PDA

Επιστροφή στο Forum : i <3 Egnatia Ring!!!!



Bazil Van Sinner
07-05-13, 23:24
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/3/3b/GR-A2_course.png/800px-GR-A2_course.png



Εγνατια απο τα διοδιο του Λαγκαδα μεχρι τα Κερδυλια ΔΕΝ δουλευει τιποτα!!!!

Μπες και πιες!!!!!

Στα τουνελ μπαινεις με 160+ ΑΝΕΤΑ !!!!

Απο κει και μετα (κομβος Οφρυνιου) ξεκιναει παλι μαυρη ασφαλτος και κατι ανοιχτες πατημενες ΑΛΛΟ πραμα!!!

Η αποκορυφωση ερχεται απο τον κομβο της ελευθερουπολης μεχρι την εξοδο της Κεραμωτης,μετα την Καβαλα.

Τουνελ -γεφυρες επιπεδου λουναπαρκ!!!!!!

Μετα την Καβαλα παρακαλα να βρεις κανα 1000ρι να παιξετε λιγο στα ψηλα !!!

Καλο δρομο και καλη απολαυση.


Κ@υλ@ το Schnitzer !!!!!!thumb


i <3 Egnatia Ring!!!!


Με αφορμη αυτο το ποστ,

τα απειρα θενκς που δεχτηκα,:hystericalbs1:,

την κ@υλ@ που,απ'οτι φαινεται,εχουμε γι'αυτο το δρομο,

ανοιγω αυτο νημα για να γραψετε και να μοιραστητε ,

εμπειριες που τυχον ειχατε:whistle:








Οταν πιασω το λαχειο :whistle: θελω ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ,μετα απο ενα πολυ καλο σερβις,καινουριες αναρτησεις ,λαστιχα,φρενα,υγρα φρενων......τα παντα ολα να κανω ενα getaway-endurance-egnatia ,πηγαινε-ελα !!!!!Θα ειναι το βιντεο της χρονιας!!!!
1340 χλμ. σε ενα 24ωρο ΤΕΡΜΑ σε ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΓΝΑΤΙΑ!!!


Το κομματι Κερδυλια -Θεσσαλονικη το ξερω σαν το χερι μου,εχει πολυ καλη χαραξη και σε πολυ μεγαλο ποσοστο στροφες ζυγισμενες!!!!Μπορεις να κρατησεις αρκετα μεγαλη Μ.Ω.Τ !

Το κομματι Περαμος -Καρβαλη ,μεχρι,πριν 3χρονια που ειχα ακομη μηχανη το καναμε σχεδον καθε τεταρτη με τον κολλητο μου,ετσι για "προπονηση" :whistle: .Πιο "μηχανισια"διαδρομη με πατημενες παρατεταμενες στροφες και τα πιο γ@μ@τ@ τουνελ ολης της εγνατιας !!!!

Λογω του οτι χρησιμοποιειται ως εισοδος των περισσοτερων Τουρκων,και οποιων Ευρωπαιων θελουν να περασουν προς τας ανατολας,εχουμε πετυχει πολλα και αξιολογα μπιστολια,με λιγοτερους,συγκρητικα στον αριθμο,αξιομαχους πιστολερο στα τιμονια.Αλλα με πολυ δυνατα πατηματα,ως συνηθως κερδισμενοι :whistle: αλλα και μερικες φορες απιστευτα ηττημενοι....

Σε καποια σημεια ειναι ιδιαιτερα επικυνδυνος,θα θελα να πω,αλλα καποιες φορες ,ο κινδυνος ειναι τοσο γλυκος...(βλ. Γεφυρες της Καβαλας).Ειτε κατεβαινεις προς Κεραμωτη και βλεπεις το ποσο ψηλα εισαι,ειτε ερχεσαι απο Ξανθη προς Καβαλα και μπαινεις τερμα μετα την ευθεια στα λιπασματα σ'αυτη τη δεξια παρατεταμενη που σε προετοιμαζει για την αριστερη στη γεφυρα......:shok: :shok: :shok:

:fountwtis:

A8hnaios
07-05-13, 23:29
Μπραβο Βασιλη Ωραιο Νημα.. περιμενουμε εμπειριες φοτο και βιντεο!!!

Γουσταρω κ γω να τη κανω τη διαδρομη.....

Tsakirakos
07-05-13, 23:55
Ξανθη-Θεσσαλονικη το ξερω απ'εξω... Ξανθη-Κομοτηνη κατα 90% μονο νυχτα το κανει μονο του το αμαξι πλεον μηχανικα...(σαν φοιτητης καθε βραδυ σχεδον εκει απο Ξανθη)
Ν. Περαμος-Καβαλα εχει φοβερες στροφες για τη μηχανη!
Καβαλα-Καρβαλη στις γεφυρες τα ενωματα εχουν μια ασαφεια...
Κομοτηνη-Αλεξανδρουπολη ευθειες για τελικες και πριν την Αλεξανδρουπολη μεγαλες στροφες με καλη ασφαλτο για μηχανη. Μονο μια στροφη δεν εχει καλη κλιση και ψιλοτρομαζει...

Bazil Van Sinner
07-05-13, 23:58
Καβαλα-Καρβαλη στις γεφυρες τα ενωματα εχουν μια ασαφεια...
.

εκει ειναι η γλυκα :eek:

Tsakirakos
08-05-13, 00:00
χαχαχαχαχα!!!! με φρεσκα λαστιχα ναι....αλλιως εχεις οριζοντια μετατοπιση για την πλακα σου!

Bazil Van Sinner
08-05-13, 00:13
Συμφωνω για τα λαστιχα!

Γουσταρω Εγνατια γιατι δικαζει τα παντα!!!!

Ας παμε στις γεφυρες και πες πως ερχεσαι απο Ξανθη για Καβαλα και εισαι με

το Bussa χωρις κοφτες και παιζεις σε ολη την διαδρομη με το θεο τον ιδιο,

εκει καπου στο υψος της Κεραμωτης σε πλησιαζει 1000RR ,τον αφηνεις να σε περασει

τον ζυγιζεις...καλος ομορφος αλλα ... λιγος,ανοιγεις το γκαζι και το κοντερ αρχιζει να

γραφει ανδρικα χιλιομετρα,300+ γες μαδεφακερ α'ι' εμ δε κινγκ!!!!!μπαινεις στο

τελευταιο τουνελ,και θελεις να δαγκωσεις τα σταμπιλιζατερ σου απ'την αδρεναλινη...

κοιτας καθρεφτες και το RR εχει μεινει πισω....παρτα ρε καγγουρα που πας να μου την

πεσεις στα 1300 κυβικα μου,αφηνεις λιγο γκαζι και πεφτει ο ρυθμος σου στα 280,

λαθος πρωτο εγινε,το RR μαζεψε αποσταση,ο "καγγουρας" το παει ταπα απο την

τελευταια σταση για βενζινη που εκανε,βγαινεται μαζι στην ευθεια στα λιπασματα,

για αλλη μια φορα σκεφτεσαι να τον δικασεις και ανεβαζεις πανω απο τα 300....

ματαια ομως γατακι!!!!!!η πρωτη στροφη ηρθε και ξεκιναει το τρενακι με τα ενωματα

στις γεφυρες!!!!:whistle: δεν θα θελα να ημουν με τιποτα ο τυπος με το

Bussa...απο κει και μετα αναλαμβανει το RR :warriorsmiley:

pilot
08-05-13, 00:29
Το κομμάτι Ν.Πέραμος-Καβάλα όντως είναι καταπληκτικό! Με την μηχανή απλά δεν χορταίνεις τις παρατεταμένες που είναι κυριολεκτικά ''βούτυρο σε ζεστό ψωμί'' για τα 1000ρια! :warriorsmiley: άνετα κρατάς 200ρες με το μηχανάκι πλαγιασμένο για αρκετά απολαυστικά δευτερόλεπτα.

Επίσης αγαπημένο είναι το κομμάτι με τα τούνελ πριν την Κοζάνη.. θυμάμαι το 2008 δικάβαλο με την Ολγα με το Repsol να ''βγάζουμε'' και οι δυο σώμα και το κοντέρ να μην πέφτει κάτω απο τα 180..Θεσ/νικη-Καστοριά κάτι ψιλά λιγότερο απο 1μιση ώρα..

pilot
08-05-13, 00:29
εκει ειναι η γλυκα :eek:

oh yeah...:drive:

freddys
08-05-13, 01:32
Ενταξει η διαδρομη Ηγουμενιτσα-Θεσσαλονικη δεν υπαρχει...Εκτος απο μια τρελη εξοδοη στα Γιαννενα που αν τρεχεις στα τουνελ την πατησες γιατι δεν ξερεις πιο ειναι και σε βαζει να πας μαξιμουμ 100 γιατι γινεται διπλης κυκλοφοριας,ολη η υπολοιπη ειναι με GPS για τις καμερες και το ποδι να μην σηκωνεται απο το πενταλ του γκαζιου.Οσο για την εισοδο της Καβαλας,ειναι να την κανεις βραδυ να ευχαριστηθεις τις στροφες!!! :D

Skyline_IS
08-05-13, 06:55
Οι στροφες πριν την καβαλα ειναι για να ευχαριστηθεις το αμαξι και να πας ταπα αλλα τις 2 τελευταιες φορες πετυχα τεραστια κομματια ελαστικων απο νταλικες μεχρι και τουρκο νταλικερη σταματημενο πανω στη στροφη :shok:

Απο τοτε ειμαι λιγο επιφυλακτικος για εκεινο το σημειο.

Vasilis M3
08-05-13, 09:46
Θυμάμαι με τον πατέρα μου είχαμε φύγει μια Παρασκευή για Ηγουμενίτσα.Διαμονή το βράδυ και το πρωί φύγαμε για Αλεξανδρούπολη!Πάλι διαμονή και το πρωί της Κυριακής ξεκινάγαμε για Αθήνα..Ήταν όταν μόλις την είχανε παραδώσει στην κυκλοφορία.

Το ταξίδι έγινε δυστυχώς χωρίς το Μ3 (είχαμε μαζί παππού και γιαγια:facepalm:) αλλά με το Golf 1.6 FSI Mk5 της μάνας μου (δεν θέλω σχόλια:whistle:).

Πολύ ωραία διαδρομή μέσα στην φύση ειδικά το κομμάτι Γιάννενα-Μέστοβο νομίζεις ότι είσαι στις Αλπεις..ΦΟΒΕΡΟ!!!

Επίσης μου έκανε μεγάλη εντύπωση λίγο πριν φτάσουμε Αλεξανδρούπολη υπάρχει μια αχανής ευθεία (νομίζω κοντά στην Ξάνθη) πραγματικά αχανής όμως.Εκεί που πηγαίναμε με καμια 160-180άρα στην μεσαία λορίδα χαλαραααα άδειος τελείως ο δρόμος δεν υπήρχε ψυχή...μας περνάει ένα Murcielago με καμια 300άρα μας φύγανε τα κλιμπιστρίνια..μόνο το ότι ήτανε μουσταρδί θυμάμαι.

Θέλω να ξανακάνω την διαδρομή σύντομα αλλά με το δικό Μ3 Ε46 :thumbsup:thumb

Bazil Van Sinner
08-05-13, 12:48
31 η' 33 χλμ. ειναι αυτη η ευθεια Βασιλη,ας με διορθωσουν οι Θρακες, αν δεν πιασει κανενας αερας τρελλος ειναι πραγματικο drag-strip.

Νομιζω 2005 πρεπει να ηταν ειχαμε κολησει ενα Ε36 318is εκει πανω!!!!
Πηγαινε στους κοφτες κανα 5λεπτο και ειχε και στη πλατη του καμια 250αρια χλμ. πιεσμενα!
Οι κατοχοι is θα με καταλαβουν σιγουρα,ειναι και γ@μω ο ηχος του κοφτη στις τελικες σου:shok: μεχρι που κανε μπαμ :drive: :hystericalbs1: :hystericalbs1: :hystericalbs1:

....επρεπε να ειχα φωτογραφια τα μουτρα του Ακη οταν εσκασε το μοτερ:th_Laie_67-1:

Συγκινιτικη στιγμη μακρας διαρκειας η επιστροφη μας στις Σερρες:th_Laie_67-1:
3 φορτηγα αλλαξαμε ,νομο-νομο πηγαιναμε:th_Laie_67-1:

mark e92
08-05-13, 20:48
Εγω εκανα το λαθος να παω Θεσ/νικη Ναυπακτο απο κει ...
Μεχρι τα Γιαννενα ολα καλα μετα:ranting2::ranting2::ranting2:
και ΓΑΜΩ τους δρομους!!!:thumbsdown:

PANOS-E60
08-05-13, 20:56
Εγω εκανα το λαθος να παω Θεσ/νικη Ναυπακτο απο κει ...
Μεχρι τα Γιαννενα ολα καλα μετα:ranting2::ranting2::ranting2:
και ΓΑΜΩ τους δρομους!!!:thumbsdown:

την επόμενη φορά Μαρκο, δοκίμασε κομματι το Μετσοβο -Τρικαλα (χωρις γυναικόπαιδα μεσα ομως) :original:

bmwz3
09-05-13, 11:03
Το κομμάτι Ν.Πέραμος-Καβάλα όντως είναι καταπληκτικό! Με την μηχανή απλά δεν χορταίνεις τις παρατεταμένες που είναι κυριολεκτικά ''βούτυρο σε ζεστό ψωμί'' για τα 1000ρια! :warriorsmiley: άνετα κρατάς 200ρες με το μηχανάκι πλαγιασμένο για αρκετά απολαυστικά δευτερόλεπτα.

Επίσης αγαπημένο είναι το κομμάτι με τα τούνελ πριν την Κοζάνη.. θυμάμαι το 2008 δικάβαλο με την Ολγα με το Repsol να ''βγάζουμε'' και οι δυο σώμα και το κοντέρ να μην πέφτει κάτω απο τα 180..Θεσ/νικη-Καστοριά κάτι ψιλά λιγότερο απο 1μιση ώρα..


θεσσαλονικη -καστορια δεν ειναι καλο σκορ μιαμιση ωρα.μαλλον δε θα πηγαινατε πολυ δυνατα.

Bazil Van Sinner
09-05-13, 13:47
^

γιατι δεν ειναι καλο ρε φιλος?

με RR και δικαβαλος ειναι πολυ καλο!Εχει περιπου 200μ.ω.τ. μην το συγκρινεις με μονοσελο,εκει παει αλλου...

pilot
09-05-13, 14:22
συμφωνω, δικαβαλο αλλαζει το πραγμα, φοβασαι και για αυτον που εχεις πισω..

Tsakirakos
10-05-13, 09:49
Αλλαζει εντελως και η γεωμετρια της μηχανης...

HLIAS - E36
10-05-13, 21:58
Αν δεν πετάξω κανένα Μ3 μοτεράκι δεν πάω πουθενά.... ΤΖΑΜΠΑ βενζίνες θα καίω...!!!:hystericalbs1:

freddys
10-05-13, 22:12
https://www.bmwfans.gr/forum/





Με αφορμη αυτο το ποστ,

τα απειρα θενκς που δεχτηκα,:hystericalbs1:,

την κ@υλ@ που,απ'οτι φαινεται,εχουμε γι'αυτο το δρομο,

ανοιγω αυτο νημα για να γραψετε και να μοιραστητε ,

εμπειριες που τυχον ειχατε:whistle:








Οταν πιασω το λαχειο :whistle: θελω ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ,μετα απο ενα πολυ καλο σερβις,καινουριες αναρτησεις ,λαστιχα,φρενα,υγρα φρενων......τα παντα ολα να κανω ενα getaway-endurance-egnatia ,πηγαινε-ελα !!!!!Θα ειναι το βιντεο της χρονιας!!!!
1340 χλμ. σε ενα 24ωρο ΤΕΡΜΑ σε ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΓΝΑΤΙΑ!!!


Το κομματι Κερδυλια -Θεσσαλονικη το ξερω σαν το χερι μου,εχει πολυ καλη χαραξη και σε πολυ μεγαλο ποσοστο στροφες ζυγισμενες!!!!Μπορεις να κρατησεις αρκετα μεγαλη Μ.Ω.Τ !

Το κομματι Περαμος -Καρβαλη ,μεχρι,πριν 3χρονια που ειχα ακομη μηχανη το καναμε σχεδον καθε τεταρτη με τον κολλητο μου,ετσι για "προπονηση" :whistle: .Πιο "μηχανισια"διαδρομη με πατημενες παρατεταμενες στροφες και τα πιο γ@μ@τ@ τουνελ ολης της εγνατιας !!!!

Λογω του οτι χρησιμοποιειται ως εισοδος των περισσοτερων Τουρκων,και οποιων Ευρωπαιων θελουν να περασουν προς τας ανατολας,εχουμε πετυχει πολλα και αξιολογα μπιστολια,με λιγοτερους,συγκρητικα στον αριθμο,αξιομαχους πιστολερο στα τιμονια.Αλλα με πολυ δυνατα πατηματα,ως συνηθως κερδισμενοι :whistle: αλλα και μερικες φορες απιστευτα ηττημενοι....

Σε καποια σημεια ειναι ιδιαιτερα επικυνδυνος,θα θελα να πω,αλλα καποιες φορες ,ο κινδυνος ειναι τοσο γλυκος...(βλ. Γεφυρες της Καβαλας).Ειτε κατεβαινεις προς Κεραμωτη και βλεπεις το ποσο ψηλα εισαι,ειτε ερχεσαι απο Ξανθη προς Καβαλα και μπαινεις τερμα μετα την ευθεια στα λιπασματα σ'αυτη τη δεξια παρατεταμενη που σε προετοιμαζει για την αριστερη στη γεφυρα......:shok: :shok: :shok:

:fountwtis:

GPS για μπλοκα,καμερες και επικνδυνα σημεια...Σημερα Κοζανη-Χαλκιδικη και πισω 3 μπλοκα και καμερες μαλλον ανοιχτες γιατι αλλιως δεν εξηγειται ενα Μ5 να παει με 120...Και οπως ειπα και σε προηγουμενο ποστ σε μια εξοδο στα Γιαννενα ειναι τοσο παραξενη σε βαζει κατευθειαν σε διπλης κυκλοφοριας για 500μ-1χλμ και ξανα πισω Εγνατια!!!

Bazil Van Sinner
10-05-13, 22:17
Αν δεν πετάξω κανένα Μ3 μοτεράκι δεν πάω πουθενά.... ΤΖΑΜΠΑ βενζίνες θα καίω...!!!:hystericalbs1:

εκει να δεις βενζινες!!!!!!


GPS για μπλοκα,καμερες και επικνδυνα σημεια...Σημερα Κοζανη-Χαλκιδικη και πισω 3 μπλοκα και καμερες μαλλον ανοιχτες γιατι αλλιως δεν εξηγειται ενα Μ5 να παει με 120...Και οπως ειπα και σε προηγουμενο ποστ σε μια εξοδο στα Γιαννενα ειναι τοσο παραξενη σε βαζει κατευθειαν σε διπλης κυκλοφοριας για 500μ-1χλμ και ξανα πισω Εγνατια!!!

ειχε πανω στην εγνατια μπλοκο????που????

Tsakirakos
11-05-13, 03:02
εκει να δεις βενζινες!!!!!!



ειχε πανω στην εγνατια μπλοκο????που????

Στην εξοδο της Ασπροβαλτας εχω πετυχει 2-3 φορες με ρανταρ και μια φορα στην εξοδο προς αεροδρομιο Χρυσουπολης μετα τη μεγαλη κατηφορα απο Καβαλα.

Bazil Van Sinner
11-05-13, 08:35
Νταξ σε εξοδο και ειδικα της ασπροβαλατας εχω πετυχει και γω ,αλλα παει καιρος ας μας πει και ο freddys.

bmwz3
11-05-13, 10:43
192 χιλιομετρα ειναι καστορια θεσσαλονικη.το κανω χρονια γιαυτο το λεω.δε ξερω απο μηχανες παντως με αυτοκινητο σιγουρα γινεται γρηγοροτερα απο μιαμιση ωρα,μπορει να κανατε λαθος στη μετρηση.

freddys
11-05-13, 11:56
εκει να δεις βενζινες!!!!!!



ειχε πανω στην εγνατια μπλοκο????που????

Εξοδο Κοζανης-Εισοδο στη Βεροια,σταματημενοι με ρανταρ πανω στην στροφη,πρωτη φορα τους ειδα στημενους εκει και μου εκανε μεγαλη εντυπωση.Ενα δευτερο πετυχα πανω στην στροφη που παει Θεσσαλονικη απο την μια Αθηνα απο την αλλη,ειχαν σταματησει καποιους δεν ξερω γιατι,εκει τους πετυχαινω συχνα,αλλα πρεπει να καθονται εκει παραπανω γιατι καθε μηνα εχει δυστηχως ατυχημα παρα για καποιον ουσιαστικο ελεγχο...Τριτο ηταν μετα την Νεα Μουδανια(αρα δεν ειναι Εγνατια:original:),εκει που παλια καθοταν η Express Service,στημενοι με ρανταρ...:rally:

HLIAS - E36
11-05-13, 12:41
Εξοδο Κοζανης-Εισοδο στη Βεροια,σταματημενοι με ρανταρ πανω στην στροφη,πρωτη φορα τους ειδα στημενους εκει και μου εκανε μεγαλη εντυπωση.Ενα δευτερο πετυχα πανω στην στροφη που παει Θεσσαλονικη απο την μια Αθηνα απο την αλλη,ειχαν σταματησει καποιους δεν ξερω γιατι,εκει τους πετυχαινω συχνα,αλλα πρεπει να καθονται εκει παραπανω γιατι καθε μηνα εχει δυστηχως ατυχημα παρα για καποιον ουσιαστικο ελεγχο...Τριτο ηταν μετα την Νεα Μουδανια(αρα δεν ειναι Εγνατια:original:),εκει που παλια καθοταν η Express Service,στημενοι με ρανταρ...:rally:

Μπορει να προμηθεύτηκαν τίποτα νέα συστήματα και να βγήκαν να τα δοκιμάσουν...!

Bazil Van Sinner
11-05-13, 14:08
192 χιλιομετρα ειναι καστορια θεσσαλονικη.το κανω χρονια γιαυτο το λεω.δε ξερω απο μηχανες παντως με αυτοκινητο σιγουρα γινεται γρηγοροτερα απο μιαμιση ωρα,μπορει να κανατε λαθος στη μετρηση.

και γω χρονια τον κανω πατριδα,και ανεβαινω και στην Λαγγα thumb

οτι γινεται γινεται δεν το συζηταμε,και ειναι πολυ γ@μ@τη η διαδρομη,σε νορμαλ συνθηκες ειναι μιαμιση ωρα,μην ξεχνας πως περνας και δυο διοδια και αντε στην κοζανη δεν χανεις χρονο,στα Μαλγαρα παιζει ομως να φας πακετο.

Τελοσπαντων,καμια καλη ιστορια εχχει να μας διηγηθει κανενας,η να γραψω για τοτε που πετυχα ενα S5,ενα Allroad,ενα GTi και ενα S3 και τα περασα σαν σταματημενα ????:hystericalbs1:

pilot
11-05-13, 15:04
192 χιλιομετρα ειναι καστορια θεσσαλονικη.το κανω χρονια γιαυτο το λεω.δε ξερω απο μηχανες παντως με αυτοκινητο σιγουρα γινεται γρηγοροτερα απο μιαμιση ωρα,μπορει να κανατε λαθος στη μετρηση.

εντάξει φίλε μου ήμουν αργός, γίνεται και γρηγορότερα...

freddys
07-06-13, 12:03
Δεν ηξερα που να το βαλω οποτε μιας και μιλαμε για Εγνατια!!


H Εγνατία Οδός ενημερώνει ότι από τη Δευτέρα 10 Ιουνίου 2013 ξεκινούν εργασίες συντήρησης οδοστρώματος στο τμήμα της Εγνατίας Οδού από Α/Κ ΒΙΠΕ Αλεξανδρούπολης έως Α/Κ Αρδανίου. Για τις ανάγκες των εν λόγω εργασιών, θα γίνει σε πρώτη φάση ΠΛΗΡΗΣ ΑΠΟΚΛΕΙΣΜΟΣ στο τμήμα της Εγνατίας Οδού από Α/Κ ΒΙΠΕ Αλεξανδρούπολης έως Α/Κ Αρδανίουκαι εκτροπή της κυκλοφορίας στη Παλαιά ΕΟ Αλεξανδρούπολης – Συνόρων (Φάση Α).

Οι κυκλοφοριακές ρυθμίσεις θα τεθούν σε εφαρμογή από Δευτέρα 10 Ιουνίου 2013 και εκτιμάται ότι θα διαρκέσουν μέχρι την Κυριακή 30 Ιουνίου 2013.

Για περισσότερες πληροφορίες, επικοινωνήσετε με:
Περιφερειακή Υπηρεσία Κομοτηνής
Τηλ: 25310 30580

z3 2.2
08-06-13, 09:19
εντάξει φίλε μου ήμουν αργός, γίνεται και γρηγορότερα...

παρεξιαρης-σουζιαρης-αργος-μηχανικος....