PDA

Επιστροφή στο Forum : προβλημα με καθρεφτακια



chief
18-03-10, 09:39
Καλημερα,
Εδω και 5-6 μηνες ειχα προβλημα με το καθρεφτακι του οδηγου. Συγκεκριμενα οποτε τα εκλεινα και εσβηνα το μοτερ, οταν ξανα εβαζα μπροστα και τα εφερνα στην νορμαλ θεση ο καθεφτης του οδηγου εφευγε απο την μνημη και γυρνουσε ελαφρα προς τα κατω. Αποφασισα αφου δεν εβρισκα λυση, να αποφευγω να τα αναδιπλωνω για να μην βαλω τον εαυτο μου σε εξοδα αφου για δυο τρεις φορες ημουν ετοιμος να παιξω ποδοσφαιρο μαζι τους...
Το αμαξι τον τελευταιο μηνα το ειχα σε βιτρινα και το ξεκινουσαν μια φορα την εβομαδα. Εχθες πηγα και το πηρα. Το προβλημα οχι μονο εξακολουθει να υπαρχει αλλα μου το κανει και χωρις να κλεινω τους καθρευτες. Αμα σβησω το μοτερ και το βαλω μπροστα μετα απο καμια ωρα εχουμε τα ιδια...
Και η απαντηση της αντιπροσωπιας εδω στην Κυπρο ηταν "μην το ψαχνεις, αστο ετσι. Και σε ενα 5αρι τα ιδια ειχαμε, τα αλλαξαμε ολα, και λυση δεν βρηκαμε..."
Με λιγα λογια ειμαστε ασχετοι...
Καποιος που να του ειχε τετοια προβληματα???

gyiama
18-03-10, 09:49
ο καθρεπτης σου κατεβαινει προς τα κατω οπως οταν κανεισ οπισθεν?αν ναι τοτε ειναι 2 πραγματακια 1 πας και κανεις εναν προγραμματισμο ξανα τους καθρεπτες (οσοι ειναι με μνημες εχουν εγκεφαλακι που θελει προγραμματισμο)2 αλλαζεις εγκεφαλακι στον καθρεπτη που εχει προβλημα(καθε καθρεπτης εχει ενα εγκεφαλακι σε καθε πορτα)

chief
18-03-10, 10:00
ναι κανει προς τα κατω. Οχι τοσο μεγαλη κλιση οπως οταν βαζουμε οπισθεν αλλα κανει κλιση προς τα κατω.
Σε ποιο σημειο βρισκονται τα εγκεφαλακια?

gyiama
18-03-10, 10:04
μεσα απο το πανελ της καθε πορτας ειναι με το που θα το ανοιξεις θα το δεις ειναι λιγο πανω απ τον αεροσακο και αν θυμαμαι καλα λιγο πιο αριστερα-δεξια ενα μαυρο κουτακι ειναι που κρεμεται!!!

chief
18-03-10, 10:07
οκ φιλε. Ευχαριστω πολυ.

z3 2.2
18-03-10, 10:11
Και η απαντηση της αντιπροσωπιας εδω στην Κυπρο ηταν "μην το ψαχνεις, αστο ετσι. Και σε ενα 5αρι τα ιδια ειχαμε, τα αλλαξαμε ολα, και λυση δεν βρηκαμε..."
Με λιγα λογια ειμαστε ασχετοι...


AYTO δεν ειναι απαντηση απο αντιπροσωπια....ειναι απλα βλακες οι τυποι.
Επαγγελματισμος....και σε τετοιες μερες.....τι να πω.....

stratos
18-03-10, 10:39
Λοιπόν κάτι που παρατήρησα στο δικό μου και ΄σως μπορεί να παίζει και σε εσένα Χριστόφορε.

Υπάρχει ένας διακόπτης που κάνει αριστερά-δεξιά για να ρυθμίσεις τον καθρέπτη οδηγού ή συνοδηγού. Αν τον αφήσεις αριστερά τότε ο καθρέπτης κάνει ανάκλιση στην όπισθεν. Αν τον αφήσεις δεξιά δεν κάνει τίποτα στην όπισθεν. Σίγουρο για Ε92 αυτό.

Για δες μήπως υπάρχει τίποτα παρόμοιο και σε εσένα ρε Χριστόφορε.

chief
18-03-10, 11:00
Λοιπόν κάτι που παρατήρησα στο δικό μου και ΄σως μπορεί να παίζει και σε εσένα Χριστόφορε.

Υπάρχει ένας διακόπτης που κάνει αριστερά-δεξιά για να ρυθμίσεις τον καθρέπτη οδηγού ή συνοδηγού. Αν τον αφήσεις αριστερά τότε ο καθρέπτης κάνει ανάκλιση στην όπισθεν. Αν τον αφήσεις δεξιά δεν κάνει τίποτα στην όπισθεν. Σίγουρο για Ε92 αυτό.

Για δες μήπως υπάρχει τίποτα παρόμοιο και σε εσένα ρε Χριστόφορε.

Υπαρχει και στο δικο μου Στρατο αλλα αν τον αφησεις αριστερα κανει ανακλιση στην οπισθεν ο αριστερος καθρεπτης που στην δική μου περιπτωση ειναι του συνοδηγου αφου το δικο μου ειναι δεξιοτιμονο.
Εγω εχω προβλημα στον καθρεπτη του οδηγου. Τον δεξι δηλαδη αυτον που ειναι ακινητος στην οπισθεν.

chief
18-03-10, 11:01
AYTO δεν ειναι απαντηση απο αντιπροσωπια....ειναι απλα βλακες οι τυποι.
Επαγγελματισμος....και σε τετοιες μερες.....τι να πω.....

Πρεπει να ειναι και ευχαριστημενοι που ξερουν (δεν ειναι και σιγουρο) να αλλαζουν μονο λαδια εδω...

Stamatis
18-03-10, 16:29
Υπαρχει και στο δικο μου Στρατο αλλα αν τον αφησεις αριστερα κανει ανακλιση στην οπισθεν ο αριστερος καθρεπτης που στην δική μου περιπτωση ειναι του συνοδηγου αφου το δικο μου ειναι δεξιοτιμονο.
Εγω εχω προβλημα στον καθρεπτη του οδηγου. Τον δεξι δηλαδη αυτον που ειναι ακινητος στην οπισθεν.

Oκ.
Πας και σου κάνουν reset απο το module.
Τέλος.
Το είχα και εγώ αλλά εμένα έκανε προς τα έξω.

chief
18-03-10, 16:47
Θα το δοκιμάσω και αυτό.