PDA

Επιστροφή στο Forum : Κλοπή MOTO BMW R1200 GSA



deepBLUE
06-07-13, 11:14
Απο αδελφό φόρουμ (https://www.gsforum.gr/f24/Κλοπή-r1200-gsa-30-years-sos-προς-όλους-41872/) μοτοσικλέτας .






windman1200  
Senior Member

Κλοπή R1200 GSA '30 years... SOS προς όλους...
Σήμερα το πρωί εκλάπη από την πυλωτή της πολυκατοικίας (η οποία διαθέτει μασίφ γκαραζόπορτα με μοτέρ) η μπέμπα μου, μια R1200GS Adventure '10 με χρώματα 30 years, αριθμό κυκλοφορίας ΒΗΧ 935, αυτοκόλλητο "κόκκαλο" BMW στο ντεπόζιτο, πίσω αλουμινένια με την μισή Ευρώπη κολλημένη πάνω της, και τη μία πλαινή!
Επίσης έχει κολλημένο επάνω της ένα κομμάτι του εαυτού μου, το οποίο ότι και να της κάνουν δεν θα μπορέσουν ποτέ να το βρούν και να το πουλήσουν...
Εύχομαι νά 'ναι λίγες οι ώρες τους..
Δεν θα μακρηγορήσω άλλο για τη μοτοσυκλέττα, παραθέτω photo πιο κάτω, αλλά υπάρχουν και στο profil, ούτε ευελπιστώ ποτέ να βρεθεί, γιατί στην Ελλάδα του σήμερα, ο μόνος τρόπος να την βρω είναι να γυρίσει πίσω μόνη της.., οφείλω όμως να επιστήσω την προσοχή στους αναγνώστες και μοτοσυκλεττιστές του forum, γιατί σύμφωνα με τα δείγματα που λαμβάνω από την κλοπή τα δεδομένα έχουν αλλάξει!
Σήκωσαν μια γκαραζόπορτα βάρους 120 κιλών, για να απεμπλακεί από το γρανάζι του μοτέρ, την άνοιξαν μέχρι τη μέση για να χωρέσει το GSA, το φόρτωσαν στο φορτηγό και.. ..έφυγαν, χωρίς να ακούσει κανείς τίποτα..
..αμ δεν έφυγαν! Προχώρησαν 10 μέτρα πιο κάτω, σήκωσαν μια δεύτερη γκαραζόπορτα (μεγαλύτερη από τη δική μου) πήραν και ένα GS 1200 χρώματος κίτρινου του '08-'09, πάλι κανένας δεν άκουσε τίποτα, και έφυγαν..
'Οσοι νιώθετε σίγουροι για τη φύλαξη της μοτοσυκλέττας σας, ξανατσεκάρετέ το, όσοι δεν είστε υποψιασμένοι, υποψιαστείτε το.
Υπάρχει ένα φορτηγό, που βγαίνει νύχτα (ώρες 03.00 - 05.00) και μαζεύει GS, ανάλογα με τις παραγγελίες που έχει...
Αν σωθεί έστω και μία μηχανή από τώρα και στο εξής, θα είναι επιτυχία...

Χρίστος
06-07-13, 13:31
Ελεος ρε γμτ με δαυτους.

Bazil Van Sinner
06-07-13, 18:20
παιδια τι γινεται στην αθηνα ????πραγματικα λυπαμαι ....


εν τω μεταξυ(λιγο μαυρο χιουμορ)ετσι και 'βαζε σπιτι καμια διμετρη ξανθια,η' καμια κοντη κοκκινομαλα,την αλλη μερα θα το μαθαινε ολη η γειτονια......