PDA

Επιστροφή στο Forum : Μπαταρια σε Ε60 530 diesel



Phase2
12-04-13, 17:34
Καλησπερα.
Θα ηθελα να ρωτησω αν βγαλω την μπαταρια απο το αυτοκινητο μου Θα πρεπει μετα να το παω στην BMW να την προγραματισει παλι?Θελω να την βγαλω γιατι ηταν σε ακινησια αρκετο καιρο και θελω να την φορτισω.Εχει αδειασει κα ενα ταξιδι 100 χιλιομετρων που εκανα δεν ειναι αρκετο.

deepBLUE
12-04-13, 17:43
Αρχικα θες άλλη μπαταρία,καινούργια .
Η bmw λεει πως πρεπει να δηλώνεται .
Αν βάλεις ακριβώς ιδια καινούργια μπορείς και να μη τη δηλώσεις όμως σου είπα τι λεει η εταιρία.
Αλλα τι ειναι αυτό που σε φοβίζει ;
Πας και στη δηλώνουν ,δε θα σου πάρουν το κεφάλι .

Phase2
12-04-13, 17:50
Καλησπερα deepBLUE.
Πηγα στην ΒΜW και μου μετρησε την μπαταρια.Ειπαν οτι ειναι ενταξει.Απλως πρεπει να την φορτισω απλως.Μου ειπαν κιολας οι ανθρωποι να παω το αυτοκινητο εκει να μου την φορτισουν.Απλως ειμαι λιγο μακρια απο αυτους και σκεφτηκα οτι και εγω μπορω να το κανω στο σπιτι.Εχω εναν φορτιστη.Απλως θελω να ξερω αν την βγαλω και την ξαναβαλω αν πρεπει να την δηλωσω.

deepBLUE
12-04-13, 17:53
Να έχεις κανει 100 χλμ και να μην ειναι Οκ ..μου φαινεται λίγο παράξενο .
Μακάρι να ειναι Οκ και να μη σου παρουσιάσει ξανά σύντομα πρόβλημα (εχω τις επιφυλάξεις μου).
Δεν χάθηκε και ο κόσμος αν δε τη δηλώσεις μια και θα ειναι και η ιδια .
Κάντο και οταν βρεις ευκαιρία κανε μια στάση να στη δηλώσουν τότε .

Phase2
12-04-13, 17:57
Σε ευχαριστω φιλε μου.
Μαλλον θα παω απο εκει να μου την φορτισουν και αν εχει αλλο προβλημα να την αλλαξω.
Καλο σου απογευμα...

friendgr
16-04-13, 09:56
Επειδή σε αυτοκίνητα με πολλά και εξειδικευμένα ηλεκτρονικά είναι ψιλοφασαρία και ψιλοεπικίνδυνο να μπαινοβγάζεις μπαταρίες, για πολύμηνη ακινησία αγοράστε ένα ctek φορτιστή/συντηρητή και θα έχετε ολοκαίνουργια ολόφρεσκια μπαταρία ακριβώς σαν να το κινούσατε.

deepBLUE
16-04-13, 11:00
Στειλε καποιο λινκ

fanisk
16-04-13, 11:07
https://www.ctek.com/gr/en