PDA

Επιστροφή στο Forum : GT-R vs EVO IX



NickE60
20-03-10, 22:53
Αστάθειες είχε ο οδηγός του GT-R κυνηγώντας το 9αρι EVO....

Το έσπασε τελικά, και μέσα από το youtube ανακάλυψε η ασφαλιστική εταιρία ότι ο πελάτης έκανε ψευδή δήλωση για να αποζημιωθεί ...γιατί απ' το video αυτό αποδεικνύεται ότι έκανε αυτοσχέδιους αγώνες...... προσοχή στα EVO και στα video λοιπόν...


https://www.youtube.com/watch?v=MXKUd8oCKSQ

Monsta
21-03-10, 00:42
Φάνηκε σε ορισμένα σημεία ότι πήγε να το χάσει 1-2 φορές, μέχρι που τελικά τα κατάφερε.

Ώρα για τροπέτ...

Stamatis
21-03-10, 00:54
Αμα είσαι κουλός τελικά, είσαι κουλός.
Αξίωμα αυτό.

Δεν πα να έχεις και Εβο και GTR και GT3 και VGA και χέσε μεσα.

A coolman is a coolman under any other name.

PATSIMINI
21-03-10, 02:51
Gt R bitten by Evo 9....ayth einai eidhsh..........

bimmer-corfu
21-03-10, 06:54
Νίκο εσύ ανεβάζεις τέτοια βίντεο?

Δεν λέγαμε ένα καιρό ράβουν τα Γιαπωνέζικα αλλά δεν μας ενδιαφέρει καθόλου? χαχχααχαχαχ

Πλάκα κάνω έτσι?

aristent
21-03-10, 08:35
Κριμα να καταληξει ετσι η βραδια.
Και ναι πραγματικα στις κοντρες με διαδρομη σε στροφες(βλεπε λιμανακια)θελει γνωσεις και χερια!!! δεν μετραει παντα το οχημα εκτος αν ειναι να βαλεις κοντρα αυτοκινητο με ποδηλατο...

VanVIC
21-03-10, 10:52
Αν δεν κάνω λάθος, στο πλάϊ υπήρχε χιονάκι και σε κάποια σημεία, ο δρόμος κάτω "γυάλιζε ύποπτα" (πάγος ίσως).
Προφανώς ο οδηγός του GT-R ήταν "φρέσκος" με το συγκεκριμένο αμάξι, σαν να μην ήξερε πώς να το τοποθετήσει στις κλειστές στροφές και 1-2 φορές "φλέρταρε με το "είμαι-δεν έιμαι έξω".

Πάντως γενικά το EVO (μέχρι και το 9 αλλά είδικά το 9) είναι μεγάλη "αλήτρα" σε κλειστά κομμάτια. Φίλος μου με μεγάλη εμπειρία απο scooby (είχε 2 "ταβανιασμένα") και EVO (είχε το 9 "φευγάτο" και τώρα έχει το 10) μου λέει οτι σε "κλειστές/σφικτές" διαδρομές, το 9άρι απλά "δεν παίζεται".

Το GT-R προφανώς έχει πιο "touring" χαρακτήρα σε σχέση με το "αγωνιάρικο" EVO 9.

stratos
21-03-10, 11:24
Αν δεν κάνω λάθος, στο πλάϊ υπήρχε χιονάκι και σε κάποια σημεία, ο δρόμος κάτω "γυάλιζε ύποπτα" (πάγος ίσως).
Προφανώς ο οδηγός του GT-R ήταν "φρέσκος" με το συγκεκριμένο αμάξι, σαν να μην ήξερε πώς να το τοποθετήσει στις κλειστές στροφές και 1-2 φορές "φλέρταρε με το "είμαι-δεν έιμαι έξω".

Πάντως γενικά το EVO (μέχρι και το 9 αλλά είδικά το 9) είναι μεγάλη "αλήτρα" σε κλειστά κομμάτια. Φίλος μου με μεγάλη εμπειρία απο scooby (είχε 2 "ταβανιασμένα") και EVO (είχε το 9 "φευγάτο" και τώρα έχει το 10) μου λέει οτι σε "κλειστές/σφικτές" διαδρομές, το 9άρι απλά "δεν παίζεται".

Το GT-R προφανώς έχει πιο "touring" χαρακτήρα σε σχέση με το "αγωνιάρικο" EVO 9.

Φυσικά λέμε για μια διαφορά πάνω απο 400 kg μεταξύ των δύο αυτοκινήτων, κάτι που κάνει το evo να υπερέχει σε ένα τόσο σφτιχτό κομμάτι. Κρίμα όμως... παρασήρθηκε απο έναν χερά που είχε μπροστά και ακολουθούσε απο πίσω δίχως αύριο. Το έχασε σε 1 σημείο, το έχασε σε δεύτερο... ε μετά είναι άξιος της μοίρας του