PDA

Επιστροφή στο Forum : mls destinator γινεται αναβαθμιση ???



dimtz
13-06-13, 17:13
καλησπερα στην παρεα, υπαρχει στην κατοχη μου ενα mls destinator ,το ειχα για πολυ καιρο στην ακρη κ θελω τωρα να το κανω μια αναβαθμιση, γνωριζει κανεις τον τροπο???????? να προσθεσω οτι ειχα κανει εγγραφη παλια στην εταιρια αλλα δε θυμαμαι κωδικους κ τετοια, υπαρχει λυση? γνωριζει καποιος?

Stamatis
13-06-13, 17:28
Το ιδιο θεμα ειχ και εγω.
Τελικα πηγα στα μουλτιραμα αν θυμαμαι, αγορασα νεους χαρτες και τελειωσα.
Ακρη δεν βρηκα με το ιντερνετ και τα serial numbers.

dimtz
13-06-13, 17:38
Το ιδιο θεμα ειχ και εγω.
Τελικα πηγα στα μουλτιραμα αν θυμαμαι, αγορασα νεους χαρτες και τελειωσα.
Ακρη δεν βρηκα με το ιντερνετ και τα serial numbers.

μαλιστα, θα κανω μια ερευνα μπας και βρω τιποτα, αν βρω θα σφυριξω :whistle:

120ie87
13-06-13, 18:01
κάποιοι ψαγμένοι σπάνε το λογισμικό του mls και φορτώνουν ότι χάρτες θέλουν.....

(μη με ρωτάτε πως, το έκανα ακολουθωντας κατι συμβουλες από φορουμ με gps πριν καιρό και έχω ξεχασει πως γινεται πια....)

Stamatis
13-06-13, 18:30
Qindows ce φορανε και μετα βαζουν οτι βρουν στο ιντερνετ.
Ολες αυτες οι εκδοσεις ειναι τοσο παλιες που να φανταστεις τελευταια αναβαθμιση εχουν του 2009.
Ειδικα για χαρτες ευρωπης, δραμα.

mark e92
13-06-13, 18:33
εγώ μπήκα MLS.gr ζήτησε serial number και έκανα αναβάθμιση.

Stamatis
13-06-13, 18:38
Τα πολυ παλια serials ειδικα αν εχεις γραφτει στο παρελθον δεν τα αναγνωριζει δυστυχως.

dimtz
13-06-13, 19:09
το δικο μου εχει εκδοση χαρτη απο το 2011, παλιος ε? εψαξα να βρω πως το σπαμε κλπ κλπ αλλα ζαλιστηκα, θα το καταφερουμε αν βρεθει καποιος και μας πει βημα βημα πως γινετε

edit να ρωτησω και κατι αλλο, στο 46αρη που ειχα με την dynavin πανω ειχα καπου 6 χαρτες διαφορετικους, αν σπασουμε το mls μπορω να τους φορτωσω σε αυτο? η dynavin αν θυμαμαι καλα ειχε λειτουργικο ce5, το mls ce6, αρα θα δουλευει σωστα???

Nino
14-06-13, 07:46
MLS με destinator για μενα απο τα καλυτερα, και η 7 και η 9 οχι το 8 που εχει και θεματα με τα pois (καμερες κλπ).
Αν ειχες κανει εγγραφη στην mls τοτε σου δινει την τελυταια αναβαθμιση η οποια ομως δεν νομιζω να υπαρχει μετα το 2010
Αν ειναι νομιμο επικοινωνεις και μαζι τους και σου δινουν οδηγιες ή να τους το πας απο εκει, καπου προς Αργυρουπολη.
Ναι υπαρχουν μερη που τα σπανε τα mls, το εκανα και εγω και μετανιωσα.
ποτε δεν δουλεψε ξανα οπως πριν, συνεχεια μπλοκαρε και ας ειχε πανω εκτος απο destinator και igo και ακομα ενα, το δε dest 9 δεν δουλεψε ποτε.
Συμπερασμα τσαμπα τα λεφτα που ειχα δωσει για το crack που σε αριθμο ηταν τα μισα απο ενα καινουεγιο mls gps με τις σημερινες τιμες.

120ie87
14-06-13, 07:55
^ για μένα το igo είναι πάρα πολύ καλό (τουλάχιστον η έκδοση που έχω). Οι πληροφορίες που δίνει και τα γραφικά του είναι πολύ καλά.

Το πρόβλημα με το κόλλημα του mls σε άλλα προγράμματα εστιάζεται στην ύπαρξη πολλών σημείων ενδιαφέροντος σε συνδυασμό με την περιορισμένη επεξεργαστική ισχύ του μηχανήματος.Είναι δηλαδή θέμα hardware και όχι software. (μπορούμε να μειώσουμε τα σημεία ενδιαφέροντος για να τα "ελαφρύνουμε").

Το δικό μου σπάσιμο έγινε με το πρόγραμμα του (πολύ ψαγμένου) steve, στο οποίο μπορούν να υπάρξουν 6 διαφορετικά προγράμματα. Το πρόγραμμα αυτό δεν χρεώνεται, το παλικάρι το έχει ελεύθερο (δεν ξέρω μήπως τώρα έχει αλλάξει κάτι)
Επίσης χρησιμοποίησα εξωτερική κάρτα μνήμης για τους χάρτες.

Nino
14-06-13, 08:48
^ για μένα το igo είναι πάρα πολύ καλό (τουλάχιστον η έκδοση που έχω). Οι πληροφορίες που δίνει και τα γραφικά του είναι πολύ καλά.

Το πρόβλημα με το κόλλημα του mls σε άλλα προγράμματα εστιάζεται στην ύπαρξη πολλών σημείων ενδιαφέροντος σε συνδυασμό με την περιορισμένη επεξεργαστική ισχύ του μηχανήματος.Είναι δηλαδή θέμα hardware και όχι software. (μπορούμε να μειώσουμε τα σημεία ενδιαφέροντος για να τα "ελαφρύνουμε").

Το δικό μου σπάσιμο έγινε με το πρόγραμμα του (πολύ ψαγμένου) steve, στο οποίο μπορούν να υπάρξουν 6 διαφορετικά προγράμματα. Το πρόγραμμα αυτό δεν χρεώνεται, το παλικάρι το έχει ελεύθερο (δεν ξέρω μήπως τώρα έχει αλλάξει κάτι)
Επίσης χρησιμοποίησα εξωτερική κάρτα μνήμης για τους χάρτες.

μπορω να πω πως και σε μενα το igo 8 οσες φορες το χρησιμοποιησα μου αρεσε ασε που με "προφυλαξε δυο φορες απο του τροχονομου τα "δοντια" χαχαχα.
Τι με επιασε τοτε να βαλω dest 9 ενω ειχα ρυθμισει το 7 και το ειχα κανει "τουμπανο", ετσι το πηγα σε πολυ γνωστη επιχειρηση εμποριας ηλεκτρονικων με site και πολυ καλες τιμες και φυσικα το αποτελεσμα ηταν να μην καταφερουν να περασουν το dest9.
Δηλαδη το εγκατεστησαν αλλα δεν δουλευε, μολις ξεκιναγε στα 2-3 λεπτα εβγαζε error και μπλοκαρε.
Επρεπε να κανεις reset για να ξανα ανοιξει η συσκευη, ωσπου καποια στιγμη μπλοκαρε τελειως και εκει χρειαστηκαν τα μαγικα χερια του wheelman για να ξαναλειτουργησει.
Τωρα εχω mls με dest 8 που μιλαει και τον δρομο αλλα παλι το 7 ηταν ποιο "λειτουργικο" μιας και το ρυθμιζες εσυ οπως ηθελες (καμερες κλπ)

dimtz
14-06-13, 11:44
^ για μένα το igo είναι πάρα πολύ καλό (τουλάχιστον η έκδοση που έχω). Οι πληροφορίες που δίνει και τα γραφικά του είναι πολύ καλά.

Το πρόβλημα με το κόλλημα του mls σε άλλα προγράμματα εστιάζεται στην ύπαρξη πολλών σημείων ενδιαφέροντος σε συνδυασμό με την περιορισμένη επεξεργαστική ισχύ του μηχανήματος.Είναι δηλαδή θέμα hardware και όχι software. (μπορούμε να μειώσουμε τα σημεία ενδιαφέροντος για να τα "ελαφρύνουμε").

Το δικό μου σπάσιμο έγινε με το πρόγραμμα του (πολύ ψαγμένου) steve, στο οποίο μπορούν να υπάρξουν 6 διαφορετικά προγράμματα. Το πρόγραμμα αυτό δεν χρεώνεται, το παλικάρι το έχει ελεύθερο (δεν ξέρω μήπως τώρα έχει αλλάξει κάτι)
Επίσης χρησιμοποίησα εξωτερική κάρτα μνήμης για τους χάρτες.

αν βρεις - θυμηθεις τον τροπο που το εχεις σπασει να μας πεις ε????thumb

Stamatis
14-06-13, 15:11
μπορω να πω πως και σε μενα το igo 8 οσες φορες το χρησιμοποιησα μου αρεσε ασε που με "προφυλαξε δυο φορες απο του τροχονομου τα "δοντια" χαχαχα.
Τι με επιασε τοτε να βαλω dest 9 ενω ειχα ρυθμισει το 7 και το ειχα κανει "τουμπανο", ετσι το πηγα σε πολυ γνωστη επιχειρηση εμποριας ηλεκτρονικων με site και πολυ καλες τιμες και φυσικα το αποτελεσμα ηταν να μην καταφερουν να περασουν το dest9.
Δηλαδη το εγκατεστησαν αλλα δεν δουλευε, μολις ξεκιναγε στα 2-3 λεπτα εβγαζε error και μπλοκαρε.
Επρεπε να κανεις reset για να ξανα ανοιξει η συσκευη, ωσπου καποια στιγμη μπλοκαρε τελειως και εκει χρειαστηκαν τα μαγικα χερια του wheelman για να ξαναλειτουργησει.
Τωρα εχω mls με dest 8 που μιλαει και τον δρομο αλλα παλι το 7 ηταν ποιο "λειτουργικο" μιας και το ρυθμιζες εσυ οπως ηθελες (καμερες κλπ)

Συμφωνω με τον προλαλησαντα.
Το 7 ειναι το καλο

120ie87
14-06-13, 16:03
αν βρεις - θυμηθεις τον τροπο που το εχεις σπασει να μας πεις ε????thumb



κάνε ένα search στο google για τον "filsteve" και mls... ο filsteve είναι ένας έλληνας γνώστης των gps....


ρίξε και μια ματιά εδώ:

https://www.thegreekz.com/forum/archive/index.php/t-497320.html
και ειδικότερα στο μήνυμα του filsteve στις 05.48
(κάνε εγγραφή, γίνε μέλος αν θες να κατεβάσεις αρχεία από εκεί. Ρώτα τα παιδιά εκεί για ότι δεν καταλαβαίνεις)


Τα παραπάνω είναι μια καλή αρχή. Εγώ όταν ξεκίνησα δεν γνώριζα τίποτα thumb




Υ.Γ α, και συνεχίζω να μην ξέρω τίποτα. (εν οιδα οτι ουδεν οιδα, Σωκράτης 5ος αι πΧ)