PDA

Επιστροφή στο Forum : Προσοχή στις νταλίκες!!



NickE60
20-03-10, 18:06
Προσοχή στις νταλίκες!! :shok: :doh:


https://www.youtube.com/watch?v=XJic8Z4Tx9Q&feature=player_embedded

kloukakis
20-03-10, 18:17
Αυτό θα πει ντριφτ!!!!

Ο ΘΕΟΣ ΝΑ ΦΙΛΑΕΙ

bill_m3
20-03-10, 18:21
Γιατί δεν σταματάει είναι το θέμα .....

Μάλλον πάει για ρεκόρ γκίνες !!!!!

stratos
20-03-10, 18:34
Γιατί δυστηχώς το να οδηγάς ένα όχημα πάω απο 50 τόνους σου μεγαλώνει τα @@, σε κάνει να πηγαίνεις με 120 δίχως αυριο, να προσπερνάς και να κρατάς την αριστερή κλεισμένη, να παραβιάζεις το stop γιατι ξερεις οτι αν δεν σταματησει ο άλλος θα τον συνθλίψεις σαν κουνούπι, να παραβιάζεις προταιρεότητες και να έχεις το attitude του γ.... και δέρνω.

scania124
20-03-10, 19:56
Γιατί δυστηχώς το να οδηγάς ένα όχημα πάω απο 50 τόνους σου μεγαλώνει τα @@, σε κάνει να πηγαίνεις με 120 δίχως αυριο, να προσπερνάς και να κρατάς την αριστερή κλεισμένη, να παραβιάζεις το stop γιατι ξερεις οτι αν δεν σταματησει ο άλλος θα τον συνθλίψεις σαν κουνούπι, να παραβιάζεις προταιρεότητες και να έχεις το attitude του γ.... και δέρνω.

πωπωπω.............ολα αυτα εμεις??????????????
:hystericalbs1::hystericalbs1:χααχχαχαχα χαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

nfot
20-03-10, 19:59
Ναι ναι, εσυ ειδικα !!!! :th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

Παντως και εγω δεν μπορω να καταλαβω γιατι δε σταματει.

stratos
20-03-10, 20:04
πωπωπω.............ολα αυτα εμεις??????????????
:hystericalbs1::hystericalbs1:χααχχαχαχα χαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

Θάνο όχι παραίτητα όλοι εσείς. Τυχαίνει αν μένω κοντά σε τσιμεντοβιομηχανία και μέσα σε βιομηχανική ζώνη. Οι "αγελάδες" και τα φορτηγά αδρανών υλικών είναι πάρα πολλά και στην πλειοψηφία τους δεν σέβονται τίποτα. Βέβαια κυρίως αλλοδαποί οδηγοί που το επίπεδο μόρφωσης τους είναι να μην ξέρουν να γράψουν το όνομα τους.

Επίσης, με μια μικρή εμπειρία στο εξωτερικό όλες οι μεγάλες νταλίκες κινούνται δεξιά και με το όριο. Εδώ οι ίδιοι οδηγοί ξεσαλώνουν για κάποιο λόγο.

Θάνο καταλαβαίνω οτι δεν προσβάλεσαι με ευτά που γράφω. Αλλά δυστηχώς στην περιοχή μου οι περισσότεροι είναι εγκληματίες, όπως και να το κάνουμε. Λίγο να αφαιρεθείς και λές αντίο στο αυτοκίνητο σου και στην σωματική σου υγεία.

scania124
20-03-10, 20:06
Ναι ναι, εσυ ειδικα !!!! :th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

Παντως και εγω δεν μπορω να καταλαβω γιατι δε σταματει.

εγω βρε νικο.....????????????????????αααχαχχα αχαχαχαχαχααχχαχα


μαλλον ειναι μαστουρομενος ο οδηγος και ολα αυτα που ειπε ο στρατος εφτασαν ως εκει..........

ο οδηγος ειπε πως δεν το καταλαβε.........ελεος.....τστστ σττστστσ τι να πω..παλιοφορτηγατζιδες αλητες..... :th_Laie_67-1::hystericalbs1:

georggge46
20-03-10, 20:07
πωπωπω.............ολα αυτα εμεις??????????????
:hystericalbs1::hystericalbs1:χααχχαχαχα χαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

παντως φιλε scania επειδη το εχω ζησει το ''κυκλωμα'' καθως ο πατερας μου ηταν οδηγος διεθνων μεταφορων και μαλιστα φανατικος scaniaκιας ,κυκλοφορουν πολλοι τετοιοι ''οδηγαρες'' σαν αυτους που αναφερει ο stratos....

scania124
20-03-10, 20:11
Θάνο όχι παραίτητα όλοι εσείς. Τυχαίνει αν μένω κοντά σε τσιμεντοβιομηχανία και μέσα σε βιομηχανική ζώνη. Οι "αγελάδες" και τα φορτηγά αδρανών υλικών είναι πάρα πολλά και στην πλειοψηφία τους δεν σέβονται τίποτα. Βέβαια κυρίως αλλοδαποί οδηγοί που το επίπεδο μόρφωσης τους είναι να μην ξέρουν να γράψουν το όνομα τους.

Επίσης, με μια μικρή εμπειρία στο εξωτερικό όλες οι μεγάλες νταλίκες κινούνται δεξιά και με το όριο. Εδώ οι ίδιοι οδηγοί ξεσαλώνουν για κάποιο λόγο.

Θάνο καταλαβαίνω οτι δεν προσβάλεσαι με ευτά που γράφω. Αλλά δυστηχώς στην περιοχή μου οι περισσότεροι είναι εγκληματίες, όπως και να το κάνουμε. Λίγο να αφαιρεθείς και λές αντίο στο αυτοκίνητο σου και στην σωματική σου υγεία.

δεν προσβαλομαι βρε προς θεου.........μεταξυ μας......

δυστυχως ενα 70% τον οδηγων φορτηγων ειναι οπως τα λες........με πρωτο στην λιστα εμενα..... χχαχαχαχαχααχχαχαχα :hystericalbs1::hystericalbs1::hystericalbs1:

bill_m3
20-03-10, 20:13
δεν προσβαλομαι βρε προς θεου.........μεταξυ μας......

δυστυχως ενα 70% τον οδηγων φορτηγων ειναι οπως τα λες........με πρωτο στην λιστα εμενα..... χχαχαχαχαχααχχαχαχα :hystericalbs1::hystericalbs1::hystericalbs1:

Τώρα γιατί γελάς αφού είναι αλήθεια, δεν μπορώ να καταλάβω!!!!!!!!!!!!!!!
Σε έχουμε δει κύριε!!!!


:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

scania124
20-03-10, 20:14
Τώρα γιατί γελάς αφού είναι αλήθεια, δεν μπορώ να καταλάβω!!!!!!!!!!!!!!!
Σε έχουμε δει κύριε!!!!


:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

εμενα?????????ποτε βρε????? χχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα χαχαχα

NickE60
20-03-10, 20:16
Θάνο όχι παραίτητα όλοι εσείς. Τυχαίνει αν μένω κοντά σε τσιμεντοβιομηχανία και μέσα σε βιομηχανική ζώνη. Οι "αγελάδες" και τα φορτηγά αδρανών υλικών είναι πάρα πολλά και στην πλειοψηφία τους δεν σέβονται τίποτα. Βέβαια κυρίως αλλοδαποί οδηγοί που το επίπεδο μόρφωσης τους είναι να μην ξέρουν να γράψουν το όνομα τους.

Επίσης, με μια μικρή εμπειρία στο εξωτερικό όλες οι μεγάλες νταλίκες κινούνται δεξιά και με το όριο. Εδώ οι ίδιοι οδηγοί ξεσαλώνουν για κάποιο λόγο.

Θάνο καταλαβαίνω οτι δεν προσβάλεσαι με ευτά που γράφω. Αλλά δυστηχώς στην περιοχή μου οι περισσότεροι είναι εγκληματίες, όπως και να το κάνουμε. Λίγο να αφαιρεθείς και λές αντίο στο αυτοκίνητο σου και στην σωματική σου υγεία.

Στο εξωτερικό υπάρχουν και ευσυνείδητοι επαγγελματίες που προσεκτικά και με χαρά προσφέρουν τις υπηρεσίες τους!! :thumbsup:


https://www.youtube.com/watch?v=tfF95PjAG4Q

ZWMZ
20-03-10, 20:25
Στο εξωτερικό υπάρχουν και ευσυνείδητοι επαγγελματίες που προσεκτικά και με χαρά προσφέρουν τις υπηρεσίες τους!! :thumbsup:

https://www.youtube.com/watch?v=tfF95PjAG4Q

Ωραιος,οδηγαρα:sm-angry05:
Τι επαθε η μαιμου και κανει ετσι?

katsaraios
20-03-10, 23:57
εγω θελω να βρεθει ενας κερ@@ας στατιστικολογος να μας πει ποσοι σκοτωνονται με Ι.Χ οταν δεν κυκλοφορουν τα "κακα" φορτηγα π.χ αργιες,γιορτες,Παρασκευες.
τοτε που σερνεται η σαρα και η μαρα να παει να φαει κανα κοτοπουλο στο χωριο του και να γυρισει με κανα σακι πατατες πισω για την επιβιωση.
ρε δεν μας παρατανε με τα φορτηγα ,απλα αν γινει ατυχημα ειναι μεγαλυτερες οι πιθανοτητες θανατου λογω ογκουκαι κακων εως ανυπαρκτων δρομων που πρεπει να κυκλοφορουν τα βαρεα οχηματα.

video με αναβαση "ΕΘΝΙΚΗΣ ΟΔΟΥ" ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ -ΤΡΙΠΟΛΗΣ
που να παει ο κακομοιρης ο φορτηγατζης?να το ριξει στο γκρεμο να μην φοβουνται τα ι.χ?
ψυχραιμια λοιπον και σεβασμος γιατι κραταμε οπλα:hystericalbs1:


https://www.youtube.com/watch?v=gg0FIK9RoC0

Konstantinos E60
22-03-10, 00:06
Που τον βρήκες τον καρνάβαλο ρε Νίκο ???? :hystericalbs1::th_Laie_67-1:

kloukakis
22-03-10, 01:07
Στο εξωτερικό υπάρχουν και ευσυνείδητοι επαγγελματίες που προσεκτικά και με χαρά προσφέρουν τις υπηρεσίες τους!! :thumbsup:

https://www.youtube.com/watch?v=tfF95PjAG4Q

Κάποιος έκανε σεξ χτες βράδυ
:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

Z4 DCT
22-03-10, 07:28
εμενα?????????ποτε βρε????? χχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα χαχαχα

Αμα οδηγας την νταλικα οπως το αμαξι..........:th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1:

Θα θες 10 ωρες για να πας αθηνα θασσαλονικη.....εισαι ακινδυνος!!!!:hystericalbs1:

z3 2.2
22-03-10, 08:58
εγω θελω να βρεθει ενας κερ@@ας στατιστικολογος να μας πει ποσοι σκοτωνονται με Ι.Χ οταν δεν κυκλοφορουν τα "κακα" φορτηγα π.χ αργιες,γιορτες,Παρασκευες.
τοτε που σερνεται η σαρα και η μαρα να παει να φαει κανα κοτοπουλο στο χωριο του και να γυρισει με κανα σακι πατατες πισω για την επιβιωση.


EΚΠΛΗΚΤΙΚΗ προσεγγιση της ασχημης πραγματικοτητας!!!
Δεν ειναι τυχαιο που οποτε την "κανω" για σκ γυρναω αργα το βραδυ της Κυριακης μονο και μονο για να μην πετυχω ολους αυτους στο δρομο.
Τον κυριο με το ΜπενΒε που το βγαζει ΜΟΝΟ για ταξιδι (βλ.χωριο) και λοιπους διαφορους αμαμητους κομπλεξικους που εχουν σπαστει που τους τραβηξε η γυναικα τους στο χωριο της και τωρα γυρνανε με τα νευρα κροσια και με φονικες διαθεσεις στο τεραιν της ασφαλτου.

Και να προσθεσω και γω κατι για τα φορτηγα.
Εχω πολλες εμπειριες αναμεικτες αλλα παντα θα ειναι στο μυαλο μου αυτες που ειμαι απο πισω στο στενο στροφιλικι και δε βλεπω να περασω οταν μου βγαζει δεξι φλας το φορτηγο και κανει και λιγο (ακομα) ακρη για να περασω!
Τον χεραιταω και συνεχιζω.
:original:

scania124
22-03-10, 15:03
EΚΠΛΗΚΤΙΚΗ προσεγγιση της ασχημης πραγματικοτητας!!!
Δεν ειναι τυχαιο που οποτε την "κανω" για σκ γυρναω αργα το βραδυ της Κυριακης μονο και μονο για να μην πετυχω ολους αυτους στο δρομο.
Τον κυριο με το ΜπενΒε που το βγαζει ΜΟΝΟ για ταξιδι (βλ.χωριο) και λοιπους διαφορους αμαμητους κομπλεξικους που εχουν σπαστει που τους τραβηξε η γυναικα τους στο χωριο της και τωρα γυρνανε με τα νευρα κροσια και με φονικες διαθεσεις στο τεραιν της ασφαλτου.

Και να προσθεσω και γω κατι για τα φορτηγα.
Εχω πολλες εμπειριες αναμεικτες αλλα παντα θα ειναι στο μυαλο μου αυτες που ειμαι απο πισω στο στενο στροφιλικι και δε βλεπω να περασω οταν μου βγαζει δεξι φλας το φορτηγο και κανει και λιγο (ακομα) ακρη για να περασω!
Τον χεραιταω και συνεχιζω.
:original:

δημητρη ενας απο αυτους ειμαι και εγω.....:thanks:

scania124
22-03-10, 15:05
Αμα οδηγας την νταλικα οπως το αμαξι..........:th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1:

Θα θες 10 ωρες για να πας αθηνα θασσαλονικη.....εισαι ακινδυνος!!!!:hystericalbs1:

βρε παπατζι....!!!!!!!!!!εσυ μιλας????

που εκανες 4 ωρες αθηνα-βολο.....
που μεσα στα τουνελ πηγενες με 80........εεεεεεεεεεεε
τι φλωρος θεε μου.....
χαααχχαχχχαχαχαχααχααχαχ:t h_Laie_67-1:
αχχααχαχαχαχααχχααχαχχαχα :hystericalbs1:
χαχαχαχααχαχχαχααχαχαχαχα χχα:th_Laie_67-1:

katsaraios
22-03-10, 17:22
Και να προσθεσω και γω κατι για τα φορτηγα.
Εχω πολλες εμπειριες αναμεικτες αλλα παντα θα ειναι στο μυαλο μου αυτες που ειμαι απο πισω στο στενο στροφιλικι και δε βλεπω να περασω οταν μου βγαζει δεξι φλας το φορτηγο και κανει και λιγο (ακομα) ακρη για να περασω!
Τον χεραιταω και συνεχιζω.
:original:

ετσι για να ξερετε και το λεω οπως παντα με φιλικη διαθεση,
ο φορτηγατζης εχει μεγαλυτερο αγχος απο αυτους που καθονται πισω του και φοβουνται τον ογκο του οχηματος του και πιθανη προσπεραση.
για αυτο και αν παρατηρησετε "ξακριζει" το αμαξι του καθε φορα που κινειται σε δρομους χωρις πολυ περιθωριο και ανοιγει χωρο .
τωρα αν πετυχετε και καποιον να προσπερναει κανενα πιο αργο ,καντε υπομονη θα παει δεξια να περασετε ,κανεις δεν εχει διαθεση να τρομοκρατει η να παρεμποδιζει .
Μιλαω παντα για φορτηγα που κινουνται σε επαρχιακες η εθνικες οδους οχι σε αστικες περιοχες.

z3 2.2
22-03-10, 17:43
Να προσθεσω και κατι που μου εχει πει φιλος οδηγος φορτηγων.
"Αμα δεν μπορεις να δεις τους καθρεπτες μου οταν εισαι απο πισω μου,αυτο σημαινει οτι δεν μπορω να σε δω και γω".
Αυτο ας το εχουμε στο μυαλο μας και οσοι οδηγουμε μηχανακια.

Τελος να πω οτι οι οδηγοι πλεον ειναι νεες γενιες με πιο φρεσκα μυαλα και πιο σωστες αντιληψεις.
Και τελος οποως σε ολες τις δουλειες υπαρχουν και καλοι αλλα και κακοι επαγγελματιες.
Ας μην κολλαμε λοιπον με καποιους κανιβαλους και ας δωσουμε το σεβασμο και την προσοχη που αξιζουν αυτοι οι ανθρωποι με τα τεραστια οχηματα που στο φιναλε δεν εχουν παει ταξιδακι αναψυχης για ΣΚ αλλα βγαζουν το ψωμακι τους

Stefanos_Cool
22-03-10, 20:11
Σε όλα τα επαγγέλματα υπάρχουν οι σωστοί επαγγελματίες ... υπάρχουν και οι "άλλοι"!

Κάποτε που ήμουν επαγγελματίας οδηγός και έκανα κάθε μέρα Αθήνα-Θεσσαλονίκη (με λεωφορείο) χαιρόμουν να κάνω προσπεράσεις σε νταλίκες (όταν μπορούσα), αντίθετα πολλές φορές είχα κινδυνέψει από ανεγκέφαλους οδηγούς ι.χ. που πήγαιναν με 70, ειδικά με χιόνια η καλύτερή μου ήταν να έχω παρέα στο δρόμο νταλίκα γιατί ήξερα ότι θα με "φυλάξει" όταν χρειαστεί.

Ας μην τους βάζουμε όλους στο ίδιο τσουβάλι ...υπάρχουν πολλοί και άριστοι επαγγελματίες και η πολυετή εμπειρία μου στα εθνικά δίκτυα με κάνει να λέω με βεβαιότητα ότι το μεγαλύτερο ποσοστό αν όχι όλοι (των διεθνών μεταφορών) είναι άριστοι ... thumb