PDA

Επιστροφή στο Forum : Γυαλισμα και γενικη περιποιηση



GM6
19-03-10, 14:22
Λεω μετα το Πασχα να παω για γυαλισμα ωστε να φυγουν θαμπαδες και τα μικροπραγματα, για ανανεωση του αυτοκινητου.

Ειχα παει στην Autoglym μια φορα για πλυσιμο και εμεινα ευχαριστημενος....Ειδα οτι περιποιουνται αρκετα αυτοκινητα + supercars (δεν λεω βεβαια οτι για να εισαι καλος πρεπει να φροντιζεις μονο Ferrari και Lamborgini) και εχουν καλη φημη.....Επισης θεωρω οτι η Autoglym εχει πολυ καλα προιοντα.

Σε ερωτηση που τους εκανα, για το αν μπορουν να φυγουν απο την Carbon οροφη θαμπαδες και σημαδακια, απαντησαν ναι.

Τι λετε? Ειναι κορυφαια εταιρεια στην Αθηνα η υπαρχουν και αλλες?

Stamatis
19-03-10, 14:23
Ο Κώστας Monsta έχει περιποιηθεί 2 δικά μου.
Σου τον συστήνω.

Το BMW το έκανε να λάμπει, το Polo το έφτιαξε σε χρόνο ρεκορ και είχε και τρακάρισμα.
Σειρά έχει το μερσεντεδάκι αφού όμως του φτιάξω μια βουλιαγμένη πόρτα πρώτα.

Kostas_1
19-03-10, 14:34
To Ιδιο και γω για το δικο μου

Κοιτα το θρεντ αυτο: https://www.bmwfans.gr/forum/showthread.php?t=1076

ααα, και δεν ειναι μονο autoglym πλεον. Οτι υπάρχει καλύτερο σε υλικο χρησιμοποιείται

Driver M
19-03-10, 14:42
Κι εγώ θα συνιστούσα κάποιον ανεξάρτητο επαγγελματία (όπως τον Κώστα), γιατί και καλύτερες τιμές θα έχει και καλύτερα προϊόντα θα χρησιμοποιεί ( τα AG δεν είναι και τα πλέον ιδανικά για γυάλισμα) και πιο άμεση επαφή θα έχεις μαζί του. Εκτός αυτού, αν και σε γενικές γραμμές έχω ακούσει καλά λόγια για την AG, δεν λείπουν και τα παρατράγουδα. Και πίστεψέ με, τα supercars δεν λένε κάτι, αφού οι ιδιοκτήτες τους κατά κανόνα δεν είναι και οι πλέον ψαγμένοι σε τέτοια θέματα. Απλά βλέπουν το hype που έχει η AG και τρέχουν από πίσω, άλλωστε δε νομίζω να τους ενδιαφέρει και το +20-30% που θα πληρώνουν.

Συνεπώς, θα σου πρότεινα να στραφείς αλλού...

GM6
19-03-10, 15:47
To Ιδιο και γω για το δικο μου

Κοιτα το θρεντ αυτο: https://www.bmwfans.gr/forum/showthread.php?t=1076

ααα, και δεν ειναι μονο autoglym πλεον. Οτι υπάρχει καλύτερο σε υλικο χρησιμοποιείται

:thanks: θα το δω

Stathis
19-03-10, 15:49
το ιδιο κι εγω...
μου το εκανε σαν καινουργιο!

GM6
19-03-10, 15:54
Κι εγώ θα συνιστούσα κάποιον ανεξάρτητο επαγγελματία (όπως τον Κώστα), γιατί και καλύτερες τιμές θα έχει και καλύτερα προϊόντα θα χρησιμοποιεί ( τα AG δεν είναι και τα πλέον ιδανικά για γυάλισμα) και πιο άμεση επαφή θα έχεις μαζί του. Εκτός αυτού, αν και σε γενικές γραμμές έχω ακούσει καλά λόγια για την AG, δεν λείπουν και τα παρατράγουδα. Και πίστεψέ με, τα supercars δεν λένε κάτι, αφού οι ιδιοκτήτες τους κατά κανόνα δεν είναι και οι πλέον ψαγμένοι σε τέτοια θέματα. Απλά βλέπουν το hype που έχει η AG και τρέχουν από πίσω, άλλωστε δε νομίζω να τους ενδιαφέρει και το +20-30% που θα πληρώνουν.

Συνεπώς, θα σου πρότεινα να στραφείς αλλού...


Καταλαβαινω, βεβαια απο μια εμπειρια που ειχα με ανεξαρτητο επαγγελματια δεν εμεινα 100% ευχαριστημενος με τη δουλεια του (προς θεου δεν εννοω οτι ο Κωστας δεν κανει καλη δουλεια,οπως και καθε Κωστας)....Βεβαια δεν λενε κατι, ειτε γυαλιζει Smart η Ferrari πρεπει να ειναι αψογη η δουλεια του.

Driver M
19-03-10, 16:09
Καταλαβαινω, βεβαια απο μια εμπειρια που ειχα με ανεξαρτητο επαγγελματια δεν εμεινα 100% ευχαριστημενος με τη δουλεια του (προς θεου δεν εννοω οτι ο Κωστας δεν κανει καλη δουλεια,οπως και καθε Κωστας)....Βεβαια δεν λενε κατι, ειτε γυαλιζει Smart η Ferrari πρεπει να ειναι αψογη η δουλεια του.

Εννοείται ότι δεν είναι όλοι οι ανεξάρτητοι καλοί, για την ακρίβεια, λίγοι είναι σωστά καταρτισμένοι και υπεύθυνοι επαγγελματίες. Γι'αυτό τα παιδιά κι εγώ σου είπαμε για το συμφορουμίστα μας, που κάνει εγγυημένα καλή δουλειά και όχι τον οποιοδήποτε. Προσωπικά, μόνο 3-4 επαγγελματίες από 10 και πλεόν που έχω δει δουλειά τους (είτε από κοντά συνήθως, είτε από φωτογραφίες όπως με τον Κώστα) θα εμπιστευόμουν με τυφλά μάτια και αυτό λέει πολλά για το πόσο αξιόπιστη και εξειδικευμένη είναι η πλειοψηφία των detailers στη χώρα μας, πολλοί από τους οποίους πιάνουν έναν αλοιφαδόρο στο χέρι και ανακηρύσσονται αυτόματα γκουρού του γυαλίσματος...

Πάντα για τέτοιες δουλειές, όπως και μικροεπισκευές, καλό είναι να πάμε σε κάποιον που μας συστήνουν, ή έχουμε ακούσει καλά λόγια και όχι στην τύχη, γιατί το πιθανότερο είναι το αποτέλεσμα να μην είναι αντίστοιχο των προσδοκιών μας.

Monsta
19-03-10, 20:46
Ένα μεγάλο ευχαριστώ από τα μέλη του φόρουμ για τα καλά τους λόγια. (((((((blush!!!!!!!!!!))))))))

Η ευχαρίστηση στη φροντίδα των αυτοκινήτων σας, ήταν όλη δική μου!!! Δε ξέρω αν μπορείτε να καταλάβετε την προσωπική μου ικανοποίηση στο transformation ενός αυτοκινήτου, είτε από μικρο-επισκευή / γυάλισμα, κέρωμα ή βιολογικό καθαρισμό. Το γεγονός πάντως ότι όλα τα δύσκολα projectάκια τα αναλαμβάνω ακόμα εγώ, πιστεύω λέει αρκετά....

Είναι γεγονός ότι το κατάστημά μου ξεκίνησε ως Αουτογκλίμ Exclusive για τα ΒΠ τo 2005, γρήγορα όμως οι ανάγκες της αγοράς, οι υψηλές απαιτήσεις των ομολογουμένος high-end πελατών μας (άκουσα κάτι για ferrari, Lambo?), αλλά και το προσωπικό μας μεράκι για την εργασία που τόσο αγαπάμε μάς ανάγκασε να κοιτάξουμε και αλλού....

Ξεκινήσαμε την αναζήτηση νέων προϊόντων & εξειδικευμένου προσωπικού, ώστε να μπορέσουμε να στελεχώσουμε την Microrepairs, όπως της άξιζε.

Ακολούθησαν πολυάριθμα σεμινάρια σε Γερμανία, Νορβηγία, Αγγλία & τέλος μια βόλτα από τα 'λημέρια' μου. Πολλά ακόμα χρήματα να φέρουμε 'ξένους' εδώ, που δε δεχόντουσαν να μείνουν πουθενά 'λιγότερο' από Αστέρα & Λαγονήσι Resort. Επαληθεύσαμε τις αρχικές μας υποψίες, ότι δηλαδή στο κομμάτι της μικρο-επισκευής, η Ευρώπη είναι πολύ πιο μπροστά σε επίπεδο υπηρεσιών απ ότι στις ΗΠΑ. Μη ψαρώνετε με διαφημίσεις διαφόρων franchise που υπερηφανεύονται ότι έφεραν την 'αναγέννηση' από τις ΗΠΑ....

Στο δε κομμάτι της περιποίησης τα προϊόντα της Αουτογκλίμ καλά μεν, αλλά μέχρι εκεί. Έχω να ξεχωρίσω 2-3 υλικά με τα οποία είμαι πολύ ευχαριστημένος και τα χρησιμοποιώ ακόμα to-date. Καμία σχέση δεν έχουν όμως με το κομμάτι των αλοιφών. Εκείνα έχουν πάρει δρόμο long time ago (me love you long time :original:).

Έχουμε δοκιμάσει από Mother's, Turtle Wax, Zymol, Swiss Vax, Autoglym, 3M, Farecla, Porzelak και άλλες λιγότερο γνωστές εταιρείες στο ευρύ κοινό.

Έχουμε κάνει τις επιλογές μας και τους συνδυασμούς μας, που ανάλογα το κάθε αυτοκίνητο / χρώμα, και - το σημαντικότερο - το βερνίκι του, ακολουθούμε διαφορετικά steps / υλικά. Εάν δε κάνεις δοκιμή πάνω στο κάθε αυτοκίνητο να δεις τι δουλεύει καλύτερα και απλά ακολουθείς βήματα σα ρομποτάκι, επειδή έτσι σου χουν πει, για μένα προσωπικά αυτή δεν είναι και η καταλληλότερη προσέγγιση.

Τέλος οι τιμές μας δεν είναι τυποποιημένες και διαμορφώνεται ανάλογα τη δυσκολία και τον απαιτούμενο χρόνο του κάθε project. Για μία σωστή λοιπόν εκτίμηση, θα πρότεινα να δούμε το Μ6 από κοντά...

Ότι πληροφορία χρειαστείς βρίσκομαι φυσικά στη διάθεσή σου.

Ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον!

www.microrepairs.gr

gant
19-03-10, 20:59
Τον Κώστα σαν σαλονικιός, δεν τον γνωρίζω αν και πολύ θα θελα να βάλει το πεπειραμένο χέρι του και στο δικό μου αμάξι. Αυτό δεν είναι αδύνατο να γίνει μιά και κάθε χρόνο κατεβαίνω Αθήνα, στον κουνιάδο μου, έστω κι αν μένει λίγο μακρούτσικα, στο Χαιδάρι.
Παρακολουθώ όλα τα σχόλια του σχετικά με την φροντίδα του αυτοκινήτου και μαζί με τον Driver M είναι πραγματικά πηγές γνώσεων.

Υ.Γ. Δεν κάνω καμμιά φιλοφρόνηση, απλά καταγράφω αυτά που διαβάζω καθώς και τις γνώμες συμφορουμιτών που εμπιστεύτηκαν τα όποια αυτοκίνητά τους στον Κώστα.

z3 2.2
19-03-10, 21:04
Θελω να πω κατι για τον Κωστα.
Χωρις να εχω δει δουλεια του,χωρις να εχουμε πει πολλες κουβεντες απο κοντα,χωρις να ξερω τις τιμες του,χωρις να εχω γνωση για τις τεχνικες η τα υλικα που χρησιμοποιει (γιατι απλα δε ξερω) και τελος χωρις να εχω προσωπικο οφελος λεω το εξης...
Ο Κωστας ειναι Ε-ΠΑ-ΓΓΕ-ΛΜΑ-ΤΙΑΣ.
Αυτο ας μου επιτραπει να το κρινω για το λογο του οτι ειμαι και γω στον κλαδο του αυτοκινητου καμποσα χρονια και μπορω να διακρινω τον ΣΩΣΤΟ και αφοσιωμενο επαγγελματια και μονο απο τα γραφωμενα του.
Θα του εμπιστευομουν το αυτοκινητο μου με κλειστα ματια.
Στις μερες μας οι σωστοι και αφοσιωμενοι επαγγελματιες σπανιζουν και καλο θα ειναι να επισημαινονται αυτοι που κανουν σωστα και τιμια τη δουλεια τους.

Υ.Γ Αν αυτο το ποστ μου θεωρηθει "καπως" ειμαι συμφωνος να σβηστει αμεσως
Δημητρης

gnx
20-03-10, 14:04
O Κώστας ειναι τελειομανής. Αμα δειτε πως βγαινει το γαλα που χτυπα για τον Freddo θα καταλάβετε τί εννοώ.

Moufas E46
20-03-10, 16:17
δεν την ξερω την δουλεια του φιλου οποτε δεν θα την κρινω. αυτο που θα κρινω ομως ειναι οι τιμες του που δεν ειναι και οτι καλητερο σε περιοδο οικονομικης κρισης. μιλαω απο προσωπικη εμπειρια οταν ειχα επισκεφτει το καταστημα του. αυτο ειναι προσωπικη αποψη γιατι απο οτι διαβαζω κανει καλη δουλεια και ισως τα αξιζει αυτα που ζηταει

GM6
20-03-10, 18:24
Ένα μεγάλο ευχαριστώ από τα μέλη του φόρουμ για τα καλά τους λόγια. (((((((blush!!!!!!!!!!))))))))

Η ευχαρίστηση στη φροντίδα των αυτοκινήτων σας, ήταν όλη δική μου!!! Δε ξέρω αν μπορείτε να καταλάβετε την προσωπική μου ικανοποίηση στο transformation ενός αυτοκινήτου, είτε από μικρο-επισκευή / γυάλισμα, κέρωμα ή βιολογικό καθαρισμό. Το γεγονός πάντως ότι όλα τα δύσκολα projectάκια τα αναλαμβάνω ακόμα εγώ, πιστεύω λέει αρκετά....

Είναι γεγονός ότι το κατάστημά μου ξεκίνησε ως Αουτογκλίμ Exclusive για τα ΒΠ τo 2005, γρήγορα όμως οι ανάγκες της αγοράς, οι υψηλές απαιτήσεις των ομολογουμένος high-end πελατών μας (άκουσα κάτι για ferrari, Lambo?), αλλά και το προσωπικό μας μεράκι για την εργασία που τόσο αγαπάμε μάς ανάγκασε να κοιτάξουμε και αλλού....

Ξεκινήσαμε την αναζήτηση νέων προϊόντων & εξειδικευμένου προσωπικού, ώστε να μπορέσουμε να στελεχώσουμε την Microrepairs, όπως της άξιζε.

Ακολούθησαν πολυάριθμα σεμινάρια σε Γερμανία, Νορβηγία, Αγγλία & τέλος μια βόλτα από τα 'λημέρια' μου. Πολλά ακόμα χρήματα να φέρουμε 'ξένους' εδώ, που δε δεχόντουσαν να μείνουν πουθενά 'λιγότερο' από Αστέρα & Λαγονήσι Resort. Επαληθεύσαμε τις αρχικές μας υποψίες, ότι δηλαδή στο κομμάτι της μικρο-επισκευής, η Ευρώπη είναι πολύ πιο μπροστά σε επίπεδο υπηρεσιών απ ότι στις ΗΠΑ. Μη ψαρώνετε με διαφημίσεις διαφόρων franchise που υπερηφανεύονται ότι έφεραν την 'αναγέννηση' από τις ΗΠΑ....

Στο δε κομμάτι της περιποίησης τα προϊόντα της Αουτογκλίμ καλά μεν, αλλά μέχρι εκεί. Έχω να ξεχωρίσω 2-3 υλικά με τα οποία είμαι πολύ ευχαριστημένος και τα χρησιμοποιώ ακόμα to-date. Καμία σχέση δεν έχουν όμως με το κομμάτι των αλοιφών. Εκείνα έχουν πάρει δρόμο long time ago (me love you long time :original:).

Έχουμε δοκιμάσει από Mother's, Turtle Wax, Zymol, Swiss Vax, Autoglym, 3M, Farecla, Porzelak και άλλες λιγότερο γνωστές εταιρείες στο ευρύ κοινό.

Έχουμε κάνει τις επιλογές μας και τους συνδυασμούς μας, που ανάλογα το κάθε αυτοκίνητο / χρώμα, και - το σημαντικότερο - το βερνίκι του, ακολουθούμε διαφορετικά steps / υλικά. Εάν δε κάνεις δοκιμή πάνω στο κάθε αυτοκίνητο να δεις τι δουλεύει καλύτερα και απλά ακολουθείς βήματα σα ρομποτάκι, επειδή έτσι σου χουν πει, για μένα προσωπικά αυτή δεν είναι και η καταλληλότερη προσέγγιση.

Τέλος οι τιμές μας δεν είναι τυποποιημένες και διαμορφώνεται ανάλογα τη δυσκολία και τον απαιτούμενο χρόνο του κάθε project. Για μία σωστή λοιπόν εκτίμηση, θα πρότεινα να δούμε το Μ6 από κοντά...

Ότι πληροφορία χρειαστείς βρίσκομαι φυσικά στη διάθεσή σου.

Ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον!

www.microrepairs.gr

Ομολογω οτι εντυπωσιαστηκα,βλεπω Κωστα οτι παιρνεις σοβαρα τη δουλεια σου και εισαι γνωστης βεβαια.Να εισαι σιγουρος οταν ερθει η ωρα θα επικοινωνησουμε....:thanks:

NickE60
20-03-10, 18:36
δεν την ξερω την δουλεια του φιλου οποτε δεν θα την κρινω. αυτο που θα κρινω ομως ειναι οι τιμες του που δεν ειναι και οτι καλητερο σε περιοδο οικονομικης κρισης. μιλαω απο προσωπικη εμπειρια οταν ειχα επισκεφτει το καταστημα του. αυτο ειναι προσωπικη αποψη γιατι απο οτι διαβαζω κανει καλη δουλεια και ισως τα αξιζει αυτα που ζηταει

Πόσο βασικό είναι αυτό που λες!! thumb
Καμιά φορά, αν δεν ξέρουμε, για να γλυτώσουμε 50-100 ευρώ, μας στοιχίζει τριπλάσια και τετραπλάσια για να διορθωθεί, ή μένουμε με την ψυχή μας μαυρισμένη.... όχι ότι είναι ο κανόνας ...αλλά έχει συμβεί αρκετές φορές και σε μένα και στο περιβάλλον μου... καλό είναι πάντως να ψάχνουμε το πως και τι, ίσως τελικά να αξίζει... thumb

Monsta
20-03-10, 21:54
δεν ειναι και οτι καλητερο σε περιοδο οικονομικης κρισης.



Α ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!!!!!!! :th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

Να σαι καλά που μ έκανες και γέλασα!!!!!!!

Προφανώς το δικό σου κριτήριο επιλογής συνεργάτη είναι η ..........χαμηλότερη τιμή.

Όμως παραταύτα, θα θελα να καταλάβω το τρόπο σκέψης σου....

Οι τιμές μου δεν είναι ότι καλύτερο, σε σχέση με τι??? Επειδή εσένα σού φάνηκαν πολλά τα χρήματα σαν νούμερο? Κινητό τηλέφωνο ή τηλεόραση αγοράζεις, και ψάχνεις από μαγαζί σε μαγαζί να βρεις το φθηνότερο? Αν κάνεις αυτό, δικαίωμά σου...

Να σε ενημερώσω λοιπόν - διότι προφανώς δεν γνωρίζεις - ότι στη παροχή υπηρεσίας, υπάρχουν διακυμάνσεις στις τιμές που ζητάει ο κάθε επαγγελματίας. Αυτό (τις περισσότερες φορές) σημαίνει πως 'ότι πληρώνεις παίρνεις' και αντικατοπτρίζει στο τέλος και τη ποιότητα της δουλειάς τού καθένα. Σκέψου λίγο και είμαι σίγουρος πως - ίσως -καταλάβεις.....

Τώρα που το σκέφτομαι....μάλλον πρέπει να 'στράβωσες' που σου είπα την αλήθεια, ότι τα πλαστικά σου δηλαδή ΔΕΝ διορθώνονται με καθαρισμό. Ότι έχουν λιώσει από τη χρήση, τον όξινο ιδρώτα και άδικα θα ξοδέψεις τα ωραία σου λεφτά? Ή μήπως έπρεπε να σου πω ψέμματα (όπως κάνουν οι περισσότεροι), να στο πλακώσω και με ένα ωραίο γυαλιστικό σιλικόνης και στο τέλος να σου έβρισκα 1002 δικαιολογίες, όταν θα ερχόσουνα να πάρεις το αμάξι?

Αλλά όχι, ξέχασα, αφού είπες παραπάνω ότι οι τιμές μου είναι πολύ υψηλές (για την τσέπη σου).... :whistle:

Σε πληροφορώ λοιπόν, ότι οι τιμές μου είναι στο μέσο όρο της κατηγορίας, μπορώ επίσης αν θέλεις, να σε συστήσω σε αρκετά ακριβότερα μαγαζιά στο 'κέντρο' και στα 'ΝΠ', να πάρεις μια γεύση τι εστί 'ακριβό'. Εδώ και πέντε ολόκληρα χρόνια ΔΕΝ έχουμε κάνει καμία απολύτως αύξηση.

Σ ευχαριστώ πολύ πάντως που έκανες το κόπο να έρθεις από το κατάστημά μου και μου έδωσες την ευκαιρία να σου εξηγήσω από κοντά και με λεπτομέρεια, τις υπηρεσίες τής Microrepairs ΕΠΕ.

Monsta
20-03-10, 22:16
Τι λετε? Ειναι κορυφαια εταιρεια στην Αθηνα η υπαρχουν και αλλες?






οι τιμες του που δεν ειναι και οτι καλητερο σε περιοδο οικονομικης κρισης.


:whistle::whistle::whistle:

Monsta
21-03-10, 01:32
O Κώστας ειναι τελειομανής. Αμα δειτε πως βγαινει το γαλα που χτυπα για τον Freddo θα καταλάβετε τί εννοώ.

Σσσσσττ εσύ παλιόπαιδο!!!

Δε φτιάχνω καφέ με τα χεράκια μου για όποιον όποιον και το ξέρεις καλά. :D Υπάρχουν και οι απέναντι για όποιον θέλει κάτι στα γρήγορα.

Και μη τυχόν πεις σε κανέναν το μυστικό, πως διορθώνεις τη κρέμα του freddo αν βγει νερουλή, ντάξει??? :tease:

stratos
21-03-10, 02:06
Α ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!!!!!!! :th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

Να σαι καλά που μ έκανες και γέλασα!!!!!!!

Προφανώς το δικό σου κριτήριο επιλογής συνεργάτη είναι η ..........χαμηλότερη τιμή.

Όμως παραταύτα, θα θελα να καταλάβω το τρόπο σκέψης σου....

Οι τιμές μου δεν είναι ότι καλύτερο, σε σχέση με τι??? Επειδή εσένα σού φάνηκαν πολλά τα χρήματα σαν νούμερο? Κινητό τηλέφωνο ή τηλεόραση αγοράζεις, και ψάχνεις από μαγαζί σε μαγαζί να βρεις το φθηνότερο? Αν κάνεις αυτό, δικαίωμά σου...

Να σε ενημερώσω λοιπόν - διότι προφανώς δεν γνωρίζεις - ότι στη παροχή υπηρεσίας, υπάρχουν διακυμάνσεις στις τιμές που ζητάει ο κάθε επαγγελματίας. Αυτό (τις περισσότερες φορές) σημαίνει πως 'ότι πληρώνεις παίρνεις' και αντικατοπτρίζει στο τέλος και τη ποιότητα της δουλειάς τού καθένα. Σκέψου λίγο και είμαι σίγουρος πως - ίσως -καταλάβεις.....

Τώρα που το σκέφτομαι....μάλλον πρέπει να 'στράβωσες' που σου είπα την αλήθεια, ότι τα πλαστικά σου δηλαδή ΔΕΝ διορθώνονται με καθαρισμό. Ότι έχουν λιώσει από τη χρήση, τον όξινο ιδρώτα και άδικα θα ξοδέψεις τα ωραία σου λεφτά? Ή μήπως έπρεπε να σου πω ψέμματα (όπως κάνουν οι περισσότεροι), να στο πλακώσω και με ένα ωραίο γυαλιστικό σιλικόνης και στο τέλος να σου έβρισκα 1002 δικαιολογίες, όταν θα ερχόσουνα να πάρεις το αμάξι?

Αλλά όχι, ξέχασα, αφού είπες παραπάνω ότι οι τιμές μου είναι πολύ υψηλές (για την τσέπη σου).... :whistle:

Σε πληροφορώ λοιπόν, ότι οι τιμές μου είναι στο μέσο όρο της κατηγορίας, μπορώ επίσης αν θέλεις, να σε συστήσω σε αρκετά ακριβότερα μαγαζιά στο 'κέντρο' και στα 'ΝΠ', να πάρεις μια γεύση τι εστί 'ακριβό'. Εδώ και πέντε ολόκληρα χρόνια ΔΕΝ έχουμε κάνει καμία απολύτως αύξηση.

Σ ευχαριστώ πολύ πάντως που έκανες το κόπο να έρθεις από το κατάστημά μου και μου έδωσες την ευκαιρία να σου εξηγήσω από κοντά και με λεπτομέρεια, τις υπηρεσίες τής Microrepairs ΕΠΕ.

Έτσι είναι... ότι πληρώνεις παίρνεις. Και εμείς δουλεύουμε με τις ίδιες τιμές απο το 1985 στο μηχανουργείο μας και οι πρώτες ύλες κοστίζουν το 20πλάσιο. Ο καιρός κρίσης δεν σημαίνει οτι θα κλείσουμε τα μαγαζιά μας επειδή η αγορά είναι χειρότερη.

Moufas E46
21-03-10, 10:33
αφου σε κανω και γελας ας το συνεχισω να γελασεις λιγο παραπανω. καταστημα της autoglum μου ζητησε τα ιδια και λιγοτερα μαλιστα αν δεν κανω το χωρο των αποσκευων. αρκετα καταστηματα μου πανε οτι το χρωμα δεν χρειαζεται κατι μονο ενα κερωμα και μαλιστα ενας μου πε τι να σου παρω ρε φιλε ενα 50 ρικο θα χρειαστει για συντηρηση δεν χρειαζεται να του κανεις κατι αλλο. εγω ενα πραγμα δεν καταλαβενω. οταν καποιος δεχεται την κριτικη δημοσια καλο ειναι να δεχεται και τις θετικες και τις αρνητικες γνωμες. και στο κατω κατω προς τι ολη αυτη η ειρωνικη και μακροσκελης απαντηση δικαιωμα σου ειναι να χρεωνεις οσο θελεις και να μην δινεις λογαριασμο. εγω την γνωμη μου ειπα οπως την ειπαν και τοσοι αλλοι πιο πανω. αν δεν επρεπε να την πω επειδη δεν ειναι ευχαριστη ας μου εσβηναν το post οι διαχειριστες

NickE60
21-03-10, 11:14
Για να σου λύσω την απορία, έχουμε πει να μη βάζουμε αρνητικές κριτικές για τους επαγγελματίες που προσφέρουν υπηρεσίες για 2 βασικούς και ευνόητους λόγους.

Ο 1ος λόγος είναι οι υποψίες που δημιουργούνται για σκόπιμη δυσφήμιση υπέρ κάποιου ανταγωνιστή (δεν το θέλουμε καθόλου αυτό)

Είναι σαν να βάζεις μια αγγελία πώλησης και να μπαίνουν διάφοροι και να γράφουν ότι αυτό που πουλάς είναι "μούφα" ή ότι είναι ακριβό (κάτι που επίσης δεν επιτρέπεται εδώ)
Όποιον τον ενδιαφέρει πραγματικά η αγγελία ζητάει ευγενικά μια καλύτερη τιμή ανοιχτά ή με PM, ή, αν το βρίσκει ακριβό, δεν ασχολείται καθόλου.

Ο 2ος λόγος είναι ότι όταν πρόκειται για υπηρεσία, ο καθένας εκτιμά τη δουλειά του διαφορετικά. Υπάρχουν εταιρίες που παράγουν, δηλαδή τους ενδιαφέρει να "βγαίνει" γρήγορα η δουλειά, υπάρχουν και εταιρίες που ασχολούνται λεπτομερέστερα, ή με διαφορετική φιλοσοφία, και αυτό φυσικά το χρεώνουν. Εσύ ίσως να δεις το ίδιο αποτέλεσμα, ή ελάχιστα διαφορετικό, αυτό όμως δεν είναι εύκολο να το κρίνει ένας τρίτος που δεν έχει δει τι ακριβώς έκανε ο ένας και τι ακριβώς έκανε ο άλλος.

Θα μπορούσες να φτιάξεις ένα δικό σου thread και να παρουσιάσεις το αυτοκίνητό σου, τις υπηρεσίες ακριβώς (βήμα-βήμα) που σου προσφέρθηκαν, όπως και το κόστος. Έτσι όλοι θα έχουν μια πλήρη εικόνα της δουλειάς, του κόστους και του αποτελέσματος κι όχι να μπείς στο θέμα ενός άλλου και να το "χαλάσεις".

Όπως ίσως γνωρίζεις η διαχείριση του φόρουμ, δεν έχει το παραμικρό όφελος, εκτός από την τυχόν έκπτωση που αφορά και όλα τα μέλη. Προσπαθεί όμως να κρατήσει τις ισορροπίες, ειδικά όταν πρόκειται για μέλη-επαγγελματίες που αποδεδειγμένα έχουν προσφέρει στα μέλη του φόρουμ δωρεάν "τεχνική υποστήριξη" και πληροφορίες στον τομέα τους.

Πιστεύω να ξεκαθαρίστηκε η θέση του φόρουμ.
Παρακαλώ να μη συνεχιστούν οι αντεγκλήσεις :wink:

Φιλικά πάντα thumb

Moufas E46
21-03-10, 11:44
Για να σου λύσω την απορία, έχουμε πει να μη βάζουμε αρνητικές κριτικές για τους επαγγελματίες που προσφέρουν υπηρεσίες για 2 βασικούς και ευνόητους λόγους.

Ο 1ος λόγος είναι οι υποψίες που δημιουργούνται για σκόπιμη δυσφήμιση υπέρ κάποιου ανταγωνιστή (δεν το θέλουμε καθόλου αυτό)

Είναι σαν να βάζεις μια αγγελία πώλησης και να μπαίνουν διάφοροι και να γράφουν ότι αυτό που πουλάς είναι "μούφα" ή ότι είναι ακριβό (κάτι που επίσης δεν επιτρέπεται εδώ)
Όποιον τον ενδιαφέρει πραγματικά η αγγελία ζητάει ευγενικά μια καλύτερη τιμή ανοιχτά ή με PM, ή, αν το βρίσκει ακριβό, δεν ασχολείται καθόλου.

Ο 2ος λόγος είναι ότι όταν πρόκειται για υπηρεσία, ο καθένας εκτιμά τη δουλειά του διαφορετικά. Υπάρχουν εταιρίες που παράγουν, δηλαδή τους ενδιαφέρει να "βγαίνει" γρήγορα η δουλειά, υπάρχουν και εταιρίες που ασχολούνται λεπτομερέστερα, ή με διαφορετική φιλοσοφία, και αυτό φυσικά το χρεώνουν. Εσύ ίσως να δεις το ίδιο αποτέλεσμα, ή ελάχιστα διαφορετικό, αυτό όμως δεν είναι εύκολο να το κρίνει ένας τρίτος που δεν έχει δει τι ακριβώς έκανε ο ένας και τι ακριβώς έκανε ο άλλος.

Θα μπορούσες να φτιάξεις ένα δικό σου thread και να παρουσιάσεις το αυτοκίνητό σου, τις υπηρεσίες ακριβώς (βήμα-βήμα) που σου προσφέρθηκαν, όπως και το κόστος. Έτσι όλοι θα έχουν μια πλήρη εικόνα της δουλειάς, του κόστους και του αποτελέσματος κι όχι να μπείς στο θέμα ενός άλλου και να το "χαλάσεις".

Όπως ίσως γνωρίζεις η διαχείριση του φόρουμ, δεν έχει το παραμικρό όφελος, εκτός από την τυχόν έκπτωση που αφορά και όλα τα μέλη. Προσπαθεί όμως να κρατήσει τις ισορροπίες, ειδικά όταν πρόκειται για μέλη-επαγγελματίες που αποδεδειγμένα έχουν προσφέρει στα μέλη του φόρουμ δωρεάν "τεχνική υποστήριξη" και πληροφορίες στον τομέα τους.

Πιστεύω να ξεκαθαρίστηκε η θέση του φόρουμ.
Παρακαλώ να μη συνεχιστούν οι αντεγκλήσεις :wink:

Φιλικά πάντα thumb


εγω ειδα ενα thread οπου αρκετοι ειχαν γραψει την αποψη τους για το συγκεκριμενο καταστημα. απλως παρεθεσα την δικια μου προσωπικη εμπειρια χωρις να θιξω την δουλεια του συγκεκριμενου γιατι δεν την ξερω κιολας. απο κει και περα δεν μπορουνε ολες οι γνωμες να ειναι ευχαριστες σε αυτην την ζωη. οσο αφορα οτι απαγορευεται η δυσφημηση που ανεφερες κακως ερμηνευτικε ετσι. εγω στο πρωτο post γραφω ισως και να τα αξιζει. δεν ειχα λογο να τον δυσφημησω και οπως γραφω πιο πανω δικαιωμα του καθενος ειναι να ζητα οσα θελει αν νομιζει πως τα αξιζει ουτε εχω καποιο οφελος να προτηνω καποιον ανταγωνιστη του.

Stefanos_Cool
21-03-10, 13:33
Περί ορέξεως κολοκυθόπιτα...

Όταν αποφάσισα να κάνω γενική εξωτερική βαφή στο Ε39 βρήκα τιμές από 1500 ευρώ μέχρι και 3500 ευρώ. Προτίμησα αυτόν με τα 3500 ευρώ γιατί πολύ απλά είδα δουλειές του και έβγαλα τα συμπεράσματά μου.

Τώρα πια μετά από 3 χρόνια χρειάζεται ένα γυάλισμα για να φύγουν οι αράχνες κλπ. με κλειστά τα μάτια θα το πάω στον Κώστα και ας είναι και λίγο πιο ακριβός (αν τελικά είναι) γιατί πολύ απλά "ότι πληρώνεις παίρνεις!!!

Monsta
21-03-10, 15:42
Ευχαριστώ πολύ το Νίκο για τη παρέμβαση λίγο παραπάνω.

Επίσης ευχαριστώ πολύ με τη σειρά των ποστ, το Σταμάτη, το Κώστα, το Στάθη, το Δημήτρη, το Γιώργο, τον GM6, το Στράτο, το Στέφανο και όλους όσους έχουν δείξει - σκοπεύουν να δείξουν προτίμηση στις υπηρεσίες μας.

Καλώς ή κακώς ΔΕΝ βγάζουμε το ψωμί μας από τα forum στο internet. Βρίσκομαι εδώ από την αρχή (και στο 'άλλο' επίσης ήμουν από την αρχή), αποκλειστικά για τρεις λόγους.

1) Αφενώς διότι μ αρέσει να μοιράζομαι την αρρώστια που έχω με αυτά τα αυτοκίνητα, με άλλους που έχουν την ίδια πάθηση με μένα.

2) Για να προσφέρω όπου μπορώ και με μεγάλη χαρά τις γνώσεις μου πάνω στο αντικείμενο, όποτε έχω το χρόνο.

3) Διότι ακόμα και οι λίγες φιλίες που έχω δημιουργήσει μέσα από αυτό που τόσο πολύ αγαπώ, αξίζουν και με το παραπάνω.

Δεν γράφω σε κανένα άλλο φόρουμ, αντίθετα έχω πολλούς πελάτες από άλλα φόρουμ που έχουν έρθει σε εμάς, μόνο και μόνο επειδή έχουν ακούσει / διαβάσει άριστες κριτικές για τις υπηρεσίες μας.

Και έτσι μας αρέσει να δουλεύουμε, όπως και τον κάθε επαγγελματία. Στόμα με στόμα. Ειδικά όταν έχεις δώσει σε διαφήμιση στον ειδικό τύπο & marketing τα τελευταία πέντε χρόνια πάνω από 18.000 ευρώ. Μπορεί να ακούγεται μικρό το ποσό, αλλά για μία επιχείρηση σαν τη δική μου είναι ένα σεβαστό νούμερο. Ευτυχώς τώρα πλέον τα έξοδα αυτά μοιράζονται με τα άλλα τρία καταστήματα και δεν το καταλαβαίνουμε τόσο πολύ.

Ας μου επιτρέψουν οι υπεύθυνοι μία τελευταία απάντηση και δεν ασχολούμαι άλλο με τον κύριο Μούφα.

Όπως πολύ σωστά είπανε και οι προηγούμενοι 'ότι πληρώνεις παίρνεις', αλλά αυτό δεν φαίνεται να 'αγγίζει' τον συγκεκριμένο κύριο. Δηλαδή ίσως να αναρωτηθεί 'Πόση ώρα θα ασχοληθεί αυτός που μου είπε 50 ευρώ με το αυτοκίνητό μου?' 'Τι ακριβώς θα μου κάνει για πενήντα Ο Λ Ο Κ Λ Η Ρ Α ευρώ?? 'Θα πλύνει καθίσματα και μοκέτα?' 'Θα κάτσει με οδοντόβουρτσες, μικρά και μεγάλα πινέλα να 'ψυρίσει' τις γωνίες?' 'Θα μείνουν μετά λεκέδες στα καθίσματά μου?' 'Θα μου 'κρεμάσει' τον ουρανό και μετά θα τρέχω σε ταπετσέρη?' 'Θα μου βάλει όζον να εξουδετερώσει όλους τους μύκητες?' Τι??? Τι είναι το όζον? Πως θα το βάλει μέσα στο αυτοκίνητό μου??? Μα έχω ακούσει κάτι για τη τρύπα του όζοντος....ωχ αυτό μάλλον δεν είναι καλό....'

Μάλλον δε πρόκειται να κάνει ΤΙΠΟΤΑ από τα παραπάνω, μιας και σου ομολόγησε ότι ένα 'φρεσκάρισμα' ήθελε μόνο. Σου λέει........καλύτερα τα λίγα και τα σίγουρα, παρά να του πολλά και να τον χάσω. Και τι απαιτήσεις θα έχεις μετά με Π Ε Ν Η Ν Τ Α ολόκληρα ευρώ?? Ναι εδώ γελάμε! Γελάμε δυνατά!!! Για ρώτα τον λοιπόν 'Τι ακριβώς εστί 'φρεσκάρισμα' στη γλώσσα του?? Τα ρούχα σου ας πούμε τα φοράς για κάποια χρόνια χωρίς ΠΟΤΕ να τα πλύνεις και κάποια ωραία μέρα σου ρχεται η ιδέα, ότι κάτι πρέπει να κάνεις. Πας λοιπόν σε ένα 'επαγγελματία' που σου λέει, άκουσων άκουσων....... 'ένα φρεσκάρισμα θέλει!!!' Τα ρούχα σου (δλδ το υφασμάτινο σαλόνι σου) με ένα φρεσκάρισμα μετά από τόσα χρόνια (και όχι κανονικό πλύσιμο) θα καθαρίσουν πιστεύεις εσύ τώρα...

Δυστυχώς, ένα 'φρεσκάρισμα', ΔΕΝ θέλει το αυτοκίνητό σου. Όχι με λιωμένα πλαστικά στις πόρτες. Το αυτοκίνητό σου θέλει πολυυυυύ δουλειά από μένα (και άλλη τόση από ταπετσέρη) για να γίνει ξανά ...αυτοκίνητο, περί τις 6 ώρες, συν στεγνώματα, συν λεπτομέρειες στο τέλος, σύνολο δηλαδή 7 - 7 1/2 ώρες μόνο η εργασία, χωρίς στέγνωμα ξαναλέω. Μία και μισή μέρα μέσα στο μαγαζί μου. Για κάνε τη διαίρεση και μετά ξανασκέψου αν εγώ ή η Αουτογκλιμ σου είπαμε πολλά χρήματα. Διότι όπως είπα και πριν, μπορώ να σε στείλω και σε αρκετά πιο ακριβά μαγαζιά.

Όσο για το εξωτερικό σου, δεν μιλήσαμε. Ένα κέρωμα πάντως ΔΕΝ ήθελε, αν αυτό σου είπε ο συγκεκριμένος κύριος τού ......φρεσκαρίσματος. Ένα κέρωμα θα ήταν σα να πετάς τα λεφτά σου στο καλάθι των αχρήστων, δεν πρόκειται να κάνει τίποτα και δεν θα έχει καμία απολύτως διάρκεια. Σε συμβουλεύω ή να το κάνεις σωστά ή μη το κάνεις καθόλου.

Και τελος και θα κλείσω εδώ, μιας και έχουμε ξεφύγει πολύ από το αρχικό θέμα, ο κύριος GM6 άνοιξε (πριν μερικές σελίδες), ένα θέμα να ρωτήσει





Τι λετε? Ειναι κορυφαια εταιρεια στην Αθηνα η υπαρχουν και αλλες?





και εσύ πας και απαντάς




οι τιμες του που δεν ειναι και οτι καλητερο σε περιοδο οικονομικης κρισης.




Εϊσαι off-topic, εκτός θέματος. Από το πρώτο σου κιόλας ποστ στο συγκεκριμένο θέμα, είσαι εκτός θέματος!!

Φαίνεται από την αρχή ότι είσαι κακοπροαίρετος και στο είπα και στο προηγούμενο ποστ μου.

Tο θέμα μας ΔΕΝ είναι 'Ποιος είναι πιο φθηνός να πάω το Μ6 μου', το θέμα μας είναι 'Ποιος είναι ο Κ Α Λ Υ Τ Ε Ρ Ο Σ να πάω το Μ6 μου' Καλώς ή κακώς (για σένα) είμαι ανάμεσα στους καλύτερους και ποτέ δεν πούλησα ούτε και πρόκειται ποτέ να πουλήσω φθηνά τις υπηρεσίες μου σε κανέναν ή για χάρη καμίας 'οικονομικής κρίσης'. :original:

Ελπίζω τώρα να έγινα σαφής :whistle:

Moufas E46
21-03-10, 16:12
δεν καταλαβες καλα κυριε monsta. εγω δεν απαντησα στο gm6 απλα παρεθεσα την γνωμη μου για σενα οπως παραθεσανε και οι υπολοιποι. και μαλλον εχεις συνιθισει σε αυτο το forum να σε λιβανιζουνε και να σε αποθεωνουνε για αυτο ξινισες με μια κριτικη που εκανα οχι για την δουλεια σου το τονιζω αυτο, αλλα για τις τιμες. μαθε κυριε monsta να δεχεσαι ολες τις γνωμες και οχι μονο αυτες που σου αρεσουν αν θες να λεγεσαι σωστος επαγγελματιας

yannisv
21-03-10, 16:22
Φίλοι μην εξάπτεστε καθένας είπε τη γνώμη του και ας το αφήσουμε εδώ. Ο Κώστας κατά τα λεγόμενα των υπολοίπων προσφέρει υψηλές υπηρεσίες. Σε μια ελεύθερη αγορά ο yannisv και ο moufas e46 είναι ελεύθεροι να αποφασίσουν ποιον θα εμπιστευθούν...ας μείνουμε στο σημείο ότι ο Κώστας - έστω και αν ακριβότερος - παρέχει υψηλής ποιότητας υπηρεσίες και απλά πληρώνεται για τη δουλειά του...απλά να σημειώσω ότι όσοι έκαψαν τη γούνα τους από ημιμαθείς επαγγελματίες ενδεχομένως να επιλέξουν τον Κώστα για λόγους ευνόητους. Ειρήνη υμίν και ας σταματήσουν οι αντεγκλήσεις μια παρέα είμαστε :)
ΥΓ. Εγώ πάντως όταν κάνω τη δουλειά αυτή στον Κώστα θα πάω και ας μην τον έχω γνωρίσει προσωπικά...ακούω τα καλύτερα για τη δουλειά του και δεν έχω λόγο να μην τον εμπιστευτώ...είναι άνθρωπος με μεράκι και αγάπη και για έναν ψείρα σαν του λόγου μου είναι ιδανικός!

Moufas E46
21-03-10, 16:28
Φίλοι μην εξάπτεστε καθένας είπε τη γνώμη του και ας το αφήσουμε εδώ. Ο Κώστας κατά τα λεγόμενα των υπολοίπων προσφέρει υψηλές υπηρεσίες. Σε μια ελεύθερη αγορά ο yannisv και ο moufas e46 είναι ελεύθεροι να αποφασίσουν ποιον θα εμπιστευθούν...ας μείνουμε στο σημείο ότι ο Κώστας - έστω και αν ακριβότερος - παρέχει υψηλής ποιότητας υπηρεσίες και απλά πληρώνεται για τη δουλειά του...απλά να σημειώσω ότι όσοι έκαψαν τη γούνα τους από ημιμαθείς επαγγελματίες ενδεχομένως να επιλέξουν τον Κώστα για λόγους ευνόητους. Ειρήνη υμίν και ας σταματήσουν οι αντεγκλήσεις μια παρέα είμαστε :)

φιλε μου εγω στο πρωτο μου post αυτο ακριβως λεω. αν το διαβασεις επι λεξη γραφω¨΄ απο οτι διαβαζω στο forum ισως να τα αξιζει λογω της πολυ καλης δουλειας που κανει. τωρα γιατι μου την πεσανε ολοι και γιατι τετοια ενοχληση για ενα σχολιο που εκανα ο θεος και η ψυχη τους

NickE60
21-03-10, 16:47
εγω ειδα ενα thread οπου αρκετοι ειχαν γραψει την αποψη τους για το συγκεκριμενο καταστημα. απλως παρεθεσα την δικια μου προσωπικη εμπειρια χωρις να θιξω την δουλεια του συγκεκριμενου γιατι δεν την ξερω κιολας. απο κει και περα δεν μπορουνε ολες οι γνωμες να ειναι ευχαριστες σε αυτην την ζωη. οσο αφορα οτι απαγορευεται η δυσφημηση που ανεφερες κακως ερμηνευτικε ετσι. εγω στο πρωτο post γραφω ισως και να τα αξιζει. δεν ειχα λογο να τον δυσφημησω και οπως γραφω πιο πανω δικαιωμα του καθενος ειναι να ζητα οσα θελει αν νομιζει πως τα αξιζει ουτε εχω καποιο οφελος να προτηνω καποιον ανταγωνιστη του.


δεν καταλαβες καλα κυριε monsta. εγω δεν απαντησα στο gm6 απλα παρεθεσα την γνωμη μου για σενα οπως παραθεσανε και οι υπολοιποι. και μαλλον εχεις συνιθισει σε αυτο το forum να σε λιβανιζουνε και να σε αποθεωνουνε για αυτο ξινισες με μια κριτικη που εκανα οχι για την δουλεια σου το τονιζω αυτο, αλλα για τις τιμες. μαθε κυριε monsta να δεχεσαι ολες τις γνωμες και οχι μονο αυτες που σου αρεσουν αν θες να λεγεσαι σωστος επαγγελματιας


φιλε μου εγω στο πρωτο μου post αυτο ακριβως λεω. αν το διαβασεις επι λεξη γραφω¨΄ απο οτι διαβαζω στο forum ισως να τα αξιζει λογω της πολυ καλης δουλειας που κανει. τωρα γιατι μου την πεσανε ολοι και γιατι τετοια ενοχληση για ενα σχολιο που εκανα ο θεος και η ψυχη τους

Οκ, έληξε το θέμα λοιπόν thumb

Για να μην παρεξηγηθώ, κι εγώ τον Κώστα (monsta) τον έχω δει 1 φορά σε 1 συνάντηση και τα μόνα λόγια που έχουμε ανταλλάξει είναι το ότι τον ρώτησα πως αποφάσισε να φύγει από την Αμερική και να δραστηριοποιηθεί στην Ελλάδα ...δεν μου απάντησε, λέγοντάς μου ότι αυτό σηκώνει μεγάλη συζήτηση...

Είμαστε και οι 2 στο Χαλάνδρι στην άλλη άκρη διαγωνίως όμως και δεν τον έχω επισκεφτεί ποτέ, εκτιμώ όμως τη βοήθεια που προσφέρει στο φόρουμ! thumb

Monsta
21-03-10, 16:50
τωρα γιατι μου την πεσανε ολοι και γιατι τετοια ενοχληση για ενα σχολιο που εκανα ο θεος και η ψυχη τους

Έλα ντε, γιατί άραγε???

Στο εξηγήσα και παραπάνω, απλά δεν θέλεις να καταλάβεις.

Δεν ζήτησε κανείς γνώμες για .....τιμές. Έτσι απλά!

Μάθε να διαβάζεις. thumb

Monsta
21-03-10, 16:52
Οκ, έληξε το θέμα λοιπόν thumb

Για να μην παρεξηγηθώ, κι εγώ τον Κώστα (monsta) τον έχω δει 1 φορά σε 1 συνάντηση και τα μόνα λόγια που έχουμε ανταλλάξει είναι το ότι τον ρώτησα πως αποφάσισε να φύγει από την Αμερική και να δραστηριοποιηθεί στην Ελλάδα ...δεν μου απάντησε, λέγοντάς μου ότι αυτό σηκώνει μεγάλη συζήτηση...

Είμαστε και οι 2 στο Χαλάνδρι στην άλλη άκρη διαγωνίως όμως και δεν τον έχω επισκεφτεί ποτέ, εκτιμώ όμως τη βοήθεια που προσφέρει στο φόρουμ! thumb

I m done and it's over with. Let's move on....:original:

PANOS-E60
22-03-10, 09:45
Επειδή όλη την περασμένη βδομάδα το Ε60 μου την πέρασε στα χέρια ενός πολύ σοβαρού επαγγελματία στο χώρο του γυαλίσματος, ακούει στο όνομα Παύλος και δραστηριοποείται στο Γέρακα, θα ήθελα να εκφράσω την ικανοποίησή μου από το αποτέλεσμα αλλά και από τη γενικότερη συμπεριφορά του. Το αυτοκίνητο είχε γρατζουνιές στο βερνίκι από scotch-brite, ως επί το πλείστον, αλλά και θαμπάδες και μικρογρατζουνιές στο καπώ από πετραδάκια κλπ. Μιά και ο κ. Παύλος είναι γείτονας, είχα την χαρά να παρακολουθήσω από κοντά όλα τα στάδια της δουλειάς του πάνω στο αυτοκίνητο. Ετριψε ένα ποσοστό από το βερνίκι της μάνας του και χωρίς να προσθέσει νέο βερνίκι καθόλου, το πέρασε 3 χέρια αλοφαδόρο και δύο χέρια κερί. Το αποτέλεσμα δείχνει εντυπωσιακό. Με την ευκαιρία, πέρασε 2 χέρια αλοιφή της Connolly τα δέρματα και πλύθηκε το αυτοκίνητο από κάτω γιά να φύγουν τα κατάλοιπα της προέλευσής του ... (Γερμανία). Δεν θα γράψω εδώ γιά τα χρήματα που πλήρωσα ώστε να μην δημιουργηθούν εντυπώσεις ... Αν υπάρχει ερώτηση γύρω από αυτό το θέμα, ευχαρίστως θα απαντήσω σε π.μ.

GM6
22-03-10, 10:47
Καταλαβαινω, βεβαια απο μια εμπειρια που ειχα με ανεξαρτητο επαγγελματια δεν εμεινα 100% ευχαριστημενος με τη δουλεια του (προς θεου δεν εννοω οτι ο Κωστας δεν κανει καλη δουλεια,οπως και καθε Κωστας)....Βεβαια δεν λενε κατι, ειτε γυαλιζει Smart η Ferrari πρεπει να ειναι αψογη η δουλεια του.

Με τον Κο Παυλο δεν εμεινα απολυτα ευχαριστημενος, με την εννοια οτι θα μπορουσε στο αυτοκινητο μου (530i σαν το δικο σου) να γινει καλυτερη δουλεια.Με τον ανθρωπο καλη επικοινωνια ειχα και ηταν σωστος,απλα οταν εφυγα δεν ημουν 100% ευχαριστημενος.....Χαιρομαι που εγινε καλη δουλεια στο δικο σου και εισαι ικανοποιημενοςthumb

Monsta
22-03-10, 11:35
Ετριψε ένα ποσοστό από το βερνίκι της μάνας του και χωρίς να προσθέσει νέο βερνίκι καθόλου, το πέρασε 3 χέρια αλοφαδόρο και δύο χέρια κερί. Το αποτέλεσμα δείχνει εντυπωσιακό.

Αυτή είναι και η σωστή διαδικασία για να αντιμετωπιστεί πρόβλημα με scotch brite. Χαίρομαι που έμεινες ευχαριστημένος από το αποτέλεσμα. thumb


Με τον Κο Παυλο δεν εμεινα απολυτα ευχαριστημενος, με την εννοια οτι θα μπορουσε στο αυτοκινητο μου (530i σαν το δικο σου) να γινει καλυτερη δουλεια.Με τον ανθρωπο καλη επικοινωνια ειχα και ηταν σωστος,απλα οταν εφυγα δεν ημουν 100% ευχαριστημενος.....Χαιρομαι που εγινε καλη δουλεια στο δικο σου και εισαι ικανοποιημενοςthumb

Επειδή βλέπω ότι ο κ. Παύλος είναι επαγγελματίας και είχατε καλή επικοινωνία όπως γράφεις, μπορείς να μας πεις με τι ακριβώς δεν έμεινες 100% ικανοποιημένος?

Υπάρχουν σίγουρα περιπτώσεις που δεν επιμένουμε με τρίψιμο, προκειμένου να μη γίνει ζημιά στο βερνίκι...

GM6
22-03-10, 13:04
Πανε 3 χρονια περιπου, δεν ειχε φυγει 100% η θαμπαδα απο το γυαλισμα, και καποια μικρο-σημαδια που δεν βελτιωθηκαν οσο περιμενα,επισης υπηρξε καθυστερηση να μου παραδοθει το αυτοκινητο.....

PANOS-E60
23-03-10, 10:22
Καθυστέρηση στην παράδοση είχα και εγώ, αλλά είχα ενημερωθεί από τους φίλους που μου τον σύστησαν ότι όταν "μπλέξεις" μαζί του, υπάρχει πάντα αυτό το ενδεχόμενο ... Ετσι, δεν χαλάστηκα από την διήμερη καθυστέρηση. Το ερωτηματικό που έμεινε μέσα μου είναι η διάρκεια που θα έχει το αποτέλεσμα που βλέπω τώρα. Ο ίδιος επιμένει ότι αν τηρώ τις οδηγίες του γύρω από το σωστό πλύσιμο, θα τον ξαναδώ μετά από 2 -3 χρόνια. Ο καιρός θα δείξει.