PDA

Επιστροφή στο Forum : Μ5 Ε39 wrapping



andreas110080
26-03-13, 18:46
Λέω να προχωρήσω σε ολική αλλαγή του αυτοκινήτου με μεμβράνη.

Το χρώμα που έχω είναι μπλε σκούρο.

Τι χρώμα θα προτείνατε?

Αξίζει το κόπο???

fanisk
26-03-13, 19:00
Μαυρο ματ, γκρι ματ, μπλε ματ.

Vasilis M3
26-03-13, 19:11
Αν δεν σε ξενερώνει το γεγονός ότι μόλις ανοίγεις την πόρτα ή το καπώ και αντικρίζεις αλλο χρώμα απο το εξωτερικό τότε τι να σου πω..

Πολύ ωραίο χρώμα για το Μ5 Ε39 είναι το μαύρο...το θεωρώ πολύ αλήτικο-μαφιόζικο αυτό το αμάξι:thumbsup:

gnx
26-03-13, 19:11
ρουά ματ.

aristent
26-03-13, 19:16
σαχ ματ!!!:th_Laie_67-1: :thumbsup:





αστο οπως ειναι,.....αν και ο Μονστα λεει οτι αμα δεις λευκη ματ μεμβρανη απο κοντα, θα σου αρεσει....οποτε, αν δεν κρατιεσαι, ΛΕΥΚΗ ΜΑΤ!!!

Andri
26-03-13, 19:40
Επειδή το προφίλ του αυτοκινήτου μου αρέσει τρελά και θυμίζει αλητεία θα έλεγα γκρι ματ (για να φαίνονται και οι καμπύλες-γραμμές του) ή αλλιώς μαύρο ματ.

Θα το κάνεις μόνος ή σε μαγαζί?

Bazil Van Sinner
26-03-13, 19:46
ανεβασε καμια φωτο να το δουμε!

τι ζαντες φορας?τι σαλονι?προς τα που κλεινεις?θες να ειναι φανταχτερο η' ησυχο?

StratosZ4
26-03-13, 20:02
Ανδρεα εγω θα σου ελεγα ΟΧΙ ματ.

Μου αρεσει τρελα το imola rot σε Ε39.
Νομιζω μπορεις να φτιαξεις αυτοκολλητο στο χρωμα που θελεις ακριβως

doctore
26-03-13, 20:10
Προτείνω μπλε σκούρο όπως είναι δηλαδή !

spar@
26-03-13, 20:11
Ανδρεα εγω θα σου ελεγα ΟΧΙ ματ.

Μου αρεσει τρελα το imola rot σε Ε39.
Νομιζω μπορεις να φτιαξεις αυτοκολλητο στο χρωμα που θελεις ακριβως

ξερεις εσυ απο αυτοκολλητα....χαχαχαχα

giannis_compact
26-03-13, 20:22
ξερεις εσυ απο αυτοκολλητα....χαχαχαχα

69...

Christos 330
26-03-13, 20:26
Oπως ειναι ο χαρακτηρας του Μ5 39 ειναι να ειναι κυμπαρικο και να πυροβολαει . . .

Τωρα τα ματ κτλ δεν ειναι κατι που μου αρεσουν ιδιαιτερα !!!

Monsta
26-03-13, 20:56
Λευκά ματ - μαύρα ματ ξεπεράστηκαν γρήγορα.

Αν επιμένεις σε ματ θα πρότεινα ΑΣΗΜΙ. Από την άλλη είμαι κατά της μεμβράνης για τους λόγους που ήδη προαναφέρθηκαν, οπότε αν είχα κολλήσει να το κάνω, θα το έκανα σωστά (γδύσιμο κ βάψιμο).

panose30
26-03-13, 21:38
αν ειναι σε καλη κατασταση το δικο σου χρωμα δεν αξιζει να αλλαξεις κατι..τωρα αν το βαρεθηκες το μπλε καντο ενα χρωμα το οποιο θα συνδιαζεται και με το εσωτερικο του αμαξιου

Vassilis ///M
27-03-13, 09:11
Πάρε μία εικόνα απο Αγγλία....

https://www.pwpro.co.uk/cars/

Κι εγώ είμαι της άποψης κάτι σε γκρι ή ασημί σκούρο...

StratosZ4
27-03-13, 09:27
ξερεις εσυ απο αυτοκολλητα....χαχαχαχα


69...

τι εγινε παιδες?:whistle::whistle:

m-power_01
27-03-13, 10:17
Μην κανεις τίποτα. Κάνε του ενα καλό γυαλισμα κερωμα και θα σου φτιάξει την διάθεση

m_power_lunatic
27-03-13, 10:27
Μην κανεις τίποτα. Κάνε του ενα καλό γυαλισμα κερωμα και θα σου φτιάξει την διάθεση

+10000000000 μην του κανεις τιποτα,αυτης της αποψης ειμαι και εγω.

Για να σου πω την αληθεια εγω θα του εφτιαχνα και το μπροστα καπω να εχει το σημα της BMW,ενα γυαλισμα-κερωμα σε επαγγελματια του ειδους κα μια χαρα!

Αυτο με τις μεμβρανες παει περασε και δεν ακουμπησε,τρεξανε ολοι τις βαλανε και τωρα φαινεται τοσο ξεπερασμενο κατα την αποψη μου.

Σαν τα καλυμματα στις ζωνες αν θυμαστε,τους καθρεφτες look M3 E36 σε ασχετα αυτοκινητα,το 3Μ αυτοκολλητο κτλ-κτλ.

Nikos
27-03-13, 12:18
Βαλε μια φωτο να δουμε πως ειναι το εργοστασιακο του χρωμα

aristent
27-03-13, 12:49
Βαλε μια φωτο να δουμε πως ειναι το εργοστασιακο του χρωμα

καντε ανταλλαγη!!!:thumbsup:

atha
27-03-13, 13:06
stratiotiki paralagi mat .

Ptboul
27-03-13, 13:13
Αντρέα το αμάξι είναι μνάρα και το χρώμα σου συμβάλει τα μέγιστα σε αυτό.

ΜΗΝ κάνεις τίποτα, όπως λέει και ο μπάουα, ένα γυαλισμοκέρωμα, ένα βιολογικό και τέλος._

kwstakhs_Z4
27-03-13, 17:54
οχι αλλα μαυρα ματ!!! :hystericalbs1:

τις πρωτες μερες που ειδα με μαυρη ματ μεμβρανη εντυπωσιαστηκα! αλλα τωρα δεν μου αρεσουν καθολου......

εχω ενα θεμα με το detailing και λατρευω να γυαλιζω-κερωνω το αμαξι μου, μονο και μονο για αυτο το λογο δεν θα εκανα το αμαξι μου ποτε ματ....

η γνωμη μου τωρα ειναι οτι το μπλε σκουρο που εχεις του παει πολυ και μην το αλλαξεις αλλα αν θες τοσο πολυ να βαλεις μεμβρανη βαλε κατι εκτος του μαυρου! :thumbsup:

andreas110080
28-03-13, 19:03
Λευκά ματ - μαύρα ματ ξεπεράστηκαν γρήγορα.

Αν επιμένεις σε ματ θα πρότεινα ΑΣΗΜΙ. Από την άλλη είμαι κατά της μεμβράνης για τους λόγους που ήδη προαναφέρθηκαν, οπότε αν είχα κολλήσει να το κάνω, θα το έκανα σωστά (γδύσιμο κ βάψιμο).

Συμφωνώ για το βάψιμο Κώστα αλλά έλεγα να κάνω μια αλλαγή!



Έλεγα για ένα σκούρο γκρι, όχι ματ, γενικά δεν μου αρέσει το ματ!



+10000000000 μην του κανεις τιποτα,αυτης της αποψης ειμαι και εγω.

Για να σου πω την αληθεια εγω θα του εφτιαχνα και το μπροστα καπω να εχει το σημα της BMW,ενα γυαλισμα-κερωμα σε επαγγελματια του ειδους κα μια χαρα!

Αυτο με τις μεμβρανες παει περασε και δεν ακουμπησε,τρεξανε ολοι τις βαλανε και τωρα φαινεται τοσο ξεπερασμενο κατα την αποψη μου.

Σαν τα καλυμματα στις ζωνες αν θυμαστε,τους καθρεφτες look M3 E36 σε ασχετα αυτοκινητα,το 3Μ αυτοκολλητο κτλ-κτλ.


Δεν έχεις άδικο για το σηματάκι στο καπό, το κακό είναι ότι πρέπει να βρω καινούργιο καπό. :ranting2::ranting2::ranting2:

VanVIC
28-03-13, 19:12
Εχεις Χρωματάρα !
Think twice.

m_power_lunatic
28-03-13, 20:15
Απο οτι βλεπω πρεπει να εχεις το 416 carbonschwarzmetallic οπως στα Μ3 Ε46-το ιδιο ειχα και εγω στο δικο μου.

Ειναι φοβερο χρωμα που οταν ειναι γυαλισμενο κοντρα στον ηλιο βγαζει απο μεσα του πολυ μεταλλο και περλες.Δεν θα το πειραζα με βαψιμο (ουτε καν) ουτε με μεμβρανη.

Το καπω σου δεν μπορει ο φανοποιος σου να στο επαναφερει???Την τρυπα θα εχει στοκαρει.

andreas110080
12-04-13, 19:53
Απο οτι βλεπω πρεπει να εχεις το 416 carbonschwarzmetallic οπως στα Μ3 Ε46-το ιδιο ειχα και εγω στο δικο μου.

Ειναι φοβερο χρωμα που οταν ειναι γυαλισμενο κοντρα στον ηλιο βγαζει απο μεσα του πολυ μεταλλο και περλες.Δεν θα το πειραζα με βαψιμο (ουτε καν) ουτε με μεμβρανη.

Το καπω σου δεν μπορει ο φανοποιος σου να στο επαναφερει???Την τρυπα θα εχει στοκαρει.

Αν κρίνω από το πίσω οι τρύπες ήταν κολλημένες με λαμακι.

Τελικά με πείσατε, δεν θα βάλω μεμβράνη, θα φτιάξω το καπό και θα βάψω και τους καθρέπτες που μου έχουν ξεβάψει, ένα καλό γυάλισμα μετά και πιστεύω ότι θα είμαστε κούκλοι!!!

GIANNHS M
12-04-13, 21:51
Αν κρίνω από το πίσω οι τρύπες ήταν κολλημένες με λαμακι.

Τελικά με πείσατε, δεν θα βάλω μεμβράνη, θα φτιάξω το καπό και θα βάψω και τους καθρέπτες που μου έχουν ξεβάψει, ένα καλό γυάλισμα μετά και πιστεύω ότι θα είμαστε κούκλοι!!!

:thumbsup:...........:v:................:clap:.... .....κουκλα θα γινει!!!!!!