PDA

Επιστροφή στο Forum : [E46] Βάσεις μηχανής Μ43



BILL007
20-05-13, 21:37
Λογικά πάω για αλλαγή στις βάσεις μηχανής στα επίπεδα της συντήρησης. Το μοτέρ μου είναι το Μ43.

Θα ήθελα να μάθω κόστος ανταλλακτικών απο επίσημη BMW, καθώς και απο άλλες μάρκες εκτός, καθώς και αν υπάρχει τίποτα πιο ενισχυμένο σαν powerflex που θα μπορούσα να βάλω.

Επίσης σκέφτομαι και βάσεις σασμάν στο ίδιο πλαίσιο αλλαγής τέτοιων πραγμάτων.Να το κάνω και αυτό επ'ευκαιρία γιατί τα εργατικά δεν ξέρω πόσο πάνε και πόσο εύκολες/δύσκολες εργασίες είναι.

Τις εμπειρίες σας και τις γνώμες σας συμφορουμίτες :thanks:

ziaba
21-05-13, 12:20
Μπιλ τλκ πρέπει να αναχθούν οι βάσεις ή τα σινεμπλόκ ή κ τ 2?

BILL007
21-05-13, 13:37
Βάσει ετών (12 πλέον) σίγουρα όλα τα ελαστικά μέρη και σύνδεσμοι πρέπει να αλλαχθούν προληπτικά.

Λεω να ξεκινήσω με βάσεις μηχανής και γι'αυτές ρωτάω και μετά να παώ σε βάσεις σασμάν, μεσαία τριβή και σινεμπλόκ διαφορικού...

Διάβασα ότι δεν λέει να πάω σε κάτι πιο ενισχυμένο πέρα του μαμα. Γι'αυτό θέλω να μάθω τιμές και εναλλακτικές :original: :thanks:

m-power_01
21-05-13, 20:28
Και της μηχανής και του σασμαν μπορούν να επιθεωρηθούν πρώτα και να δεις σε τι κατάσταση είναι.
Δεν χρειάζεται τίποτα παραπάνω από απλές της μαμάς ή του εμπορίου.

spar@
21-05-13, 20:54
Και της μηχανής και του σασμαν μπορούν να επιθεωρηθούν πρώτα και να δεις σε τι κατάσταση είναι.
Δεν χρειάζεται τίποτα παραπάνω από απλές της μαμάς ή του εμπορίου.

ρε ετσι δεν κανουμε δουλεια.....ελεος :th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

BILL007
21-05-13, 22:41
Και της μηχανής και του σασμαν μπορούν να επιθεωρηθούν πρώτα και να δεις σε τι κατάσταση είναι.
Δεν χρειάζεται τίποτα παραπάνω από απλές της μαμάς ή του εμπορίου.


Για τι κόστος μιλάμε Σπύρο στο καθένα? Επίσης σε οχι μαμά, ποιές εταιρίες βγάζουν? :thanks:

BILL007
10-06-13, 13:49
:up::up::up: