PDA

Επιστροφή στο Forum : Nokia πρόβλημα. Ξέρει κανείς?



kapamaru1
07-04-13, 22:23
Είχα πάρει για τη μάνα μου ένα Nokia C2-05 από το Media Markt. Από όταν άρχισε να το λειτουργεί της έκανε παύσεις. Όχι πολύ, 1-2 δευτερόλεπτα ίσα ίσα για να μη καταλάβεις τη πρόταση κ να γίνει εκνευριστικό. Το πήγα πίσω κ το στείλανε στη Nokia. Μου το γύρισαν μετά κ μου είπαν πως του κάνανε αναβάθμιση. Αλλά συνέχισε να της κάνει διακοπές. Λέω δε παίζει, η sim φταίει που είναι άνετα 5 ετών. Πάω κ την αλλάζω κ ακόμα το κάνει. Πριν του ρίξω penalt-άκι από το μπαλκόνι, ξέρει κανείς τι είναι? Έχει συμβεί σε κανέναν άλλον?

Azurius
07-04-13, 22:26
Είχα πάρει για τη μάνα μου ένα Nokia C2-05 από το Media Markt. Από όταν άρχισε να το λειτουργεί της έκανε παύσεις. Όχι πολύ, 1-2 δευτερόλεπτα ίσα ίσα για να μη καταλάβεις τη πρόταση κ να γίνει εκνευριστικό. Το πήγα πίσω κ το στείλανε στη Nokia. Μου το γύρισαν μετά κ μου είπαν πως του κάνανε αναβάθμιση. Αλλά συνέχισε να της κάνει διακοπές. Λέω δε παίζει, η sim φταίει που είναι άνετα 5 ετών. Πάω κ την αλλάζω κ ακόμα το κάνει. Πριν του ρίξω penalt-άκι από το μπαλκόνι, ξέρει κανείς τι είναι? Έχει συμβεί σε κανέναν άλλον?

Η η κεραια σου φταιει η το system connector. Aυτου του ειδους οι βλαβες δε λυνονται με updates. Ειναι καθαρα θεμα hardware.

aristent
07-04-13, 23:51
Φανταζεσαι να παει να πει στη μαμα του αυτο:


Η η κεραια σου φταιει η το system connector. Aυτου του ειδους οι βλαβες δε λυνονται με updates. Ειναι καθαρα θεμα hardware.

κοκκινη καρτα,πεναλτυ και σουτ στο δοκαρι!!!:thumbsup:

Χρίστος
08-04-13, 01:37
Παρε μια αλλη συσκευη που ξερεις οτι λειτουργει αψογα.
Βαλε τη σιμ της στην αλλη συσκευη και μια αλλη σιμ αλλου παροχου στο κινητο της μαμας!

Δοκιμασε κλησεις απο και προς τις δυο συσκευες απο 3η συσκευη που δουλευει αψογα και δεν ειναι του παροχου της μαμας.

Δια της αφαιρετικης ιδιοτητας δες αν φταιει ο παροχος(πιθανο) ή η συσκευη.

Αν ειναι η συσκευη, την ξεφορτωνεσαι με οποιο τροπο σ αρεσει!

Απλα μπορει να φταιει και ο παροχος και απλα με μια νεα καρτα/συνδεση σε αλλον να δουλευει

E46 POWER
08-04-13, 02:24
αν δεν πιασουν τα λεγομενα των παιδιων και δεν κανεις καπου αναβαθμιση σιγουρα.. τοτε μπορει να φταιει το power amplifier.

αλλα τα 2sec ειναι το θεμα...πολυ περιεργο.

deepBLUE
08-04-13, 07:22
Το ξαναπας πίσω και τους λες πως τιποτα δεν έχουν επισκευασει και παραμένει το προβλημα .

Azurius
08-04-13, 10:10
Φανταζεσαι να παει να πει στη μαμα του αυτο:



κοκκινη καρτα,πεναλτυ και σουτ στο δοκαρι!!!:thumbsup:

Κλαίωωωωωωω!!!!! :hystericalbs1: :hystericalbs1: :hystericalbs1: :hystericalbs1: