PDA

Επιστροφή στο Forum : Κιτ ενισχυσης σαζμαν DCT



Karizma Z4
08-05-13, 13:16
Χρονια πολλα και Χριστος Ανεστη σε ολους!!!

Με εχουν πιασει οι ανησυχιες μου τον τελευταιο καιρο και ειμαι σε αναζητηση για το πως θα "θωρακισω" το σαζμαν μου,προκειμενου να ειναι αξιοπιστο και λειτουργικο σε ενδεχομενη μελλοντικη βελτιωση της ιπποδυναμης!!! thumb

Ετσι ψαχνωντας στο διαδικτυο βρηκα αυτη την λυση,η οποια εχει καλα δειγματα δουλειας και σε BMW,αλλα και σε αλλες εταιριες που χρησιμοποιουν αυτοματα σαζμαν σε αυτοκινητα επιδοσεων!!!

Την τιμη την βρισκω πολυ λογικη για την αξιοπιστια που προσφερει και ουσιαστικα "λυνει" τα χερια στο μεγαλυτερο φρενο στην βελτιωση των αυτοματων DCT αυτοκινητων της BMW που προσδοκουν σε μεγαλυτερες ιπποδυναμεις!!!

Το θεμα ειναι να βρεθει και ενας καλος μηχανικος που να μπορεσει να φερει εις περας το εργο της τοποθετησης!!!

Σας παραθετω το link με τα προσφερωμενα "καλουδια" της εταιριας για το DCT σαζμαν!!!


https://www.sspperformance.com/sub-category/bmw-dct--gs7d36sg-/transmission--gs7d36sg-/

jannisa
08-05-13, 15:25
Αληθώς Ανέστη, Τζιμ.

Έχει γίνει μακελειό με την ssp αν διαβάζεις το bimmerboost με το rebuild του sticky. Βγαίνουν συνέχεια νέα στοιχεία για την ενίσχυση του κιβωτίου, νομίζω ότι καλύτερα να περιμένεις γιατί ακόμα μόνο πειραματισμοί γίνονται.

Karizma Z4
08-05-13, 16:45
Αληθώς Ανέστη, Τζιμ.

Έχει γίνει μακελειό με την ssp αν διαβάζεις το bimmerboost με το rebuild του sticky. Βγαίνουν συνέχεια νέα στοιχεία για την ενίσχυση του κιβωτίου, νομίζω ότι καλύτερα να περιμένεις γιατί ακόμα μόνο πειραματισμοί γίνονται.

Εχω να μπω πολυ καιρο Γιαννη!!!

Θα τα συζητησουμε και αυριο απο κοντα!!! thumb

Vasilis M3
08-05-13, 18:21
Θα σου πάει κοντά στα 6-7 χιλιάρικα αν κατάλαβα καλά?:shok:

Tsik.D.
08-05-13, 18:42
Θα σου πάει κοντά στα 6-7 χιλιάρικα αν κατάλαβα καλά?:shok:

+και τα εργατικα του μαστορα... αν καταλαβα και εγω καλα...

Vasilis M3
08-05-13, 18:45
Κανα 8άρι σούμα δηλαδή... Αοουυυυυ πόνεσε αυτό :sweatdrop:

spar@
08-05-13, 18:47
1000 μονο ο μαστορας?

Karizma Z4
08-05-13, 21:14
Κάτι καταλάβατε λάθος παιδιά!!! Κάπου 2500$ ειναι όλη η ιστορία συν ότι κοστισουν τα εργατικά!!!

fanisk
08-05-13, 22:00
Κάτι καταλάβατε λάθος παιδιά!!! Κάπου 2500$ ειναι όλη η ιστορία συν ότι κοστισουν τα εργατικά!!!

Μαλλον αθροισαν ολα τα προιοντα της σελιδας μαζι..

spar@
08-05-13, 23:50
Εγώ δεν αθροισα τπτ εγω θα έπαιρνα 8κ ευρο εργατικά γιατι μετά θα ήθελα 3 μήνες διακοπές ...:facepalm::th_Laie_67-1:

Harisp
09-05-13, 14:55
Αν βρεις έναν μηχανικό που ενισχύει σασμάν από dsg vw κτλπ, θα μπορεί να στα τοποθετήσει. Ίσως ο 0-400 να μπορεί αφού έχει πελάτες με dsg ενισχυμένα.

Κατά τα άλλα δες αν είναι αξιόπιστη αυτή η εταιρεία σε άλλες πλατφόρμες-σασμάν και μετά κρίνε αν πρέπει να προχωρήσεις.

Γενικά όμως δεν υπάρχουν πολλά n54 με ενισχυμένα σασμάν οπότε ίσως γίνεις και λίγο πειραματόζωο, άρα θέλει προσοχή!