PDA

Επιστροφή στο Forum : ΜΙΚΡΟΧΤΥΠΗΜΑΤΑ - ΕΠΙΣΚΕΥΗ



Nikos
23-05-13, 11:53
Εχω καποια μικροχτυπηματα, ειτε βαθουλωματα, ειτε γρατζουνιες σε πορτες και προφυλαχτηρες και μιας και μαζευτηκαν αρκετα λεω να τα φτιαξω ολα μαζι.
Ειναι απ αυτα που χρηζουν τοπικης επισκευης .
Καθοτι μενω στη Βουλα και το αυτοκινητο πλεον ειναι το α και το ω στις μετακινησεις μου, θελω καποιον αξιοπιστο απο θεμα χρονου παραδοσης και εγγυημενης εργασιας.
Απλη ερωτηση ....εχουμε καποιον ??

S8N
23-05-13, 11:57
Τώρα που έκλεισαν τα Ναυπηγεία Σύρου, αναγκαστικά στα Ναυπηγεία Σκαραμαγκά θα το πας.

Nikos
23-05-13, 12:01
Τώρα που έκλεισαν τα Ναυπηγεία Σύρου, αναγκαστικά στα Ναυπηγεία Σκαραμαγκά θα το πας.

Μαλιστα ....

deepBLUE
23-05-13, 12:03
Auto Spot Repairs
Mαραθωνομαχων 3 Αλιμος - Πισω απο το media Markt
210 9944668

Cobalt
23-05-13, 12:06
αν είναι αρκετά για τοπική επισκευή θα πληρώσεις πιο πολλά απο το να βάψεις όλο το αμάξι...

δεν σε συμφέρει θεωρώ...

το PDR κοστίζει πολύ ακριβά και μερικές φορές σε κάποια σημεία δεν πάιρνει χέρι.
όσο για τις γραντζουνιές επίσης χρειάζεσαι τοπικό βάψιμο συνήθως αν είναι μεγάλη η ζημιά.

πάρε μια εκτίμηση αλλά να ξέρεις οτι πιθανότατα να σε συμφέρει περισσότερο η ολική βαφή αν έχεις πολλά τεμάχια προς επισκευή.

υπάρχουν πολλά ονόματα και μη στο χώρο του PDR, κάνε ένα google

S8N
23-05-13, 12:07
Δεν ξέρω πως μου ξέφυγε το παραπάνω. Αυτό που εννοούσα είναι το εξής:

Τώρα που έκλεισε ο Νίγγας, εγώ θα πήγαινα σ' αυτούς:

www.dent-master.gr

Κατάστημα Β.Π.:
Πλαπούτα 92 Ηράκλειο, Τ.Κ. 14121
Δήμος Ηρακλείου, Νομός Αττικής

Κατάστημα Ν.Π.:
Γραβιάς 41 - Άνω Γλυφάδα
Τηλ.: +30 210 9609001

Είδα πριν ένα μήνα δουλειά του καταστήματος Β.Π. και ήταν πολύ καλή.

Monsta
23-05-13, 12:10
Νίκο, θέλει προσοχή το τοπικό. Παίζει ρόλο η απόχρωση, το σημείο, το μέγεθος, η τέχνη, αλλιώς πάμε για ολικό.

Ελπίζω να πετύχεις σοβαρό και ειλικρινή επαγγελματία.

Nikos
23-05-13, 12:10
Κυριως ειναι γρατζουνιες, οχι βαθειες.
Και δυο μικρα βουλιαγματα κοντα στα χερουλια απ τις πορτες σα να εχει σπρωξει καποιος τη λαμαρινα με τη μυτη ενος κατσαβιδιου ας πουμε.
Και μιας και το αυτοκινητο δεν εχει κανενα βαψιμο δε θελω να χαλασω το εργοστασιακο χρωμα.
Βαγγελη τον ξερεις αυτον στον Αλιμο ?

Nikos
23-05-13, 12:12
Δεν ξέρω πως μου ξέφυγε το παραπάνω. Αυτό που εννοούσα είναι το εξής:

Τώρα που έκλεισε ο Νίγγας, εγώ θα πήγαινα σ' αυτούς:

www.dent-master.gr

Κατάστημα Β.Π.:
Πλαπούτα 92 Ηράκλειο, Τ.Κ. 14121
Δήμος Ηρακλείου, Νομός Αττικής

Κατάστημα Ν.Π.:
Γραβιάς 41 - Άνω Γλυφάδα
Τηλ.: +30 210 9609001

Είδα πριν ένα μήνα δουλειά του καταστήματος Β.Π. και ήταν πολύ καλή.

Εγω δεν απορησα για την προηγουμεη απαντηση σου, αλλα γι αυτην.

deepBLUE
23-05-13, 12:15
Κυριως ειναι γρατζουνιες, οχι βαθειες.
Και δυο μικρα βουλιαγματα κοντα στα χερουλια απ τις πορτες σα να εχει σπρωξει καποιος τη λαμαρινα με τη μυτη ενος κατσαβιδιου ας πουμε.
Και μιας και το αυτοκινητο δεν εχει κανενα βαψιμο δε θελω να χαλασω το εργοστασιακο χρωμα.
Βαγγελη τον ξερεις αυτον στον Αλιμο ?

Ναι Νικο εχω παει μερικες φορες.
Το audi θες να πας η το Μ5 ?

Loukas
23-05-13, 12:19
εγω ειχα παει στον Κοκκινο στην αμφιθεας, και μου ειχε κανει πολυ καλη δουλεια.ηταν παλια και στο φανοποιειο του σπανου αν θυμαμι καλα.https://www.autocare.com.gr/Greek/Contact/contact.htm

σημ:το ειχα αφησει 1 βραδυ μεσα.

Nikos
23-05-13, 12:19
Ναι Νικο εχω παει μερικες φορες.
Το audi θες να πας η το Μ5 ?

Το αουντι.
Το Μ5 τωρα κανει ταξιδακια σε καμια Γερμανια .

deepBLUE
23-05-13, 12:41
εγω ειχα παει στον Κοκκινο στην αμφιθεας, και μου ειχε κανει πολυ καλη δουλεια.ηταν παλια και στο φανοποιειο του σπανου αν θυμαμι καλα.https://www.autocare.com.gr/Greek/Contact/contact.htm

σημ:το ειχα αφησει 1 βραδυ μεσα.

............................

Loukas
23-05-13, 12:49
............................

??δεν καταλαβαινω τι εννοεις...

mdenax
23-05-13, 12:55
Τώρα που έκλεισαν τα Ναυπηγεία Σύρου, αναγκαστικά στα Ναυπηγεία Σκαραμαγκά θα το πας.

Ανοιχτά είμαστε ,ο Σκαραμαγκάς είναι κλειστά.

aristent
23-05-13, 14:02
Τώρα που έκλεισαν τα Ναυπηγεία Σύρου, αναγκαστικά στα Ναυπηγεία Σκαραμαγκά θα το πας.

....κατσε Νικο!!!....που πας???...για πλακα το ειπε ο Αρης!!!
https://blogs.bgsu.edu/deana/files/2011/03/SeaAudi.jpg

120ie87
23-05-13, 14:16
Παίδες, αφού βλέπετε ότι συνεννόηση με μηνύματα δεν μπορεί να γίνει, δεν ανταλλάσετε τίποτα τηλέφωνα μήπως και βρείτε άκρη?

(ούτως ή άλλως εμείς που διαβάζουμε δεν βγάζουμε και πολύ άκρη... το παλικάρι κάτι ρώτησε, ενδιαφέρει και άλλους σίγουρα, γράψτε δυο-τρία συνεργεία από τα οποία έχουμε δει καλές δουλειές να μάθουμε και οι υπόλοιποι)



(με αγάπη τα παραπάνω και χωρίς να θέλω να θίξω κανέναν έτσι?)

mark e92
23-05-13, 15:33
Το αμάξι Ασήμι δεν είναι;;;
Δύσκολο το μπάλωμα...

Nikos
23-05-13, 15:35
Το αμάξι Ασήμι δεν είναι;;;
Δύσκολο το μπάλωμα...

Το Μ5 που ειχε πολυ δυσκολο χρωμα, silverstone, ακομα και τοπικα το ειχαν επισκευασει καλα. Απλα εκλεισε αυτος που ηξερα και ψαχνομαι για κατι αντιστοιχο.
Το audi ειναι ανθρακι, νομιζω ειναι πιο ευκολο χρωμα.

PANOS-E60
23-05-13, 15:43
Νικο, τα παιδιά στην Πλαπούτα που έβαλε πιό πάνω ο σειταν είναι εξαιρετικοί μάστορες και για λακούβες και γιά τοπικά.

850CSI
23-05-13, 16:16
Eγω παντως σου προτεινω τη λυση, Υπαρχη ενας στυλος που Νομιζω δεν ειμαι σιγουρος ειναι αμερικανικος και π.χ. εχεις ασπρο αυτοκινητο κοκκινο η σκουρο ,,παιρνης και τον αναλογο στυλο, και την γρατσουνια την γεμιζη και ειναι για μια ζωη,,,, πιστευω καπιος εδω θα ξερη μια φορα εφερε εναςσυμφορουμητης μας δοκιμασα και πετυχε μ'αυτον το μαρκαδορο ,εφυγε

Nikos
23-05-13, 16:22
Νικο, τα παιδιά στην Πλαπούτα που έβαλε πιό πάνω ο σειταν είναι εξαιρετικοί μάστορες και για λακούβες και γιά τοπικά.

Τους τηλεφωνησα για το καταστημα Γλυφαδας και θα πεταχτω ισως αυριο πρωι.
Απ οτι καταλαβα ειναι ο τυπος που φτιαχνει τα βαθουλωματα σε στυλ free lancer και εχει συνεργατες σε Β.Π και Ν.Π......θα σας ενημερωσω .

PANOS-E60
23-05-13, 16:24
Τους τηλεφωνησα για το καταστημα Γλυφαδας και θα πεταχτω ισως αυριο πρωι.
Απ οτι καταλαβα ειναι ο τυπος που φτιαχνει τα βαθουλωματα σε στυλ free lancer και εχει συνεργατες σε Β.Π και Ν.Π......θα σας ενημερωσω .

τον λένε Αντρεα και η φωτογραφία του φαίνεται στο σαιτ εν ωρα δουλειάς.

Koyotte
24-05-13, 09:32
τον λένε Αντρεα και η φωτογραφία του φαίνεται στο σαιτ εν ωρα δουλειάς.Για μικροβαθουλώματα που έχω φτιάξει καναδυό φορές (χωρίς βάψιμο) ο Ανδρέας είναι απλά εκπληκτικός!!

Bitz
24-05-13, 10:30
Το αμάξι Ασήμι δεν είναι;;;
Δύσκολο το μπάλωμα...

Οχι...

Bitz
24-05-13, 10:35
Παίδες, αφού βλέπετε ότι συνεννόηση με μηνύματα δεν μπορεί να γίνει, δεν ανταλλάσετε τίποτα τηλέφωνα μήπως και βρείτε άκρη?

(ούτως ή άλλως εμείς που διαβάζουμε δεν βγάζουμε και πολύ άκρη... το παλικάρι κάτι ρώτησε, ενδιαφέρει και άλλους σίγουρα, γράψτε δυο-τρία συνεργεία από τα οποία έχουμε δει καλές δουλειές να μάθουμε και οι υπόλοιποι)



(με αγάπη τα παραπάνω και χωρίς να θέλω να θίξω κανέναν έτσι?)

Scratch car repairs
Γιαννης Καρβουνακης
θηβων 75 Πειραιας
Τηλ.210 4624155