PDA

Επιστροφή στο Forum : [E46] Φρένα



vasilis e46
17-03-10, 16:23
Καλησπερα παιδια...ειμαι κατοχος ενος 316i E46 facelift και στα 72000χλμ συμφωνα με παροτρυνση της αντιπροσωπειας χρειαστηκε να αλλαξω τακακια.Το αποτελεσμα λοιπον εδω και μια εβδομαδα που τα αλλαξα δεν εχει μεγαλη διαφορα με τα ταλαιπωρημενα του εργοστασιου.Θα ηθελα λοιπον να μαθω τι μαρκα φορανε μαμα... :thanks:

gyiama
17-03-10, 16:28
εχουν διαφορα αλλα συνηθως ειναι jurid και ΑΤΕ

υγ του αλαξα τα φωτα στο edit απ τη βιασυνη μου!!!!

Christos 330
17-03-10, 16:29
Ate φιλε μου . . .

vasilis e46
17-03-10, 16:36
Επειδη δεν εχω ιδεα στο θεμα αυτο και αλλους που ρωτησα το ιδιο μου ειπαν,παιζει να μου εβαλαν αλλη μαρκα απο επισημη αντιπροσωπεια BMW? Δεν θελω να φανω χαζος αλλα στο εντυπο αλλαγης που μου εδωσαν γραφει frenlini και δεν ξερω αν υπαρχει αυτη η μαρκα...

Christos 330
17-03-10, 16:43
Επειδη δεν εχω ιδεα στο θεμα αυτο και αλλους που ρωτησα το ιδιο μου ειπαν,παιζει να μου εβαλαν αλλη μαρκα απο επισημη αντιπροσωπεια BMW? Δεν θελω να φανω χαζος αλλα στο εντυπο αλλαγης που μου εδωσαν γραφει frenlini και δεν ξερω αν υπαρχει αυτη η μαρκα...

Λογικα δουλευουν τις μαρκες που αναφεραμε εγω και ο Πανος . . .

Πραγαμτικα αυτην την μαρκα δεν την γνωριζω . . .

Αλλα δεν πιστευω να ρισκαρουν να βαλουν μαρκα αγνωστη . . .

Εκτος και αν αλλαξαν συμβαση και βαζουν αυτην την μαρκα απο δω κ

περα . . .

gyiama
17-03-10, 16:44
σε επισιμη αντιπροσωπεια αποκλειεται να σου βαζαν αλλα!! και κυριως δεν γραφει μαρκα στην αποδειξη λογο οτι δεν ειναι σε κουτια της καθε εταιρειας αλλα σε κουτια bmw με παρτ ναμπερ!!! τι διαφορα περιμενες να δεις στο φρεναρισμα απ οτι πριν???τακακια αλλαξες οχι ολοκληρα τα φρενα ουτε πηγες σε αλλο τυπο τακακι!!το μαμαμ εβαλες δλδ αυτο που ειχες αρα ποιος ο λογος να δεις διαφορα?τα προηγουμενα τακακια σου ηθελαν αλλαγη απλα δεν ειχαν φτασει μεταλο να μην φρεναρει το αυτοκινητο!!!!

vasilis e46
17-03-10, 16:46
Αυτο θελω να πιστευω και εγω.Παντως τη διαφορα τη καταλαβαινεις στο δυνατο φρεναρισμα μονο επεμβαινοντας και το ΑΒS.Μαλλον εχετε δικιο αλλα ηθελα να το ξεκαθαρισω στο μυαλο μου.Ευχαριστω για τη βοηθεια σας....

gyiama
17-03-10, 16:51
μηπως το frenilini ειναι συνθηματικο του ''bazelini''????του αλλαξαμε φρενα αλλα του αλλαξαμε και τα φωτα στην τιμη??????πλακα κανω απλα μην αγχωνεσαι φιλε μου ολα ειναι οπως πρεπει εφοσων πηγες σε επισημη αντιπροσωπεια

Christos 330
17-03-10, 16:52
Παντως μιας και αναφεραμε για διαφορες . . .

Εβγαλα χθες τα τριλιτρα φρενα που ειχα για 2 μερες . . .

Και αυτα που εχει μαμα δεν αντεχουν σε μεγαλες πιεσεις οπως του τριλιτρου πχ απο 200

στα 80 κατευθειαν βραζουν . . .

Οπως οταν ειχα το 330 πολλες φορες δεν αρκουσαν για το 330 ηθελε κατι παραπανο . . .

Vasilis
17-03-10, 17:34
Παντως μιας και αναφεραμε για διαφορες . . .

Εβγαλα χθες τα τριλιτρα φρενα που ειχα για 2 μερες . . .

Και αυτα που εχει μαμα δεν αντεχουν σε μεγαλες πιεσεις οπως του τριλιτρου πχ απο 200

στα 80 κατευθειαν βραζουν . . .

Οπως οταν ειχα το 330 πολλες φορες δεν αρκουσαν για το 330 ηθελε κατι παραπανο . . .

θα διαβασει αυτα που λες κανενας με.....επιστημονικο ενδιαφερον.....κ ποιος σε ξεπλενει μετα Χρησταρα....!:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

gianstef
17-03-10, 17:35
Παιδια όποιος θέλει φρένα απο 330 τα πουλάω γιατί εβαλλα 8πιστονα ασ στείλει pm

kplc16
18-03-10, 15:56
Παιδια όποιος θέλει φρένα απο 330 τα πουλάω γιατί εβαλλα 8πιστονα ασ στείλει pm

τι 8πιστονα ρε μεγαλε ; Σηκωσε καμια φωτογραφια.Πες καμια λεπτομερεια!!!