PDA

Επιστροφή στο Forum : Προβληματα στο ραδιο-cd



yamahaxt
25-03-13, 18:06
Καλησπέρα αδέρφια!!! Πριν απο μια εβδομαδα άλλαξα το εργοστασιακό ράδιο-cd και έβαλα οθόνη 2 din.Αν και κινεζιά δουλεύει μια χαρά και εκτελεί όλες τις λειτουργίες που υπόσχεται!!!Αντιμετωπίζω κάποια μικρά προβληματάκια.Αν μπορείτε δώστε ενα χερι βοηθείας!!!Το αυτοκίνητο ειναι το 320 το κουπέ το Ε92. Λοιπόν εχουμε και λέμε....
1)Όταν το ενεργοποιώ του κάνω τις ρυθμίσεις και αποθηκεύω και σταθμούς.Αλλά όταν σβηνω το αυτοκίνητο τα χάνει όλα!!!Είχε μέσα στο κουτί φίσα που κούμπωνει ακριβώς πάνω στην εργοστασιακή οπότε δεν έχει γίνει κάποιο λάθος στη σύνδεση.
2)Δεν πιάνει σταθμούς με την κεραία του αυτοκινήτου.Όταν του βάζω άλλη πιάνει τα πάντα.Πριν να αλλάξω το σύστημα δούλευε μια χαρά.
3)Έχω βάλει και κάμερα οπισθοπορείας.Όταν ειναι σβηστό το αυτοκίνητο και βάζω όπισθεν δουλεύει μια χαρά.Μόλις βάλω μπροστά το αυτοκίνητο δουλεύει για 3 δευτερόλεπτα και μετά σβήνει. Δώστε καμιά ιδέα παιδιάάάάά........

Kostas_1
26-03-13, 09:24
Για το 1 θα πρεπει να βρεις το καλωδιο που θελει συνεχω΄ς ρευμα για να κραταει τις μνημες και να το συνδεσεις στο αντιστοιχο του αυτοκινητου.

2) Καπου υπαρχει διακοπη στη καλωδίωση - ισως κατα την εγκατασταση καποια φισα δεν παταει καλα

rebelrebel
28-05-13, 20:09
Στο πρώτο και τρίτο εχεις πρόβλημα με το ρεύμα πρεπει να εχεις συνεχως ρευμα για να κραταάει τους σταθμούς και για την κάμερα πίσω
Αλλα αν θες βάλε εδω το μηχάνημα που πηρες η στείλε μου σε μήνυμά με ενδιαφέρει και εμενα που θέλω να βάλω αντίστοιχο
ΒΑΣΙΚΟ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΜΕ ΤΑ ΧΕΙΡΙΣΤΗΡΙΑ ΤΟΥ ΤΙΜΟΝΙΟΥ?

kostas1979
04-10-13, 08:52
αν θες στείλε μου το μαιλ σου για να σου στείλω φωτο με την οθονη.εχω μια και την πουλάω