PDA

Επιστροφή στο Forum : Ψαχνω συνεργειο στα Νοτια Προαστια....



Dermatis
27-04-13, 17:30
Λοιπον με αφορμη καποια προβληματακια που εχω στο αμαξι, που μερικοι ισως γνωριζεται και με βοηθησατε να τα εντοπισω.......ψαχνω να βρω ενα συνεργειο για να πηγαινω για τα σερβις αλλα και οτι αλλο προκυψει ( να το εχω σαν μονιμο) .....λογω του οτι ο μαστορας που πηγαινα δεν ασχολειται πλεον επαγγελματικα!
Αν εχετε να προτεινετε κατι καλο και συναμα οικονομικο σε σχετικη κοντινη αποσταση απο εμενα θα με βοηθουσατε πολυ γιατι εχω μερικα υποψην αλλα δεν εχω εμπεριστατωμενη αποψη περι ποιοτητας δουλειας αλλα και κοστους!
Υποψην εχω ειτε απο φημη ειτε απο τις προσφορες του φορουμ τα εξης
Βουδουρης ( Νεος Κοσμος) - Φλασκης/Σιττας (Καλλιθεα) - Alimos Motors (Αλιμος)
Μια γνωμη θα βοηθουσε αρκετα!
Βεβαια και καθε αλλη προταση!
Εγω μενω Νοτια Προαστια και πιο συγκεκριμενα Αγιο Δημητριο!
Γνωμες ειτε εδω ειτε με πμ δεν εχω προβλημα.
:thanks::thanks:

fanisk
27-04-13, 17:43
Δοκιμασε το Μητση που ειναι κοντα σου, αλλιως περνα μια βολτα απο το Φλασκη.

Dermatis
27-04-13, 17:45
Δοκιμασε το Μητση που ειναι κοντα σου, αλλιως περνα μια βολτα απο το Φλασκη.

Στοιχεια του Μητση ( Διευθυνση τηλ κλπ κλπ)?
:thanks:

fanisk
27-04-13, 17:47
Σταύρος Μήτσης
Σουλίου 42
(από Βουλιαγμένης 326)
173 42
Αγιος Δημήτριος

Τηλ. 210 99 33 000
Φαξ. 210 99 52 488
Κιν. 6937 114 103

Email: info@mitsisbmw.gr

thumb

deepBLUE
27-04-13, 17:58
Υπαρχει ο Φλασκης Σιττας (https://www.bmwflaskis.gr/) στη Καλλιθεα η QS (https://qsbmw.gr/cms.asp?id=7)Boυλιαγμενης οπως και η ahtens car (https://www.bmw-athenscar.gr/contact.htm) Βουλιαγμενης.

STREETRACING
27-04-13, 18:40
thumb

Κορυφη

fanisk
27-04-13, 19:01
Κορυφη

Καλος ειναι ναι, τον γνωρισα απο το πατερα του Snoo που παει εκει, ο Σπυρος ειναι απο το χωριο μιας παλιας συμμαθητριας μου.

zografias
27-04-13, 19:35
Και ο ασημακόπουλος (Ισμήνης 2, Δαφνη) που πάω εγω, είμαι απόλυτα ευχαριστημένος!

Dermatis
27-04-13, 19:56
Ευχαριστω ολους σας για τις απαντησεις !
Θα μπορουσε να γινει ενα ωραια θεματακι αυτο ωστε ολοι οσοι μενουν Νοτια Προαστια να βρουν πληροφοριες ισως και εμπειριες απο συνεργεια και επισημους επισκευαστες!
Οποτε θα μπορουσαν οι Μοντ να αλλαξουν πχ τον τιτλο σε
Συνεργεια στα Νοτια Προαστια π.χ.
Ευχαριστω τον Φιλο Βαγγελη (DeepBlue) για την εξυπηρετηση!

BabisStinson
27-04-13, 20:05
Προσωπικά έμεινα αρκετά ικανοποιημένος από τον Βουδούρη (αν και είχα πάει για μια απλή εργασία). Αν χρειαζόμουν κάτι άμεσα που δεν έπαιρνε αναβολή θα πήγαινα μάλλον πάλι εκεί. Αναφέρω το "άμεσα", γιατί το service που έκανα τώρα τον Φλεβάρη (μαζί με αντικατάσταση αισθητήρα Λ) το έκανα σε θείο μου μηχανικό αυτοκινήτων στα Τρίκαλα πολύ οικονομικότερα απ' όσες τιμές πήρα από Αθήνα.

Στον Φλασκή που είχα πάει πρώτη φορά μόλις είχα πάρει το αυτοκίνητο και δεν γνώριζα από συνεργεία/forum για BMW καλή δουλειά έκαναν αλλά μου φάνηκε ακριβός. Σαν επίσημη αντιπροσωπεία. Δεν ξέρω αν έχει αλλάξει πλέον, πάνε και 5-6 χρόνια από τότε.

GIANNHS M
27-04-13, 23:13
παιδια εγω το μονο που εχω να πω με τα συνεργεια ειναι οτι πρεπει να προσεχουμε κ να διευκρινιζουμε τι θελουμε κ τι εχει το αμαξι?στο περιπου δε γινεται διοτι οι εποχες αλλαξανε κ τα πειραματα δεν χωρανε πλεον στην τσεπη των περισσοτερων πιστευω!εγω οταν ειχα προβλημα με την τηλεοραση το gps κτλ πηγα σε ενα απο τα συνεργεια που αναφερατε κ ενω ο υπευθυνος ηταν πολυ καλος κ εξυπηρετικος κ δεν με χρεωσε μια μερα που ειδε το αμαξι η διαγνωση της ζημιας ητανε να ξεκινησω να αλλαξω το πρωτο ανταλλακτικο το οποιο ξεκιναγε απο 300 ευρω κ θα βλεπαμε τι αλλο μπορει να ητανε.αυτο εμενα στις μερες μας δε μου λεει κατι....καπως ετσι μπορω να βρω κ εγω τι φταιει αν τα αλλαξω ολα!!!εν ολιγεις η ουσιαστικη ζημια ηταν στην καλωδιωση πραγμα που σημαινει,αν εγω ξεκιναγα να αλλαζω οτι υποτιθεται δεν θα δουλευε θα ειχα φτασει ποιος ξερει ποσα ευρω.ετσι λοιπον λεω οτι λεω διοτι τα εχω πληρωσει.

BILL007
27-04-13, 23:44
η QS (https://qsbmw.gr/cms.asp?id=7)Boυλιαγμενης

Απο τις καλύτερες προτάσεις thumb

fanisk
28-04-13, 04:46
παιδια εγω το μονο που εχω να πω με τα συνεργεια ειναι οτι πρεπει να προσεχουμε κ να διευκρινιζουμε τι θελουμε κ τι εχει το αμαξι?στο περιπου δε γινεται διοτι οι εποχες αλλαξανε κ τα πειραματα δεν χωρανε πλεον στην τσεπη των περισσοτερων πιστευω!εγω οταν ειχα προβλημα με την τηλεοραση το gps κτλ πηγα σε ενα απο τα συνεργεια που αναφερατε κ ενω ο υπευθυνος ηταν πολυ καλος κ εξυπηρετικος κ δεν με χρεωσε μια μερα που ειδε το αμαξι η διαγνωση της ζημιας ητανε να ξεκινησω να αλλαξω το πρωτο ανταλλακτικο το οποιο ξεκιναγε απο 300 ευρω κ θα βλεπαμε τι αλλο μπορει να ητανε.αυτο εμενα στις μερες μας δε μου λεει κατι....καπως ετσι μπορω να βρω κ εγω τι φταιει αν τα αλλαξω ολα!!!εν ολιγεις η ουσιαστικη ζημια ηταν στην καλωδιωση πραγμα που σημαινει,αν εγω ξεκιναγα να αλλαζω οτι υποτιθεται δεν θα δουλευε θα ειχα φτασει ποιος ξερει ποσα ευρω.ετσι λοιπον λεω οτι λεω διοτι τα εχω πληρωσει.

Σε ποιον πηγες ?

GIANNHS M
28-04-13, 07:32
Σε ποιον πηγες ?

φλασκη.πολυ καλο παιδι ο χρηστος φανηκε κ φιλικος κλπ.δεν εχω παραπονο απο το τροπο συμπεριφορας.μην παρεξηγηθω.

Δημήτρης Λέκκας
29-04-13, 03:31
Εμείς πάντως πάμε στον κ.Σταύρο Μήτση και το e36 και το e46 και είμαστε ευχαριστημένοι και σαν δουλειά και σαν τιμές.

Ptboul
29-04-13, 09:30
παιδια εγω το μονο που εχω να πω με τα συνεργεια ειναι οτι πρεπει να προσεχουμε κ να διευκρινιζουμε τι θελουμε κ τι εχει το αμαξι στο περιπου δε γινεται διοτι οι εποχες αλλαξανε κ τα πειραματα δεν χωρανε πλεον στην τσεπη των περισσοτερων πιστευω!

Αν είσαι δηλ. γκόμινα ή δεν ασχολείσαι γενικά με το αυτοκίνητο, την γμσες.


καπως ετσι μπορω να βρω κ εγω τι φταιει αν τα αλλαξω ολα!!!

Πες τα!

spar@
29-04-13, 10:53
Αν είσαι δηλ. γκόμινα ή δεν ασχολείσαι γενικά με το αυτοκίνητο, την γμσες.



Πες τα!

αν εισαι γκομινα Μπουλ μπορεις να κλεισεις 2-3 συνεργεια μην την ψαχνς....

friendgr
29-04-13, 11:03
Αν είσαι δηλ. γκόμινα ή δεν ασχολείσαι γενικά με το αυτοκίνητο, την γμσες.


Τουλάχιστον στα bmw/mercedes έχεις επιλογές. Και μπόλικες μάλιστα.

Που να έχεις καμιά exotic μάρκα, εκεί να δεις πως την γμσες.......

STREETRACING
29-04-13, 11:04
/spar
αμα εισαι μαλ@κας μπορει να στο κλεισει

spar@
29-04-13, 11:09
/spar
αμα εισαι μαλ@κας μπορει να στο κλεισει

χαχαχααχ!!! εγω δεν λεω μεγαλα λογια γιατι δεν θελω να με φωναζουν μαλ@κα....
ο χαντες π.χ αν του πουλαγε ερωτα η Κατερινα Ζαριφη που τον τρελαινει οχι αμαξια και ακινητα θα εδινε για να την κανει ευτυχισμενη και τις καλτσες του θα πουλαγε στο παζαρι στο Σχιστο...

Dermatis
01-05-13, 09:07
Πηγα σημερα για λαδια στην Alimos Motors και για να δω κατι προβλημματακια που ειχα .......ολα καλα τελεια εξυπηρετηση και πολυ προσεγμενη δουλεια!

gupakos
01-05-13, 09:38
Πηγα σημερα για λαδια στην Alimos Motors και για να δω κατι προβλημματακια που ειχα .......ολα καλα τελεια εξυπηρετηση και πολυ προσεγμενη δουλεια!

Κόστος, αν επιτρέπεται;

friendgr
01-05-13, 09:58
η Alimos Motors , είναι ο παλιός Βουδούρης;

Dermatis
01-05-13, 10:40
Αλλαγη λαδιων ( δικα μου λαδια) και ταπα λαδιου του καρτερ και ελεγχος 20 ευρω! Τα τσιμουχακια των βανος που θελουν αλλαγη τα παραγγειλα οποτε οταν ερθουν θα τα βαλω ( θα μου παρει μονο οσο εχουν τα ο ρινγκ οχι εργασια)
Πιστευω ειναι μια χαρα!

Dermatis
01-05-13, 10:40
η Alimos Motors , είναι ο παλιός Βουδούρης;

Νομιζω πως οχι! Αλλωστε ο Βουδουρης υπαρχει και ειναι στον Νεο Κοσμο!

friendgr
01-05-13, 10:58
Φίλος με Μ3 παλιότερα και τώρα με Carrera, μου λέει εμπιστεύεται με κλειστά μάτια αυτό το συνεργείο στον Αγ. Δημήτριο:
https://www.bmw-service-takoris.gr/

Εχει κανένας σας εμπειρία;

kapamaru1
02-05-13, 19:22
Αδελφέ το Άλιμος motors είναι αυτό απέναντι από κάτι 5χ5 που έχει δίπλα κ ένα πλυντήριο αυτοκινήτων?????

kapamaru1
02-05-13, 19:24
Φίλος με Μ3 παλιότερα και τώρα με Carrera, μου λέει εμπιστεύεται με κλειστά μάτια αυτό το συνεργείο στον Αγ. Δημήτριο:
https://www.bmw-service-takoris.gr/

Εχει κανένας σας εμπειρία;


Φίλε επειδή ψάχνω κ εγώ συνεργείο κ αυτός είναι κοντά μ, ρώτησα κ μου είπαν πώς χρεώνει ακριβά. Προσωπική εμπειρία δεν έχω πάντως....

GEORGE BMW 316ci
02-05-13, 20:14
Καλησπερα σε ολους να πω και εγω την αποψη μου για μητση /φλασκη και σπανο .Λοιπον Φλασκης μια χαρα προσεγμενα ολα αλλα ακριβως για τα ανταλλακτικα που ρωτησα ιδιες μα ιδιες τιμες με σπανο οποτε θα προτιμουσα σπανο οπου ηταν και μια χαρα και παρα πολλοι εξυπηρετικοι.Μητσης φθηνος μα φθηνος και με ανταλλακτικα bmw αλλα εχω την αισθηση οτι οταν πας εκει θα πρεπει να ξερεις τι προβλημα εχεις και οχι να ψαχνεσαι εχω παει καμια 15 φορες καθως μενω Αγιο δημητριο

Dermatis
02-05-13, 21:35
Αδελφέ το Άλιμος motors είναι αυτό απέναντι από κάτι 5χ5 που έχει δίπλα κ ένα πλυντήριο αυτοκινήτων?????

Αν δεν απατωμαι ναι εχει διπλα κατι 5χ5 ......ειναι για την ακριβεια σε ενα στενο επι της Αλιμου λιγο πιο κατω απο τα jumbo!

Dermatis
02-05-13, 21:39
Καλησπερα σε ολους να πω και εγω την αποψη μου για μητση /φλασκη και σπανο .Λοιπον Φλασκης μια χαρα προσεγμενα ολα αλλα ακριβως για τα ανταλλακτικα που ρωτησα ιδιες μα ιδιες τιμες με σπανο οποτε θα προτιμουσα σπανο οπου ηταν και μια χαρα και παρα πολλοι εξυπηρετικοι.Μητσης φθηνος μα φθηνος και με ανταλλακτικα bmw αλλα εχω την αισθηση οτι οταν πας εκει θα πρεπει να ξερεις τι προβλημα εχεις και οχι να ψαχνεσαι εχω παει καμια 15 φορες καθως μενω Αγιο δημητριο

Και εγω Αγιο δημητριο μενω φιλε ........να πιουμε κανα καφεδακι! Και πηγαινα εως τωρα στον Μαργετη - Κρητικο εαν τον ξερεις ( 25 η Μαρτιου κοντα) βεβαια δεν ειμουν ευχαριστημενος!
Νομιζω πως θα πηγαινω στην Αλιμος που ειναι εξυπερετικοτατοι και σχετικα οικονομικοι! Ο Φλασκης Σιττας που πηγα εχτες για ενα κουμπωμα εγκεφαλο ηταν αψογοι και εξυπηρετικοι αλλα ακριβοι!

GEORGE BMW 316ci
02-05-13, 21:49
Φιλε μενω 2 τετραγωνα απο τον μαργετη χαχχαχαχαχχααααχα.

Dermatis
02-05-13, 21:51
Xaxaxaxa μια χαρα......κοιτα να δεις! Εγω μενω κοντα στο στρογγυλο σχολειο εαν ξερεις!