης. τα εχω 50.000 km και δεν εχω απολυτως κανενα τζογο!!

gyiama
31-05-10, 09:36
τα meyle ειναι πολυ καλα (αυτα φοραω) οπως και τα powerflex (ειχα αντιστοιχα πολυουρεθανης)και η αποψη μου να πας σε MEYLE ειναι πολυ καλα και οχι τοσο σκληρα οσο τα πολυουρεθανης δλδ ειναι λιγο πιο ανετα στην οδηγηση!!να επισημανω οτι κανενα απ τα 2 σινεμπλοκ δεν εχει λαδι οπως ανεφερε ο φιλος πιο πανω!!λαδι εχουν τα μαμα μονο!!! τα meyle ειναι απο συμπαγες λαστιχο φτιαγμενα γι αυτο εχουν καλυτερη συμπεριφορα και πολυ μεγαλυτερη διαρκεια ζωης!!!

Kazakos Garage
31-05-10, 11:26
μπορισ να βαλισ και μαμα μ3 ε46.μπενουν κουτι.

///M Arios
03-06-10, 14:30
Αν θες να βαλεις τα ιδια βαλε της lemforder που ειναι προμηθευτης της bmw ...το ιδιο πραγμα σε χαμηλοτερη τιμη! Αν θες καλυτερα ,βαλε πολυουρεθανης! Powerflex τιμη 80ε
Ειναι η ποιο σωστη λυση πιστευω.... Σπυρο Powerflex δεν εχεις..??:original:

m-power_01
03-06-10, 14:32
Ειναι η ποιο σωστη λυση πιστευω.... Σπυρο Powerflex δεν εχεις..??:original:

:thumbsup: