PDA

Επιστροφή στο Forum : ΠΟΥ............ΝΑ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟΣ



TSAF
12-06-13, 10:11
Την Κυριακη που μας περασε ειχα κατεβει για τα βαφτισια ενος κολλητου μου στο Πορτο Ραφτη. Ασχετο αλλα By the way εκλεισε εκεινο το φανταστικο μπαρ το “del mar” μιλαμε εκεινο το μαγαζι το θυμαμαι παρα πολλα χρονια για τα φοβερα παρτυ αλλα και επειδη ητανε πραγματικο κοφτηρειο χρηματος. Τελειωσαν τα βαφτισια οποτε ξεκιναω να γυρισω προς Πεντελη. Στην Αττικη Οδο ειμαι τελειως cool, ανοιχτη οροφη, ακουω τους Stones μου και εχω βαλει τον αυτοματο στα 85 και παω στην δεξια χαλαρα. Μιλαμε με 85 χιλιομετρα σταθερα το Χ5 πρεπει να εχει αυτονομια για καμια 900αρια χιλιομετρα, χεχεχεχεχε. Φτανω διοδια χαμος απο κοσμο και παω στο τελευταιο δεξια, πληρωνω και με τραβανε δεξια τα strumf. Στην αρχη φοβερα ευγενικος, του δινω τα χαρτια του αυτοκινητου αλλα δεν ειχα το διπλωμα μαζι μου. Μου λεει θα σας δωσω μια κληση για 200,00 euro αλλα αμα παρουσιασετε το διπλωμα σας στην τροχαια της Αττικης Οδου τοτε η κληση θα παραγραφει. Ξαφνικα εκει που κοιταει τα αλλα χαρτια βλεπει οτι η αδεια ειναι φωτοτυπια η οποια ειναι σφραγισμενη απο τα ΚΕΠ για την μεταβιβαση + ενα συνοδευτικο απο τα ΚΕΠ.

Οποτε τελειωνει η ευγενεια και ξεκιναει ενα γλεντι ασυλληπτο. Αυτος να μην δεχεται την φωτοτυπια της αδειας παρολο που ειναι σφραγισμενη απο Κρατικη Υπηρεσια. Αρχιζει και γραφει 2η κληση για την αδεια. Εν τω μεταξυ μαθαινει οτι τα στοιχεια του αυτοκινητου ειναι αυτα που αναγραφονται στο επισημο χαρτι του ΚΕΠ αλλα αυτος τον χαβα του.

Γραφει την γαμο δευτερη κληση, τα παιρνω στο κρανιο και φευγω με τα οσα. Κατι μου ειπε καθως εφευγα του ειπα και ενα αντε και ******* και φτανουμε στο σημερα.
Ζηταω απο τον κολλητο μου το Ε36. https://www.bmwfans.gr/forum/showthread.php?t=17600 για να παω κατω εκει γιατι τις καθημερινες το Χ5 το εχει η γυναικα μου και παω κατω να παρουσιασω διπλωμα και να τσακωθω για την δευτερη κληση. Αφου εσβησα την 200αρα που με εκαιγε η δευτερη κληση ηταν μονο 30 euro δηλαδη 15 αμα την πληρωσεις στο πρωτο 10ημερο. Ξεκιναμε εκει κατω παλι ενα party οπου φτασαμε στον δοικητη και με τα πολλα παει και η δευτερη κληση.

Καθως εφευγα ομως η μερα μου εφτιαξε φοβερα. Πισω απο το Μ3 ειχε παρκαρει ενας αλλος καημενος με μια Deltona evo II τον οποιο τον ειχανε γραψει για ταχυτητα. Τα ειπαμε λιγο για τα αυτοκινητα και την καναμε και οι 2 απο εκει με το “αναλογο οδηγικο στιλ”.

dark knight
12-06-13, 10:26
τελος καλο ,ολα καλα. δεν ειμαι αστυνομικος απλα τυγχανει να ξερω,θα σου προτεινα φιλικα ειτε εχεις δικιο ειτε εχεις αδικο να μη βρισεις ξανα γιατι αν σε ειχε ακουσει θα ειχες μπλεξει απο το να βρεθεις για λιγες ωρες στο τμημα για εξακριβωση μεχρι πολυ αγριες καταστασεις.το ξερω οτι μερικες φορες ειναι δυσκολο να συγκρατηθεις

ntinos
12-06-13, 10:39
Νομιζω πως αδικως τα πηρες στο κρανιο.

Εισαι υποχρεωμενος να εχεις παντα μαζι σου το διπλωμα και την (γνησια) αδεια κυκλοφοριας.

Εβρισες τον αστυφυλακα, επειδη εκανε την δουλεια του ??

TSAF
12-06-13, 11:09
ΟΧΙ παιδια τσακωθηκα γιατι δεν αναγνωριζε την αδεια του αυτοκινητου. Για το διπλωμα ειχε δικιο αλλα για την αδεια δεν ειχε γιατι μετα αρκετες επισκεψεις στο υπουργειο ακομα η κατασταση εκκρεμει και για αυτο τον λογο μου εχουνε δωσει αυτα τα χαρτια με στρογγυλες σφραγιδες.

friendgr
12-06-13, 11:18
πάντως στα ΚΕΠ που είχα κάνει μεταβίβαση πριν μερικούς μήνες (πώληση) είχαν ενημερώσει τον αγοραστή ότι η φωτοτυπία της προσωρινής άδειας μπορεί να μην την κάνει δεκτή ο αστυνομικός σε έλεγχο και να μπλέξεις.
καλά λέει ο άλλος "κάνε τώρα την μεταβίβαση και το ρίσκο δικό μου."

Vasilis M3
12-06-13, 11:30
Μισό λεπτό ρε παιδιά...φταίει το μπο*ρδέλο το κράτος μας που δεν μπορεί μετά απο τόσο καιρό να του βγάλει μια άδεια και τον έχουν με μπακαλόχαρτα?

Δηλαδή και φταίει το κράτος αλλά πρέπει να πληρώσει ο Δημήτρης το κράτος για λάθος που έχει κάνει εκείνο...τι να πω αυτά μόνο εδώ γίνονται πουθενά αλλού...:thumbsdown:

Όσο για την συνάντηση καλά κάνατε και τα γλεντίσατε τα εργαλεία :thumbsup:

Υ.Γ. Πολύ όμορφο και το Πόρτο Ράφτη και το del mar :original:

TSAF
12-06-13, 11:50
Μακελειο εγινε εξω απο την τροχαια. Το Deltona απλα ΟΠΛΟ!!. Και η Μ3 ειναι φοβερη γιατι ειναι τελειως undercover - James Bond κατασταση αλλα το αλλο ειναι απλα ΜΟΣΧΑΡΙ μονο και μονο απο εμφανιση οπως τα Ε30 Μ3.

m_power_lunatic
12-06-13, 13:13
Την γουσταρω τρελα την DELTONA,απο τα λατρεμενα μου αυτοκινητα.

Απλα οτι ποιο ομορφο και με 4-door αμαξωμα.

Θα ηθελα μια τετοια καποια στιγμη.

Ptboul
12-06-13, 13:18
Δεν υπάρχουν πολλά στο car

https://www.car.gr/classifieds/cars/view/3715752/

m_power_lunatic
12-06-13, 14:41
Mου αρεσει πολυ σε κοκκινο,πολυ καλο αμαξι για την εποχη του.

Σαρωσε τα παντα κυριολεκτικα.

Μεσα στο 2012, 2 μετατροπες απο την Ελλαδα πουληθηκανε στο εξωτερικο,μια στην Γερμανια και μια στην Αυστρια νομιζω ή Ελβετια δεν ειμαι σιγουρος.

Φυγανε για 10-12.000 ευρω απο οτι θυμαμαι.

Το θεμα ειναι να βρεις πολυ καλη και πληρεστατη μετατροπη γιατι για γνησια το νουμερο ξεφευγει.

Θελουνε μεγαλη προσοχη γιατι το σασι τους ειναι ευαισθητο και λογω κατασκευης και λογω grip απο την τετρακινηση.

Εχω ορκιστει (για αυτο δεν πρεπει να λες ποτε κατι με σιγουρια) οτι δεν θα ακουμπησω ιταλικο αμαξι ποτε ξανα μετα απο 2 PUNTO GT που ειχα.

Για την DELTONA θα εκανα μια και μοναδικη εξαιρεση ακομα και μετατροπη αν ητανε σωστη και ισια απο σασι.:tt1:

TSAF
12-06-13, 15:16
Δεν υπάρχουν πολλά στο car

https://www.car.gr/classifieds/cars/view/3715752/

Αυτο ειναι γνησιο!!

nikos1400
12-06-13, 17:10
Για το βρισιμο εχετε δικιο παιδια, αλλα για το κωλοχαρτο εχει δικιο ο Τσαφ.

Και εμενα μου ειχανε δωσει απο ΚΕΠ και στα δυο αυτοκινητα τετοιο,
γιατι δεν ειχε η Ελλαδα χαρτι (το πρασινο) για να τυπωσουν κανονικες.

Απο κει και περα, επρεπε εγω να μυριστω τα νυχια μου πότε θα φερουνε χαρτι για να παω να μου τυπωσουν τις κανονικες...

Ολως τυχαιως ακουσα προσφατα (στο ΚΤΕΟ) οτι εχουνε φερει και να παω να προμηθευτω...

:thumbsdown:

Κλασσικα...

Vasilis M3
12-06-13, 17:48
Mου αρεσει πολυ σε κοκκινο,πολυ καλο αμαξι για την εποχη του.

Εχω ορκιστει (για αυτο δεν πρεπει να λες ποτε κατι με σιγουρια) οτι δεν θα ακουμπησω ιταλικο αμαξι ποτε ξανα μετα απο 2 PUNTO GT που ειχα.

Για την DELTONA θα εκανα μια και μοναδικη εξαιρεση ακομα και μετατροπη αν ητανε σωστη και ισια απο σασι.:tt1:

Χαχαχαχα σε πάω πολύ ρε Γιάνναρε :th_Laie_67-1::hystericalbs1: :thumbsup:

mikegr
20-06-13, 14:26
Για 15 ευρω παντως καλυτερα να μη την κουβαλας μαζι την αδεια.
Αν οντως σε καλυπτει η φωτοτυπια τοτε κατεβασε και το σχετικο ΦΕΚ να του το δειξεις την επομενη φορα.

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ Κ
17-11-13, 12:55
Χθες βραδύ γύρω στις δέκα πάρα άστραψε η κάμερα περιφερειακή Υμηττόυ.συνοδηγός εγώ και όταν του έρθει του οδηγού ιδιόκτητη θα είναι 4000 χλμ νοτιοδυτικά

friendgr
18-11-13, 15:29
Κανένα πρόβλημα. Θα διπλασιαστεί όταν καταστεί ληξιπρόθεσμη, θα βεβαιωθεί σαν φόρος στην δήλωση φόρου εισοδήματος και θα αυξάνεται κάθε μήνα όσο δεν πληρώνεται.

Αν δεν έχει ΤΙΠΟΤΑ στο όνομά του μεγειά του με χαρά του. Αν έχει όμως, ή χρειαστεί κάποια ενημερότητα ποτέ από την εφορία, θα πρέπει να περάσει από τον πάγκο.

Harisp
18-11-13, 16:19
Δεν υπάρχει χειρότερη αστυνομία σε ύφος και αντιμετώπιση από αυτή της Ατ.Οδού.

Δεν μιλάω ότι γράφουν αβέρτα γιατί αυτό είναι στα πλαίσια της δουλειάς τους, αλλά για το ότι προσπαθούν να σε γράψουν ακόμα και όλα να είναι εντάξει.

Δεν ξέρω πως την έχουν δει...

katsaraios
18-11-13, 23:19
Ειναι φαν του τιγρη κυνηγανε χορηγιες