PDA

Επιστροφή στο Forum : Χωρος για πλυσιμο κ επισκευες..!



Vasilis
15-03-10, 22:43
Σαν ιδεα....μου ακουγεται καλη....

δεν ξερω αν μπορει να υλοποιηθει....

επειδη προσωπικα πασχω απο κλειστο χωρο να ασχοληθω με την μικρη μου....ειτε να την πλυνω ειτε να ασχοληθω με οτιδηποτε με απασχολει...σκεφτομαι μηπως θα ηταν δυνατο , κ αλλοι απο εμας που εχουν παρομοιο προβλημα....να προβουμε στην ενοικιαση ενος αναλογου χωρου...που θα μπορουσε να μας φιλοξενει να παιρναμε κ τον ελευθερο χρονο μας κ να ασχολουμαστε....κ να πινουμε τα καφεδακια μας κ να τα λεμε....!

βεβαια...το 1ο προβλημα θα ναι η περιοχη που θα καναμε κατι τετοιο....μιας κ μενουμε σε διαφορετικες συνοικιες....αλλα αν υπαρχει θεληση...ολα βρισκονται...

τι θα λεγατε?..αν μαζευομασταν αρκετοι ...το κοστος θα ταν μηδαμινο!

βεβαια ο χωρος θα πρεπει να ναι κ αναλογος των προσδοκιων μας....

αλλα βαζοντας κατι ο ενας κ κατι ο αλλος...θα την βρισκαμε την ακρη...

εγω π.χ....εχω πλυστικο το οποιο δεν θα χα αντιρρηση να το χω εκει για να το χρησιμοποιουμε....!!

για πειτε...πατατα το βλεπετε ή μπορουμε να το συζητησουμε εκτενεστερα??:thanks:

paganis
15-03-10, 23:16
προσωπικα εχω τον χωρο μου...παρολλα αυτα...δεν ειναι κακη ιδεα! Αν αυτο συνδιαζοταν και με συντηρηση , επισκευη ή απλα ανταλλαγη αποψεων στην πραξη και οχι μονο στην θεωρια, ακομα καλυτερα! αν με βολευε και η επιλογη τοποθεσιας...σιγουρα θα το σκεφτομουνα!

kloukakis
16-03-10, 02:14
Η ιδέα είναι πολύ καλή!!! πρέπει να την υλοποιήσετε, θα περνάτε πολύ όμορφες ΒMWδοώρες!! Αξίζει thumbthumb

G_kaliteros
16-03-10, 04:02
αχχ αυτες η bmwδοωρες.....................
ουτε εχω το αρμοδιο μερος γιατη οχι.............?
λοιοπον να το δουμε αμα βγει κατι καλο.. ποτε δεν ξερεις.....το θεμα ειναι πως πρεπει να βρουμε πολυ μεγαλο μερος και ειναι δυσκολο και να μας βολευει σχετικα ολους!! και να εχει ρευμα,νερο κτλ.. και ενα μερος κλειστο να βαζουμε τα πιεστηκα μας, κερια, και οτι διποτε θελουμε!! οποτε δεν μας βλεπω και να το κανουμε....

Monsta
16-03-10, 08:07
Σαν ιδεα μου ακουγεται καλη.......

...............πατατα το βλεπετε

Χμμμμμ.....

Καταρχήν νομίζω ότι θα ναι αρκετά δύσκολο να βρείς το κατάλληλο χώρο και όχι το σημείο που θα βολεύει / δε θα βολεύει, γιατί αυτό δεν είναι η προτεραιότητα.

Το χώρο δλδ που θα μπορεί να φιλοξενήσει 1-2 αυτοκίνητα / φορά, να είναι κάπου που δεν θα ενοχλεί τους γύρω ώστε να μην έχετε 'προβλήματα' και βέβαια να είναι προσιτή η τιμή....

Άντε και βρήκες το χώρο......και συμφωνήσατε όλοι ότι σας κάνει.....

....άντε και οργανώθηκε ο χώρος με τον απαραίτητο εξοπλισμό....

Ποιος θα κρατάει τη σειρά προτεραιότητας? Θα περιμένει κόσμος που θα περιμένει να τελειώσει ο προηγούμενος? Θα ρθουν και μερικοί DIYs και μετά πριν το καταλάβετε θα το κάνετε ....συνεργείο?

Δεν είναι Αμερική εδώ, νοικιάσαμε μία παλιά αποθήκη στα 10 εκτάρια γης του φίλου μας και άντε ας μαζευτούμε....

Δε λέω ότι είναι αδύνατο, με τη σωστή οργάνωση, θα μπορούσε να υλοποιηθεί, όμως σκέψου και τα αρνητικά, μη στο τέλος μερικοί κάνουνε πίσω και βρεθέις / βρεθείτε να χρωστάτε ενοίκια....

ΥΓ: Με χαρά μεγάλη να συνεισφέρω στον εξοπλισμό, αν προχωρήσει, με σαπούνια / αλοιφές, άνευ βέβαια κάποιας οικονομικής επιβάρυνσης για το forum.

deepBLUE
16-03-10, 09:07
Αψογη ιδεα αλλα δυσκολη.........

merlin
16-03-10, 11:00
Αψογη ιδεα αλλα δυσκολη.........

Σωστά, αλλά αν βρεθεί άκρη... μέσα είμαι !!! thumb

Nino
16-03-10, 11:21
Η ανευρεση ενος τετοιου χωρου οπου θα μπορουν να γινουν παρομοιες "εργασιες" νομιζω οτι θα ειναι παρα μα παρα πολυ δυσκολη, απο την αλλη καθε "Λεσχη" που σεβεται τον εαυτο της πρεπει να εχει και το "εντευκτηριο" της.
Εγω θεωρω πολυ καλη την ιδεα...για να δουμε τι λεει ομως και η κοινη γνωμη...

bill_m3
16-03-10, 12:18
Λοιπόν επειδή το οικόπεδό μου είναι 2 στρέμματα, βάζω το χώρο και μια φορά τον μήνα έρχεστε όλοι μαζί μαζί (ένα κομβόι) και κάνουμε ότι έχουμε να κάνουμε στις μπέμπες μας ..
Τι λέτε???





Βέβαια είμαι λίγο μακριά (Τρίκαλα) αλλά εγώ σας περιμένω !!!!!!!!:thumbsup::thumbsup:

Βασίλη πολύ καλή ιδέα αλλά δύσκολο να πραγματοποιηθεί, με θέληση όλα γίνονται βέβαια!!!

Monsta
16-03-10, 12:27
Λοιπόν επειδή το οικόπεδό μου είναι 2 στρέμματα, βάζω το χώρο και μια φορά τον μήνα έρχεστε όλοι μαζί μαζί (ένα κομβόι) και κάνουμε ότι έχουμε να κάνουμε στις μπέμπες μας ..
Τι λέτε???





Βέβαια είμαι λίγο μακριά (Τρίκαλα) αλλά εγώ σας περιμένω !!!!!!!!:thumbsup::thumbsup:

Βασίλη πολύ καλή ιδέα αλλά δύσκολο να πραγματοποιηθεί, με θέληση όλα γίνονται βέβαια!!!

Α ΧΑΧΑΧΑΧΑ πολύ καλή ιδέα Βασίλη, αυτό προσπαθούσα να πω πιο πάνω!

Θα αναλάβεις και καφέδες / φαγητά???? :th_Laie_67-1:

bill_m3
16-03-10, 12:38
Α ΧΑΧΑΧΑΧΑ πολύ καλή ιδέα Βασίλη, αυτό προσπαθούσα να πω πιο πάνω!

Θα αναλάβεις και καφέδες / φαγητά???? :th_Laie_67-1:

Καφέδες, ποτά δικά μου!!!!!!!
Το να πάρουμε καμια 10αρια κιλά μπριζόλες να τις πετάξουμε στην ψησταριά εεεε δεν πιστεύω να είναι και κάτι δύσκολο!!!!! :th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

Christos 330
16-03-10, 14:29
Τι να σας κανω ; ; ;

Ειστε μακρια ρε γμτ . . .

Απο χωρο να φανε και οι κοτες !!!!!!!!!!!!!!!

deepBLUE
16-03-10, 14:59
Θα το σκεφτουμε και θα δουμε τι θα κανουμε ..θελει σκεψη οργανωση και Χρονο !!!!

BILL007
16-03-10, 17:28
Καλή σκέψη...Αλλά χρειάζεται μπόλικη μελέτη...;)

kontse
16-03-10, 18:31
Άριστη σκέψη!(Έχει πολλά θετικά)
Δύσκολη στην πραγματοποίησή της.(όχι όμως μη υλοποιήσημη)
Επικίνδυνη σε βάθος χρόνου.

tamtamcafe
16-03-10, 19:04
Άριστη σκέψη!(Έχει πολλά θετικά)
Δύσκολη στην πραγματοποίησή της.(όχι όμως μη υλοποιήσημη)
Επικίνδυνη σε βάθος χρόνου.

συμφωνω με τον κωστα εδω
ειναι γ@ματη ιδεα αλλα δυσκολη για 5 ατομα ποσο μαλλον για........ αρκετα περισσοτερα

Monsta
16-03-10, 19:33
Θα το σκεφτουμε και θα δουμε τι θα κανουμε ..θελει σκεψη οργανωση και Χρονο !!!!


Καλή σκέψη...Αλλά χρειάζεται μπόλικη μελέτη...;)

Λοιπόν ύστερα από μπόλικο brainstorming όλη μέρα, πιστεύω πως η παρακάτω ιδέα θα βοηθήσει αρκετά να ανεβάσουμε τις συμμετοχές.

Παρακαλώ πολύ λοιπόν στη μελέτη που θα κάνετε, να το σκεφτείτε και εσείς σοβαρά.

Επίσης δηλώνω ότι αναλαμβάνω εγώ την εκπαίδευσή τους (όσο καιρό κι αν χρειαστεί), ώστε να μη μας γρατζουνίσουν τα κορίτσια άθελά τους τα αυτοκίνητα...

:original: